Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1272 / 1318
(#) pipi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Hali!
Ha már html, akkor gondolom hálózaton van a pic...
Nem lenne egyszerűbb hálón upload-olni? És akkor semmit nem kell konvertálni
A microchip tcpip stack erre helyből biztosít lehetőséget. Mehet a pic flash-ba, vagy külső flash ic-be...
Erre gondolok, igy néz ki: itt
(#) benjami válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Kezdésnek egy video
(#) pajti2 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Elkezdeni azzal szokás, hogy kitalálod, mit akarsz működésre bírni. Valójában már elkezdted. Már csak folytatni kellene. Utána összerakod logikailag, hogy mindaz milyen adat mozgatásokkal jár. Az adatot mindenütt kezelhetőre formálod, tárolod, utána küldöd tovább, fogadás után újra kezelhetőre formálod, és úgy tovább. A programnyelvek ahhoz eszköz, nem egy mitikus szörny Mindegy is, melyiket választod, amelyik szimpatikus. Mondjuk ha kell egy tipp, talán c#-re lesz legtöbb használható segítséged, basic és hasonlókra szinte semennyi. Mindegyik fejlesztői környezetnek van pár rigolyája, milyen alapszerkezete van a programoknak, mit jelent egy programot lefordítani, ha kell olyat (scripteknél nem kell), mit jelent elindítani egy programot (service-ok esetében a rendszer indítja, de előtte te telepíted), leállítani hogyan tudod majd (ha esetleg javítottál rajta). Mindegyik fejlesztői környezethez vannak helpek, ebookok, akár video tutorialok is, nem lehetetlen beletanulni. Utána nekiállsz listára venni, hogy mindazokhoz az adatmozgatásokhoz amiket elvégezni akarsz, milyen hardverekre lesz szükséged, azok képességeit az adott környezetben hogyan éred el. Minden apró részletre egyyesével keresel példát, megnézed a saját szemeddel, hogyan működik, és amikor már biztos vagy benne, hogy érted is, akkor készen vagy egy puzzle darabkával, amiből majd építkezni tudsz. Egyesével lépésenként megoldod az összes problémát. Egy lépésben nem fogsz vele boldogulni, azt meg se próbáld. Türelmet kell majd fizetned, nagyon sokat. A számítógép programozás sem bonyolultabb, mint a pic-el elboldogulni. Az alapjaid megvannak, a számítógéppel elboldogulni valójában sokkal egyszerűbb. Csak rá kell szánni időt és energiát.
(#) glaci hozzászólása Dec 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! PIC18F46K80-nal szeretnék az RA0 és RA1 portokon analóg mérést végezni. Ahhoz, hogy ez működjön beállítom a TRISA 0. és 1. bitjét 1-be. Az ANCON0=2 beállítja hogy az RA0 és RA1 analóg bemenetek legyenek. A mérés, vagyis a konverzió megkezdése pedig akkor indul, ha az ADCON0 regiszter ADON bitjét és a GO/DONE bitjét 1-be állítom a konverzió arról a bemenetről történik, ahogyan az SCH bitekel ki lett jelölve. A konverzió befejeztével a GO/DONE 0-ba áll. Ezután beállítom a másik bemenetet az SCH bitekkel, majd a GO/DONE 1-be állítása elindítja az újabb mérést.
Ha nem jó az elgondolásom, javítsatok ki. Ha meg jó erősítsétek meg.
Köszi.
(#) pajti2 hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
32mx-ből csinált már valaki webszervert? Ki tud szolgálni a gyakorlatban legalább 1 klienst http protokollal 500 kbyte/sec sebességig?
(#) pajti2 válasza glaci hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
A pic adatlapján még példa kódot is találsz az adc működésére, miért félsz abban megbízni?
(#) pipi válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Hali!
Csináltam ezt a fajtát , de nem mértem ilyet.
Ez ugye kb 5Mbit/sec, erős túlzásnak érzem
(#) cs_gabor válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
"c#-re lesz legtöbb használható segítséged, basic és hasonlókra szinte semennyi"

Már megbocsáss, de ekkora sületlenséget régen olvastam Én Basic-ben programozom a PIC-et, és mindenre van megoldás, pl. hálózati, USB (HOST is) kapcsolatot is csináltam vele és tökéletesen működik, rengeteg Library elérhető, gyakorlatilag a C-nek megfelelően minden, ahogyan Pascal-hoz is, bár ez utóbbit nem szeretem.
(#) nedudgi válasza cs_gabor hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Szerintem félreértetted. Próbáld úgy értelmezin, hogy azt szerette volna sugallni, hogy a C# sok platformon megtalálható, így univerzális.
(#) pajti2 válasza cs_gabor hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Az a gondolat desktop pc környezetre vonatkozott, nem pic-re. Olvasd el újra, figyelmesebben.

De tudod mit? Pic esetére is tartom azt a véleményemet, bármekkora sületlenségnek tartod is. Bármi projecttel elakadsz, misztikus hibákat gyárt a fordító, vagy hasonló, c-ben még oknyomozni is segíteni fog a nép, míg basic-ben gyakorlatilag magadra maradsz.

Félre ne értsd, felőlem aztán védd a basic-et. Just my two cents.
(#) cs_gabor hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Én kizárólag az idézett részre reagáltam, miszerint pl. Basic-re és hasonlókra szinte semennyi segédlet nincs. Erre írtam, hogy bizony van, nem is kevés, szinten minden C library Basic-hez is elérhető és lehet, hogy bugos, hiszen hibátlan talán nem is létezik, de működnek, nagyon egyszerűen és jól használhatóak, ráadásul nem kevés helyen és ideje használom probléma mentesen.

Ami a C-t illeti, nem vontam kétségbe a létjogosultságát egy szóval sem
Etőtl függetlenül én Assembly + Basic párti vagyok, ezt "örököltem" a Commodore időkből és használom PIC illetve Commodore fejlesztésekhez a mai napig

Na jó, ESP8266 esetében Lua ill. Arduino IDE, utóbbi ráadásul eléggé C szagú...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) nedudgi válasza cs_gabor hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Csak szólok, hogy az ESP-re is létezik Basic.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) cs_gabor válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Jaj, tényleg Egyszer mintha már beleszaladtam volna, de eléggé játékszernek tűnt az egész, böngészős szerkesztés, meg nem is tudom Persze most nézem, azért az "Examples" részben van (már) néhány érdekes példa.
A LUA-val elvagyok, de nem mondom, hogy beleszerettem, most Arduino IDE-t vettem kézbe éppen a napokban, ezt meg azért szokni kell a C jellege miatt, kicsit nehézkes a program szintaktikájának értelmezése számomra, de sokkal jobbnak tűnik így is.
(#) pajti2 válasza cs_gabor hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ha lua-val szeretnél összebarátkozni, arra a legjobb környezet, ha szeretsz wow-ozni privát szervereken. Persze kell egy lua unlocker, ami csalás (legalább van valami izgi is ) de utána nagyon kényelmessé lehet tenni 1-2 játékfunkciót.

Commodore időkben én is basic párti voltam, mert nem nagyon volt más Utána pascal párti a desktop pc-ken, mert akkor az volt a módi (meg később a delphi). Most meg a c hódít jellemzőbben. Van más egyéb is, csak azokban én valahogy nem találtam cool faktort.
(#) zenetom hozzászólása Dec 14, 2017 /
 
Hali,
Tudja valaki, miért ajánlatos kikapcsolni a megszakítást EEPROM írás előtt?
Idézet:
„The write will not begin if this sequence is not exactly
followed (write 55h to EECON2, write 0AAh to
EECON2, then set WR bit) for each byte. It is strongly
recommended that interrupts be disabled during this
code segment.”
(PIC18F)
  1. BCF INTCON, GIE                 ; Disable Interrupts
  2. MOVLW 55h
  3. MOVWF EECON2                    ; Write 55h
  4. MOVLW 0AAh             
  5. MOVWF EECON2                    ; Write 0AAh
  6. BSF EECON1, WR                  ; Set WR bit to begin write
  7. BSF INTCON, GIE                 ; Enable Interrupts


Szerk.: az hogy nehogy ott is EEPROM írás legyen, szerintem túl nyilvánvaló, valami összetettebb okra gondolok (aztán persze lehet, hogy csak ez az oka).
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) nedudgi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
A regisztereket lehet EEPROM írás mellett másra is használni. Ha van megszakítás, elképzelhető, hogy valaki beleköp a levesbe. Ezenkívül, ahogy írták, az 55,AA beírásának folytonosnak kell lenni.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) Peter65 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Szerintem csak azért, hogy nehogy egy megszakítás miatt a biztonsági kódok írásának folyamata megszakadjon.
(#) janikukac hozzászólása Dec 15, 2017 /
 
Sziasztok!
PICkit2-vel szeretnék felprogramozni uC-t macOS alól, de egyszerűen eddig még nem találtam használható megoldást rá. Több tutorialt végigkövettem, egyik sem működik a megfelelő beállítások után sem. Valakinek tapasztalata?
Egyébként a sürgőssége miatt feldobtam egy Win10-es gépre a PICkit2 szoftvert. Ott elkezdte, hogy neki melyik korábbi .NET kell. Felraktam a legfrissebbet, akkor is kéri. Ha a régit akarom felrakni, akkor meg azt adja vissza, hogy nem lehet telepíteni, mert már frisebb van fenn. Mi lenne a megoldás?
(#) Bakman válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Én emiatt tartok egy virtuális gépet a rendszeren Windows XP-vel, természetesen szigorúan elszeparálva az internettől.
(#) Ktulu válasza Bakman hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Én még mindig XP-t használok vírusölő, tűzfal stb. nélkül. Soha semmi bajom nem volt még.
(#) pajti2 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2017 / 1
 
Alma alatt van windows emulátor, Win7-ig még kutya baja az egykori Mplab / Cx fordítók / mla libeknek.

Onnantól fölfelé bármi más (Win8, MplabX, XC fordítók, Harmony) a pokol kapuja, amin ha belépsz, hagyj fel minden reménnyel. A leírtak csak az én személyes véleményem, és tanácsom, nem kőbe vésett tények.
(#) janikukac hozzászólása Dec 15, 2017 /
 
Köszönöm a válaszaitokat. Akkor inkább keresek egy megoldást, amivel a Win10-es problémát lehetne orvosolni, mert most nincs időm Windows-t emulálni az Almára, az égetés meg gyorsan szükségeltetik. Hogyan lehetne tehát a .NET problémát megoldani? Találtam egy leírást, de spanyolul...
(#) Lucifer válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
https://github.com/psmay/pk2cmd

Linuxon működik, OSX-en megérhet egy próbát. Nyilván neked kell forrásból fordítani.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017
(#) janikukac válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Sajnos az ilyenek telepítéséhez nem igazán értek. A Terminal-nak nem vagyok nagy művésze. Korábban már próbáltam valami tutorial alapján a Demo Boardot is Terminálból égetni, de az se jött össze. Most legutóbb ezt próbáltam, de sajnos csak forog a karika, keresi az uC-t, semmi se történik, a PICkit2-n pedig a Busy led is villog...
(#) pajti2 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Idézet:
„most nincs időm Windows-t emulálni az Almára”
Szerintem minden mással többet fogsz vacakolni és várhatóan eredmények nélkül. Windowst emulálni az almára a legjobb lehetőséged, amitől elsőre működő eredményt várhatsz.
(#) Bakman válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
VMware Fusion, alá telepítesz egy XP-t és készen is vagy. SSD-ről igyen gyorsan feláll a rendszer, a gépet sem kell újraindítani stb.

Shot_224.jpg
    
(#) janikukac válasza Bakman hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Megpróbálom, köszi.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Emberek, meg van a megoldás. Amit linkeltem ma, hogy "próbálkoztam, de nem működik" macOS verziós program, az mégis működik. A gond az volt, hogy valahogy elveszett a firmware a PICkit2-ről, ami csak úgy derült ki, hogy sikerült szereznem egy XP-s gépet. Arra az XP-s gépre feldobtam a PICkit2 szoftvert, s azonnal kijelezte, hogy nincs firmware. Felraktam rá, majd macOS alól sikerült gond nélkül beégetnem a PIC-et, és már ketyeg is az óra, amibe beleültettem.
(#) pajti2 válasza pipi hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
@pipi:

Ha egyben van még az a projected, pár statisztikai értéket szeretnék megkérdezni róla, amit neten nem találtam meg (a fordító elvileg kiírja). Mennyi a pic ram használata egy webszerver session területnek?

Ami kellene, hogy pic32-re webszervert rakni + sd kártyát, sd kártyán filesystem, filesystem alatt ilyen 5 megás képek, amiket pic webszerveren keresztül töltök le.

A kérdésem, hogy miközben a pic webszervere akkora adatmennyiséggel kell elboldoguljon, mennyi ram-ot eszik meg a pic-en maximum? Nem ismerem annak a stack-nek a minőségét, mennyire lett normálisan megírva. Ha kell, soros spi ram-okat tudok adni a webszervernek, de a pic belső ram erőforrásából lesz összesen kb 35..40 kbyte szabadon (a többi másra fog kelleni), és abba bele kellene majd férnie legalább 2 session-nek. Meg merjek bízni benne? (Az sd filesystem külön téma, most csak a webszerver része érdekelne.)
(#) pipi válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Hali!
Nincs sdkártyás cuccom, nem tudom kipróbálni...
Amit laptetőn linkeltem, van file upload lehetőség, (nem tárolja a fájlt, csak md5-öt számol a bájtokból) esetleg lehet teszt , erre még rá kell számolni az sdkártya olvasási időket...
Hogy futás közben mennyi ramot használ, nem tudom hogy kéne megnézni, fordításkor ugyan a fordító kiírja a használatot, de hogy futásidőben allokál-e még hozzá nem tudom.
A projektet lefordíthatod hw nélkül is, akkor láthatod a foglaltságot.
Persze kérdéses mi az ethernet hardver, enc28-al neki se fogj, enc6xx-el inkább, vagy a legolcsóbb aliról, ebayról a LAN8720 komplett modul, rá lehet venni hogy működjön a mchp 5.36-5.42 stack-al , bár megy az mplabx alól is újabb stack vezióval, de agyrém bekonfigurálni, kézbentartani.
Én az 536-ot használtam olimex pic32web/enc624 modullal, kb 8éve megy hibátlanul éjjel-nappal.
Következő: »»   1272 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem