Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2792 / 3546
(#) (Felhasználó 116638) válasza snapscan hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Sehol nem állítottam ilyet.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Stukatúr mennyezet.Nem a legszerencsésebb.
Gerenda váz, bedeszkázva alul-felül.
Felül általában pár centi beton, vagy szalma-agyag.
Alul a nádfonat vakolva.
Ilyen, ugye?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Nagyon gyors kérdés: autó akksi töltéskor le kell-e venni a sarukat az akksiról, vagy csak simán mehet rá a töltő?
(#) (Felhasználó 116638) válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Jó kérdés. Milyen töltővel töltenéd?
Ha profi töltő akkor nem kell, ha valamilyen bevásárlóközpontos vacak, akkor vedd ki a kocsiból az akkut.
Arra gondolj hogy ilyenkor gyári rádió kóddal, esetlegesen a BCM beállításaiban lehetnek gondok.
(#) Udvari Zsombor válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Egy régi akksitöltő, amelynek kábelén krokodilcsipeszek vannak.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Idézet:
„Egy régi akksitöltő, amelynek kábelén krokodilcsipeszek vannak.

Információtúltengés.
Gondolod, hogy ezzel előbbre vagyunk?
Megpróbálom "hozzád" igazítani a választ:
-Vedd ki az akkut, vidd be a műhelybe, és tedd töltőre az akkut.
Ha feltöltötted, szereld vissza.(polaritásra ügyelj: + jelű saru a pozitív, - jelű a negatív, test)
Menni fog?
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
(#) jdani válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Így van.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szerintem erre mehet a párazáró fólia,és a hőszigetelő anyag.
De mielőtt nekiállsz, nézesd meg szakival, mennyire jó a fa szerkezet.
Ha korhadt, nedves, nem fogod megúszni a cserét.
A stukatúr az ilyen.
(#) jdani válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Oké hogy hőszigetelő anyag, de azon hogy járok majd?
(#) (Felhasználó 116638) válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Már írtam:teszel rá osb lapot.
A hőszigetelő anyag lehet táblás, kemény kőzetgyapot.(Rockwool,Therwolin, stb)
(#) snapscan válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Rossz helyre kattintottam, bocsi, nem neked szólt!
(#) pjg válasza bbb hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Idézet:
„kódfejtőnek kell lenni, hogy értelmezni tudjuk”

Ezekre ne reagálj. Lépj túl rajtuk.
Ezt javaslom mindenkinek.
Ha meg nagyon durva akkor nyomni a nem tetszik gombot. Lefele hüvelykujj.
(#) bbb válasza pjg hozzászólására (») Szept 24, 2017 / 1
 
Én inkább moderációt kérek ilyenkor.
(#) kameleon2 válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Akkor neked több dolgod is lesz, mivel ez egy klasszikus parasztház mennyezet. Ez eléggé sárnak tűnik ugyanis. Erre találták ki például a könnyített zsákos betont. Az alapanyaga perlit, vagy hasonló anyag, ami a kavicsot váltja ki. Nagyon könnyű de lépésálló bevonatot képez. Persze nem árt egy préseltfa bevonat a teteján, akkor kevésbé sérülékeny. Itt is olvashatsz róla. Persze a goo..le barátunk is sok megoldást kínál. Például kis tanácsadás a témában.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Online Windows vásárlasban kérnék segítséget! Helyesebben csak a termékkulcs vásárlás mert magat az ISO-t le tudod tölteni a Microsoft oldaláról ha van termékkulcsod!
Van valakinek bevállt oldala? Mert találtam 17€ és 290€ Windows7-et is!
Persze ez a két véglet.... de...
(#) drwatson hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Nem ragad ez a forrasztóón. Milyen ónt, folyasztószert stb. használtok?
(#) zolika60 válasza drwatson hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Egyrészt melyik ón és mire használod? Másrészt van ennek saját témája.
(#) killbill válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Egy újabb kódfejtős post...
(#) Kinka István hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Itt a HE-n belüli levelezésnél, az üzenetek közt kiválasztva egy felhasználót, a felső részen egy pipával ő tiltólistára tehető.
Visszavonható ez később?
(#) Remci válasza Kinka István hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Igen. Még egyszer rá kattintasz.
(#) Kinka István válasza Remci hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) granpa hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Szevasztok!
Másnál is a tegnapi posztokat jeleníti meg, mai dátummal. A mai posztokból néhol megjelenít. Máshol meg, mintha kimaradna a vasárnap.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) SzervízMacska válasza granpa hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Mi a kérdés. (?)
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 26, 2017 /
 
Sziasztok! Ismét kérdezek, hogy minél rövidebb ideig érezzem magam butának. Van Egy VS4000 Stager eprom égetőm. Mivel már a windows 10 van a gépemen, gondoltam pikk-pakk felinstallálom erre is, mivel XP alól kifogástalanul működött. Mindössze 1 órája küzdök vele és nem sikerül felinstallálni. Először az antivírus programok értékelték vírusnak. Kikapcsoltam, de ugyanazt a hibaüzenetet kapom az installálás helyett. Van egyáltalán bármi, ami jól fut ezen a t..ves w10-en a reklámokon kívül? Sajna új szoftver verziót nem találtam, linux alatt nem támogatott, pedig alapvetően jól tette a dolgát eddig.
A hibaüzenet a képen. Próbáltam kompatibilis üzemmódban is, sehogy nem hajlandó, csak ezt a hibaüzenetet adni.
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Értelmes hibaüzenet.A Win 10-en csak a vadi új Microsoft programok futnak. Ha futnak.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Akkor a kompatibilis mód mire jó egyáltalán?
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Parasztvakítás. Mint maga a windows is.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Tudod... volt bennem egy erős ellenérzés eleve, de legyűrtem, mondván, hogy biztosan csak félelem az újtól. De sajnos nem. A W 10 a tapasztalataim alapján is rosszabb, mint az elődjei. Igaz, nem játékra használom. Már az is meghökkentő, hogy például letöltök egy viber alkalmazást, gond nélkül feltelepül. De ha a Windows store-on keresztül töltöm le, akkor lefagy installáláskor. KB olyan az egész mint egy alfatest. Azzal a bosszantó aprósággal, hogy fizetős. Valahol van egy olyan érzésem, hogy linux és Vine esetleg kis segítséggel playonlinuxon simán menni fog. Hányinger a köbön. Egy oprendszertől nem ezt várnám. Bár el tudnék csípni egy startupot, azonnal elkezdeném toborozni a programozókat egy új kernel írására, amin gond nélkül elfuttathatóak a szoftverek. Egy háznál is nem cserélgeti az alapot az ember mint paraszt a gatyáját. Ez az állandó új oprendszer dolog agyilag zakkantaktól ered. Több éves fejlesztői munkák landolnak miatta a kukában. Milliárdok. Csak remélem, hogy aki ezt az egészet kiagyalta, egy olyan lélegeztetőgépre kerül, ami épp frissíteni fog az ő ellátása helyett, növelve a felhasználói és multimédia élményeket.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2017
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Az enyémnek már annyi, elvégre Magyarországra születtem. Lehet ennél még rosszabb?
(#) bbb válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2017 1 /
 
Azért vicces ám, hogy ezt mondod:
Idézet:
„A Win 10-en csak a vadi új Microsoft programok futnak. Ha futnak.”


Nekem több gépemen is 10 van. Amit 2009-ben írtam diplomamunkaként delphi7-ben program, simán elfutkorászik rajta. Érdekes mód elég sok régi vackot sikerült elindítanom és használni vele, de persze el kell ismerni, van olyan, amivel vért izzadtam mégse jött össze. Ez utóbbi kategóriába egyetlen dolog tartozott eddig: a bt878 chipen alapuló tv tuner kártyámhoz nem sikerült drivert rakni (a sourceforge-ról letölthető forrásból meg újat fordítani végképp nem, vc6-ról feltolni az új kernelarchitektúrába sok-sok órámba került, mire feladtam). Hozzá kell tenni, hogy ezt a kártyát hivatalosan már a win7 se támogatta, utolsó gyári driver 2003-as kiadású.

Régi 16bites programokkal valóban adódtak gubancok, de amelyiknek megvolt véletlenül a (jó esetben pascal) forrása, azt könnyedén átültettem .Net alapra (C#) és remekül üzemelnek.
A 8bites (DOS) programokhoz nagyszerűen működik a dosbox (olyan CAD nézegető szoftverem is van, ami sajnos már a gyártónak sincs meg és üzemel gond nélkül így).

Sokszor egyébként én azt érzem, hogy a gépek olyanok, mintha lelkük lenne és azokkal szórakoznak, akik eleve gyűlölettel állnak hozzájuk.
Az előtted lévő hozzászólás hibaüzenete meg simán adódhat a 64bites rendszeren 16bites alkalmazás indításának kísérletéből (bár ilyenkor nem kompatibilis alkalmazást szokott kiírni), de az is lehet, hogy megsérült a telepítő.
Következő: »»   2792 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem