Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   55 / 211
(#) jani1987 hozzászólása Máj 4, 2019 / 2
 
Itt a július a nyakunkon és benyújtottam az igényemet a tavalyi helyszínre. Kíváncsian várom a döntést.
(#) nagy hoho hozzászólása Máj 5, 2019 /
 
Mi is!
(#) jani1987 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Megkaptam az engedélyt. Már csak egy dátum kell. Kinek mi felel meg júliusba? Hónap elejére gondoltam.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Írj toborzó lapot, hogy mennyien lennénk. Azután lehet időpontot egyeztetni. A Puskás börzék (és esetleg máshol rendezett találkozók) figyelembevételével.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Mohingertől kellene megtudni hogy mikor akarja a csabait megtartani. De ezt ő is olvassa.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Ennek elvileg elégnek kellene lenni:
Idézet:
„II. Viharsarki HE Találkozóra július 20-án”
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Akkor augusztusba nézek időpontot vagy esetleg júniusba.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 8, 2019 2 /
 
Keresek nem szabványos ellenállásokat: 130; 510; 2k; 3k; 4,5k; 5,1k; 9k; 20k; 24k; 51k; 90k; 430k; 2,2M; 5,1M. Emellett elfogadok más felajánlásokat fél wattól 2-3-ig.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2019
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Ezek mitől nem szabványosak? Kb. hány db./érték?
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Mihez?
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 / 3
 
Tavaly nem kellett egy kertészláda ellenállás.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Mi madzagossal nem vagyunk annyira válogatósak. Nekünk jó volt az a ládánnyi zsír vatta ÚJ (ám régi) ellenállás. Már használtam is fel belőlük. Mellesleg amiket keresel azoknak fele benne volt!!!!
Van ennek ám boltja, ott keressed. Ehol ni: https://www.hestore.hu/
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Máj 8, 2019 1 /
 
Voltam a boltba és nem találtak ilyen értékeket a rendelhető áruk közt.
Gafly: kivételesen nem árulom el mert nem szeretnék céltábla lenni. Egy szervíz rajz alapján építkezek.
Madzagos: gondolom a szikora féle halmazra célzol. Nyílván nem mindent de amit tudtam kivettem. Így is volt olyan amit párhuzamosítani kellett hogy az érték kijöjjön. Most szelektálom az alkatrészeket és 15-20 százalékos vagy még nagyobb eltérés van a mért kondik értékei közt. Van egy rakat panelem csupa negyedes ellenállással. A rajz viszont tele van feles és egy wattos ellenállásokkal.
Egy példa a mérésre.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2019
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 8, 2019 1 /
 
Műszerészként gyakrabban találkozol elfüstölt alkatrésszel mint én. Amikor Szolnokon laktam munkaidőbe félre tettem egy pár préselt lemezt doboznak. Másnapra nem volt meg.
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 / 1
 
Igen arra gondolok. Amit neked hozott szikorapéter és neked nem kellett! Én hoztam haza hogy ne menjen a kukába. Pedig nem volt rá szükségem.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 1 / 2
 
egy:Hát én azt mondom neked hogy, "Egy jóra való műszerész mindent megold!!" Nekem ezt megtanították.
kettő: Nálam eleenállások nem szoktak füstölögni, de még aktív alkatrészek sem. Igen ritka jelenség, mellesleg rühellem a büdöset. Esetleg üzemi melegedésen járnak, veled ellentétben én megtanúltam az egyes egységeket méretezni. Te nem tudsz ilyet, még sokat-sokat, sőt nagyonsokat kell az "Elektronika Alapjai" című könyvet tanúlnod, hogy eljuss odáig hogy egy előtét, vagy bámíly ellenállást tudjál egyáltalán méretezni.
három: Mifelénk, ha egyellenállás kojtol, mielőtt kicserélnénk, meg szoktuk vizitálni, annak okát amit hibafeltárásnak nevezünk, mielőtt mégjobban kojtolna(k). Nem csak dísznek van a műszer, hanem illik használni is. (Már ha a delikvens tudja is érdemben használni.)
Stimm?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2019
(#) jani1987 válasza madzagos hozzászólására (») Máj 8, 2019 2 /
 
És az első alkalomra hozott ingyen lom? Mindent én vittem haza. Azóta is foglalja a helyet. Pedig nem keveset hagytatok ott. Amit peti hozott csöveket az azonos lábkiosztású triódákat mindent felvásároltam kb 14 darabot.
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Ami nem jó alkatrész az megy a szelektív kukába. Ami jó az meg nem kell neked. Lásd ellenállások.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Igen Janikám, azok neked LOMOK? Akkor te ne nagyon rimánkodjál ingyen ellenállásokért.
Óóóó drága Jézus ereje! Még aztán lom. Akkor is te kértél cuccokat,mintha rémlene a lila ködben.
/válaszoltam Sanyi helyett mert már nem bírtam.../
(#) TAttila77 hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Mit gondolsz janikám mi hogy kezdtük műszerészek fénykorunkban? Majd kérdezd már meg szépen madzagostól, hogy mi "LOMOT" szoktam neki adni, mikor elkap a takaríthatnék? Pedig hidd el drága barátom, hogy az mem lom, még sok dolog van bennük sokszor.
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 / 1
 
Én is hozok haza lomokat, csak nekem fizetni is kell érte.
(#) Gafly hozzászólása Máj 8, 2019 / 3
 
Szerintem már kissé elkanyarodtunk az alternatív HE találkozók irányától.

Ami biztos, az:
- Június 8 szombat, Burabu, Budapest
- Békéscsaba, Július 20, szombat.

Budapesti dedikált HE találkozó meg szerintem 2019-ben sajnos nem kerül megrendezésre.
(#) szikorapéter válasza madzagos hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
A második képen milyen lom van? Merő kíváncsiság tudod....
(#) madzagos válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Valamilyen vezérlőpanel.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 8, 2019 1 /
 
Pont az ilyen személyi ellentétek miatt tartok attól hogy az össze jövetel vitába torkollik és nem szeretném ha bárki is rosszul érezné magát aznap.
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 / 1
 
Nem fog vitába torkolni. Felnőtt emberek vagyunk! Nem balhézni megy senki sem.
(#) sany válasza madzagos hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Jaj de jó lenne nekem is ha lennének ilyen lomjaim!
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Nem fog veled senki sem vitatkozni nyugodj meg. Viszont az augusztusi dátum nem lesz jó mert sokan akkor töltik a szabadságukat, nyaralnak. Ezt se feledd. Szeptember meg már megint csak nem tuti.
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 9, 2019 1 /
 
Amíg Földesen nem indul a munka szezon addig nem vállalom. A kaját ugyebár illik előző nap rendezni de most még nekem sincs rávaló.
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Szerintem aki egy ilyen találkozóra elmegy, az pont a barátkozás, beszélgetés, ismerkedés, jó hangulat miatt megy, semmiképpen nem a balhézás miatt.
Már láttam olyat is, hogy akik egy fórumon durván egymás torkának estek, azt személyesen kulturált módon meg tudták beszélni és azóta jó a kapcsolatuk.
Következő: »»   55 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem