Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3253 / 3940
(#) Olits hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Egy másik kérdés:Öszeraktam néhány litium cellát a kövekező módon:Mindkét végükre egy-egy apró kerek mágnest raktam majd ezeket összekapcsoltam egy-egy fém lemezzel a negatív és a pozitiv oldalukon.Így megvolt egy ,csak párhuzamosan kötött cellákból álló pakk.Összekapcsoltam ugyanezzel a módszerrel 4 pakkot, ami igy egy 16 V körüli pakkot adott ki.Mindez csak azért, hogy gyorsan menjen az összerakás és bármikor tudjam szétszedni...Ezután tölteni akartam ImaxB6 töltővel.És az volt az érdekes, hogy volt amikor sikerült tölteni neki, máskor meg egyszerűen saját magától kikapcsolt a töltő(nincs kapcsoló rajta, csak egyszerűen megszakadt benne az áram, kijelző kikapcsolt...) majd újra visszakapcsolt magától.Mi lehet az oka?Itt is valami zavar keletkezett az áramkörben?Lehetséges, hogy a töltő áram által keletkezett mágneses mező iránya nem egyezett a cellákon levő néhány mágnes mezejének az irányával?Merthogy a mágneseket én csak úgy ,össze vissza raktam a cellákra nem figyelve arra, hogy melyik pólus(északi déli)éppen hova kerül?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Olits válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Jelzem, hogy balanszálás nélkül töltöttem, pedig van ilyen lehetősége is az Imax-nak, de ebben az esetben nem használtam.Nem tudom ez mennyire befolyásolta?Viszont ha mágnesek nélkül töltöttem akkor nem kapcsolt ki a töltő balanszálás nélküli töltés esetében .Úgy gondolom valamit a mágnesek bezavartak a töltőnek...
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Igazad volt.Megfordítottam és megszünt a derengés.Egy kicsit elmagyaráznád, hogy mi ennek az oka?Köszi.
(#) Kolti0 hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Sziasztok.
Reflektorokat helyezek el az udvaromban.
Elég-e 1,5ös kábel három darab reflektor üzemeltetésére? Vezeték hossz úgy van, hogy 35m. Innen ágaznak el kb.10-15m. Re. Három fele.
(#) brrr válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ez oké, de itt nem stabilan világító izzók vannak,hanem egy kis dobozkában szerelt elektronika villogtatja,vezérli három külön szálon a színes izzókat, amiket nem lehet átvilágítani sem a szinezés miatt. Így is működik a fázisceruzás megoldás??
(#) proli007 válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Hello! Nem írtad le, milyen és mekkora teljesítményűek a reflektorok..
(#) Kolti0 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Na igen. Köszönöm. Hagyományos vonal izzós.
Max 300watt/db.
(#) proli007 válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Annak megteszi a 1,5mm^2-es vezeték ezen a távon.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ha csak az egyik tápvezeték van megszakítva, akkor állhat elő a problémád. Vagyis pontosítva ha csak a nulla van megszakítva, akkor a lámpa a fázist fixen megkapja, és a védőföld felé tud áram szivárogni. Ha a fázis van megszakítva, akkor el sem jut semmi a lámpáig, a nulla és a védőföld között nincs potenciálkülönbség. Azzal, hogy megfordítottad a konnektort, felcserélted a fázist és a nullát.
(#) Pumuckli válasza brrr hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ahogy elhangzott, érintés nélküli fázisceruza. Én a felezéses technikát javaslom: Ha 40 izzó van, akkor elkezded a 20-nál vizsgálni. Ha ott már nincs fázis, akkor a 10-nél vizsgálod legközelebb, ha a 20-nál volt, akkor a 30-nál. És így tovább... Ezzel mindig a "hátramaradt" izzók felét kell csak vizsgálni, tehát a vizsgálatok száma: 1. vizsgálat: 20 izzó 2. vizsgálat 10 izzó, 3. vizsgálat 5 izzó, 4. vizsgálat 2 izzó... és elméletben az 5. vagy 6. vizsgálatra meg is van a hibás izzó. Persze ez azt feltételezi, hogy csak 1 izzó égett ki... De ha megvan az első hibás izzó és van még további is, a módszer akkor is ugyanez.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nálam a lámpa földelés vezetéke szabadon van , nincs bekötve ,mivelhogy nincs is földelés ahol használom.Írtad, hogy a "védőföld felé tud áram szivárogni".Ez akkor ebben az esetben is érvényes?
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ugyanaz az elv, mint a fázisceruzánál. Ott is csak a fázis van a cerka végén, a másik végén te vagy. A védőföld felé folyik áram, nem kötelezően a védővezetőn. Valószínűleg a burkolaton keresztül.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Akkor azért világított akkor is halványan, ha az ujjammal hozzáértem a lámpa burkolatához...
(#) gyulank hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
NYÁK terven mit jelent a TP?
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Na de ha bekötném a lámpa földelés vezetékét, akkor is világítana halványan, ha abban a pozicióba dugnám be a dugaljba ?Vagy ennek nincs hozzá semmi köze?
Mindenesetre örülök, hogy segítettél, mert most már tudom, hogyan kell használni, hogy jó legyen.
(#) Hp41C válasza gyulank hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Test Point: Mérőpont
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Kolti0 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ez a vezeték csak 1,5ös mindenféle értelemben.
Mivel alternatív kapcsolós lesz ezért 5*1,5ös vezetéket alkalmaznék, (mert ez van is itthon)
Ahogy nézem ebben az 1,5 keresztmetszetben a tényleges átmérő is 1,5.

átm.jpg
    
(#) Olits válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Sziasztok.A fenti kérdéshez van valakinek valami magyarázata?
(#) pucuka válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
A BT, és az USB is soros port, nem busz. Soros portra csak egy eszközt csatlakoztathatsz, csak az a kérdés, hogy az alapgép hány portot tud kezelni. Az USB hub -ban is annyi portvezérlő van, ahány USB kimenet. Azaz leginkább a fele, mert egy portvezérlő két portot tud kezelni.
A BT vel kapcsolatban az is probléma, hogy ugyanazt a 2,4 GHz -et használja mindegyik, így még rádiós zavar is nehezíti a helyzetet.
Nálam pl. a laptop WiFi -ről megy, és ha már lúd legyen kövér, az egeret BT -vel szerettem volna használni. Ment is, mendegélt is, de azért néha néha eltűnt az egér. Maradtam, az USB -s egérnél.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) pucuka válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nem a mágnesek polaritásával van gond, a mágnesek nem túl jó elektromos vezetők, így könnyen lehet, hogy az inteligens töltőd nagy belső ellenállású akkut érzékelt, amiről úgy gondolta, hogy tönkrement akkuról van szó. Egy multiméter ellenállás mérőjével mérj meg egy mágnes fellületi ellenállását.
(#) Olits válasza pucuka hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Megmértem,ugyanakkora ellenállása van a mágnesnek mint amikor a multiméter két mérő tüskéjét összeérintem, tehát lényegében nagyon kevés:8,5 ohm.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) tbarath válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
8,5 Ohm az minden, csak nem kevés. Ha a multi két mérőtüskéjét összeérinted, akkor ott 0 Ohm környékén kell mérned,
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) pucuka válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Rakd össze az összes mágnest, amit használtál, és mérd meg úgy is. A kontakt ellenállás is biztos nagyobb, mint egy hegesztett, vagy forrasztott kötésnél.
A Lithium cellák belső ellenállása mohm (miliohm) nagyságrendű. Ezredrésze az általad mértnek.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Olits válasza tbarath hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Lehet, hogy nem mér jól ez a benti multiméterem, a jobbik kint van a mühelybe, most nem megyek utána, majd holnap.De a lényeg, hogy ugyanannyit mutat mágnessel is mint amikor a tüskéket érintem össze,tehát szerintem nincs nagy ellenállása a mágnesnek.
(#) Olits válasza pucuka hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
A multimétert átkapcsolom a 200 ohm pozicióba és ott mutat 8,5-t.
(#) pucuka válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Elég, ha fél ohm a mágnesek ellenállása, azt már nem veszed észre a multiméteren, de a töltésnél már problémát okoz.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Olits válasza pucuka hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
De attól, hogy nagyobb az ellenállás tehet ilyent a töltő, hogy kikapcsol majd újra vissza?
(#) pucuka válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Miért ne tehetne. Rossz akkut egy inteligens töltő nem tölt.
(#) Olits válasza pucuka hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Értem. Köszi szépen
(#) tbarath válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ha nem mér jól akkor baj van. A Li-ION cellák belső ellenállása 10 milliohm nagyságrendű vagy kisebb, ettől egy nagyságrenddel nagyobb ellenállás is eltörpül a 8,5 Ohm mérési hiba mellett.
Következő: »»   3253 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem