Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   94 / 127
(#) Kékróka hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Szia
Darura nem illik hobbifejlesztést csinálni, vannak vezeték nélküli minősített cuccok ilyen célokra, ahol mindenféle zavarérzékenységet minimálisra, a megbízhatóságot pedig legalább előírás szerintire vitték már. Tudom én is hogy a megrendelő "valami óccó kapcsolót akar legtöbször, de ha mégsem jól sül el a te lelkeden szárad.
Pl olyat láttam már hogy a biztonsági őr rádiója véletlen indulást okozott
Bár nincs okom feltételezni hogy a tudásod kevesebb mint egy gyári fejlesztőcsapaté aki évtizede ezzel foglalkozik.
J.
(#) Gabó válasza Kékróka hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Nem írta milyen daru, de gyanítom, nem otthoni "gyerekjáték daru". Arról nem is beszélve, hogy ezeknek még szigorú előírásoknak is meg kell felelnie. Pont az ilyen ember és vagyoni balesetek elkerülése végett.
(#) dB_Thunder válasza fulcsii hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Válasz egyszerű!
PROFINET
(#) dcsabi hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Sziasztok. A következőben kérek segítséget. Unitronics V130-33 T38 PLC, kb 8-10 éves. régóta nem hsználtam, Most kellene egy feladatra. A fejlesztő rendszer OS updatét kért. Belefagyott. A boot rendszert a gyárira vissza tudtam állítani, ennyit azért még kommunikál. egy számmal régebbi verzióval sem engedi rátenni. a BOOT-ot. (ez az OS frissítés második lépése). Járt-e már valaki hasonló módon pórul. A K...X suppot hétvégén nincs... Esetleg van-e valakinek régebbi telepítésű progija, régebbi Boot-al. az én alkalmatlan verzióm, 2.002 (23. Vagy esetleg valami jó ötlet? A boot lelepítés kb a 20%-ig megy el és ott hibajelzéssel megáll. Köszi...
(#) naptukor válasza Kékróka hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Teljesen igazad van.
Nem tudom ki nem figyelt, én azt olvastam hogy daruról kell iránytani egy berendezést, és nem a darut kell irányítani.

Persze a biztonság fontos, de a darura valószínűleg sokkal szigorúbb előírások vonatkoznak.
(#) fulcsii válasza Kékróka hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Igen, teljesen igazatok van!
A feladat a következő!
Egy szakdogát kell írnom. És hát a meglévő berendezést kell kiegészíteni valamivel. Nos nem volt más ötletem, csak az, hogy ezt a hidraulikus berendezést, távolról, rádió irányítással lehessen működtetni. Valóban valami ipari cucc kellene. És hát a berendezést egy OMRON PLC vezérel és ennek van lehetősége WIFI re. és ezért gondoltam, hátha van itt valaki aki már foglalkozott hasonlóval. Egyébként lehet meg is találtam a megoldást.
(#) Ferkóka hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Üdv!
Olyan problémába futottam bele, amihez segítséget szeretnék kérni, hátha valaki már találkozott vele. Módosítottam WinCC-vel egy TP panel programját, amihez a gépem területi beállítását át kellet állítanom hollandra, hogy egyáltalán megnyissa a projektet. (Holland gép) Ezzel nincs is semmi probléma, pár gombot kellet rárakni, a plc-ben is megírni (ET200), stb. A gondom ott kezdődik, hogy minden változtatás gyönyörűen működik, viszont a gombok szövegei nem jelennek meg. Üresek a gombok. Próbáltam csak feliratot letölteni rá, az sem jelenik meg. A projekt a nyelvének angol van megadva, de ha magyarra állítom akkor sem jelenik meg. Hol lehet a probléma?
(#) naptukor válasza Ferkóka hozzászólására (») Jún 8, 2017 / 1
 
Szia!

Nem kellett volna nyelvi beállításokkal bajlódni:
"Idegen nyelvű" Step7 projectek megnyitása

Valószínűleg WinCC Flexible az nem WinCC.
A gombok ezért üresek, mert nem ahhoz a nyelvhez írtad a szöveget amelyikkel nézted.
(#) Ferkóka válasza naptukor hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Ezer köszönet!
Így simán megnyitja a területi beállítások megváltoztatása nélkül. Akkor most írjam újra a szövegeket, és töltsem le? Vagy ha így letöltöm akkor már látni is fogom? No akkor holnap próba. (remélem akkor meg nem tűnik el az összes többi szöveg!)
(#) Thomas10100 hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem jövök rá, hogy egyszerűen hogyan tudok egy kimenetet bebillenteni, majd kikapcsolni 1db sima nyomó gombbal(ami nem reteszes).

1 nyomásra bekapcsol, mégegy nyomásra kikapcsol.

Köszönöm!
(#) Koleus válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia.

Nem írtad milyen PLC-ről van szó, de rengeteg megoldás van. Több gyártónál van beépített funkció is (Omron - Keep), más gyártóknál Toggle. De magad is könnyen megírhatod, keress rá a neten flip-flop név alatt. Létrában szükséged van a bemenet (kapcsoló) élfigyelésére és egy belső bitre, ahol tárolod az állapotot. Ezután vagy egy XOR blokk segítségével, vagy csak simán létrában leprogramozod. De akár beáldozhatsz egy számlálót is, aminek a preset-je =1 és tulcsordulásnál reseteli magát.

Üdv,
(#) Thomas10100 válasza Koleus hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Bocsi. Unitronics U90Ladder a program neve. Most használnám elöször.

STEP7-ben meg tudtam csinálni, Összeadással és Comparálással, de ebben a programban minden máshogyan van
Vagy nem tudom letesztelni, mert az is lehet hogy működik
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) Koleus válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Az Unitronics hátránya hogy nincs simulator, csak PLC-én lehet tesztelni.
Az összeadás-komparálás is kell hogy működjön, mint ahogy azok a módszerek is, amit javasoltam.
(#) Thomas10100 válasza Koleus hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Akkor elkérem a plc-t és letesztelem úgy.

Köszi!
(#) Thomas10100 válasza Koleus hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Abban még tudsz esetleg segíteni, hogy mi az elve a sebesség mérésnek? Darab/percet szeretnék kapni. Egy szállítószalagon mennek a termékek és egy fotocellával nézem őket.

Ahogy csináltam:
Egy 1 perces időzítőt indítok, ebben az 1 percben számolok felfelé egy számlálót, ha letelt az 1 perc, akkor a felfutó élére átírom a számlálót egy memóriába, lefutó élével pedig törlöm a számláló értékét, meg újraindul az 1 perces időzítő.
Működni működik, de csak minden 1 percnél ad értéket és ha lassú akkor nem az igazi a dolog.

Más elv van rá? Mindegy milyen plc, csak az elv érdekelne.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) Koleus válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Esetleg megfordíthatod a logikát: a termékek közötti időt méred és az 1 percet osztod a mért idővel. Igy minden termék áthaladásánál frissítesz.
Ha nagyon össze-vissza jönnek a termékek, valószínű átlagolnod is kell.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) Thomas10100 válasza Koleus hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
2-esével jönnek a futószalagon. Tehát nagy távolság majd kettő egymáshoz közel, majd megint nagy távolság.
(#) Koleus válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Az elv maradhat ugyanaz, csak a rövid időket (két közeli termék) eldobod, az idők osztási eredményét meg szorzod 2-vel.
Ha előfordul, hogy néha a 2 termék helyett csak 1 jön, akkor viszont ki kell logikázni más megoldást.
Feltételezem, ez csak indikáció lenne, mint az autókon az aktuális átlagfogyasztás.
A valós átlagértéket/kapacitást csak úgy kapod meg, hogy a gép üzemelési idejét elosztod a valós termékszámmal.
(#) Thomas10100 válasza Koleus hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Köszi!
Utánajárok mi a legjobb megoldás.
(#) Thomas10100 hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Siemens-es kérdésem lenne:
Érdeklődni szeretnék, hogy ez az adapter tényleg jó-e Profibus és MPI komunikációra is?
Bővebben: Link

Jár-e hozzá a plc felöli kábel?

Illetve megerősítést szeretnék arról, hogy ez működik úgy ha a PLC DP csatlakozója Profibuson komunikál egy HMI-vel, akkor is rá tudok ezzel csatlakozni igaz?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) Koleus válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Szia.

Igen, ez tényleg jó, ettől csak az ára jobb. Adnak vele minden kábelt. A megrendelési száma:6GK1471-0BA00-0AA0

Tudsz csatlakozni élő rendszerre is.
(#) Thomas10100 válasza Koleus hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Cégnek lesz.
(#) Koleus válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Remélem a linkre kattintottál, mert elrontottam a megrendelési számot. A jó kód: 6GK1571-0BA00-0AA0
(#) Thomas10100 válasza Koleus hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Igen, azt néztem ami benne van. Köszi!
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Igen. A PC adapter A2 működik MPI hálózaton, Profibus DP hálózaton és PPI (S7-200) hálózaton is.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Köszi!
Akkor az usb PPI kábelemet eladhatom legalább
(#) Moderátor hozzászólása Letta89 hozzászólására (») Jún 26, 2017
 
Ez az apróhirdetések közé való, tedd fel oda.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2017
(#) Thomas10100 hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy STEP 7 PLC programmal kapcsolatban.
Kettő kérdésem lenne elsőre:
-M110.0 -tól a bit-ek hogyan íródnak? Mert csak Resetet találtam hozzájuk, például az M112.3 érdekelne.(FC36)
-Az MB154-MB159 Shiftelve van FC30-ban, NW10-ben. De nem látom, hogy mi az a bit ami léptet.

A program STL nyelven van írva, és még az első átnézésem ami összetettebb
Köszönöm a segítséget!

M3040053.zip
    
(#) Mate78 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Szia,

Ez aktuális projekt?Tényleg ez fut a PLC-ben?
Úgy látom, csatlakozik a PLC-hez Op, illetve valami vonalkód olvasó is?
NetPro-ban nincs benne, HW konfigban sincs.
Van buszhálózat a gépen?
Valahol írni kell azokat a merkereket.
(#) Thomas10100 válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Egy OP170 van a gépen profibuson, de ennek úgy néztem van külön adatbázisa ami küldi a dolgokat a két eszköz között. A kódolvasónak csak 1 bemenete van, és 2 kimenete ami a PLC-hez kapcsolódik, de az sima I/O. Ez van a gépben ez az eredeti, amit a cég adott annó.

Az OP-nek viszont csak backup fájlja van eredetileg is
Következő: »»   94 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem