Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3323 / 3946
(#) qvasz2 válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Alakul. Esetleg próbáld meg teljesen független külső tápról (legjobb lenne labortápról) megtáplálni az LM317-et!
Azután lehet, hogy elrendezési gond van: milyen hosszú vezetékkel táplálod a BT modult? A modulon van-e valamilyen tápszűrés? Esetleg egy kép segíthetne.
(#) CageFtw hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Sziasztok! Kapcsolokat szeretném bekötni de aki előzöleg húzta be a kábeleket mindenhol egy szinű vezetéket használt. Hogy tudnám kideriteni hogy melyik-melyik kábel lenne?Feszültségtesztelővel esetleg? Válaszotokat előre is köszönöm
(#) jani1987 válasza CageFtw hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ha az a kérdés hogy melyik vezetéknek hol az eleje és hol a vége én szakadás vizsgálót használnék.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ez a topic jelenleg több mint 3000 hozzászólást tartalmaz. Sajnos nem jöttem rá, hogy mi a kérdés amire válaszoltál (nem a te hibád).
(#) spgabor válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Működik így is. Viszont majd teszek a test és a touch közé egy kondit a TTP223 adatlapja szerint, mert annyira érzékeny, hogy még az elemhez hozzáérve is kapcsol. Amúgy tökéletes. Ezer hála a segítségért!
(#) kendre256 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ha a hozzászólása sorában van "címzett", mellette van egy kettős jobbra mutató nyíl. Ha arra rámész az egérrel, kíírja, hogy "Ugrás a hozzászólásra" és közben bekeretezi pirossal azt a hozzászólást, amire válaszolt. Ez akkor hatásos igazán, ha "közel" van a hozzászólás, nem oldalakkal régebbi. Az ugrás mindig működik, akkor is ha valaki évekkel régebbi hozzászólásra válaszolt.
(#) proli007 válasza spgabor hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Valóban a kondit kifelejtettem. De szerintem egy 10µF elég neki.
(#) Gafly válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Kivéve, ha éppen reszelik a fórummotort.
Csavarhúzóval áthúzott ikont is most láttam itt elsőként (vagy hülye vagyok).
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Szinte mindig az előttem lévő kérdésre válaszolok.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Az baj.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ez a tekercs ellenállás most feladta a leckét de csak addig amíg méréssel nem kerültek helyre a dolgok. A táp egy sima graetz mindenféle egyéb alkatrész nélkül. Ez csak példa.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Akkor most pontosan mi a kérdés?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Az hogy a lüktető egyenáramnak szokás e frekvenciát számolni amennyiben az nem egy vonalzóval húzott "ekg".
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
*egyen feszültség.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
A lüktető egyenáram valamilyen frekvenciával lüktet nem?
Magyarul: van egy egyenáramú, és egy váltóáramú összetevő. Az egyenáramú összetevőre nézve a kondenzátor szakadás, az induktivitás rövidzár. (ideális elemeket feltételezve) Váltóáramra nézve a kondenzátornak, és az induktivitásnak frekvenciától függő ellenállása (amit a számolókád mutat) van, amit reaktanciának (XC, XL) nevezünk. Alkalmazni kell a szuperpozíció (egymásra ültetés) elvét.
Na ezt jól megmondtam, de így van.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2019
(#) CageFtw válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
A kérdés az hogy három szürke szinü vezeték van mert nem kéket, meg barnát vagy feketét meg zöld sárgát használt hanem három egy szinűt , és a kérdés az hogy deritem ki melyik a fáuis a nulla és a föld.
(#) jani1987 válasza CageFtw hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
A feszültség a fázis és föld közt ugyanannyi mint a fázis és nulla közt. Így a fázis keresővel, míg a nulla a hálózat nullával keresendő.
(#) Tomi111 válasza CageFtw hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Három szürke? Lehet hülye kérdés, de nem az 'MM-fal' vezetéket nézed szürkének? Na mindegy, a fázist egy fázisceruzával ki tudod deríteni. A nulla és a föld pedig: van FI relé? Ha nincs tegyél egyet az elosztóba! Így egy próbalámpával kideríthető, melyik melyik. A fázis megvan, erre és egy másik közé tedd a lámpát. Amelyiknél leold a FI relé, az a föld, amelyikkel világít, az a nulla. Tudom nem éppen korrekt megoldás, de használható. Vagy az elosztóban kikötni pl minden védőföldet, így azon nem világíthat a lámpa. Természetesen feltételezzük, hogy a kötődobozokban minden kötés helyes, nincs összekeverve pl. a nulla és a föld ( már találkoztam ilyennel többször) A próba alatt a lakásban/házban semmi ne legyen bekapcsolva, dugaljba dugva.

MM-fal.JPG
    
(#) CageFtw válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Igen három szürke, nem mm fal, hanem harom kulon allo vezetek van behuzva ami mindegyik szürke csak festés miatt meg mert ocska régi sárga szerelvények voltak levette őket barátnőm tesójának a barátja, leis szigetelte utána az oké, csak aki csinálta a villanyszerelést nem érezte az erőt magában hogy behúzzon egy 3x1,5 mbcu-t és akkor lenne egy kék, barna meg zöld sárga. Szóval igy van három egyszinű szürke vezeték gondolom az volt neki sok idióta.
(#) Bakman válasza CageFtw hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Ez kapcsoló vagy dugalj alatt van?
(#) CageFtw válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Kapcsolonál és lenti dugaljnál is, belinkelem ide a képet
(#) CageFtw válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Vagy pl itt a másik
(#) (Felhasználó 116638) válasza CageFtw hozzászólására (») Máj 26, 2019 / 1
 
Ez nekem MM falkábelnek tűnik.
Ha megblankolod, vagy kicsit megvágod, kell a szürke szigetelés alatt egy színes szigetelésnek is lenni.Kék, fekete.(Előtte áramtalaníts!)
(#) (Felhasználó 116638) válasza CageFtw hozzászólására (») Máj 26, 2019 / 1
 
Persze hogy MM fal...
Járj el úgy ahogy előzőleg írtam.
A fázis ceruzával vagy feszültségkeresővel indikálható, a nulla és a föld pedig multival mérhető.
(#) Epu2 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Ha nem áramtalanít, a fekete akkor jobban látszik, mert világít a szeme.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 26, 2019 / 1
 

Gonosz vagy
(#) Bakman válasza CageFtw hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Könnyen lehet, hogy akkor éppen ilyen volt a boltban. Ha még alumínium is, akkor festés előtt kellett volna cserélni a teljes vezetékezést. Nincs kizárva, hogy az egész hálózat 40 vagy több éves.
(#) Lamprologus válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2019 / 1
 
Műszer ... világítás ... opto ... Touch panel ...
Jut eszembe: ha ez egy kéziműszer, amivel mondjuk 400V-ot is méreget, akkor nem fog az ürge füle is világítani?
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Kis segítséget kérnék, mert akkus dolgokban kicsit hiányos a tudásom ...

Kaptam egy profinak látszó LEDes rúdlámpát, hogy nézzem meg, mert valószínű behalt a kapcsolója (ez még nem okozna gondot)
Tulajdonos szerint fel van töltve benne az akkumulátor(18650, 3.7V) mert a töltője zöld fénnyel jelzett.

Rámértem az akkura én 2.6 V feszültséget találok a kis multimmal ...

Ez az akku "elhalálozását" jelentheti ?

Nincs kedvem szétszedni (valószínű nem is menne roncsolásmentesen). Kerítsek egy jó 18650 cellát és próbálam meg azzal ?
(#) Tomi94 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Csináltam inkább egy blokkvázlat szerűt, ebből hátha áttekinthetőbb.

Az árnyékolt tápvezetéket úgy értsd, hogy az árnyékolás betáphoz közelebbi oldala le van kötve a földre, a másik vége bekötetlen, így elvileg ugye abban nem folyik áram, vagyis kevesebb zavar jut ki. És a BT áramfelvétele a belső két éren folyik át. Az a 2x25 centi tudom, hogy sok, de máshogy nem nagyon lehet megoldani, ha azt akarom, hogy az előlapi rádió kapcsolóval lehessen a BT-t is aktiválni.

Szűrés a stabilizátor modul kimenetén van (47u+100n), innen maga a BT modul már <2cm drótlábbal kapcsolódik.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2019

Névtelen.png
    
Következő: »»   3323 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem