Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   402 / 441
(#) elektrorudi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 29, 2019 / 1
 
Például azért, mert nem tetszik a kinézete, az ikonok. Legalábbis, az esetemben ez az indok. De szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Ugyan ezért nem használom a ZWCAD újabb verzióját se, pedig megvettem a fissítést is jó pénzért. Vagy a laptopra vettem egy Win7-et, pedig a Win10 ingyen jár hozzá. Vannak ilyen emberek.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
(#) niedziela válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 29, 2019 / 1
 
Az ikonok valóban egy tragédia, lesz időm keresek valami megoldást az ikonok cseréjére.
(#) Alkotó válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Ezen én könnyedén át tudok lépni. Valójában nem is nagyon érdekel mi van az ikonon, csak tudjam mire való. Nincs összehasonlítási alapom, 7.valamennyinél kapcsolódtam be a témába, ezért nekem a mostani ikonok a természetesek.
Kimondottan a téma okán most megnéztem frissen mi is van az ikonokon (9.valamin). Próbáltam nagyon szigorú, és nagyon kritikus lenni, de nekem ez így van rendben. Ismétlem, nem tudom milyen volt a régi, de a mostaniak semmiben nem hátráltatnak.
Eljátszottam a gondolattal, ha szabad kezem lenne akkor min változtatnék -végig siklott a szemem a képernyő minden ikonján-, és nem jutott eszembe semmi frappáns. Talán csak a megszokás miatt, de nekem kifejezetten találóak az ikonrajzolatok. Ráadásul nem látok elég jól, ezért nálam még nagyítva is vannak az ikonok 23-as méretre.

Mellékeltem egy képet, és szívesen olvasnám melyik ikon nem találó, és miért?

ikonok.jpg
    
(#) elektrorudi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Most én kérek elnézést. Ezek az ikonok valóban szépek, jók, tetszenek. Ezt a verziót le sem töltöttem, nem próbáltam ki, mert funkcionálisan a korábbi verzió is teljesen megfelel(t) az igényeimnek, és nem is számítottam rá, hogy ismét egy "új sérót" kap a progi. Másrészről a korábbi is mindent tud, ami számomra igazán jól használhatóvá teszi.
Az előző hozzászólásomat a 6.x verzió utáni kiadás alapján írtam, ahol nem így néztek ki az ikonok, nagyon nem tetszettek. Bocs.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) niedziela válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
A 7.x -ben még volt lehetőség kétféle ikonkinézet használatára.
A 8.x -től felfelé nem.
Én most megtaláltam a nekem legszimpatikusabb ikonokat egyenlőre, és lehet véglegesen is

capture.jpg
    
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Én azt csináltam, hogy a parancsokat felbindeltem billentyűkhöz (Fx gombok + módosító gombokkal) és bal kéz billentyűzet jobb kéz egér. Az oldalsó menüt alig használom.
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 31, 2019 / 1
 
Ja, egyébként még gyorsabb is igy és kevesebb az ide-oda mozgás.
Azért kicsit megszinesítettem azt ami van.
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Idézet:
„Ja, egyébként még gyorsabb is igy és kevesebb az ide-oda mozgás.”

Pontosan ez volt a foglalkozás célja
(#) Gránátalma hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Sziasztok!

9.2.2-es Eagle verziót hazsnálok (régebben 6.x és 7.x volt fent) zeretnék a kapcsolási rajzokban és a PCB-kben zoomolni oda-vissza, anélkül, hogy a fenti toolbarban kattingatnék. Valamiféle gomb+görgő megoldással. Be lehet ezt állítani valahogy?
A súgót átolvastam, de nem ír erről semmit(vagy én nem találom)
(#) tbarath válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
A ctrl-egérgőrgő egy általános megoldás erre a problémra, nekem működik Eagle-ben (7.x, de szerintem a későbbiekben is), böngészőkben, text editorban, még LTSpice-ban is (igaz ott fordítva, lefelé zoom in, felfelé zoom out).
(#) (Felhasználó 122012) válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Talán ez megfelelő ... de majd az illetékesebbek javítanak.
(#) Gránátalma hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Controlt, shiftet, altot próbáltam tartani...semmi. Sima görgetéssel se, csak a lapot le-fel tekeri.
Így van

Szerk.: A legacy mouse wheel mode-ot kellett bekapcsolni ls görget már. Köszi mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) Kovidivi válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 2, 2019 / 1
 
Sőt, ha lenyomva tartod a görgőt (ha nyomható) és mozgatod az egeret, akkor tudod a nyáktervet/kapcsolási rajzot oldalirányba mozgatni a nagyítás változtatása nélkül.
(#) Gránátalma válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Azt tudom. De az eddig is így volt, nem? Emlékeim szerint már a 7.X -ben is működött
(#) Kovidivi válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Ha ismerted, akkor jó. Nem tudom mióta működik, én már nagyon régóta használom.
(#) Petii39 hozzászólása Ápr 3, 2019 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet az átkötést megjelölni a board-on vagy a schematic-on?
(verzió: EAGLE 9.3.0 free)
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2019
(#) Alkotó válasza Petii39 hozzászólására (») Ápr 3, 2019 / 2
 
Van egy honlap, ahol nagyon hasznos videómagyarázatok vannak az Eagle-hez. Nem a legújabb verziók, de az alapok változatlanok. Javaslom megnézni. Regisztrálni kell, de ez nem nagy feladat.
Konkrétan az átkötést én innen sajátítottam el.
(#) borzol hozzászólása Ápr 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Eagle 7.6.0-át használok,de az alkatrész könyvtárban nincs mag a kellő lbr fájl.Szükségem lenne az EW162G0GLY és EW162G0YMY LCD modulok symbol és footprint lbr-re.Sajnos a snapeda-n sincs,és bár kértem tőlük,de több mint egy hónapja semmi.Ha lenne valakinek nagy segítség lenne.Vagy link ahonnan le lehet tölteni.
Köszönettel Zola
(#) tbarath válasza borzol hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Hát ha a google nem találja, akkor jó eséllyel neked kell majd megrajzolni.
Én is hasonló cipőben vagyok, hamarosan kell valamit csinálnom ami nincs meg library-ban, és még sose csináltam ilyet. Tud valaki ehhez egy használható tutorial-t ajánlani?
(#) niedziela válasza borzol hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Ha nem is ez a neve, de szerintem lesz méretben ilyen.
Meg itt is van pár LCD Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza borzol hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
display-lcd.lbr > TUXGR_16X2_R2
(#) Skori válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 2
 
Valamikor úgy is kellene erre járnod, szívesen segítek , hogy együtt megrajzoljunk egy alkatrészt.
(#) tbarath válasza Skori hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Köszi, elfogadom a felajánlást. Valami alap kockát már megrajzoltam egy youtube tutorial alapján, igazából meg is felel nekem, bár elég ronda. Előbb-utóbb már tényleg eljutok hozzátok...
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 7, 2019 1 /
 
Még csak vissza sem böffent a jóember.
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Ennyi volt akkor.
(#) bbb válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 2
 
Arra nem gondoltatok, hogy nem egész nap a hobbielektronika oldalát bújja?
(#) (Felhasználó 122012) válasza bbb hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Valószínű pedig, hogy itt járt anno az idő tájékában, akkor is megnéztem az adatlapját. Most is megnéztem az adatlapját: legutóbb 1 percen belül "itt járt" olvasható.
(#) tbarath válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Én itt vagyok, de szerintem nem rólam van szó. De ha valami rosszat csináltam szóljatok
(#) bbb válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 8, 2019 / 3
 
Ne ijedj meg, "borzol" miatt puffogtak, ha hinni lehet a hozzászólások egymásra hivatkozásának. Úgy látszik a frászbúk annyira beleívódott a népbe, hogy nehéz elképzelni, ha valaki nem egy közösségi oldalon éli az életét, s akár napokig az oldal felé se néz.
(#) tbarath válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Teljesen nyugodt voltam, csak a smiley maradt le a mondat végéről
Következő: »»   402 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem