Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   228 / 298
(#) Doky586 válasza erbe hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Valami átlagértéket mérnek, a szép az hogy típusonként más és mást, nála ez 14.4V volt. Pufferkondival üresjáratban mindegyik műszerrel egységesen mérhető meddig fogja tölteni ha sok ideig (több napra) rajtafelejti a töltőt. Töltés közben szerintem felesleges ennyire pontosan figyelni az áramot, a sarukon pedig pontosan mérhető sima DCként a fesz ha van kapacitása az aksinak.
(#) ferci hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
Ha lenne kéznél egy 40-60 Ah körüli akkum, biztos feltennék egy szkópos képsort pl. 10x 1 órás pillanatnyi helyzetről, aztán 1:1-ben látszana, mi van a sarukon egy nagyjából áramgenerátoros töltésnél..
Sok az igazság, csak a valóságban látni jobb.
(#) Pék Pál hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Készítettem egy "olcsó" nagy teljesítményű töltőt,igaz nem automata de 0-15A tökéletesen működik.Kicsit régi a módszer mert a primer oldalt szabályzom egy 400 Forintos vezérlővel.Egyszerübbet nem tudok elképzelni.Bővebben: Link
(#) hobitibi hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Sziasztok,van egy 12-v-os akkutöltőm,úgy kaptam jól működik,csak ha rá csipetem az aksira egyből világít rajta egy égő.Be sincs kapcsolva a töltő.Hogy lehetne megoldani hogy csak akkor világítson ha bekapcsolom a töltőt?
(#) furko válasza hobitibi hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia!
Konkrét vagy, de nem egyértelmű.
Milyen töltő, milyen izzó világít, kép rajz stb.
(#) proli007 válasza gondoltam hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Hello! Nincs itt semmi különösebb dolog vagy gond. Ebben a kapcsolásban a feszültség figyelő hiszterézises komparátorként működik. Tekintve hogy a Th és Tr lábak referenciái között belül két egyforma ellenállás van, ha biztosítva van az a feltétel, hogy a 3,3k kisebb mint a 9,1k, akkor a Tr és Th bementek nem hathatnak egyidejűleg. Egyébként ha ez egy kapcsolásban még is fennáll, akkor a Tr lábnak van "elsőbbsége". Vagy is amíg a Tr lába tápfesz 1/3 feszültségszintje alatt van, addig a Tr láb hat, és a kimenet magas szinten áll.
A Tr láb "trigger" megnevezése egyébként cseppet félrevezető, mert ez egy "lefutó élű indító impulzust" jelentene a szóhasználatban, miközben a Tr bemenet láthatóan "szintvezérelt".
(#) Doky586 válasza hobitibi hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Teszel az égő mellé egy kapcsolót is, és akkor kapcsolod ki-be amikor csak akarod..
(#) andrÁSZ válasza Pék Pál hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia.A primer oldalt szabályozva a DC kimeneted töltés közben mennyit,és mekkorákat ugrál /a feszültségre vagyok kiváncsi/ a haálózati feszültség ingadozásra???Köszi.
(#) hobitibi válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Hogy milyen igazad van,erre nem is gondoltam,köszönöm,és még rajzot sem kértél.
(#) Doky586 válasza Pék Pál hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
A gyanúm az hogy hamar agyon fogja ütni a trafó (túlfesz) ezt a szabályzót..
Másik probléma hogy ott kell ülni mellette és figyelni mikor töltődik fel az aksi és kézzel lekapcsolni.
(#) Pék Pál válasza andrÁSZ hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia! Nem mérhető változás kézi műszerrel,a hálózati feszültség pedig nagyon stabil nincs igazán mérhető ingadozás.(229,7v-230,1v) Ha jól tudom a töltőm elve,hogy a vasmagot mennyire engedem felmágneseződni.Hasonló ez az elv ha a primer körbe megfelelő wattszámú 220 voltos izzót sorba kötünk. A töltőmet olcsón és egyszerűen automatává lehetne alakítani ezzel az alsó-felső határfigyelővel.Egy próbát biztosan megér.Üdv!

12v.PNG
    
(#) kila válasza Pék Pál hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Szia! Egy link-et kérhetek ehhez az ablakkomparátorhoz?
Üdv!
(#) orcika70 válasza kila hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
A Google keresőbe ezt írd. XH-M601
(#) kila válasza orcika70 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Köszi- megtaláltam!
Üdv!
(#) Pék Pál válasza kila hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
(#) Chipmunk1960 válasza Pék Pál hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
https’s server IP address could not be found.
(#) tbarath válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Bővebben: Link

A kettőspontot megette valami
(#) kila válasza tbarath hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek, vettem, és kipróbálom ha megérkezik.
Üdv!
(#) _BiG_ válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Kimaradt a kettőspont a https után, szúrd be és úgy bejön. (https://...)
(#) Chipmunk1960 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Okos kis valami, ennyiért nem kezdenék neki megépíteni! Rendeltem egyet, majd kiderül hogy működik, de a szállítási idő mostanság kriminális...
(#) küzmös Gergely válasza hobitibi hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Semmi baja nincs. A rátett akksi miatt ég!
(#) kudlikle válasza kudlikle hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Elnézést hogy előbb nem tudtam reagálni. A gond, hogy semmi jelet nem ad magáról. Föltételezem, hogy feszültséget kell érzékelnie, de rajz nélkül még nem mertem bántani.
Megvárnám, hátha valaki rendelkezik sémával.
Köszönöm
(#) erbe válasza kudlikle hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Nem hinném, hogy a panelen bármi tönkrement volna. Még legvalószínűbb a triac. Ha egyáltalán az és nem tirisztor. Hátul a végében az a nagy fekete hűtőborda. Ami éppen látszik, az dióda, de valahol van egy triac vagy tirisztor is. Annyira egyszerű a szerkezet, nem sok minden van benne. 709-es IC NDK másolata. Így a képeken nem látni, hogy a primer vagy a szekunder oldalon szabályoz. Szép kor az a 42 év.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
(#) kaqkk válasza kudlikle hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Az előlapon a csatlakozók mellett van egy biztosítékház, a képen ebből hiányzik a biztosíték , legelőször ezt nézném meg(pótolnám) .
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) kudlikle válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Kaqkk, sajnos az túl egyszerű lett volna. Az az autós dugasz helye. Onnan használom, azzal hogy a tirisztor és a vezérlés "átkötve". Azonban szeretném rendbehozni. Azért köszönöm a figyelmességet és a hozzászólást.
(#) Chipmunk1960 válasza kudlikle hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
A dzsexli tárcsa érintkezőit, a potikat, majd a forrasztásokat nézd át, lehet valahol csak kontaktos!
(#) kaqkk válasza kudlikle hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
És nem lehet hogy a "rendeltetés szerű" használathoz oda kéne tenni egy átkötést ? Nem volt hozzá egy "vakdugó" ?
(#) Gabor62622 hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Üdv: Mindenkinek! Ebben a kapcsolásban említve van a ventilátor, viszont nincs a panelon külön for szem kialakítva a ventilátor számára. Az jó megoldás ha a 7812-s kimenetére kötöm a ventilátort? Ha ez nem jó ötlet arra kérlek segítsetek, hogy honnan vegyek le áramot a ventilátornak. Minden hozzászólást segítséget előre is köszönök.
(#) Gabor62622 hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Üdv: Erre az akumlátor töltőre gondoltam. Már megépítettem csak a hűtéssel vagyok bajban, még egyszer minden segítséget köszönök!
(#) proli007 válasza Gabor62622 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Hello! Rákötheted a 12V-os stabira, de akkor hűtőborda is kel hozzá. Mert átlagos PC venti 100mA körül fogyaszt, az pedig kb. 1W hőt fog termelni a 7812-ben.
Következő: »»   228 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem