Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   100 / 179
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
LEDszalag esetén a tápfeszültség tíz-tizenöt százalékát bukod a fix tápfeszültség (12V) miatt, ennyi esik az ellenállásokon. Egy izzólámpához képest annyira jó a helyzet, hogy ezt nagyvonalúan el szokták hanyagolni. A konkrét adatlapok ismerete nélkül (ez gyakorlatilag minden szalagra vonatkozik) lehetetlen jó választ adni. Azt a szalagot, amiről kapsz adatlapot, szerintem nem fogod megvenni, annyira húzós az ára.
(#) jdani válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Úgy gondoltam, hogy egy táp lenne mindenhova a led szalagokra. Ez a megoldás miért lenne jó / nemjó?
Úgy mint a 220V megy minden szobába a led égőkre, úgy menne a 12V is minden szobába a led szalagra.
Egy ilyenen meg lehet is állítani a feszültséget +- 1-2 volt
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017

dd.JPG
    
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Egy nagy táp esetén a rendszer akkumulátoros szükségvilágítás lehet áramszünet esetén. Nálam gyakorlatban évente egyszer, nagyon jól jött. Ugyanakkor, ha az egyetlen táp elszáll, sokáig sötétben leszel. Ha több kicsi tápod van, ennek csökken az esélye. Ráadásul vékonyabb, olcsóbb vezetéket kell beépíteni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) jdani válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Szünetmentes tápra lenne kőtve a 12Vos táp, ami a hangulatfényt szolgálja, (+ a kamerarendszer, és a kazán is)
(#) jdani hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Mennyire megbízhatók ezek a modulok?
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Nincs is hűtés a vezérlőn, megneznem ha fel napot menne max terhelésen, milyen forró lenne.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Nagy valószínűség szerint FET-es PWM meghajtók, nem melegednek, illetve alig, ha jó a FET-ek meghajtása.
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Ezt nem tudtam.
(#) mraulajos válasza jdani hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Hali!
A fehér dobozost én rendeltem az Ali-express-ről, semmi gond vele, LED soron, szép folyamatos a szabályzása.
(#) zolyyy hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok. A konstans led tápom paraméterei:
Idézet:
„30-60V
600mA
40W”

Led paraméterei:
Idézet:
„3W
3.2-3.6V
700mA”


Minimum 10dbot szeretnék belőle rákötni. Lehetőleg minnél optimálisabb fogyasztással, amennyiben lehetséges ellenállás nélkül.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) Gafly válasza zolyyy hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Mi a kérdés?
(#) zolyyy válasza Gafly hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Hogyan kössem össze? Próbáltam sorosan 10et. Sorosan 3 asával. Ellenállással és anélkül. Sehogy nem jött össze
(#) uniman válasza zolyyy hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Rá van írva: "10X...18X 3W". Azaz 10 és 18 darab közötti tetszőleges számú sorba kötött 3W-os LED-el működnie kellene.
Én az áramgenerátoros LED tápodon "650 mA" feliratot látok !
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) zolyyy válasza uniman hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Sorosan 10dbot összekötöttem. Melegedtek a ledek gondoltam kikapcsolom mire a multimétert beüzemelem. Bekapcsoltam az utolsó kiégett. Szerintem nem kell hozzá ellenállás, öcsém szerint viszont nem tudom kikerülni... Anélkül is jó?
(#) uniman válasza zolyyy hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Ellenőrizd az összes LED-et egyesével külön-külön (másféle tápról), hogy mindegyik hibátlanul működik-e...
Persze hűtésükről is gondoskodni kell, csak az a hűtőcsillag nem elégséges a normális üzemükhöz (csak a "kiégetésük"-höz elég) !
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) zolyyy válasza uniman hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
2cm széles 3mm vastag aluminiumprofilra raktam rá kétoldalú hőálló ragasztóval. Lecserélem ragasztós pasztára, köszönöm a segítséget.
(#) didyman hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Nem kell ellenállás. Az pontosan arra való, hogy a többnyire feszültséggenerátoros tápegységre lehessen kötni úgy, hogy a soros ellenállással közelítjük az áramgenerátoros tápellátást. Ha eleve áramgenerátorra kötöd, akkor gondold végig, mi fog változni? Van egy áramgenerátorod, ami 650 mA-t tol ki magából, akármit kötsz rá. Ezt képes megtenni 30-60 V közötti kimeneti feszültséggel. Ha a LED-ek önmagukban kb. 3,6 V-ot tudnak maximum ejteni azon az áramon, az 36 V. ha bekötsz sorba egy ellenállást, azon fog esni még valamekkora feszültség. Amíg az belefér így együtt a 60 V-ba, az áram ugyanakkora marad, a LED-ek szempontjából semmi nem változik, 60 V felett pedig jó esetben leáll a tápegység védelme. Tehát, az öcsédnek ne higgy ebben. Ráadásul fogyasztás tekintetében is csak veszteséget ad az egészhez.
A legkedvezőbb érték akkor adódik, ha az áramgenerátor kimenete a maximum feszültség közelében lehet, de adott mennyiségű LED-del ez nem variálható. Párhuzamosan nem illik LED-eket kötni, nem lehet rendesen kiegyenlíteni a rajtuk folyó áramot, pláne nem áramgenerátoros tápegységnél. Tehát sorosan kösd. És hűteni kell. Ez a csillag, figyelembe véve ezeknek a csipeknek a hőellenállását, olyan fél W-ig alkalmas a feladatra. Efölött bordára kell szerelni. És persze kérdés, hogy miféle LED-ek ezek, mert ha a vásárlás helyén csak annyi infó van róluk, hogy fehér LED, akkor minőségről valószínűleg nem érdemes beszélni, simán benne van a pakliban, hogy ezek ilyen vacakok.
(#) zolyyy válasza didyman hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Köszönöm. Fentebb kifejtettem aluminium profilra raktam rá. Kicsit költséges lenne az összeset lebordázni
(#) didyman válasza zolyyy hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Mekkora felület jut egy LED-re? A hőálló ragasztó nem biztos, hogy hővezetésre is alkalmas, sőt. Ehhez thermopox ajánlott. A ragasztós paszta az konkrétan milyen termék? És fúrnék két lyukat és rendes, fehér pasztával megkenve, felcsavaroznám.
(#) zenetom hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Na ne már, 1 tonna ilyen topic van..
(#) zolyyy válasza didyman hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Az a baj több száz lednél 2 csavar... olcsóbb ha megveszem elkészítve. 5mm vastag az aluprofil most látom. A paszta vmi kínai *** ami ragaszt is egyben.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) proli007 válasza zolyyy hozzászólására (») Máj 8, 2017 / 1
 
Ha azt írod, hogy "lusta vagy ok lyukakat fúrni", azt jobban el lehet fogadni, mint ezt a kamuzást..
(#) Bakman válasza zolyyy hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Ha a tápegység paraméterei valósak, akkor egyszerre tizet sorba kötve is működnie kell. Mértél feszültséget a tápegységen miközben rajta vannak a LED-ek?
(#) tomi1990120 hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Sziasztok.Vettem egy ilyen ledet es azt szeretnem kerdezni hogy ha 5v-rol jaratom akk eleg egy 22ohm-os elotet ellenallas neki?
(#) pjg válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Elég. Még sok is. 5 Ohm -ig lemehetsz.
(#) tomi1990120 válasza pjg hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Akkor olyat 10 ohm- korul teszek eleje azt meglatom kell e valtoztatni.Koszi addig is.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) uniman válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Hello!
Itt is 22 ohm-os (de 3W-os) ellenállást használnak...
Kezd azzal, mérj áramot, LED hőmérsékletet...fényerőt, hogy elégséges-e a számodra.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) tomi1990120 válasza uniman hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Nekem 4 darab 1,2v-os tolthetos elemrol fog mukodni zseblampakent.Nem kell hogy messzire vigyen csak lassak vele sotetben egy maximum 3-4m-ig.Az a hutes ami most rajta van mennyire szokott eleg lenni?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) nedudgi válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Leginkább semennyire. A LED hasznos élettartamát a magas hőmérséklet drasztikusan csökkenti. Igyekezz olyan hőmérsékleten tartani, hogy kézzel meg lehessen érinteni.
Leginkább a fénypor az, ami veszít a hatékonyságából 60-70oC felett. Az az alumínium lapka inkább csak szerelőlemez, mint hűtés.
(#) tomi1990120 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Es ilyen 1w-os ledre mekkora hutest ajanlott tenni hogy lehetoleg minel tovabb mukodjon?
(#) tomi1990120 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Esetlek kiselejtezett alaplapi chip hutoje az a kocka?Annak elegnek kellene lennie.
Következő: »»   100 / 179
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem