Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kandósok
 
Témaindító: mspike, idő: Jan 17, 2006
Lapozás: OK   50 / 51
(#) zenetom hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Már bő 3 éve húzom levelezőn, de még a tárgyak fele is csak szűken van meg, nem nagyon akar ez nekem menni.
(#) pucuka válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 21, 2017 / 1
 
Erősen erőltesd. Abba ne hagyd. Hidd el, az életben nagyon fontos a papír. Persze a megszerzett ismeretek sem lesznek károdra.
(#) slap hozzászólása Ápr 26, 2017 /
 
Sziasztok. Külföldi MSC fele kacsingatok a kandós BSC után. A kérdésem az lenne, hogy van köztetek olyan, aki esetleg jelenleg tanul külföldön a kandó után, vagy van bármilyen javaslata/ötlete, hogy melyik egyetemet válasszam. Személyes tapasztalatoknak nagyon örülnék
(#) elektronika95 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Megvan esetleg valakinek elektronikus formátumban ez a jegyzet?

Molnár F.-Zsom Gy.: Elektronikus áramkörök példatár
I. és II. kötet.

Nagyon fontos lenne!
(#) elektronika95 hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni az 5-6-7. feldatban?
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=11819047613_1421912364538.jpg
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) Dani20 hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Remélem van még minimális aktivitást itt 1 év múlva kandós leszek én is.
Jövőre végzek a bme vbk-n, matekot, fizikát, gazdasági tárgyakat, programozást valószínű el tudom fogadtatni.

Így viszont csak a villanytan és digitális technika marad az elejére.
A digitális technika 1-2-t meg tudom csinálni a hátralévő 1 évben BME-n, itt nincs gond.
Viszont villanytant teljesen másképp tanítják, nincs olyan tárgy, ami megfelelne neki.

Szóval az a baj, hogy 1 év múlva felvesznek aztán 1 évig csak villanytan 1-2-ért fogok fizetni, mert előfeltételek miatt nem tudok más tárgyakat felvenni... Mit javasoltok? Felvehetek nálatok tárgyat mint BME-s hallgató? Vagy valami más kerülőút? Megköszönnék minden segítséget.
(#) Placi84 válasza Dani20 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
A tanulmányi osztályt érdemes ez ügyeben keresned. Készségesek, ott minden kérdésre meg fogod kapni a választ.
(#) bbb válasza Dani20 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Nézd át a tantervet és keress olyan tárgyakat, amiket fel tudsz venni a befogadott tárgyakkal, mint előfeltételekkel. A TO sokat tud segíteni ebben.

BME hallgatóként is fel tudsz venni tárgyakat (áthallgatás vagy mi a neve ennek a dolognak), ezt a TO meg tudja mondani, hogyan kell.
(#) pppsss hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Sziasztok! Valakinek van véletlenül egy elfekvő "Dr.Novothny.Ferenc-Villamos.energetika.I." jegyzete példatárral együtt szívesen megvásárolnám !
(#) vzoole válasza pppsss hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Kandotk-n fent van, a semminél jobb.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Üdv!
Bocsi ha rossz helyre írok, de sürgősen szükségem lenne egy olyan ember segítségére aki a debreceni egyetem villamosmérnöki karára jár/járt! (kollégiumválasztás ügyben, mert sürget az idő! )
És lenne még egy két kérdésem!
(#) sanyi01 hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Sziasztok. Kidolgozott járműelektronika államvizsga tételeket keresek! A Kandós járműelektronika tételsor elég gáz! Több tétel soha se került órai leadásra, és pdf vagy ppt vagy könyv (a könyv csak vicc, itt nincs olyan) sincs belőle! Amit keresek:
- 5 db tétel foglalkozik az akkumulátorokkal, ismétlem20-ból 5 tétel, azaz olyasmi lesz államvizsgán ami soha se került órai leadásra
- a 20-adik tétel a parkolási, a sávtartási és at IFS asszisztensekről szól, azaz olyan dolgokról, amelyek soha se kerültek órai leadásra.
- Előző kérdésemből kiemelném az IFS-t! Mi az?????? (ismétlem, sose került órai leadásra, nem adtak anyagot, és nem tudjuk mit takar az IFS rövidítés, pedig ez egy államvizsga tétel része). Amit találtam az az independent rear suspension, azaz a független hátsó felfüggesztés, de ez h....ség, mert ennek semmi köze a járműelektronikához. Ez valami mást akar jelenteni!


Ezekhez kérném a segítségeteket, bármilyen anyag jól jön. Könyvtárban kerestem anyagot, de csak 60-as, 70-es és 80-as évekbeli szakkönyvek vannak, abban meg a tranzisztoros és a 741-es IC-nél
kimerül a tudás.
(#) kissi válasza sanyi01 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szia!

Rákeresve ( "ifs autóelektronika" ) ezeket elsőre "dobta" a barátunk és meg is található benne:

Bővebben: Link1

Bővebben: Link2 .

szerk.: Hogy ezekről van-e szó a tételben, azt nem tudom, nem értek hozzá !
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) bbb válasza sanyi01 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Guglibarátunk egyébként még ezeket is mondta rá:
Independent Front Suspension (nem valószínű, hogy ez lenne)
Inertia Fuel Switch (ez már inkább lehet a kérdés tárgya)
Bővebben: Link

Szerintem egyébként nem harapnak, ha rákérdezel ezekre a dolgokra még mielőtt elmennél vizsgázni
(#) sanyi01 válasza kissi hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Szia Kissi Még 4-ed éves vagyok, van pár vizsgám elmaradva, igy előre felkészülök államvizsgára. Talán 1 év múlva, azaz 2019-ben le fogok államvizsgázni. Köszönöm a 2 linket amit küldtél, de sajnos nem ilyenelket tanultunk. LIN-ről sose hallottunk, CAN-ról pedig elvétve hallottunk. A gond az akkumulátorokkal van főleg, meg pár más cuccal.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
(#) sanyi01 válasza bbb hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Szia bbb.
Valami más lesz, valami asszisztens rendszer, tehát nem felfüggesztés. Ebből az "IFS"-ből semmi se derül ki Megbántam hogy erre az egyetemre jöttem.
Ha nem sávtartási és nem parkolási asszisztens az IFS, akkor valami más asszisztens, pl limiter vagy tempomat, vagy ki tudja micsoda.
(#) kissi válasza sanyi01 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Szia!

Szerintem el kell fogadni, hogy a főiskolán, egyetemen ( főleg levelezős területen!) nem tudnak mindent elmagyarázni, "megtanítani", hanem "csak" utat mutatnak, hogy merre nézelődj !
Én is levelezőn végeztem az MSC-t, pont az ÓE-n és nincs rájuk panaszom, "jó utakat" mutattak, de RENGETEGET kellett hozzá saját időmből tanulni és "elmélkedni", ill. a gyakorlatban kipróbálni !
Viszont az előadóktól MINDIG lehetett kérdezni és jó néven is vették, ha érdeklődött az ember!
Én is arra biztatnálak, amire bbb kolléga :
Idézet:
„Szerintem egyébként nem harapnak, ha rákérdezel ezekre a dolgokra még mielőtt elmennél vizsgázni”
!
(#) sanyi01 válasza sanyi01 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Ezt találtam még IFS-re: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) sanyi01 válasza kissi hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Bocsi, tegnap kimaradt:
(próbáltam módosítani a korábbi hozzászólást, de nem lehet, ezért ide írom)
Szerintem kérdezni fogok a suliban a témában. Nappalis vagyok, és vannak még tantárgyaim, mert messziről járok, és elmaradott vizsgáim is (pár labor, villamos gépek, energetika, és még van pár másik tantárgy, stb...). Természetesen előre akarok készülni az államvizsgámra, ami szerintem jövő januárban esedékes.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) elektronika95 hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni egy Zilog Z-800-as processzor tervezésében?

Előre is köszönöm!
(#) ha6qt hozzászólása Júl 20, 2021 /
 
Sziasztok!

Él még ez a topik? A sulival és a tantárgyakkal kapcsolatban volna 1-2 kérdésem.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2021
(#) Gafly válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Mostmár hogy beleirtál, biztosan az első helyre került.
A magam nevében köszönöm, hogy nem nyitottál új topic-ot a kérdésednek, (ami mi is lenne?).
(#) ha6qt válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Na ez király, szóval él a topik Amúgy nem is értem, miért nyitott volna bárki új topikot, amikor létezik ez

Na de a lényeg: Nem villamosmérnök diplomával jelentkeztem Villamosmérnök Msc képzésre az OE-KVK-ra. A bizottság ezeket a tárgyakat határozta meg nekem különbözeti vizsgára, amelyeket a 2. félév végéig kell teljesítenem:

Digitális technika I.
Digitális technika II.
Elektronika I.
Villamos energetika I.

Tudnátok róluk mondani pár szót, tanácsot, jó tudni-t, szívatós részeket, stb.?

Köszi
(#) gernerakos válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
kb mindegyik arról szól, ami a neve.

digitális technikán az legegyszerűbb logikai kapuktól kezdve a flip-flopokon át a számlálókig, multiplexerekig mindenről lesz szó. kicsit száraz de szerethető.
Elektrón az alapvető alkatrészektől, az összes tranzisztort megtanuljátok, mindenféle számítások lesznek amivel meg lehet érteni ezek működését. Valahol a végfokozatok után ér véget elektronika II-n ez a tárgy. Szerintem az egyik legfontosabb tárgy ez.
energetikán a "hogyan jut ez az áram az erőműtől a konnektorig" kérdést járjátok körben minden irányból, nyilván mérnöki szempontból, számításokkal, levezetésekkel, jó alaposan.

Igazából mindegyik tárgy nehézsége és teljesíthetősége tanárfüggő, de vélemenyéket nem írok.

Az egyetem honlapján nyilvánosan elérhető tantárgyleírások:
Digit I.
Digit II.
Elektró II.
Energetika
(#) ha6qt válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Köszi a választ!

Nem vagyok nagyon fellebbezős típus, még soha semmiben nem fellebbeztem sulinál. Ma viszont kaptam egy ötletet.
Egy Kandót végzett ismerősöm azt javasolta, fellebbezzek az energetika ellen, és kérjek helyette mikroelektronikát. Mert ha az energetikát teljesítem, akkor elterelődök ilyen irányba.
A magam részéről viszont úgy érzem, hogy a Digitális Technika 1. teljesítését kellene megfellebbeznem, mert rengeteg logikai tantárgyam volt a Bsc képzésem során, de valószínűleg ezt nem vették figyelembe, pedig felsoroltam mindet a kreditelismerési doksiban.

Mekkora egy ilyen fellebezés sikerességének az esélye?
(#) Gafly válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Idézet:
„Mert ha az energetikát teljesítem, akkor elterelődök ilyen irányba.”

Erre nem tudtam görcsöt kötni.
Idézet:
„Digitális Technika 1. teljesítését kellene megfellebbeznem”

Nem veszithetsz vele semmit, különös tekintettel arra, hogy a tanulmányi osztály falai közül nem fog kikerülni semmi. De kérdezni szabad. Ha meg mégsem, akkor fél lábon ugrálva is megcsinálod.
Van ám itten aki ott tanit, csak ki ne derüljön...
(#) gernerakos válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Az energetika teljesítése éppúgy a követelményrendszer része, mint az elektronika, a híradástechnika vagy akár csak a matematika. nem ettől fogsz "elterelődni" abba az irányba, hanem ha tetszik egy tárgy, akkor a félév során rá fogsz jönni hogy neked ez tetszik vagy a hátad közepére sem kívánod.

Hogy konkrét választ is adjak, nem tudom, sose csináltam fellebezést, én "natúr" nappalis BSc-s kandós vagyok, haladok menetrend szerint, lassan végzek is.
(#) ha6qt válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Köszi a válaszokat mindkettőtöknek!

Alapvetően eléggé várom a sulit. Bsc-n is elég sok tárgyat felvettem egy-egy félévben, és a kreditek teljesítését is túlléptem, már majdnem fizetni kellett.
Csak őszintén megmondva, kicsit megilletődtem attól a szótól, illetve szószerkezettől, hogy "különbözeti vizsga". Eléggé szigorúan hangzik, illetve az is hogy a második félév végéig teljesíteni kell.

@Gafly: Az eléggé király, hogy van itt olyan ember, aki ott tanít, szóval hobbi szinten is űzi az elektronika témát, nem "csak" hivatásként.
(#) rectamas hozzászólása Júl 21, 2021 /
 
Nahát, van ilyen topic is...
Ha jól számolom, akkor 25 éve végeztem, szoktak ilyenkor osztálytalálkozót tartani?
(#) Gafly válasza rectamas hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Vannak akik tartanak, de szerintem nem évfolyam szinten...
Következő: »»   50 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem