Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   233 / 276
(#) Tomi111 válasza sándor67 hozzászólására (») Ápr 6, 2019 / 1
 
Az eredeti diódák között volt zárlatos? Diódahidat lekötve nem 'dübörög' a trafó? Az új diódák kisebb feszültséget bírnak, lehet zárlatosak lettek!
(#) sándor67 válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Híd nélkül nem próbáltam, majd megnézem. Amúgy a feszültség dologban lehet valami, kisebb fokozaton, és előtoláson még egészen elviselhető. Ahogy növelem valamelyiket egyre rosszabb.
(#) sándor67 hozzászólása Ápr 9, 2019 /
 
Vásároltam egy hidat a cégtől, de ez már más, mint a régi.
Hogy kell bekötni?
Ha jól gondolom a jobb oldali két kiálló csatlakozóra megy a trafó két vezetéke.
A bal oldali piros festék pöttyel jelöltre a munkakábel?

IMGP7273.JPG
    
(#) Remci válasza sándor67 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Ezt egyfázisú géphez rendelted? Tudnál linket adni róla?
(#) petemazi válasza tdi75 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Szia!
Nekem is hasonló einhell bóvli gépem van, kivágtam belőle a gyári vezérlést, egy dilm mágneskapcsoló húzza a trafót, az NC kontaktján keresztül süti ki a kondikat 30 ohmon keresztül, kapott külön trafót a tolómű, meg egy rendes H hidas PWM vezérlőt, (ebayról, kb 900 forintért..) két 22000µF kondit, egy gázszelepet, meg egy euro csatit és rendes munkakábelt. Olyan gyönyörűen hegeszt, hogy elsírom magam tőle A gyári tolóműnek annyi baja van, hogy a leszorító görgő el tud hajlani a hajtógörgőtől, ezért a képen jelölt alakú lemezzel össze kell rögzíteni őket, és hibátlan lesz. Az akadozó, totál megbízhatatlan előtolás a gyenge motor és a kritikán alulian hűdeszar gyári munkakábel miatt van. A gyári kábellel lehetetlen volt vele kasztnizni, mert ha megmozdítottam azonnal máshogy hegesztett, hol átlőtte egyből a lemezt hol csak taknyolt. Így hibátlan, állítom hogy olyan jó hegeszteni vele, mint egy 200e körüli profi géppel.

heg.gif
    
(#) sándor67 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Egy fázisú. A trakistól rendeltem 6800 Ft + 1900 Ft posta.
Ha érdekel emailban tudsz vásárolni tőlük. Bővebben: Link
(#) sándor67 válasza sándor67 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Valaki segítsen! Hol a negatív a hídon?
(#) gulyi88 válasza sándor67 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Képet tegyél fel más pozícióból is.
Nekem első ránézésre ez nem graetz kapcsolásúnak néz ki, hanem középmegcsapolt trafóhóz dupla egyutas egyenirányítónak. (Ezesetben a mínusz a trafó középmegcsapolása lesz, a két jobboldali vastag a trafó 2 vége, a középső bal pirospöttyös a plusz)(a három vékony meg valami segédüzemi célú bekötés, mondjuk azt nem értem, hogy miért van megforrasztva a fastonapa része (bontott lenne?)).
Kérdés, hogy neked milyen kell a gépbe?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
(#) Remci válasza sándor67 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Köszönöm. Ha esetleg szemből is tudnál képet mutatni, akkor lehet hogy rá jönnénk.
(#) Phile80 válasza sándor67 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Sehol, ez egy kétutas egyenirányító. A negatív a trafóból jön és rámegy a fojtóra, a többi bekötés úgy van ahogy írtad.
(#) Phile80 válasza gulyi88 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Idézet:
„a három vékony meg valami segédüzemi célú bekötés, mondjuk azt nem értem, hogy miért van megforrasztva a fastonapa része”

Hát máshogy elég nehéz lenne a varisztorokat az aluhoz forrasztani.
(#) sándor67 válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Én egy kicsit láma vagyok ehhez, pedig szerelgettem már hegesztőt, de most eléggé megakadtam. Amúgy valóban a cég is azt írta, hogy két utas - én egy Régi Trakis- Hetra MIG 160 hoz rendeltem, de az eredeti totál máshogy néz ki. Holnap majd teszek fel róla képeket, és akkor majd kérdezek. Addig is köszi!
(#) Phile80 válasza sándor67 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Abban kétutas egyenirányítás van gyárilag.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019

2u.jpg
    
(#) sándor67 válasza gulyi88 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
A két vékony két kis Kondenzátornak van.
(#) gulyi88 válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Én nem látok semmit a kivezetések között a fotózott szögből.
Ha meg fastont kell rátolni, akkor következésképpen már nem mondható új allapotúnak.
Hiszen, ha új lenne, akkor tiszta ónmentes kellene legyen, úgy felmegy probléma nélkül a fastonanya (utána hogy még oda is forrasztják-e vagy sem, az mindegy).
Persze ha varisztorok vannak most is odaforrasztva, akkor ok.
De hogy kötekedjek is egy kicsit, az alu könnyen forrasztható ma már. : )
Közben az újabb képeken már látszik, hogy VDR vagy kerámiakondi van odabiggyesztve, szóval rendben van a dolog.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
(#) sector99 válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Egy linket esetleg tudnál adni elfogadható árú és minőségű munkakábel beszerezhetőségéről ?
(#) petemazi válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Sima binzel mb15 klón kábel, ebayen lőttem a 3 méterest valami 11ezerért asszem. Az euro csati is onnan van, kb 3ezer lehetett.
Ezek a beépítős munkakábelek nagyon rosszak, egy ismerősömnek cseréltem a gépén, az új alig volt valamivel jobb mint a régi.. Nekem az mb15 és a gyári kábel között ég és föld a különbség..
(#) sector99 válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Köszi, erre nem is gondoltam... Itthon 25-nél kezdődik az ára.(plusz az EURO is 4-5 ezer) Nem kapcsolták le a vámosok ?
(#) Phile80 válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Nem tudom hol nézted, de szerintem fele annyiért is lehet venni itthon.
(#) sector99 válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
A Jókapáson..., a piacon ami szerszámmal kezdődik és az Árukeresőn.
(#) petemazi válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Bővebben: Link
Ennél olcsóbban is megvan kínaországból, viszont erre nem kell várni
(#) Suvick hozzászólása Ápr 13, 2019 1 /
 
Sziasztok valakinek lattam ilyen huzal tolót fent kerdeznem tőle nem e adna el ,vagy valakinek van e elado
(#) Suvick válasza soma970 hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Szia az elsö kepen lathato huzal tolo erdekelne az enyem elromlott nagyon kellene
(#) Remci hozzászólása Ápr 15, 2019 /
 
Üdvözlet!

Adott egy a képen látható, a gazdája szerint nem mai gyerek Co2 hegesztő, aminek a huzaltoló motor sebességét a másik képen látható szintén nem mai gyerek huzal potméter szabályozta. De mint mondták,ez hol érintkezett,hol nem, vagy tolta a drótot mint a pusztulat ,vagy nem. Megvizsgálva a lemezeket, el is vannak kopva, valamint az érintkező lemezeket a tengelyre felfogató bakelit gyűrű is el van repedve és megforog a tengelyen. A motor ezen a potméteren kapta a 24v-ot, mikor megnyomták a pisztolyon a gombot. Tud valaki ez helyett egy bevált elektronikus kapcsolást ajánlani, ami tuti működik?
(#) mpisti válasza Remci hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Lehet hogy ugyanilyen szabályzó ellenállásom is van valahol a raktár mélyén. Ha érdekel előkeresem.
(#) erbe válasza Remci hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Készítesz másik csuszkát danamid középrésszel és újabb 30 évig kiszolgál. Az ellenálláson néhány milliméterrel lejjebb vagy feljebb igazítod a pályát, ne a régi helyen koptassa.
(#) Remci válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Szia!

Köszönöm, de a tulaj azt mondta hogy ilyet ha lehet, nem szeretne látni benne. Mivel eddig nem volt benne vezérlő panel, csak relék,mágneskapcsoló, így teszek bele egyet, aztán használja úgy.
(#) Remci válasza erbe hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Köszi,de nem lesz rá szükség. Majd a gazdája elteszi emlékbe
(#) erbe válasza Remci hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Pedig ez ritkábban romlik el, mint az elektronika.
Többféle elektronikáról írogatunk itt, lehet választani. De azok többet is tudnak, többet is kérnek.
(#) Ge Lee válasza Remci hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Fogod és építesz hozzá egy primitív áteresztős szabályozót, tettem fel régebben rajzot. Kell egy stabil feszültség, a poti, egy ellenállás, egy FET meg egy hűtőborda és ennyi. Csak előtte nem ártott volna megnézni, hogy mekkora az a feszültség amire szüksége van a motornak a legnagyobb előtoláshoz, mert arra kellett volna az egészet méretezni.
Példának okáért ha ha mondjuk kell max. 13V, akkor 15V-os stabkocka kell, és annak a feszültségét kell leosztani a potival, amit aztán lekövet a FET. A legolcsóbb, 150Ft-os fémházas potival is évekig jó lesz, és ha tönkremegy, akkor lehet bele venni másikat.
Vagy ha sajnálod egy hegesztőben elfűteni azt a plusz néhány wattot, akkor építhetsz bele pwm szabályozást is a motornak, de én tök feleslegesnek tartom, meg csak zavart termel.
Következő: »»   233 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem