Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indesit villanysütő hiba
 
Témaindító: vtsoftware, idő: Okt 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Sziasztok

Van egy Indesit villanysütőnk, ami mondhatni egyik pillanatról a másikra elkezdte a "gyufát helyettesítő, gázégő begyújtó elektronikáját" begyújtani.
Ugye mintha benyomva tartanám a szabályzót.

200°C-s sütöttünk vele éppen.
Hol keressem a hibát? Valakinek van-e esetleg ötlete?
A szabályzó kapcsolóját (ami ugye begyújtaná a gázt') megnéztem nem zárlatos...

Köszi szépen

Bocsánat előre is de sürgős lenne mert oda lesz a sültcsirke, meg a húsleves :no:
(#) moltam válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 19, 2008 1 /
 
Gyujtsd be a gázt és huzd utána ki a connectorból Ennél jobbat nem tudok.
(#) vtsoftware válasza moltam hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Hát kösz... és a csirke?
Nem, de szerinted maradhat így?
Tartósabb megoldást keresek!
(#) szamóca válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Ez mot akkor elektromos sütő, vagy termomagnetikus biztosítású gázsütő
(#) vtsoftware válasza szamóca hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Húú ezt nem tudom...
Villanysütő azt biztos. Annyit tudok mondani hogy beállítod a hőfokot és azon marad... érted?
Mint egy termosztát...
De nem pont a sütő részével van baj, hanem a főző résszel... hogy mondjam
Ahol pl. levest főzöl. Azoknak a begyújtó ketyerélye folyamatosan kattog, ugye gyújtana befelé... ha adok neki gázt' akkor be is gyújtja.
Bocsi a "béna fogalmazásért"...
(#) szdavid válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Záró vagy nyitó érintkezős a nyomógomb?
Ha záró, lehet, hogy a nyomógombhoz menő 2 vezeték égett össze. Keresd meg, hová mennek, forraszd le őket. Ha megszűnik a hiba, akkor vezetékcsere, és öröm
Ha nyitó, akkor meg lehet, hogy megszakadt valamelyik vezeték. Ez esetben a "tövüknél" forraszd össze őket össze. Ha megszűnik a hiba, akkor vezetékcsere, és öröm

(#) kendre256 válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Amíg a villanyos részében sül a csirke, hagyd "kattogni", semmi baj nem lesz belőle. A sok gyújtás biztosan nem annyira jó neki, de már úgyis van valami baja. Ha meg megsült a csirke, meg lehűlt az egész, nyugodtan végigvizsgálhatod, hogy hol a hiba. Nem csak a gyújtásnyomógombnál lehet zárlat, hanem valahol "beljebb" is.
(#) vtsoftware válasza szdavid hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Végülis akkor kapcsol ha benyomom...
A vezetékeket átnéztem, semmi sehol sérülést nem láttam.

Viszont.
Most összeraktam, és semmi. Tökéletesen működik de teljesen le is hűlt...
Lehet hogy a 200°C-t nem bírta, vagyis a nagy melegtől van vele valami?
Egy hete csak 150°C-n sütöttünk, és nem adódott semmi hiba.

Most összeraktam ugye, de ha valami ötletetek támad akkor kérlek osszátok meg velem és szétkapom/átnézem/kipróbálom.

Nagyon köszönöm, a téma még nincs lazárva (sátáni kacaj)
(#) szamóca válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Tehát ez gázkombitűzhely, amelyik elektromos gáz szikragyújtással rendelkezik.
Ezekben van régebbi típus, ott van egy külön szikráztató nyomógomb ami a feszültség sokszorozónak ad tápfeszt. Az újaknál a gázszelep lenyomásakor aktivizálóik ez a funkció. Ott párhuzamosan vannak kötve a érintkezők, tehát a 4 égő gyújtó érintkezője közül bármelyik hibás lehet. Ezeket kellene végignézni.Ha gázszerelő lennél. (Azért a Ha feltételes mód, mert most majd kapok az arcomra hogy nem szabad a gázkészülékhez illetékteleneknek hozzányúlni )
(#) kendre256 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Gázszerelő... Hááát...
Én is azt mondom, hogy a gáz nem játék. Most vettünk nemrég egy teljesen gázos Indesitet. Úgy gondoltam, szépen szabályosan helyezze üzembe gázszerelő (nem csak a garancia miatt), bár a boltban azt mondták, hogy "nem mindig szokták üzembehelyezni".
Kijött egy gázszerelő, nézegette egy darabig a tűzhelyet, aztán megkérdezte, hogy "Van ehhez kezelési utasítás?". Kaptunk hozzá, így abból nézegette, hogy melyik fúvókát melyikre kell cserélni (PB gázra átállítás). Tanácstalankodott ott a maradék fúvókákon (később mi derítettük ki, hogy azok olyan fűtőértékű gázhoz kellenek, ami Oroszországban van), de végül sikerült mindegyik helyét megtalálnia. Az egyik égő nagyon gyengén égett, arra (gázszerelőhöz képest) elég későn jött rá, hogy sorja maradt a fúvókában.
A végén a szerelővel ketten nem jöttünk rá, hogy egy lemezt hova kell tenni, mikor a feleségem óvatosan megjegyezte, hogy szerinte azt a sütőajtó fölé kell tenni, mikor a gázgrill üzem van. (Ő elolvasta az utolsó betűig a kezelési utasítást, én jó szokás szerint csak akkor szoktam, ha már végképp nem boldogulok a szerkezettel )
Gázszerelőkről ennyit. (Lehet, hogy csak kifogtunk egy rutintalanabbat, mindenesetre bízunk benne, hogy nem lesz belőle gond a későbbiekben.)
(#) szamóca válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Tudom most aztán teljesen végem, de én ezidáig 3gázszerelővel jártam pórul. Az első egy alkoholista kisiparos volt aki kötőszóként a "holasörvazzeg"-get használta. A nyomáspróba abból állt a rendszeren, hogy belefújt a kész csőrendszerbe, majd lezárta a gólyóscsapot, és félóra italozás után odatette az arcát a cső végéhez kinyitotta, és a légáramlat erősségéből megállapította, "f...a."
A második úgy húzta meg a flexi bekötőcső hollanderét, hogy kézzel levettem, utána.
A harmadik egy gáztűzhely üzembehelyezésért 20eFt akart kérni. Na itt ment ki nálam a bizti. Átszereltem a fúvókát, beszabályoztam a gáz levegő arányt, és 4éve használom. Így nem félek hogy egy ilyenfajta kókány gázos életveszélybe sodor.
Csak azt tudnám ki adta ezeknek mestervizsga papírt?
(#) moltam válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Átnézted az összes gombot?
Mert szerintem párhuzamosan vannak kötve a gombok és ha egyet megnyomsz mindenhol szikrát ad.
(#) vtsoftware válasza moltam hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Köszi a jóindulatot , de nem is merek "szórakozni" vele. Nem bújok bele annyira, azért is kérdeztem hogy ilyenkor merre lehet a hiba.

Egyébként a csirke megsült a húsleves is kész...
Én elszaladtam barátommal egy két helyre, és addig a sütőben szépen el volt a pipi 150°C-on!
És hazaérek, semmi baja. Úgyhogy egyértelmű hogy a 200°C-től kezdett el szórakozni.
Ezt milyen hiba okozhatja? Hol lehet elejét venni a hibának? Mi nem szereti a meleget?

Egyébként nem régi sütű, kb. 3 éves úgyhogy minden esetre érdekes...

Most csak kérdezősködök, becs' szó nem fogok hozzányúlni, csak ha tudom hogy mint/hol keressek... de még akkor is 100 ... 8x meggondolom Én is félek ám a gáztól, merthát "h_lye azé' nem vagyok"!
(#) moltam válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 19, 2008 / 4
 
Van egy tippem bár lehet hulyeség.
Az egyik gombban vagy többen az elektródák a hőtől annyira kitágultak hogy összeértek.(ha záróérintkező szerintem az)
(#) vtsoftware válasza moltam hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Hmm. Érdekes felvetés, de előfordulhat...
Szabadna egyáltalán ilyet csinálnia'?
Már írtam, de ha benyomom a forgató gombot, akkor kezdi el begyűjtani, aztán elfordítva adja rá a gázt.
De azért nem mondanám 100%-osnak mert ez most fordult elő először.
Bár a használattól lehet már "elgörbültek".
(#) vvaze hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy egy hete vettem egy INDESIT K3G51S tűzhelyt.
A bekötés után tegnap megpróbáltam vele sütni, de iszonyatos szag jött ki belőlle.
Nem a sütő részéből hanem mögötte.
A kábel nem égett el.
Létezik, hogy a hőálló burkolatnak van ilyen szaga?
Ez megszűnik majd?
A benne sült dolog ettől még ehető?
Gondoltam előbb ide írok be mielőtt kihívom a szervizet.

Köszönöm a segítséget.
(#) vtsoftware válasza vvaze hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
A miénken volt egy "műanyag fólia borítás".
Hogy hívják pontosan nem tudom.

De ezt nem lehet 100%-osan leszedni róla, valahol mindig marad. Szerintem az ég/olvad, annak a szagát érezheted.
Ha így van akkor nem soká "elmúlik", először szerintem "járasd be" a sütőt, egy picit melegítsd (de ne durr-hirtelen nagy fokon mert akkor meg is gyulladhat) aztán ha nem érzed a szagot, akkor erről van szó.
Ha nem szűnik meg akkor lehet valami.

Nálunk így volt...
Ha új a sütő, akkor ez normális dolog szerintem.
(#) ordas52 hozzászólása Jún 7, 2014 /
 
Üdv az uraknak!
A villanysütőm az utóbbi időben a kijelző részénél furcsán elkezd zúgni és c sak akkor tudom megszüntetni, ha áramtalanítom. Egy idő után azonban ismétlődik a jelenség, nem tudom mitévő legyek?!
(#) ordas52 hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Tisztelt urak!
Ismételten szeretnék segítséget kapni teka ha-840 tip villanysütő ügyben. Az említett sütő panel részén valamelyik relé zúg, de csak akkor ha az órát beállítom vagy sütünk rajta. Amikor áramszünet után villog a kijelző, nincs hangja. Amikor bedugom hálózatba, hallom, hogy az egyik relé behúz, akkor még nincs hang. Nem tudom, hogy valamelyikőtök találkozott-e már ilyen problémával?!
(#) szaboeva hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Szeretnék segítséget kérni, hátha valaki tudja mi lehet a hiba. Kb 2 éve vettem használtan egy kerámia lapos indesit villanytűzhelyet.minden rendben volt, mert alig használták, szinte új volt. Mostanában a sütővel van problémám. mindent odaéget a sütő, vagyis szerintem nem azon a hőfokon süt, amit beállítok. Szeretném tudni mi lehet a hiba és hogyan tudom orvosolni. A segítséget előre is köszönöm.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Üdvözlöm a fórumozókat.Egy Indesit kombinált gáz tűzhely villany sütőjének a program kapcsolójának letörtek a műanyag rudacskák amikkel lehetett állítani a programot.Előlap levéve,Nos lehúztam a kábel sarukat nem jegyezve meg melyike hová való.Kettő-kettő van mind két oldalon.Segítene valaki ,hogy ki lehet e iktatni azt a program dolgot és csak kézi vezérlésű feszültséget kapjanak a fűtőszálak és a ventilátor?Kösz majd a választ.
(#) zolika60 válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Ha lefényképeznéd és feltennéd tán okosabbak lennénk.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Máris fotózom és teszem fel.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Ez lenne az a bizonyos program kapcsoló.
(#) nandor zsigmond válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Ez lenne a téma,
(#) nandor zsigmond hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Ki lehet ezt kerülni,hogy működjön a sütő?
(#) Tomi111 válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Szia! Mi a sütő pontos típusa? Ha tudsz tisztább képet, jó lenne. Egy okostelefon (vagy fényképezőgép makro módban)tükör tisztát csinál. Akkor jobban látnánk, meg a panel hátuljáról is jó lenne. Csak ha nem tudod, melyik vezeték hol volt, hiába nézzük a panelt. A típus alapján hátha találni valami rajzot a neten.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Üdv,Ilyet lehet kapni az alkatrész áruházban,De mint mondtam húzós az ára.És eddig is aképp működött ha az utólsó gombot meg nyomták és akkor azt hiszem kézi vezérlés volt.De az üzletben nem jár hozzá nyomó gomb,hiába vennék,De annyit meg már nem ér a tűzhely ,így sem lehetne a tetejét károsodás nélkül le venni.ha a késes kapcsolóra menne a feszültség direktben azt szeretném tudni,hogy meg oldható e ? Kösz a segitségedet.
(#) Tomi111 válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Gyanítom, hogy a 3. képeden a jobb szélső két csatlakozóra menő vezetéket ( fekete szögletes relé feletti) kell összekötni, a másik kettőt külön leszigetelni. Így mennie kell. Próbáld meg, de tényleg rosszak a képek. Nem 100%!
(#) nandor zsigmond hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Köszönöm szépen,holnap ki próbálom.Ezt a két képet a netről vettem le.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem