Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   179 / 315
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy 10SxP pakkra lenne szükségem! Nem az összeszerelés jelent gondot hanem a töltésmegoldás illetve ballanszerezés!
A pakk be lenne építve, de ha máskeppen nem lehet jol megoldani akkor kivehetős lesz!
Most 3-4-6S pakkokkat használok a repűlőkbe de azoknak a töltését egy EOS0606i vel oldom meg és persze kiszerelve!
Egy 10S2P nek már nagyon örülnék!

Ti hogy oldanátok meg hogy praktikus legyen?
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Olyat már láttam, hogy ketté volt bontva az akksipakk kábelezése, viszont egy házban volt minden. Tehát 2db balanszer csatid és 2db teljesítmény csatid volt. Lehet párhuzamosan is tölteni a pakkot mondjuk 2x5S2P-ként, vagyis 5S4P-ként. Mikor meg használni akarod, akkor amire rádugod, két csatival van felszerelve.
Ebayen kapható védelem balanszerrel egybeépítve 10A-hez, csak a töltés a problémás, a túl nagy feszültség miatt.
(#) yulo5310 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Lehet kapni 10S balanszerest az ebay-on cc 2000 pénzért.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Nekem akkor valami ilyesmi kellene ugye?
Namost az hogy 16 Amper.... akkor az azt jelenti hogy a maximálisan 16 Amperral engedi terhelni az akupakkot ugye?
De ha már 10S2P és értelem szerűen 2 ilyen van akkor 36A a kivehető...
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 9, 2018 / 1
 
És ha egy ilyet építek be akkor már a töltőnél nem is kell a balanszerrel foglalkozni, csak adok neki 42 volt x Ampert és kész?
(#) yulo5310 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Legalább 42 V DC kell neki,a többit ő majd intézi!
(#) Firefighter1 válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Mondjuk közbe nézegettem a motorokat 3000-5000W környéke amikkel szemezek!
De ezekből az elektronikákból csak 45A amit találtam 10S- hez. tehát vagy kisebb motor vagy 3P vagy nem ilyen elektronikát használok hanem LIPO töltőt.....
Jaaaj pedig mennyivel egyszerűbb lenne ez Mert akkor Egy kapcsitappal is lehetne tölteni ami tud 42V Dc-t

Mobilabb lenne sokkal!
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Viszont 3P melett a töltés idő emelkedne meg nagyon!
Mert legalább 5500mAh pakkot szeretnék... de inkább nagyobbat de ha csak ekkora marad az is 16500mAh
Mire azt belepumpálja....
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Nagy akksit sokáig kell tölteni, ez teljesen normális. Ezen én nem problémáznék.
Más téma:
Szereztem 8 cellás laptop akksit 1500Ft-ért. Megörültem neki, reméltem, hogy vagy az elektronika tiltotta le a tökéletes cellákat, vagy pedig valami melegforráshoz közel volt az akksipakk egyik fele (proci, VGA), és az ott levő 2 cella megadta magát, a többi pedig jó.
Érdekesek a cellák, mind szinte ugyanolyan állapotban van. 1A-rel töltve langyosodtak. Vették is fel a töltést, de TP4056-tal nem akart sok áram folyni. Feltöltöttem mindet, majd mikor merítéses tesztet akartam végezni, 130-400mAh-nál többet nem mutatott a műszerem 1A áram mellett...
Fogtam, az összeset párhuzamosan összeforrasztottam, feltöltöttem ismét teljesen, és így, a 1S7P pakkot raktam rá a merítő készülékemre (egyik cellának felnyitottam véletlenül a pozitív sapkáját). 10Ah-t mutatott a készülék! A 4.2V 1A terhelésre 3.7V-ra esett, de onnantól nagyon lassan kezdett esni. 1.5-ös vezetéket használtam, rövidet, tehát a cella belső ellenállása ment az egekbe. Átlagban számolva 1.4Ah-t tudnak a cellák cellánként 140mA terhelés mellett.
Azonnal jött az ötlet, hogy legyen belőle hordozható szerelőlámpa 4W-nyi LED fénnyel (ez kb. 10 óra üzemidőt jelent), USB kimenettel (powerbank), így az USB-s forrasztáshoz nem kell vinnem se 5V-os adaptert, se világítanom nem kell. Nem sokon múlott, hogy kidobjam az összes cellát a gyűjtőbe.
Már csak egy megfelelő dobozolást kell készítenem neki, és lett egy hasznos szerkezetem.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Idézet:
„mikor merítéses tesztet akartam végezni, 130-400mAh-nál többet nem mutatott a műszerem 1A áram mellett”


Ezt én nem értem.
Ha azt akartad mondani, hogy merítés alatt 130-400mA folyt csak, az nem épp megfelelő kisütési teszt.

Lehetőleg első körben 1A, második körben pedig 1C konstans árammal kellene tesztelni, csak így kapsz pontos kapacitásértéket...
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Pontosítanék:
Vagy C/20 (esetleg C/10, C/5, gyártófüggő), vagy a későbbi, tényleges terhelésnek megfelelő árammal kell tesztelni egy akkumulátort, hogy gyári specifikációhoz, vagy a saját felhasználáshoz rendelkezzünk összehasonlítási alappal.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Persze igaz ez is, én általában az 1C értéket használom a régi cellák teszteléséhez, azért javasoltam ezt...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Nem. Azt gondolom, amit írtam. 1A áram melletti merítésnél a mért kapacitás értékek 130mAh és 400mAh közé estek. 7 celláról van szó, különböző eredményekkel.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Teszteld le akkor 250mA és 500mA -el, úgy pontosabb értéket kapsz, és kideríted mennyi a max terhelése...
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) Balazga hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Örülök, hogy van itt ilyen topik, mert így "büntetlenül" tehetem fel az amatőr kérdésemet.
Szóval rendeltem Amerikából egy Milwaukee csavarozó szettet és mint kiderült 120v-os feszültségre tervezték. Természetesen sikerült kiütni, így nem tudom tölteni az akksikat!
Kérdésem, hogy át lehet-e alakítani 220v-ra?
Vagy tudom-e tölteni az RC modell töltőmmel(Li-ion az akku és a töltő is tudja tölteni a leíráa szerint)?
Töltő: EV-Peak C3
Akku: Milwaukee M12 12v 16Wh Li-ion
Ha a gyári töltőt kiiktatom és csak a csatlakozásait tartom meg, rá tudom kötni a modell töltőmet?
Forrasztással nincs gond. Az elképzelés jó lehet?

Köszönöm a segítő válaszokat!
Üdvözlettel,
Gál Balázs
(#) kadarist válasza Balazga hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szia!
Na most, ha "kiütötted" azt a 120V-os töltőt, akkor először meg kellene javítani és csak utána gondolkozni a 230V-osításon.
(#) RoliNyh válasza Balazga hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Ha az akkun hozzáférhető minden cellakivezetés, és a töltőd alkalmas soros cellák töltésére,
tehát van benne balanszer funkció is, akkor a maximális áramértéket nem túllépve töltheted vele.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Ha túl "okos" az akksipakk, akkor kommunikál is a töltővel. De próbát azért megér az ötlet!
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Ha szükséges, az okosságot akár ki is lehet venni belőle.
Persze egy kép nem ártott volna a belsejéről sem...
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok!

A 10S akkupakkot kettő darab 5s 5000 mAh Turnigy akksiból raknám össze!
De úgy hogy ballanszeres védőelektronikával, tehát a töltéséhez ne kelljen " EOS vagy Imax" vagy akármilyen töltő, hanem csak megkapja a maga 42 voltját aztán ennyi! ( praktikusabb, bárhol tölthető stb stb.

Namost beszúrtam az akkut amiből összefűznék kettőt de...
A ballanszeres panel a ballanszkábeleken kapcsolódik és ha én egy 10-ed panelra felrakom úgy a 2 akksit hogy az egyes akkupakk utolsó ballanszerkábelét közösítem a második akkupak első ballanszerkábelével ( elektronikai szempontból így lenne helyes) akkor jó eséllyel újra feltalálom az izzószálas villanykörtét.
Mert azon a kis vékony kábelen fog az első akkupakk teljes teljesítménye átfolyni!

Tehát elvileg meg kell bontanom az akkupakkok zsugorfoliázását és az első akkupakk utolsó cellájának a pozitív fülét á második akkupakk első cellájának negatív füléhez kell forrasztani, vagy vastagabb kábellal összekötni, ami birja a terhelést..
Ugye?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) Balazga válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Igen, van balancer funkció. Mostmár csak az a kérdés, hogy a három közül melyiket mire kössem. Amatőr kérdés de a töltőn a balancer piros-fekete-piros a sorrend. Értelemszerűen az akku-n is a középsőre megy a fekete?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) RoliNyh válasza Balazga hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Készíts képeket, és végezz méréseket a cellakivezetések beazonosítása céljából, mert találgatni itt senki nem szeretne. A vezetékek színeire pedig ne alapozz...
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Rajzolj legalább egy vázlatot, mert ez nekem már ilyen későn magas...
(#) KTobi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Egyik szálat kihagyod, vagy a alsó pakk felső vezetékét kötöd be, vagy a felső pakk alsó vezetékét, a kettőt nem közösíted, azt megteszi a vastag vezeték, amivel sorba kötötted a kettőt.
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Értem mire gondolsz, de mégsem.
Én alapból két külön balanszer nyákot használnék fel. Olcsó dolog. Vagy neked kell a védelem is? Ha a védelmed tartalmazza a balanszert, akkor ahogy KTobi írta, úgy járj el. Megbontani a pakkot felejtsd el!
(#) rockersrac válasza sector99 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Találtam itthon gagyi minőségű talán powerbank akkut, 3db párhuzamba kötve. Erre rá mertem ereszteni a motort, direktben a kapcsolót megkerülve. Cca 1-2A között mozgott, akkor ha lefogtam jobban a motort, felment 2.5A körülre. Már csak ott vagyok bajban, hogy a 18650 cella hosszú, a kapcsoló miatt nem fér be, a 14500(AA méretű) viszont nem terhelhető eléggé, plusz a kapacitása is kicsi. Max folyamatos áram 1.7A, az meg már határeset nagyon. 2 cella meg cca 5000ft lenne. Napközben majd még nézelődök.
(#) Firefighter1 válasza KTobi hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Ez volt az eredeti terv, csak már annyira tulbonyolítottam hogy magam is elvesztettem a fonalat, és csak pörögtem...
Köszi!
(#) Firefighter1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Szia!
Hát igen, nekem nagyjából a védelem lenne a fontosabb szinte, mert akkor a töltését meg tudom oldani egy 42v 3-4A táppal is!
És akkor fixre be tudnám építeni a pakkot nem kellene mindíg a kábeleket dugdosni!
Csak lenne egy pozitív egy negatív kivezetésem és ennyi!
Na persze a balanszer is fontos hogy ne csusszanak szét a cellák!
Amugy egy elektromos MountainBoardba lenne akkupakk és akkor be tudnám zárni! Plussz még lehet hogy a kapcsitápot is beaplikálnám az aljára.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018
(#) szsrobert válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Sorba kotod a ket akkupakkot a fo kabeleivel.
A balancer vezetekek mennek a cellakra.
(#) Firefighter1 válasza szsrobert hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Igen ez így lesz!
És valószínű marad a 10-es balanszos védelmes panel!
Ha 10S 5000 mAh akkupakkbol kettőt párhuzamosan teszek.
Akkor 42V 10A az 1C vel való tőltése ugye?
Következő: »»   179 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem