Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1075 / 1203
(#) Tasznka válasza glaci hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Még nem teljesen sasoltam végig az egészet,de a while(csat<3) biztos,hogy jó ott? Mert mintha csak 3 körben futna,neked meg mind kellene az összeshez(7)?
(#) glaci válasza Tasznka hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia!
Igen az jó, mert először csak 1 hőmérő jelét vinném át a pic-re, megfigyelni, hogy átmegy e? Ha már az rendben van, akkor folytatnám.
(#) Bakman válasza glaci hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Oszcilloszkóppal össze tudod hasonlítai a be- és kimeneti jelalakot a kapcsoló IC-n?
(#) Tasznka válasza glaci hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Ha van szkópod,akkor meg kellene nézned a 4051 ki-bemenetét,lehet,hogy beleszól,vagy lassít
(#) Tasznka válasza Bakman hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
1 picit lekéstem.
(#) usane válasza glaci hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Én most építettem egy 7 szenzoros rendszert (DS18B20 és 74HC4051)és hibátlanul működik, de......
Ha CD4051-ed van, akkor ne is keresd tovább a hibát. Használd a modernebb 74HC4051-et. Igaz kisebb a feszültségtartománya, de 2 nagyságrenddel gyorsabb. 5V-on a CD4051 beállási ideje 200-600ns, de felmehet akár 1200-ig is adatlap szerint, míg a 74HC verzió 20ns.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Még egy dolog. Nem biztos, hogy le kell cserélned. Nem néztem a kódod, de az átkapcsolás után hagyj időt adatforgalom előtt. Még a HC verziónál is kellett 1ms-ot hagynom beállásra (lehet kevesebb is elég).
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
(#) glaci válasza usane hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia!
Igen én is gondoltam késleltetésre, mert emlékeim szerint valamikor a múlt télen próba képen fizikai kapcsolókkal állítottam be a csatornákat és úgy emlékszek akkor hiba nélkül működöt.
Úgyhogy mos majd ráállok a késleltetés beállításra.
Köszi az instrukciókat.
(#) gyoran válasza glaci hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia
Lehet, hogy nem olvastam alaposan át a hozzászólásokat, akkor mea culpa. De egy buszra sok 1 Wire rárakható. Multiplexer nélkül. Simán párhuzamosan.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
(#) glaci válasza gyoran hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia!
Ez igaz, de akkor az egyes eszközöket egyenként azonosítani kell, viszont így, ha egyenként kapcsolom rá akkor nem kell, Ráadásul az bármikor felcserélhetők, ill. ha meghibásodik valamelyik szenzor egyszerűen cserélhető. Még egy előnye van a multipexernek, hogy akár analóg jel is mérhető, csak a mérés előtt át kell kapcsolni a bemenetet hogy digitális jelet, vagy analóg jelet fogadjon.
(#) gyoran válasza glaci hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Igazad lehet, de hát ezt buszra teremtették. Valószínű tele van a NET könyvtárakkal ehhez, én pl. LUA-ra találtam egyszer ilyet. Brrrr. a LUA-ban programozni kb. olyan, mint bekötött szemmel, vakvezető kutyával átmenni az autópályán. 6 - szor elütnek, hetedszerre átérsz, de nem tudod miért. Legalábbis én így éltem meg. Viszont ma is működik.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Márc 2, 2019 /
 
Heló!

Adott egy PIC24FJ256GA702 PIC. Ennek 3,3V a tápfeszültsége. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet programozni egy PICKIT 3-mal, úgy hogy ne menjen tönkre?
Ha lejjebb veszem a tápfeszültséget, az elegendő, vagy még mást is be kell állítani?
Köszi!
(#) superuser válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 2, 2019 / 1
 
Be lehet állítani, hogy ne a programozóról kapjon tápot. Gondolom MPLab vagy X.
Tápot adsz a panelre, csatlakoztatod a programozót, programozod.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2019
(#) szucsistvan123 válasza superuser hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Köszönöm a választ!
(#) glaci válasza usane hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Szia!
Adnál egy kódrészletet a te megoldásodról? Jó lenne átnézni és okosodni belőle.
Köszi!
(#) lóri hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Csinálnék egy vezetéknélküli csengőt. A Topi-féle RTTTL dolgot át lehet ültetni pic-re? Gondolom igen. Kell-e soros ellenállás a pic és a 10k poti közé? Az LM386 3-as lába és a poti leszedője közé kell-e 680nf ? Valami ilyesmi lenne, mint a képen, de még alakítgatom. Lehet benne hiba, de vállalom.

doorbell.jpg
    
(#) Johnny0004 hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Sziasztok! Olyan problémám lenne vettem egy 16F1786-ot, RB5-ön (AN13) szeretnék ADC-t olvasni, de össze-vissza írogat a 3x7 szegmenses kijelzőn számokat, próbáltam belső referenciával, és VDD-ről is. Ránézne valaki az adatlapra mit rontok el?
  1. TRISA=%00000000
  2. TRISB=%00100011
  3. TRISC=%00000000
  4. ANSELA=%00000000
  5. ANSELB=%00100000
  6.  
  7.  
  8.  
  9.  
  10. ADCON0=%10110111
  11. ADCON1=%00100000
  12.  
  13.  
  14.  
  15. FVRCON=%01000000

Köszi!
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Hali!

ADCON2 hol marad? GO/DONE bitet minek kapcsolod be mindjárt a beállítás során? Milyen frekvencián hajtod? A programod ezzel foglalkozó része mit csinál? Mert ez csak pár regiszter, ebből nem lehet kitalálni mi történik.

Kövesd az adatlapban lévő sorrendet és jó lesz.
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Ja azt ADC-nél kapcsoltam be, csak itt szemléltettem.
OSCCON=%11110010
Ez a freki beállítás, ketyeg minden csak az ADCm nem megy.
(#) glaci válasza glaci hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Nagy hibát követtem el! Még a kód elején definiáltam a pic-ben a 4051 vezérlő lábait, de a portokat definiáltam a latok helyett és nem kapa meg a vezérlő jeleket a 4051. Javítva a hibát, most már a két analóg mérés és egy ds18b20 hőmérés szépen ketyeg.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2019
(#) Bakman válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Hogyan kezeled az ADC-t? A kód még mindig hiányzik.
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
A Figure 17-3: AD Conversion Result Format nevű részt nézd át, valószínű itt keveredsz el.
De a programrészlet hiányában csak találgatok.

18F26K80-ban van hasonló 12bit-es AD, azt Right justified módban használom és nincs gond vele. Bár abban nincs ADRMD bit, így csak kettes komplementer módban tud működni.
(#) Johnny0004 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Ja bocsánat, csak ennyi:
temperature = Adc_Get_Sample(13) * 5/1024.
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Ez valami MikroBASIC beépített függvény? Írj sajátot, ez lehet valamit elront.
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Eddig mindig működött, csak ezt a típust még nem használtam.
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Illetve valószínű nem foglalkozik a kapott érték helyes formátumra való konvertálásával. Így, ha Left justified módot használsz, akkor neked kell tologatni a biteket és figyelni az előjel bit-et.
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Jelenleg te ezt a formátumot használod.
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Mikrobasicpro-t használok jelenleg, eddig tökéletes volt így az ADC, most ennél a 16F1786-nál van csak gondom.
(#) Bakman válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Valószínűleg azért, mert itt kicsit trükkösebb (többet tud) az ADC, más formátumban adja vissza az eredményt a kontroller mint az idősebb társai.
(#) eSDi válasza Bakman hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
És ebben még nincs is Computation Module. Ott már én is vakaróztam, főleg úgy hogy a szimulátor sem támogatja, mint kiderült.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2019
Következő: »»   1075 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem