Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   809 / 1152
(#) ujfalusi hozzászólása Júl 22, 2017 /
 
Üdvözletem.
Egy dióda adataira lennék kiváncsi, BBC DS 22-14 A
A NETEN egy helyen találtam csak némi adatot, 42A 1400V
A méretéhez képest ezt a 42 ampert sokallom, de lehet hogy tévedek.
Előre is köszönöm

d1.jpg
    
(#) uniman válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 22, 2017 / 1
 
Hello!
Aki "á"-t mond...mutassa meg azt is amiről ír !

BBC_DS.pdf
    
(#) ujfalusi válasza uniman hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Köszönöm, ezt az oldalt én nem találtam. Szemrehányásodat nem értem. Ha arra gondosz amit én találtam, az egy kinai vagy japán számomra (krisz kraksz) oldal volt ezért nem hivatkoztam rá.
Minden esetre mégegyszer köszönöm.
(#) uniman válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Hello"! Csupán látni szerettem volna az "egy helyen találtam csak némi adatot" linkjét...
(#) csabagalcsaba válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Üdv!
Elkészítettem hozzá a 6. tekercset is. Ez hiányzott a sorozatból. A leírásban 7 mm-es átmérőre írja, de nekem 10 mm-es átmérőn passzol a frekvencia a leolvasottal. A 7 mm-es átmérőjű tekerccsel kb 10 MHz el magasabb frekin rezgett, mint a leolvasott. Így viszont elég pontos lett.
Még egyszer köszönöm a leírást.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) g112 hozzászólása Júl 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Ez milyen alkatrész lehet? Egy Zoom H4 táp áramkörben van benne, és eddig nem találtam róla semmit.

ezmiez.JPG
    
(#) wbt válasza g112 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Nekem nagyon feszültségfigyelő/reset áramkörnek tűnik. Hasonló SMT jelzések vagy kapcsolóüzemű tápok vagy feszültségérzékelők.
(#) g112 hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Köszi a tippet!
(#) szsrobert hozzászólása Júl 30, 2017 /
 
Udv!
Talaltam egy 230V csatlakozos gazkisuleses lampanak tuno alkatreszt.
Pontosan mibe valo, mekkora feszultseget es aramot igenyel az uzemeleshez? Felirata Pressler GG38.
Koszonom a segitsegetek.
(#) brato válasza szsrobert hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
(#) Johnycorp válasza szsrobert hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Üdv.

Első ajánlatom nekem is a Google lett volna. Az hamar van, de nem sok az eredmény.

Alapvetően ez egy gázkisüléses stabilizátorcső. Régen sokfelé használták.
Német fórumokon irkálnak róla, eBay-en van eladó is belőle.
Feszültségéről, áramról nem találtam semmit. Esetleg próbáld meg egy 470 k ohm / 2W soros ellenálláson át bekötni 230 V-ra. Akkor a lámpán lévő feszültség adhat iránymutatást.
(#) V8engines hozzászólása Júl 30, 2017 /
 
Szép Napot! Sziasztok!

Találkozott ilyennel már v.ki? Tud segíteni? Tudom hogy egy műszerész megoldja, de nem ismerek értelmeset a közelemben.

Adott ez a belsővilágítás, és elméletem szerint kialvás késleltetős (vagy minek nevezzem).
3db izzóval rendelkezik, de közülük csak a középső 10W-os az említett, ami engem érdekelne. A két szélső 5W-os, külön-külön kapcsolható.
Egyébként működő képes a szofita is, csak a késleltetős funkcióra nem jöttem rá.
Átnéztem a forrasztásokat, zárlat nincs (össze nem érnek). Az adott részhez aminek köze lehet (szemmel végigfutva), az 1db dióda (fotón látható) és 1 tranzisztor.

Jahhh, és mi az Isten nyila a középső csatlakozónál, a TKF rövidítés? GM (Hella) cég szülötte.

Bármilyen segítséget köszönök!
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2017
(#) szsrobert válasza brato hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Megneztem a Google t a topic nyitasa elott. Nem talaltam valaszt a felhasznalas pontos helyere es a feszultsegertekere ezert hoztam letre a topicot.
(#) szsrobert válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Koszonom tanacsod. Nem szeretnem tonkretenni.
Mekkora lehet az a minimalis feszultseg amin mar mukodik?
(#) pinyó39 válasza V8engines hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Telefunken volt aki elkövette a panelt, gondolom. Régen rengeteg cél ICt gyártottak autókhoz is.
(#) uniman válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
A TKF és a Telefunken (TFK) rövidítései között azért van némi különbség...
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2017
(#) proli007 válasza uniman hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Lehet ez akár németül az ajtó nyomógombjának rövidítése is..
(#) szsrobert hozzászólása Júl 30, 2017 /
 
Udv.
A Dkp 50 dozimetert mekkora feszultseggel kell tolteni?
(#) blasz hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Sziasztok felismeri valaki hogy ez milyen páka hegy lehet? Hány Volt kell a müködéséhez stb? köszönöm előre is.
(#) proli007 válasza blasz hozzászólására (») Júl 31, 2017 / 1
 
Hello! Ha nem tévedek, ezek Sandvik tölthető akkus pákahegyek voltak anno. Miután az aksik sorra ledögöltek, egy lapos elemről forrasztottunk vele. Persze nem sokat, de olyan helyen ahol nem volt semmi..
(#) proli007 válasza szsrobert hozzászólására (») Júl 31, 2017 / 1
 
Hello! Én csak hordtam ilyeneket régen. De a hálót nézve, valahol az 500V a maximuma. De ha jól értem, addig kell növelni a feszültséget, míg nullát nem mutat. (Soha nem néztem meg mit tesz vele a dozimetrikus, csak zsebre vágtam..)
(#) blasz válasza proli007 hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Köszönöm az infót.Akkor semmire sem jó ezekszerint..
(#) Sebi válasza blasz hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Akkus pákahegyek, nekem Weller van ilyen heggyel. 2 db NiCd akku a tápja.
(#) proli007 válasza blasz hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Miért ne lenne? Amikor egy 12m-es állvány tetején balettezve be kellett forrasztani egy LEMO-0 csatlakozót, akkor bizony jó szolgálatot tehet..
(#) b11gyula hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Szép napot! szeretném a segitségeteket kérni az alábbi alkatrészek beazonosítására, a Google sajnos nem a barátom, vagy nem jól kérdezek. Az alkatészek: MRC BTA 10 600 V. C 810 A. - 2: TI 612 DJA Tagz 40. - 3: PHIL BT 810 6006 W A9. Ezek mind 3 lábú kockák de számomra ismeretlenek, eredetileg az első helyére szeretnék találni helyettesítőt, de nem találok sem adatlapot, sem alkatrészt. Köszönöm a segítségeteket, Üdv Vándor
(#) elektroncso válasza b11gyula hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Szerintem ez lesz:BTA10-600.
(#) taurus hozzászólása Aug 2, 2017 /
 
Azt lehet róla tudni, hogy orosz M1101 (1955) tip. megger, és működik.
Bal felső csatlakozások: vonal "LINIJA" és föld "ZEMLJA" felirat
Bal alsó KOhm/MOhm váltó, valamint oroszul "EKRAN" ? csatlakozó.
Kérdésem az lenne, mennyi feszültséget állít elő a méréshez, milyen mérésekre, milyen csatlakozási pontokkal alkalmazható?

előlap.jpg
    
(#) elektroncso válasza taurus hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Attól függ, hogy milyen gyorsan tekered. De kb. 1kV kéne előállítania, mert a 230/400V-os berendezések, áramkörök szigetelését 1000V-on próbázzák. Ugyanis ez egy szigetelési ellenállás vizsgáló. A föld csatlakozót le kell földelni, a "vonal" csatlakozót meg rákötöd arra aminek a szigetelését a földhöz képest akarod mérni. Pl. ha egy bojler fűtőszálának a szigetelési ellenállására vagy kíváncsi akkor a "föld" csatlakozó a bojler fémvázára kötendő a "vonal" pedig a fűtőszál csatlakozójára (érdemes mind a két kontakthoz képest mérni).
De minden fontosabb dolog bele van írva a fedélbe. Ha jól látom ott van az is, hogy milyen gyorsan kell tekerni.
Ja, ha dolgozol vele akkor óvatosan, a saját szigetelési ellenállásodat ne mérd le, simán a földre tesz, ha úgy emberesen megtekerik.
(#) attikanagy hozzászólása Aug 3, 2017 /
 
Üdv.Tud erről valaki valami infót mi is lehet ez?
(#) Stewe válasza attikanagy hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
5 kHz-es kvarcnak tippelném.
Következő: »»   809 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem