Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   289 / 360
(#) kaqkk válasza fureszoszkar hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Azt nem vettem észre
(#) fureszoszkar hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Valaki hajtott már meg rgb-ledet, kell hozzá pwm vagy normál kimenetről is hajtható.
(#) niedziela válasza fureszoszkar hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Hajtható "normál" kimenetről is, de PWM az kell ha nem elég 7 szín
(#) Kovabe hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Sziasztok
Hogyan lehet decimálisból karaktert készíteni? Jelenleg a 40 helyett ( jelet küldök ki rs232-ön.
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Szia
a = 40
str = ToString$ (a)
(#) Kovabe válasza kokozo hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Igen pont erre volt szükségem. Köszönöm
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Segítsetek egy kicsit!
Tudom hogy a programozoi ismeretem hiánya az oka, de egyszerűen nem tudok rájönni hogy működik... illetve hogy tudom megvalósítani!

Vegyünk mondjuk 2 PIC et, az egyikbe van 3 szenzor, tehát 3 változó. Ezt az infot szeretném elküldeni a másik PIC nek.

TX elkezd beszélni... kikúld egy stringet az első változó értékével, ezt Rx tehát a hallgató menti magának egy változóba utánna TX kiküld egy másik stringet a második változo értékével... De...
Rx azaz a hallgató honnan tudja hogy az már egy másik adat és másik változóba kell mentenie?? Vagy a kettő között kell küldeni egy speciális karaktert. mondjuk egy & jelet de ezt a PIC hogy figyeli közbe? Vagy adó oldalon ha küldeni akarok 3 stringet akkor vevő oldalon tegyek be 3 fogadást aztán kész???
De az nem lehet jo... mert nem tudja mettől meddig tart egy adat.
Ha valaki olyan igazi szájbarágós modon elmondaná akkor nagyon hálás lennék.
(#) Kovabe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Szia

Én se vagyok egy programozó guru, ha értékeket küldesz akkor elé tedd be az érték nevét és akkor tudni fogja a fogadó hogy mit is küldtél.

A mellékletben egy Nextion-al kommunikáló program egy két extrával de benne van a lényeg.
Kicsit kusza de megtalálod a számodra fontos dolgokat benne.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Szia!
Legegyszerűbb ha az érték elé egy számot raksz hogy melyik adat megy: "1 345" vagy "2 432"
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Tehát mondjuk legyen egy hőmérő adat mondjuk 27 akkor ezt ugy küldöm ki egy stringbe hogy : "1_27" (az alsóvonal az a szóközt hivatott illusztrálni! )
Ok... ezt még ugy értem is! De a másik oldalon ezt a PIC hogy kezeli le rögtön? Hiszen neki ezt szinte rögtön szürnie kell hogy tudja hogy melyik változóba mentse... vagy menti magának és utánna értékelem ki és mentetem át az adott változóba???
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 / 1
 
Egyszerű..
a = "1_27" //rx olvasott
tmp = Mid$ (a,0,1) // első elem kiszedése
x = StringToInt$ (tmp)//változóba mentés számként
tmp = Mid$ (a,2,3) // második elem kiszedés
y = StringToInt$ (tmp)// változóba mentés

ezután a 2 számmal azt csinálsz amit akarsz.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017

kep.JPG
    
(#) Kovabe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 / 1
 
Nekem megvan hogy milyen hosszú adat érkezik, azt lebontva tudom már előre hogy mely halamzokat kell figyelnem illetve hogy melyben van az érték ami nekem kell.
(#) Firefighter1 válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Az adat hossza nállam is állando lehet. Mert érkezik majd 4-5 hőmérséklet... Csak az ellendarab NodeMCU és per pillanat ahhoz mégkevesebbet értek! Azt is folyamatábrásan programozom... most ismerkedek vele!
(#) Kovabe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Én is ESP-hez akarom csinálni csak elöbb egyszerübb volt a kijelző. Amúgy én basic-ben programozgatom az ESP-t.
(#) Firefighter1 válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Közbe nedudgi is segitett privatba... és valoban... ha fix hosszuságu az adat akkor tudja az ember hogy milyen hosszu stringet kell fogadni, igy könnyű szelektálni!
Hiszen mondjuk ha az első 3 valtozo, mondjuk 3 hőfok, azok mondjuk 3 karakter hosszuak akkor receiver string 3 és ez haromszor.... Ugye?

Egy valamit nem tudok... Ez a fajta szelektálas csak akkor működik ha a beszélő egy mondatba tehat egy összefűzöttstringbe küldi el a változok értékét, vagy akkor is működik ha külön külön, de egymás utan azonnal folyamatosan küldi a változókat?
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Ez nagyon jo kokozo igy ha többváltozós a program akkor "címezve" lehet szinte az adatot küldeni!
Meg egy kérdés... ez a számítás, illetve szelekció mennyi időt vesz igénybe?
Kérdem ezt olyan szempontból hogyha a beszélőnek két adatcsomag között célszerű tartani 5-10 ms szünetet? vagy mehet folyamatosan?

Természetesen megy a mancs mind a kettőtőknek, mert ez nagy segítség volt nekem!

Köszönöm
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Miért nem küldöd el egyszerre a 3 adatot?
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Ez az egyszerre alatt azt érted hogy egy stringbe összefüzve? Akkor "Kovabe szelekcioját" tudom hasznalni.
vagy ugy egyszerre hogy külön string de egyszerre( helyesebben azonnal egymas után) ?!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
a="1_123_2_345_3_456" pl így.. vagy akkor már nem kell szám se.. a="123 345 456"
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
igen.. akkor nem kell szám se csak a fogadásnál adom meg a stringek hosszát, és már külön is vannak!
Ez a része akkor megoldott, Akkor most veszem elő a nodeMCU programozóját és nézegetem hogy tudom ott egybepakolni a változókat!

De biztos hogy fogok irni olyan Te modszeres címzős programot is! Már csak gyakorlásnak is! Meg hogy megmaradjon az utokornak!
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
tmp = ToString$ (elso)
a = tmp + " "
tmp = ToString$ (masodik)
a = a + tmp + " "
tmp = ToString$ (harmadik)
a = a + tmp

pl így..
(#) Kovabe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Amit feltettem programot, abban az rx makróban benne van hogy 15 byte-ot figyelek, ez ugyebár 0-255-és nem kell váltogatni az ESP oldalon és nagyrészt az MCU-ban sem.
Amíg hadilábon álsz a programozásban addig szerintem ez egyszerübb és késöbb mikor már rutint szerzel mehetsz tovább a bonyolultabb részek felé.
(#) Firefighter1 válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Igen... Szerintem a lesz. Most először! Most a node-ra irom a "tesztprogit" Ha majd lesz időd bepillantasz oda? Mert nem értek egy "feltételes elágazást"
(#) bubuszoft hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Sziasztok
Szeretnék csinálni pic-el egy akku szulfát mentesítőt. 1 másodpercenként 20us ideig rákapcsolna 30 voltot az akkura. Ezt sima delay utasítással gondoltam megvalósítani (led villogtatás). De az elektronika nem áll össze a fejembe, mert én egy IRF540 re tenném a pic kimenö jelét. Milyen elenállás értéket tegyek oda, és 5 voltnál fog működni rendesen az IRF540-em? Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Firefighter1 válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Tudom most jön majd a kontra hogy mert mindig a kötözködés..... És igaz még énse vagyok egy nagy spieler de amit itt előszőr megtanítottak a kollégák hogy a késleltetés nem a legjobb, hisz addig áll az egész program!
Nem akarod inkább időzítéssel csinálni? akkor esetleg egy potival vagy gombokkal még az impulzus időt is állitani lehetne.... vagy egy időzítőt is tudnál belerakni!
A késleltetéssel kb minden ilyet buksz!
A PIC belső orajelét használod vagy külsőt?
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Kicsusztam a módositási időkeretből... most látom hogy egy kicsit pengébb vagy mint én!
Nem kioktatni akartalak ezzel a késleltetéses dologgal... de szerintem tényleg nem jó!
(#) bubuszoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Nem kell atom pontosságú idözítő. Sokan 555-ös ic- vel oldják meg, a nagy előnye, hogy nem 5volt megy ki a lábain, így az Irf540 vígan kinyit. Igazad van a Delay parancsal kapcsolatban, biztos, hogy az óra be lesz indítva. A belső órát használom majd.
(#) bubuszoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Arra is gondoltam, hpgy egy optót rakok a pic kimenetére, a másik oldala tudna már elegendő nyitófeszültséget kapcsolni, de a kérdés, hogy 20us idő kevés vagy más elég, hogy az opto nyisson. Ezek az alkatrészek vannak itthon, nem akarok beruházni.
(#) niedziela válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Nem nagyon tudni, milyen opto van nálad.
De tegyél jó lesz.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
20 µs nyitáshoz kevés a PIC/opto/555-ös kimenete, mindenképpen javasolt a FET meghajtó használata, pl. TC4420. Ha mást nem akarsz csinálni, jó a késleltetés is, a feladat egyébként sem kíván meg nagyon pontos időzítéseket.

Ilyen szulfátoldót készített már analóg vezérléssel proli007 (lásd itt: Szulfátoldó-töltő automatikával), de ott 20 ms nyitási és 170 - 500 ms zárási időt lehet megadni. Ezek az idők is könnyen ugorhatóak Flowcode-ban, javaslom is a betartásukat, ismervén a cikk szerzőjének szakmai tudását. Persze ettől függetlenül akár a 20 µs is jó lehet, ennyire nem ismerem az akkuk lelkét.

Mindezek mellett jó ötlet a kontroller, pontosabban beállíthatóak az időzítések. A FET meghajtót a várható nagy áram miatt itt is javaslom, kevésbé fog melegedni a FET.
Következő: »»   289 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem