Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1181 / 1267
(#) Cinema válasza Pisti1986 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Nem a kijelző, hanem a meghajtó-áramköre, a processzora a hibajelenség okozója. Esetleg ott valamilyen tápellátó-körben, vagy a főpanelen lehet a hiba, vagy a szalagkábel elengedett itt-ott.
Nekem ezek a színek sem tetszenek, amik a képeken láthatók.
Minden adó képe ilyesmi? (Lehet adáshiba, szolgáltató-egységében a hiba?!)

Üdv!
(#) kcsilla hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok

Mi lehet a baja samsung 3d led tv-nek azt mondták a samsung szervizbe hogy 100 ezer be kerülne a javítása, lehetséges ?

https://www.youtube.com/watch?v=LNzzHnbECko&feature=youtu.be
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Jelenleg nincs mit rákötnöm, de amikor próbáltam, a kép jó volt, kivéve az alját, amin van az a kis ,,visszahajlás,,
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Az utolsó betűig azonos IC-t tettél bele? Sok sasszi kényes a gyári alkatrészekre... Egyébként ezt az eltérést szervizmenüs adjusztálással viszonylag szépen ki lehet szedni a képből.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
STV9306, ez volt benne , ez van benne.
Nincs hozzá távirányítóm. Vagy hogy kell szervizmenübe lépni?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Távirányítóval lehet belépni, a pontos mikéntjéről pedig rengeteg leírást találhatsz.
(#) Cinema válasza kcsilla hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Valószínűleg a főpanel, a 3D-egységgel együtt hibás. A szerviz pedig komplett panelt cserél, nem biztos, hogy javítja a hibát, azért ilyen drága.
Ennyit nem ér a javítása, esetleg más gyártótól kell keresni újabb készüléket, a 3D nem feltétlenül éri meg a többletköltséget.

Üdv!
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Mielőtt végignyomogatnám, és elállítanék pár dolgot, melyikkel lehet ezt a problémát orvosolni?
VSCO vagy VCCO?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
A paraméternél írja, hogy mit állítasz vele. Neked a függőleges méret és pozíció kell, majd a végén a linearitás, persze 50Hz-en és 4:3 képaránynál.
(#) vargaf válasza jdani hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Javaslom, hogy a szerviz menübe belépés után először fényképezd le a jelenlegi beállításokat. Így ha valamit elrontasz, akkor megvan a lehetőség a visszaállításra. Ez egy Orion T2825STX , Vestel 11AK37 alaplapos TV beállításáról készült.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2018
(#) Cinema válasza jdani hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Bármit is állítasz, előtte írd fel, hogy mi volt az előző érték, hogy vissza tudd állítani, ha nem lesz jobb.
Az ilyen szívós munkákat Én a szervizre hagynám.

Üdv!
(#) pupak50 hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Sziasztok ! Kérdezlek benneteket , hogy milyen számú ill. milyen tipusú távkapcsoló kell egy Toshiba 281- 2 DD tip Tv-hez . A kombinált típust azt ne . Szeretnék venni ezért kérem a segítségeteket . Köszönöm !
(#) kadarist válasza pupak50 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Szia!
Ha jól írod be a típust, akkor kapsz értelmes választ: Egy jó típus.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Volt vele kis szórakozás, de végülis beállítottam, köszi.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Szép munka!
(#) pupak50 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Köszi szépen sokat segítettél .
(#) bekrepal hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Üdv fiúk/lányok!
Hosszas keresgélés sem vezetett eredményre, ezért itt is feltenném a kérdést ☹️
Mi okozhatja a képen látható hibajelenséget?
Ez egy Samsung sp43t8hpx/xeg tipusú crt projektoros förmedvény.
Sötét sávokat húz vizszintesen ha felveszem a fényerőt/kontrasztot. Vagy 30 kondit csereltem már benne. Fbox amiben a cxa lakozik, fullra átkondizva.

image.jpeg
    
(#) sankio hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Kaptam egy Lg flatron képcsöves televíziót csupán annyi baja van,hogy a fényerőt fullra állítva is elég sötét marad a kép. Lehet-e orvosolni még a problémát vagy már elfáradt?
(#) eyess válasza sankio hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Ha minden feszültség érték megfelelő, és ennek ellenére mégsem lesz jobb,akkor bizony valószínű, hogy elfáradt már.
(#) kadarist válasza sankio hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Szia!
Állíts a sortrafón lévő screen potméteren.
(#) Cinema válasza bekrepal hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Ha kisebb fényerő mellet jó a kép és a színek is rendben vannak, akkor öregedési hibája van, amit némi csőfűtések felemelésével lehet orvosolni, vagyis meg kell növelni a projektor csövek fűtőáramát valamilyen módon, akkor egy darabig még jól működhet, mehet. De kérdéses, hogy meddig bírja.

Üdv!
(#) bekrepal válasza Cinema hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Auuu. Ez így fájdalmasan hangzik.
Egyébként köszönöm a segítséget Cinema!
Csatolok egy youtube linket is ITTENKE
Viszont amikor a konvergencia menüben jártam, akkor egyenként tudtam tesztelni a csöveket. Külön-külön nézve, nem volt benne fekete sáv. Csak akkor ha két vagy három cső ment egyszerre. Ezek szerint kevés lehet a kraft? A csövek nyákjain lévő kondik kiszáradása is okozhat ilyet?
Na meg van vele még egy probléma...
Minden bekapcsolás a következőképpen történik: Bekapcsolom, kép megjön, azonnal kikapcsol. Azután rögtön be, és működik normálisan. Mintha fogná valami a tápot. Ez a dolog, az strx6459 ic csere után kezdődött. Amíg a kh-s ic volt benne akkor indult "rendesen"
200voltot kell mérnem a csöveknél? Sajna ehhez a típushoz nem találtam rajzot, ezért fogalmam nincs. Amúgy volt akinek az fbox átkondiztása hozott eredményt. (a fekete sávok hibájával kapcsolatban)
Mások szerint ez szűretlensegre utal.
(#) Sinike hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Üdv.
Volna itt egy OVP CTV2124. Bármi rajzot találtam, nem stimmelt, más IC-k más poz. számok. Úgyhogy csak iránymutatásnak felel meg...
Sor szinkron probléma lesz, mert meg van feküdve a kép teljesen.
A vezérlő az TDA8362A, míg az OSD menü IC az PCA84C841P/086.
Adatlapokat és kapcs.rajzokat nézve az OSD és a sorvég a TDA-tól kapja a H szinkron jelet. Mivel a menü az szépen megjelenik, nem dől, akkor a sorvég körüli kondikat kell átnéznem, ugyi?
(#) Cinema válasza bekrepal hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
A video alapján lehet szűretlenség is a tápegységben. Mérni kellene a primer nagy pufferkondenzátorát, hogy az értéke az-e ami rá van írva, a feszültséget a kondenzátorokon, hogy az üzemi feszültségek rendben vannak-e. A táp-IC körül minden kisebb ELKO-t cserélni kell, mert azok hibája tönkreteheti a drága STR-IC-t.
A sorkimenő által előállított feszültségeket is ellenőrizni kellene, a sormeghajtó fokozat áramköre is hasonló hibát okozhat, ha szűretlen a meghajtás tápfeszültsége. A képvillogás is elsősorban szűretlenségre, valamint szinkronizálási hibára is utalhat. Ellenőrizni kell, hogy az egyes félvezetők melegedése normális határokon belüli, vagy valamelyik forró, akkor az hibás, vagy az áramkörében valamilyen alkatrész a hiba okozója.
Szóval sok minden lehet, de méréssel sok minden behatárolható és utána javítható.
Ha a csövek egyenként jónak tűnnek (nem fordul át negatívba a kép), akkor vélhetően még jók.
Sok sikert!

Üdv!
(#) stevepapa válasza Cinema hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szerintem inkább a videó végfok szűretlen
(#) Cinema válasza Sinike hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Először szemrevételezéssel szétnézünk a panelon, látni-e hibát.
A táp-szűrőkondenzátorokat mindet és a szekunder oldali táp szűrőkondenzátorait is ellenőrizni, mérni kell. Amelyik több, mint 20%-al eltér értékében a névlegestől, azt már érdemes újra cserélni.
Sormeghajtó fokozat tápkondenzátora, sorvégfok tápkondenzátora, a csatolókondenzátor, ha a sorvégtranzisztorra kondenzátorral csatolja a meghajtójelet a TDA-IC-től. Képeltérítő fokozat tápkondenzátorai is okozhatnak zavaros képet, az IC-gerjedése esetén, ott is tápkondenzátor, utánhúzó kondenzátor.
Ha van hasonló kapcsolási rajz, akkor az alapján megtalálhatók a kritikusabb pontok, alkatrészek.
Sok sikert!

Üdv!
(#) Sinike válasza Cinema hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ez a rajz hasonlít a legjobban.
Sajnos C mérőm még nincs, cikkek közül készül az LCM3. De csak lassacskán..
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) bekrepal hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Először is, hálásan köszönöm a gyors választ/segítséget! A kerámia, illetve a "tárcsa" kondenzátor veszíthet a kapacitásából? Mert nem hazudok ha azt mondom hogy az összes elkot cseréltem. Amiket kiszedtem esr értékre jók voltak(200uf-ig tudok mérni). A nagyobbakat csak zárlatra mértem.
Viszont csinált olyat a drága hogy amikor a standby tàp viper12a egyik lábához érintettem a multimeter egyik érintkezőjét feszültségmérés állásban, bekapcsolt a tv. Jártam már úgy is hogy véletlenül egy csavarhúzóval rövidrezártam kettő hűtőbordát(egy tranyóét és az la... függ.eltérítőét), ekkor a függ ic az arcomba robbant. Beraktam a helyére egy n végűt, ezzel szintén húzgálja a fekete sávokat.
G2vel is játszottam, de nem hozott változást. Legalább be lett állítva. Fókuszt is rendbe tettem, így meglepően szép képe lett.
Most összeszedem magam, és minden egyes kerámia kondit kiforrasztok, aztán mérek.
(#) stevepapa válasza bekrepal hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Nem kerámia gond van. A videóvégfokot ellenőrízd, a csöveken is van elkó. Ha jól emlékszem, 160v 47-10 mikró körüli. Ezek közül rossz az egyik, de előfördulhat,hogy a 160v-t előállító dióda rossz. Visszáramos.
(#) bekrepal válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Minden diódát/zenert mértem. Azért ezt kiforrasztva is meglesem, és szerintem cserélem is. Stevepapa, fent vagy elektronlineon is? Ismerős a nicked.
Következő: »»   1181 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem