Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   137 / 178
(#) geezer01 hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Sziasztok,

Kérlek segítsetek. Ezt a lámpát vettem lumenet-en: Naeve Perth 35W 2700-6500K 2500lm, 600mm, mennyezeti LED lámpa távvezérlővel 1215923

Járt ehhez egy távkapcsoló, azonban ezzel szokatlan, kényelmetlen kapcsolgatni. Kapcsolhatom-e ezt fázismegszakítóval anélkül, hogy károsítanám ezt?
Trafó volt még benne a led -eken túl.
Köszönöm.

Üdv
(#) Bakman válasza geezer01 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Kapcsolhatod. Károsodik-e? Jó kérdés, majd az idő megmondja.
(#) Tomi111 válasza geezer01 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Szerintem kapcsolhatod. Nem hinném, hogy baja lesz. Gondolom így lekapcsolva is megjegyzi a beállított fényerőt/színhőmérsékletet.
(#) geezer01 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Igen, megjegyzi.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Hali!
Lehetséges hogy ennek a lednek 48V a feszülltsége, és 700 mA az áram felvétele?
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Hali!
Hol láttad a 48V--ot?
A listában az első led: https://hu.mouser.com/ProductDetail/Lumileds/L1T2-3070000000000?qs=...%3D%3D
2.8V
(#) mraulajos válasza pipi hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Akkor ezzel a trafóval 20db ilyen ledet tudok működtetni, ha sorba kötöm őket.?
(#) bbalazs_ válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A nyitófesz elméletileg 2.8 V, a kapcsüzemű meg 48V max.
De szerintem a tízhez lesz közelebb inkább, mintsem húszhoz...
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 13, 2019 / 1
 
Ezt hogy számoltad ki? 48/2,7 az csak 17.
De tartalékot is illik tartani, szóval 3-3.2V al számolj legalább, így kb 15 db.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Hali!
bbalazs és pipi
Következő a dolog. Kaptam 6db ilyen említett trafót, meg 60db említett LED et. Egy trafóra kössek rá párhuzamosan 10db LED et, mert ez, az eddigiegben is így volt összehozva. Persze, első ránézésre vitába szálltam a megrendelővel. Tehát, a 10 (15) db az stimmel, csak sorba kell őket kötni.? Melyik mennyiséget javasoljátok inkább, a LED élettatamát is figyelembe véve. Ez egy tojás átvilágító berendezésbe lesz beépítve, ahol a fényerő lényeges. Nagyító foncsorral lesz összeépítve a LED.
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Egy tápegységre (nem trafó az) tíz LED-et köss, sorban. Már akkor, ha a LED-ek valóban bírják a 700 mA-t és valóban olyan a tápegység, mint amilyet mutattál.
(#) mraulajos válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Hali!
Köszönöm! A tápegység tuti az. Ezekszerint minden stimmel, a sorba és párhuzamos kötések kivételével. Sorba kell őket kötni.
(#) spgabor hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Két különböző típusú ledszalagot szabad párhuzamosan egy tápra kötni, vagy az eltérő áramfelvétel miatt nem ajánlott? Mert elvileg nem kellene ez problémát okozzon, de inkább megkérdezem.
A különbözőt úgy értem, hogy mindkettő 12V-os, csak az egyiken nagyobb teljesítményű, ez által nagyobb áramfelvételű ledeke vannak.


Üdv.:
spgabor
(#) nedudgi válasza spgabor hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
A LEDszalagon párhuzamosan vannak a 12V ágak, így minden további nélkül mehetnek egy tápról. A gond ott kezdődik, hogy a tápot külön-külön kell odavazetni, mert a kisebb teljesítményfelvételű darab sínvezetéke (a +12V és a 0V) feltételezhetően vékonyabb. Halványan jegyzem meg, hogy a több méteres darabokat érdemes középről megtáplálni.
(#) Nanok hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Sziasztok!

230V-os hálózati feszültségre, milyen gyártótól, milyen típusú izzót érdemes venni?
Bajlódtam már kínai kukoricaizzókkal, de jó ha 2 hónap volt az élettartamuk.
Viszonylag olcsón, jó minőségű, hosszú élettartamút szeretnék.
(#) spgabor válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Itt a max hossz kb 140 centi lesz és több darab ennél kisebb. Ezért szerintem egy oldalról elég a táplálás. A tápot meg eldöntöttem, hogy minél közelebb, a szalagokhoz fogom rakni, így a kábelezéssel sem kell annyit vacilálni. Egy háromerest elhúzok a kapcsolótól a 230V-nak, oda ráteszem a tápot, rövid vezetékekkel pedig erre a szalagokat.
(#) Epu2 válasza Nanok hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Ebből a három kívánságból, maradéktalanul, csak kettő teljesül. A közepes árkategóriában várhatsz hosszabb élettartamot.
(#) antikzsolt válasza Nanok hozzászólására (») Jan 19, 2019 / 1
 
Nem olcsó de megbízható.
Fortimo led line szavakkal megtalálod. Jó párt helyen üzemelnek évek óra. És nem volt gond vele. Többek közt nálam is ez van szó szerint felszögelve a falra.
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Azért van kivétel. 500 Ft-ért vettem, véletlenül E14-es LED fényforrást. Beforrasztottam, rövid vezetékkel egy E27 foglalatba és udvaron szolgál. A hidegben is hamar világít teljes fénnyel. Mivel lefelé lóg a burában, nem körkörösen világít, sokat haszontalanul, hanem lefele ahol kell a fény.
(#) Bakman válasza Nanok hozzászólására (») Jan 19, 2019 / 1
 
Tungsram márkájúakat vettem, működnek hiba nélkül, nagy hidegben is. Én mindenkinek azt ajánlom, E27 vagy E14-es foglalatút vegyen, abból van választék bőven és az esetleges cseréhez sem kell nagy tudomány.
(#) ITI47 válasza Nanok hozzászólására (») Jan 20, 2019 / 1
 
Szia!
Tavaly áprilisban vettem 2 db. GTV 10W 840 LM-es 3000 K-s izzót, darabját 600 Ft-ér. Mindkettő kifogástalanul működik. Mivel nincsenek kihajtva, (84 LM/W) várhatóan hosszú életűek lesznek. Feleslegesnek tartok drágábbat venni, sajnos a márkákban már csalódtam, kivéve a Tungsramot, csak hát a 16W-os 3290 Ft-ba került.
(#) CIROKL válasza Nanok hozzászólására (») Jan 20, 2019 / 1
 
Bővebben: Link
Olcsó nálam évek óta mennek kültéri lámpákban bent a lakásban pincében ,stb
Eddig mind tökéletesen müködik.
(#) Apa1992 hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdéswm lenne hogy, van egy 2m-es ledszallagom amit a tvhez vettem usb van a végén, de én dekor világításnak szeretném mert a tvén nem tetazik. Azlenne a kérdéa hog mért van az hogy amikor a tvbe bevolt dugva akkor szépen világított most hogy rádugom telefontöltőre villog.?? Válaszaitokat köszi előre. Ja elfelejtettwm leírni a led 5v 2A legalább is ez van ráírva.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) nedudgi válasza Apa1992 hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
A telefontöltő nem tudja azt az áramot, ami a szalagnak kell.
(#) Apa1992 hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Ötlet esetleg a legoldásra?? cm
(#) Apa1992 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Ötlet esetleg a m
egoldásra?? :thumbup
(#) nedudgi válasza Apa1992 hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Erősebb, nagyobb áramot produkáló tápegység (töltő).
Az, hogy egy töltőre rá van írva, hogy 2A, még nem biztos, hogy igaz.
(#) erbe válasza Apa1992 hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Idézet:
„elfelejtettwm leírni”

...rendesen leírni. Ember legyen a talpán, aki megfejti, mit szeretnél.
Igaz, vannak itt madárjósok, kávézacc olvasók, akik azonnal tudják a választ.
(#) Apa1992 válasza erbe hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
A lényeg az hogy a tvbe volt bedugva a led mert usbs a led. A tvből kihúztam és át vittem a másik szobába de ott bedugtam egy telefon töltőbe ês villogott a led. Nem tudom hogyan oldjam meg azt hogy normálisan világítson ugy hogy nekeljen a tvbe visszadugnom.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) erbe válasza Apa1992 hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Nem írtad, milyen telefon töltő. Abból is léteznek komoly teljesítményűek.
Azért villog, mert túlterheli a tápot. Az meg csak próbálkozik.
Következő: »»   137 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem