Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   457 / 489
(#) patexati válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Ezeket a szenzorokat nem lehet programozni önmagukban? Mintha én láttam volna rá valami példát..
(#) kly válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Olyan kódot írtam ami kiolvassa a ROM kódot így az ismert lesz a PI-nek. Nagyon egyszerűen összerendeli a felhasználó web felületen hogy melyik szenzor melyik.
(#) Kovidivi válasza kly hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Oh. A weboldalon keresztül szuperül megoldható.
Patexati: programozni nem, csak adatot menteni bele. De ez már az ágyúval verébre kategória lenne.
(#) kly válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Csakannyi a dolgom,hogy mikor a PI bekérdez a PIC nek akkor elküldi a ROMkódot ,hogy erre kíváncsi. Az megmár tökmindegy hogy a PIC a buszon melyik pozícióba találja.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Jár az óra jár RTC-ből jár Mindhárom dc konverter feszültség alatt a pi arról megy már a wpower és a motor még nem lett rákötve (le kell védenem előtte nehogy megszaladjon a táp) és még be kell állítani a max feszültséget mi nálam mindkét esetben 5V a 10 k potikkal (csak ez van itthon smd-ben) kb 0,8 V feszültséget tudok állítani. 50K az jobb lenne talán de nekem ez is megteszi majd..

1.jpg

2.jpg
   
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Egyből minden oké volt az RTC vel? Csak azért mert én nem teszteltem csak beleírtam
Így azért ritkán sikerül a dolog.....És nem csak az RTC hanem az I2C sem volt tesztelve.

Majd dugd vissza hadlássam a logot
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Igen minden ment elsőre csodálkoztam is.. Nézd meg a logot mert kikapcsolom megyek melóba ezt nem merem felügyelet nélkül itthagyni egyenlőre..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
OK megnéztem semmi hiba nincs benne.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Műveleti erősítős szabályozást is tesztelted?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Még nem..
(#) patexati hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Elkészült a nyákterv .. Most még a műveleti erősítős motorszabályozást kéne megoldani.. Mindenképpen olyan variáció kell mi limitált,nem tud a feszültség feljebb menni semmilyen probléma esetén..Meg kéne határozni mekkora tartományban legyen az induló feszültség és a maximum feszültség mit potival lehetne limitálni de nem tág határok közt..én olyan 4-6,5 V tartományra gondoltam mivel a videómotorok itt mennek..A műveleti erősítővel úgy kellene ezt a limitált tartományt szabályoznom,hogy induláskor,táp rádugáskor és semmilyen esetben ne lehessen a motorra nagyobb feszültség egy pillanatra sem..Ehhez mindenképp fel kell húzni egy ellenállással a kimeneti tápra (ilyenkor lenne az alsó limit melyen el tud indulni még a motor és ha ezt a felhúzást csökkenteném a műveleti erősítő kimenetével a GND irányába úgy nőne a feszültség a felső limitig mit a poti és a vele soros ellenállás értéke határozna meg.. A müv erősítőt mindenképpen egy schottky diódán keresztül vezérli a pic dac kimenet mivel nem akarom ha valami elszáll akkor a pic és a pi visszafelé futó 12V feszültségtől elhalálozzon viszont itt akkor értelem szerűen esni fog a vezérlőfeszültség 0,2 Voltot a dióda miatt..Szóval meg kéne határozni mi menyi legyen mert az utólagos variálás már nem biztos ,hogy jó lesz és nem olyan lesz a linealítása. 10K potik vannak smd-ben ezekkel akarom megoldani a limitet mi elég is szerintem..Most kell kidolgoznom mert a nyák úgy lesz még hozzámódosítva beírt megfelelő paramétereket megadva a tervben..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Még azt is meg kellene oldani a pic sw-ben,hogy ha a motor indul 3-4 sec ideig a max limitet adja a pic majd a motornak mert nem tud sok esetben kis feszültségen elindulni a rotor de kis kézi segítséggel már megy (ez a teszteken derült ki mert nálam potival lehet most is szabályozni a fordulatot)..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ez nem gond,indítok egy timert. Az majd elintézi a "szívatóval" indulást.

De azt határozd meg ,hogy elég e a PIC DAC kimenete a vezérléshez. Ott kb GND től 3v3 ig lehet majd 0.1 volt onként állítani a műveleti erősítő felé menő feszültséget. Ezt egy egyszerű potival tudod szimulálni.
Két dolgot kéne megnézni:

1. 0.1 V lépcső nem túl nagy e?
2. Ez a 0-3V3 feszültség tartomány elég e a kívánt feszültségek előállításához?
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Így kéne megpróbálni.

Névtelen.png
    
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Nálam meg se nyekken 5V-ról a motor, sőt még a 6,5 is kevés neki, most közel 9 voltról megy a motor is meg a Wpower is.
(#) kly hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Napok óta nem volt spi error

Bővebben: Link
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Mivel megy 75-el??
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Azóta nekem sincs semmi hiba, megy szépen fagyás mentesen.
Most egy kicsit arrébb rugdostam a PI-t 3-4 méterre, hogy hosszabb távon van e szemetelés de eddig az is hibátlan.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
75 el megy.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Km/h vagy m/s?
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Fényév wazze !
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Hát ez a müv erősítős dolog nem nagyon jön be.. Viszont a felépített áramkörbe egy npn tranyót tettem a szabályzópotira mit egy 100k és schottky diódán keresztül vezéreltem szépen tudtam a limitált feszültséget csökkenteni..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Ez mit jelent ? Pontosan mit csinált?
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szerintem el is füstölt.. Felnyomta a kimeneti tápot 11 Voltra állandóan..Limitálni kell nem mehet fel az én motorom elszállna a rotorral együtt ha ekkorra feszültséget kapna..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Majd vasárnap folytatom a kísérletezést.. Talán egy külső nagyobb műv erősítőt megpróbálok mihez jobban hozzáférek..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Majd a műv.erősítő + bemenetét zárd rövidre a kimenetével mert az lemaradt a móricka rajzról.
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Kicsit átgondoltam és nem is úgy kéne hanem inkább így.
Elvileg ez így 4.5V körül indul és felfelé szabályoz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Én nem táplálnám a müv erősítőt a 3,3 V-ról mert ha baj van visszafelé mindent visz.. Magát a "vezérlőszálat" kell védeni diódával.. Majd vasárnap próbálgatom nekem is vannak elképzeléseim.. A tranzisztoros megoldás az működik (bár nem teljesen tiszta,hogyan) de ha söntölöm akkor van egy két tized eltérés a feszültségben az üresjárati és a terhelt közt.. Semmikép nem szabad belevinni plusz feszültséget áramot a dc konverter feszültségosztójába mert az a stabilizálásba beleszól..
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Megnézted a rajzot? Hogy tudna "visszafelé" bármit tönkretenni? Ezt így kell csinálni.
Dióda se kell. Ne gondold túl a dolgokat.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Megpróbálom.. Az a baj nagyon tarok tőle..Szerintem így is kerül plusz feszültség áram az osztóra mi nem követi a terhelést így nem lesz stabil a kimenete a dc konverternek..
Következő: »»   457 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem