Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   196 / 315
(#) Lanselott válasza Mathyas hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Mivel én is hasonló "problémával " állok szemben,a következő módon gondoltam megoldani.
Mint ahogy Kovidivi is irta a válaszában,a valószinűbb az,hogy az eredeti töltőben egy step down konverter van,ezért azt találtam ki,hogy az eredeti töltő kivezetésére teszek egy olyan modult,mint a mellékelt képen van. Elvileg azzal teljesen jól be tudom állitani,milyen áram mehessen maximum a cellákra.
(#) kissattila88 hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
18650 akkuhoz kellene egy töltő kapcsolás. Tudtok valami ajálani?
(#) pipi válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Hali!
ebay: áteresztős tp4056 többféle kiépítésben is,
vagy kapcsolóüzemű tp5100 aprójé mérik.
A tp4056 chip hestoreban is kapható
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) kissattila88 válasza pipi hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Olyan kene ami egy szerű. Sűrgősen kell.
(#) pipi válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Az emlitett modulból tudok adni Kispesten ha sürgősen kell.
De nem világos pontosan mit is szeretnél? alkatrészekből építeni - olvasgass vissza itt majd 200 oldal van vagy modult használni, kész konnektorba dugható dobozolt végterméket?
(#) vargham válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Modul a legegyszerűbb. Ha ma megrendeled, holnap át is veheted több helyen. Talán Hestoreban is van.
(#) lóri hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Ha vennék egy Motorola akkut (3.6V 850mA), akkor a tp4056-ot milyen módon kössem be? Kell-e használni a temp lábat az akku ntc-jével, vagy nem, csak kössem GND-re? Egyáltalán használható-e hozzá ez a töltő áramkör?
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) pipi válasza lóri hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Hali!
A rajzod hibás, szerintem az ntc 10k, de nézz meg egy gyári adatlapot.
Ha be tudod kötni adatlap szerint, használhatod. Ha nem, akkor időnként tapizd meg töltés közben,
vagy kivülről rászigszalagozhatsz egy adatlap szerinti ntc-t.
A tp4056 töltőáramát szerintem vedd lejjebb, ha modult veszel akkor általában 1A az alaphelyzet
(#) lóri válasza pipi hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Rendben, köszi. A rajzot a net-en találtam. Én is 10k-ra gondoltam.
(#) alex0 válasza lóri hozzászólására (») Aug 8, 2018 / 1
 
De akkor meg a 47R 2,2k nem lesz jó. Tehát utána kell járni.
(#) vladcepes hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Így jó lesz a BMS rákötés? A két kérdőjelt azért tetem csak hogy kérjek hozzá tanácsot.
A BMS-csatinál alakítsak ki még egy csatit ahova teszem majd a töltő 5 lábú csatlakozóját?
Remélem a kérdést jól raktam fel
Azt is ki kellene mérnem a BMS-nél hogy az Akku doboz pozitív - negatív csatlakozójára(ami már megy be a behajtóba) ha rákötöm a töltő pozitív - negatív csatlakozóját,át jut e a töltés a BMS-en keresztül az Akkukhoz.
Na remélem ezt a kérdést is jól raktam fel.
Ha nem így van a bekötés akkor megköszönném ha valaki csinálna róla egy rajzot.
Köszönöm!
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Nem jó! Arra a csatira a töltő balanszer kerül,neked az akksikat a B_,B1,B2,B3,B4,B+ ra kell forrasztanod!
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Köszönöm! Ez eddig rendben? A többivel most már összekavarodtam. A BMS-en B3- ig van csak.
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Itt a B+ a 4. kötés! B-,B1,B2,B3,B+
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Na remélem így van Ha nem,akkor végképp elveszítettem a fonalat.
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Igen,így a jó!
(#) vladcepes válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
huh megnyugodtam
A két szélső,piros vékony,fekete vékony akkor nem is kell.
Köszönöm!
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Nem kell,hiszen azok ott vannak a csatin,ami megy az IMAX balanszáló csatijára.
(#) kapu48 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Ezt én nagyon nem értem!

Az IMAX B6-ban benne van a balanszeres töltő.
Akkor minek még plusz egy balanszer kártya, utánna?

Az IMAX B6 balanszálja a balanszeres kártyát, ami balanszálja az akku csomagot?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) yulo5310 válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Én már régóta nem használok kártyát,balanszer aljazatot építek be az akkupakkba+5x2,1 csatit,a többit intézi az IMAX
(#) yulo5310 válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
A DC csatit összekötöd az akkupakkal.ott kapja a töltést,a balanszcsatit meg a töltő balanszcsatijával összekötöd. Van gyári csati,több féle,2-6 cellásig,én az RC MODELL SZERVIZ-től rendelem,van készre gyártott,és van amit te szerelsz össze,ez lényegesen olcsóbb. Nézz körül az RC-nél,megéri,úgy keresd"balanszer csatlakozó,a készet pedig a szerelt csatlakozóknál keresd!
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
A DC csatikat az Ázsia Centertől rendelem,5,5x2,1x10 db 350 kemény forint,90 forint postával!
(#) gerleimarci válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Túlmerülés, túláram védelem miatt.
Én inkább azt nem értem, minek a balance csati.
(#) yulo5310 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Viccelsz!? Az Imax b6 lényege,hogy nem kell semmiféle plusz áramkör,esetleg egy állapot jelző(digitális),arról le tudod olvasni a töltöttséget,de én már azt sem kötöm be(sok esetben nem is fér bele az akksitartóba),már az erőből tudom,hogy tölteni kell,és egyszer sem ment 3 volt alá!,gyakorlat kérdése. Nekem 12 db gépem megy így,meguntam hogy a kártyák sokszor igen silányak,megbízhatatlanok voltak,gyakran letiltottak,így hát vettem 2 db IMAX-ot és nem bántam meg. A kártyák máig porosodnak a rekeszeikben.
(#) gerleimarci válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2018 / 1
 
Na ép ezzel az érzésre dologgal van a baj. Ha nem te, hanem valaki más használja a gépet, könnyen megeshet, hogy kukázza az akku pakkot.
(#) vladcepes hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Köszönöm a hozzászolásokat! Tegnap visszaolvasva úgy értelmeztem valamelyik hozzászolásban hogy nem baj az ha ott a BMS az akkupakba,lemerülés elleni védelemnek. Innen jött ez az egész rajz,hogy akkor most mit hova kössek.
Akkor nem rakok be semmit csak megcsinálom a balanszer csatikat a 4S akkupakhoz hez.
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
A legrosszabb ötlet a BMS-t kihagyni. Az egyik cellád lemerül, a többi még bírja. 3S felett nem biztos, hogy észreveszed, túlmerül a cella, átfordul a polaritása, következő töltéskor fene tudja mi történik. Vagy leég a motor/megszorul a szénkefe/kapcsoló tönkremegy/stb., kemény zárlatod lesz, és leég vele együtt az akksi meg a gép is. A túláram védelem ha beleszól a működésbe, akkor feljebb kell vinni az áramlimitet. A balanszer áramkör benne nem okoz semmi problémát! Ha duplán lesz balanszálva az akksipakk az Imax-szel is, azzal csak a balansz áram növekszik 40mA-ról 80mA-ra mondjuk. Még jobb is!
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Na most aztán végképp,meg vagyok áldva Most két tűz között vagyok
(#) yulo5310 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Ha már megvan,és elfér a pakkban kösd be,ártani nem árt,sőt!
(#) gerleimarci válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
A gyáriakba sem véletlenül raknak.
Következő: »»   196 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem