Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1168 / 1267
(#) Joe_001 válasza Master X hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Üdv!
A gyári nincs már meg?
(#) Master X válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Üdv!

A gyárija sajna nincs meg igy került hozzám
(#) madar94 hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Samsung UE32F5000AWXXH típusú TV és az a baja, hogy nincsen háttérvilágítása. Néha-néha bekapcsol a háttérvilágítás pár másodperce és utána megint kikapcsol. Kép az van, mert ha megvilágítom lámpával akkor látszik a kép. Szerintetek mi lehet a probléma? Kiment egy LED vagy tápegység gond?
(#) vargaf válasza madar94 hozzászólására (») Máj 22, 2017 / 1
 
A televízió Nálad van, Te tudsz benne mérni. A lehetséges hibaokokat leírtad, de Neked kell tovább vizsgálni a készüléket, ez távolról nem megy. A "mukoggy" itt nem megoldás.
(#) domi64 válasza madar94 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Szia!
A háttérvilágitási panelen, ha kimegy az egyik LED, akkor azon LED után lévő LED-ek nem égnek, mindaddig, amig ki nem cseréled a rossz LED-et (sorba kötött LED-ek esetén)! Párhuzamos kapcsolásnál sem fordulhat elő az általad leirt hiba!
A LED-ek előtét ellenállását mérd le, és a forrasztását ellenőrizd, nem tépődott-e ki az ellenállás a forrszemből!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) zamatőr válasza madar94 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Üdv!
A kép alapján ha a csatlakozón mért feszültség 150-160v van minimum és nem világítanak a led-ek akkor a videó alapján tudod javítani.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017

Tv táp.JPG
    
(#) pyroxhu hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung CW-29M166T típusú TV a háznál, és azt a hibát produkálja, hogy bekapcsol majd egy idő után elmegy a hang és kikapcsol.A kép pedig elég zöld. Egy idő után elég sokszor. A szerelő szerint a piros képcső van "kimenve". Valamit lehet vele kezdeni házilag vagy halálra van ítélve?

Előre is köszönöm!
(#) domi64 válasza pyroxhu hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia! Tudnál képet is küldeni?
(#) domi64 válasza domi64 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Igy sokkal többet tudnék segiteni!
(#) pyroxhu válasza domi64 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia. Persze! Miről küldjek? Magáról a hibás képről, esetleg a panelről?
(#) jdani hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Üdv. Kaptam egy Samsung LE32A436 tévét.
Pukkant, és ennyi. Szétszedtem, volt benne két pupos kondi, CM851 és CM852. Cseréltem.
Közbe találtam egy megégett ellenállást, RM801. Kicseréltem, na de az magától nem ég ki. Mértem utána.
QM801 és QM802 is zárlatos volt, cseréltem P6NK60Zra. Elszigeteltem a hűtőbordától. Bekapcsoláskor ujra pukkant, és az ellenállás ismét szakadt volt. Most a fetek jók. Ha leterhelődik a FET, akkor kiégne az ellenállás? Hol lehet a gond szerintetek?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Szia!
Van még ott ellenőrizendő alkatrész... A FET-ek gate-ellenállásai, a diódák, kondenzátorok.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Ha ott hiva van, a trafó jobb oldali részén lehet nem?
A zölddel karikázottba nem kellene hogy legyen hiba, igaz?

bn.JPG
    
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Inkább a piros részben lehet hiba, de ilyenkor a lehető legtöbb alkatrészt meg kell vizsgálni..
(#) domi64 válasza pyroxhu hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
A hibás képről kéne!
(#) geniusmax hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Jártas valaki Led tv javításban? Adott egy Samsung UE40J5200AWXXH, a hibajelenség amit produkál a következő: Távirányítóval bekapcsolás, smart logó előjön ezután tökéletes képminőség mellett üzemel 30 másodpercig és kikapcsol magától, 5-6 készenléti led villogás és újraindul és magától kapcsolgat ki-be 30 másodpercenként, beállítási menübe nem lehet belépni, szervízmenübe sem lehet, egyszóval távirányítóval nem reagál mintha lefagyna a távvezérlés.Tápegységben cseréltem az összes elko kondit de semmi változás, szemmel látható hiba nincs, valaki tud erre megoldást esetleg. Köszönöm előre is!
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Már működik, bekapcsol, viszont a hűtőborda, amin a 2 fet van, olyan fél óra múlva 100fokos.
5N50C volt benne, én tettem bele P6NK60Z.
Természetesen elszigetelve a hűtőbordától. Néztem, hogy nagyobb feszültségre, nagyobb áramara van, bírnia kellene, viszont melegszik. Nem jó választás lett volna ez a FET?
Vagy más oka lehet?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Az általad alkalmazott FET-ek erősebb gate-meghajtást igényelnek, ezért próbáld meg csökkenteni a gate-ellenállásokat (RM811, RM813).
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Mégis milyen értékre? Fele?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Legyen fele vagy inkább kétharmada.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
7,5R mondjuk?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Mondjuk igen.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Így ellőtt megint az ellenállás. RM801
(#) cupika97 hozzászólása Jún 6, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy THOMSON tv-m. Scarton keresztül összekötöttem a set-top box-al. A kép tökéletes, de a hang zúg, süvít mint a szél. Ha leveszem a hangerőt vagy kihúzom a scart-ot akkor is ugyan ezt produkálja.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Szia!
Ez sajnos típushiba. Annyit tudsz tenni, hogy a doboz hangerejét feltekered, a tévéjét pedig visszahalkítod a jó szintre.
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
De mindig ugyan azon a hangszinten zúg, bármit is csinálok vele.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Sajnos a tuner-kf zaja behallatszik az AV-hangcsatornákba. Esetleg ha a szervizmenüben átállítod a hangnormát vagy a kép-középfrekvenciát, akkor megszűnhet a zaj, egyéb ötletem nincs.
(#) eyess válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Meg kell próbálni játszani a hangerő beállításokkal .Általában jobb ha a boxon felveszed , és a tévén veszed lejjebb , hogy ne legyen zaj.De fordítva is megnézheted .
A másik , hogy a kábel csere is szokott segíteni , vagy az árnyékolás .És még egy gond szokott lenni , ha a box közvetlenül a tévé tetejére , vagy olyan közelségben van a tévénél , hogy zaj keletkezik.Ezt is meg lehet próbálni át tenni másik helyre , hogy változik e.
(#) vargaf válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Használj jó minőségű SCART kábelt.
(#) kadarist válasza vargaf hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Ez a sistergés nem a boxban vagy a kábelben keletkezik, hanem a tévében, ezért kábelcserével nem orvosolható.
Következő: »»   1168 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem