Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   104 / 178
(#) wbt hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
60W izzó: 232V/3.7V (új kapcsoló) 234V/2.6V (régi kapcsoló)
15WLED: 191V/1.37V (régebbi), 188V/3.86V (újabb)
Fázisszöget nem mértem persze.
A régi/új az kb. 2 évet jelent, ki/be feszültség a kapcsolón.
Sajnos csalós, kellene egy true-RMS mérő (szerintem).
Viszont egyik mérésnél sem derengett/villogott (off) a fényforrás (pedig szét is szedtem).
Még valahol a garázsban van egy szatyor 3W-os LED-lamp, ha megtalálom, megmérem.
(#) merlingerin válasza tothbela hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Szia!

wbt ötletét kipróbálom, a 220nf kondis verzió gyorsan meg is van. Ha nem válik be, rendelek ilyet. Teszek rá összezsugorcsövezve hőbiztosítékot is. Biztos ami biztos alapon. Köszönöm.
(#) Vacok hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Ebay-en találtam 290000mcd 0,5w 10mm 5 chipes ledet 20db-ot pár száz forintért, sterintetek ez valós? Egyáltalán ekkora fényerejű led létezik?
(#) nedudgi válasza Vacok hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Számolj utána. Nem nagy durranás, bár nem tudom más adatait.
(#) jdani hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Üdv. Tanácsot, segítséget kérnék. Szoba álmennyezet készítek.
Ledes spot világítás, + led szalag hangulatfény lesz. Első képen lerajzoltam a szobát felülnézetből. Második kép, egy nagyon hasonló megoldás, ahogyan akarom én is a szobát. A szoba 4x4,5m belerajzoltam egy tvt, és vele szembe egy ülőgarnitúrát. A plafon szélei le lesznek engedve, és oda lesz téve led szalag. A tv falon, a plafon széle nem lesz leengedve.
+ le lesz engedve a plafon közepe, úgy ahogy a képeken van. (lehet nem is kell magyarázni az egészet, egyértelmű a kép szerint) A plafon szélein a 3 leengedés, és a plafon közepi leengedésben is van led világítás.
Kérdésem, hova és hány spot led világítás tegyek?
(#) Petyaa hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Nem írtad hogy mekkora fényerőt szeretnél elérni úgy átlagban, illetve hogy a fal, illetve a bútoroknak milyen a színük.

A plafonba ledes dönthető mély sugárzót építenék be, az adná a fő fényt, a spotok pedig a hangulatfényt. ( Szemzavaró ha a spot a fő fényerőt adja, az egy pontban koncentrálódó fénye miatt )
A kanapé fölé tennék 3db 10wattos nagyjából 900 lm fényáramú ledes mély sugárzót, a bal / jobb oldalra 2db 20-20 wattosat, a kanapéval szembeni részhez 1db 20 wattosat.

Spot világításnak a kanapé fölé 3db 5 wattosat, a szoba bal / jobb oldalára pedig 1-1db 10 wattosat.

Viszont hogy a szoba közepe ne legyen sötétebb, a tv-vel szembeni álmennyezetnél az álmennyezetbe tennék 1db 20 wattos led panelt.

A plafonhoz tartozó világításokhoz pedig fényerőszabályzós kapcsolót tennék.
(#) jdani válasza Petyaa hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Fogalmam sincs mekkora fényerő az elegendő, vagy mekkora fényerő az a 100lm. Nincs konkrét bútor szín, vagy fal szín kinézve. Mindenesetre a padló csempéje valami világos fényes lenne.
Ilyen melysugárzókat még nem is hallottam / láttam, szinte mindenütt spot világítás láttam. Mondjuk nem is volt gondom vele.
Pont fordítva akarom, hogy a spot lenne a fő fény, a led szalag körbe meg csak fényerőszabályozható hangulatfény.
(#) Petyaa válasza jdani hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Próbálok egy kicsit eligazítani téged ebben. A szobánk 5x3m, a sarokban van egy állólámpa amiben egy 800lumenes / 10watt teljesítményű ledes fényforrás van ami a plafonra világít, a plafon homok színű. A fényénél beszélgetni lehet egy párnak, de ismerősökkel stb már nem igazán erre való. Olvasni csak ha jobb az ember szeme mint a sasé.

A szoba majdnem közepén 2db 23w / a kettő összesen 2700lumen fényáramú energiatakarékos izzók vannak. Igazából ennek a duplájánál mondanám azt, hogy a szoba minden sarkában lehet olvasni, beszélgetni a család többi tagjával.

Egy 5w-os helyzetjelző fényárama nagyjából maximum 50lumen. Ebből lehet már elképzelésed hogy hány 5w-os helyzetjelző izzót kellene felszerelned hogy jól bevilágítsa a szobát.

Spotot is lehet álmennyezetbe építeni, nem sok különbség lenne, ha közeli fókuszra van belőve.
Viszont ha nem az álmennyezetbe akarod beépíteni, akkor sok sok kellene belőlük a szobában egyenletesen elosztva, nem csak a szélein.

Legjobb lenne elmenni egy bemutató terembe és ott szívesen elmondják mit s hogyan.
A bútor, és a fal színe is meghatározó elem hogy mekkora fényerő kell
(#) wbt hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Ti olyan okosak vagytok! Ugyan, mire jó az olyan RGBW LED aminél a LEDek sorba vannak kötve??? (tehát a különböző színűek, összesen két kivezetés van ebből kifolyóan) Vérnyúl legyek, ha rá tudok jönni...
(#) pjg válasza wbt hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 1
 
Ez fehér fényű led. A spektruma összetettebb. Közelebb áll a napfényhez. Kicsit.
(#) wbt válasza pjg hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Köszi! Fura egy fajta, de legalább drága.
(#) nedudgi válasza wbt hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Hol láttál ilyent? Nem véletlenül "palánta" világításához ajánlják?
(#) wbt válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Aliexpressen, majd 16$ az 50W-os. Csak ez az egy fajta van, ha nem lett volna ilyen drága, rendeltem volna játszani. Kamerákhoz ajánlották. Ha kell, előtúrom a linket. A palántákhoz a "full-spectrum" LEDeket ajánlják, de azok meg ugyebár lilás színűek, gondolom a növények szempontjából mondják full-spectrum-únak, ezeket a hullámhosszakat tudja a növény nagy hatásfokkal hasznosítani. (gondolom, nem vagyok kertész, bár füvet kell nyírnom; nagy örömmel)
(#) jdani válasza Petyaa hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Üdv, ma felrajzoltam a plafonra, hogy is lesz az álmennyezet, így jobban el tudom képzelni, hova hány spot lámpát tegyek.
Voltam ma az üzletbe, nézegettem GU10es led égőt. Volt pl 7w 500lumenes.
2 részre lenne osztva a világítás. Egyértelműen a nagy karikák az egők. Nehány égőnél van lefelé egy csík. Ezek abban különböznek a többi égőtöl, Hogy külön kapcsolhatóak.
Ha akarom a csíkkal jelölt egőket kapcsolom, ha akarom a csík nélkülit, és egyértelműen ha akarom, mindkettőt.
Mit szólsz ehez az elosztashoz?
Sok-keves?
(#) Petyaa válasza jdani hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Üdv!

Annyit változtatnék rajta, hogy a tv előtti álmennyezeten vagy mind a kettő fel, vagy mind a kettő fényforrás le kapcsolt állapotba lehessen.
Csak jobb úgy tv-t nézni ha nem világít semmi közvetlen előtte

Ha 500 lumenes fényáramúkat használsz majd akkor pont jó lesz. Arra figyelj oda, hogy melegfényű ledeket szerelj majd be

Plusz állítható fényerejű GU10 ledeket is használhatsz, és akkor még jobban be lehet majd állítani a hangulathoz megfelelőt fényerőt.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
(#) jdani válasza Petyaa hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Én hidefehér párti vagyok. Miért jobb a meleg?
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Jobban alszol tőle?
Szebb?
(#) jdani válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Nem alvás kérdése. Nekem jobban bejön a hideg, az az igazi fehér.
Van valami negatívuma?
(#) yulo5310 válasza jdani hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Hogyne lenne,az emberi szemet a napfényre lőtte be az evolúció! Fejfájás,hóvakság,retina károsodást is okozhat,persze embere válogatja.
(#) Petyaa válasza jdani hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Lehet hogy te a hideg fényűt szereted, de 100 emberből maximum 1-2.

Ha nem egyedül szeretnél ücsörögni a szobában 10 perc után, akkor meleg fényűt kell használni.

A hideg fény mellett nem lehet kikapcsolódni, az ember feszengeni fog tőle egy idő után. Persze ebből csak annyit venni észre hogy nem tudnak majd a többiek, és valószínű te sem feloldódni.

Az igazi fehér a meleg, nem pedig a hideg sosem volt az és sose lesz az

De mint mondtam nézz, és olvass utána ezeknek mielőtt nekikezdenél az egész folyamatnak.

Nem leszólni akarunk emiatt.

Semleges vagy hideg fényt általában olyan helyeken használnak ahol kell a jobb kontraszt a láthatóság / koncentrálás miatt: pl autók, mezőgazdasági fényszóróknál stb stb.

Csak akkor építs bármit is, ha tudod hogy mit, miért, és hogyan építesz a téma mihamarabbi áttanulmányozását javaslom.
(#) jdani válasza Petyaa hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Üres szobába tetszik a hideg fény. Attól függetlenül rendeltem melegfeher ledet is. Másik kérdésem, miért van ez a sokféle led méret?
Álmennyezet led világításhoz kellene nekem led szalag, ami nem fő fényt adna, hanem csak mellékes, hangulatvilágítást. 5m/300ledre gondoltam, csak milyen méret?

http://www.ebay.com/itm/281944797040
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2017
(#) Petyaa válasza jdani hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Ott lehet hogy tetszik, de egy berendezett helyiségben a tárgyak visszaverődésénél már egészen máshogy fog hatni.

Ha csak diszkrét világításra kell a szalag pl arra hogy ne lehessen orra esni egy asztalban, akkor 4lumen / 60led / 1m specifikációjút válaszd.

Így az össz fény 5 méteren nagyjából egy jó fajta hagyományos 100w izzó fényerejével terül majd szét.


Ahogyan egy konkrét autót is lehet vagy lehetett régebben akár 5-10 féle motorral kérni, úgy a led szalagoknál is mindenkinek más és más jön be.

A 30-35 lumen/led teljesítményűekkel pl a fő világítást is ki lehet váltani, de mivel neked csak hangulat célra kell ezért gyártanak több félét.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2017
(#) sirály12 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Ez van valahol publikálva is, vagy csak városi legenda?
(#) juhasz10 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
A napfény az szerinted melegfehér? Szerintem közelebb van a hideghez.
Azért mert megszoktuk a sárga fényt, attól még az nem természetes.
(#) zolika60 válasza juhasz10 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Láttad te már a Napot? Bővebben: Link
(#) sirály12 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
"A napfény színhőmérséklete évszaktól, napszaktól függően folyamatosan változik. Derült időben, átlagos napsütés esetén ez kb. 5600 K. Hajnalban vagy naplementekor a színhőmérséklet 2500 K-re is csökkenhet, viszont borult, párás, ködös időben 6-10 ezer K-re is növekedhet."

Szerintem itt nemcsak melegfehér van.
(#) Picipityu hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Ma vettem egy 20W-os LED-es mozgásérzékelős udvari lámpát és fel is szereltem. A gondom az, hogy amikor lekapcsol a felső két sor LED halványan világít tovább. Amikor bekapcsol mindegyik egyformán erősen világít.
Jól van ez így?
(#) Bakman válasza Picipityu hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Nincs jó, de bizonyos típusok gyakorolják ezt a kegyet. Ez ilyen.
(#) Picipityu válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
De ettől nem lesz semmi baja, max. csak többet fogyaszt picivel, nem?
(Bár zavaró is kicsit )
(#) Bakman válasza Picipityu hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Igen, többet fogyaszt. Bár, mérés nélkül kb. semmit nem merek mondani. Lehet, hogy egy másik típus amelyik rendesen kikapcsolja a LED-et, abban az állapotban többet fogyaszt.

Nehéz jó tanácsot adni, igazábol a piacon lévő ilyen lámpák ilyen-olyan oknál fogva kb. ipari hulladék kategóriába tartoznak. Itt a te eseted, van amelyik 100 m-es körzetben zavarja a rádiókat, sok egy hónapot nem bír stb.

Persze vissza lehet vinni, mint garanciális termék (elvileg), gyakorlatilag sokszor az utazás többe kerül, mint maga a lámpa. Magyarán zsákbamacska szinte az egész.Kevesebbet fogyaszt ugyan, de ha gyakran kell cserélni, netalán első pillanattól hibás, megette a fene a környezettudatosságot.
Következő: »»   104 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem