Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   101 / 178
(#) nedudgi válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Valószínűleg elég lesz.
A LED hajlamos megsütni magát. Minál magasabb a hőmérséklete, annál nagyobb áramot "szív" magába. Az elméleti több tízezer órás élettartam mindaddig igaz, amíg folyékony nitrogénben hűtöd. Minden más esetben a fényereje folyamatosan, lassan, de csökken. Hűtés nélkül pár másodpercig, legfeljebb 150 mA áramot enged a legtöbb specifikáció.
(#) tomi1990120 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Ertem.Koszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) tomi1990120 hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Sziasztok.Pc tap-bol kinyert hutobordabol csinaltam hutest a ledre csak le kelett faragnom hogy elferjen a zseblampaban es nemtudom eleg lessz e neki megneznetek.1w-os a led.
(#) nedudgi válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
A LED réteghőmérséklete legyen 60 fok alatt legyen, akkor elég.
(#) tomi1990120 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
De nemtudom mivel megmerni a homersekletet.100ma lessz a leden tobbet nemnagyon akarok raengedni maximum 150
(#) nedudgi válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Az emberek hőmérséklettűrése különböző, így hiába mondom, hogy próbáld megsaccolni.
Egy ekkora hűtőborda azért elég lesz, ha raktál pasztát a LED alá.
(#) tomi1990120 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Még nem raktam ossze a lampat gondoltam elobb kerdezek nehogy megint szet kelljen szedni.Termeszetesen lessz paszta a borda es a led kozott mx2-es.Koszi a segitseget.
(#) jdani hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Üdv. Vettem kipróbálásra egy kínai LED szalag fényerőszabályozót. 12V 20A, távirányítású.
Gondom az vele, hogy nagyon lassan reagál. Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy nekem az is jó lenne, ha a fényerőt egy PIC vezérelné. Ebben a ketyerében két ME60N03 van párhuzamoasan kötve.
Ami a lényeg, és a cél, kell egy fényerőszabályzó, amit egy enkóderrel tudok szabályozni.
Megfordult a fejembe olyan, hogy az enkóder jelét feldolgozná egy PIC, és a PIC kimenete vezérelné a fényerőszabályozót. Valakinek valami tipp?

hirtelen talált videó:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
(#) Primary hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Szeretnék építeni egy fókuszálható RGB fényforrást, a zseblámpákhoz hasonlóan. Vajon honnan lehet beszerezni hozzá a lencsét és a foncsort? Milyen leddel lehetne megvalositani, ami produkal ertekelheto fenyerot?
(#) Primary válasza Primary hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Odáig jutottam, hogy a legegyszerűbben egy nagyító lencséjével lehetne megoldani.
Ezzel a 100W-os RGB COB modullal foglalkozott már valaki? Vajon bírja a strapát (a 100W bőven több, mint elegendő, így kisebb teljesítményen használnám)?
(#) uniman válasza Primary hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Hello! Valószínűleg nem is sejted, hogy ha sikerülne pontosan fókuszálnod azt a LED-et, akkor mit fogsz látni...

Fokusz.jpg
    
(#) Primary válasza uniman hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
De sejtem. Fényképezőgép objektívvel vetítgettem már mintát. De egy tejüvegen keresztül azért jobb a helyzet.

A linkelt COB modulról mi a vélemény, függetlenül attól, hogy akarom-e vetíteni, vagy sem?
(#) uniman válasza Primary hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Nekem csak 50W-os egyszínű LED-em van...az bizony a nagy hűtőbordára szerelve is nagyon melegszik! "Zseblámpákhoz" nem hasonlíthatóan...
A mellette látható lencserendszerrel többszáz méterre világít...
"Tejüveg" lényegesen lecsökkenti a fényerőt...
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) Primary válasza uniman hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
A hűtőborda és az aktív hűtés nem gond, bár azért akkorát nem tennék rá, mint te. meg valószínűleg elegendő az 50W-os is.
Ezt mihez használod egyébként?
(#) Primary hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Egyébként egy COB LED-t hogyan illik tisztességesen meghajtani, hogy dimmelhető legyen?
Elvileg 30-36V a nyitófeszültsége, és 3000 mA-t tud. Gondolom szumma 3A.
Soros ellenállásokkal tudnám korlátozni az áramot. A lehető legkisebb disszipáció kedvéért a tápegységet úgy hangolnám, hogy éppen a legnagyobb nyitófeszültségű fölött legyen. Egy-egy FET-tel pedig megoldott lenne a PWM is.
Mit gondoltok?
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
A hőmérsékletet se felejtsd ki a próbálkozásból. Ha emelkedik a réteghőmérséklet, lecsökken a nyitófeszültség.
(#) Primary válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
És akkor hogyan lehetne megoldani a dimmelést?
(#) Primary hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Az elég ócska megoldás lenne, fognék egy áramgenerátoros LED tápegységet és ki shuntölném a LED-eket PWM-ezve.?
(#) proli007 válasza Primary hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Akkor már inkább az áramgenerátort kellene be-ki kapcsolgatni vele. Ha a sebessége megengedi. Csak az egy tápnál, várhatóan nem túl nyerő dolog. De a söntölésnek is lehetnek problémái. De inkább szabályozni kellene az áramgenerátor áramát, ahhoz viszont ismerni kell a tápot, és át alakítani.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) Primary hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Lehet, hogy lejjebb megyek a teljesítményben, mert a 100W elég sok. Kisebb teljesítménynél talán könnyebb megoldani a soros ellenállásos dolgot. Energiahatékonyságban nem lenne a legjobb, de ez annyira nem is számít.
Ha rárakok a LED-re egy proci hűtőbordát ventilátorral, akkor nagyságrendileg mennyire mászhat el a nyitófeszültség?
Lehet, hogy rendelek egyet, aztán kipróbálom labortáppal, hogy mi merre és hogyan változik.
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Hordozható, vagy hálózati fényforrást szeretnél? Elemlámpa, hangulatvilágítás, reflektor?
A PT4115 alapú meghajtó 30V körüli tápfeszültségről 1,2A áramot tud adni, és dimmelhető PWM, vagy analóg jellel..
(#) Primary válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Hálózati. Hangulatvilágítás, de igazából mennyezetről visszaverten képzelem el.
A PT4115 nem tűnik rossz iránynak, de az "adatlap" 30-36V nyitófeszültséget ír és 3A maximális áramot, bár ez utóbbi gondolom 3 felé oszlik. Egy hasonló IC azt hiszem megoldaná a problémámat.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Ha mennyezetről visszavert fény, akkor nyugodtan használhatsz különálló LEDeket és meghajtókat. Biztosan van dimmelhető is köztük.
(#) Primary válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Végül megrendeltem a 100W-ost, már kíváncsiságból is. Házi buli fény lenne, hordozhatónak kell lennie valamilyen szinten, és egyszerűbb, ha csak egy van belőle, de az bevilágítja a teret.
(#) Primary válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Ez az Allegro A6211 meghajtó sem lenne rossz, csak úgy látom, hogy földi halandóknak nem egyszerű beszerezni.
(#) pjg válasza Primary hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
A PT4115 miért nem jó? Neked 3*1A kell.
(#) didyman válasza Primary hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Ne gondolkozz ellenállásokban. Rendes, dimmelhető áramgenerátoros tápegység kell (tulajdonképpen egy szabályozható kimeneti áramú áramgenerátoros tápegység, semmi extrára ne gondolj, feszültséggenerátorosban is rengeteg ilyet látsz mindenfelé, éppen te is azzal akartad megoldani ). Ha hálózatról szeretnéd üzemeltetni, az picit bonyolultabb (vagyis inkább merészebb ötlet), de készre szerelt megoldásokban létezik olyan, amit triakkal (tehát ahogy az izzót régen, azokkal az arany színű, érintőfelületes kapcsolókkal) lehet szabályozni.
(#) didyman válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
A LED-ek nyitófeszültsége miatt. Valószínűleg nem tudja teljes fényerőre szabályozni vele.
(#) Pafi válasza Primary hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Lehet 36V fölötti feszültséggenerátoros táp után kötött szabályozható áramkorlátú step-down konverterrel, vagy 24 V-os táp után kötött step-up konverterrel, habár ez utóbbiból állítható áramút nehezebb találni.

A legkisebb és legjobb hatásfokú, de villogásmentes megoldás egy LLC konverteres hálózati táp lenne, a frekvencia növelésével csökkentve a fényerőt. De ilyen nem kapható az e-Bay-en.
Következő: »»   101 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem