Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EEPROM programozó kérdések
Lapozás: OK   22 / 26
(#) Ragathol válasza Istuuu hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Szia.

Vegyél egy willem eprom programmer -t, vagy csináld meg az egyik klónját.
Azt tudom hogy az tudja írni, meg sok mást.
Igaz kell hozzá egy "régi" gép/laptop amin van nyomtatóport.
(#) cs_gabor hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Szeretném megkérdezni, vállalna esetleg valaki MX25L4006E programozást?
Köszönöm.
(#) Atis2108 válasza cs_gabor hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Szia,
A MiniPro tud ilyet.
(#) cs_gabor hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Köszönöm az információt, sajnos nincs a környezetemben ilyen programozó, illetve cégnél van egy GX-4x4, de ahogyan olvasom, csak az MX25L4005-ig ismeri az EEPROM-okot. Vásárolni nem szeretnék, mert csak egy darab írásáról lenne szó.
(#) Atis2108 válasza cs_gabor hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Budapesten vagyok, szívesen segítek.
(#) cs_gabor hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Hát, én meg sajnos(?) Sopronban, nagyon ritkán járok Budapest felé, de azért köszönöm
(#) pipi válasza cs_gabor hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Hali!
Csak így partszélről ötletelek, posta/válaszboríték nem játszik?
(#) Atis2108 válasza pipi hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Részemről oké
(#) Tonsil hozzászólása Jún 14, 2019 /
 
Sziasztok,

tud esetleg valaki segíteni AM2716-os EPROM kiolvasásában?
Szeretném tudni,hogy tartalmazza-e még az eprom a programot, amennyiben igen, akkor erről mentés kellene.

Köszönöm!
(#) nedudgi válasza Tonsil hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Hol? Agárd jó lesz?
(#) Tonsil válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Igen, írok pü-t. Köszi,
(#) phr3ak hozzászólása Jún 21, 2019 /
 
Atis melyik kerületbe vagy? Mert én meg Sopron és Pest között ingázok persze már lehet hogy megoldottátok
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2019
(#) Atis2108 válasza phr3ak hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Szia,
Még nem oldottuk meg. XVI-ban lakom és a XI-ben dolgozom. Ott nem ezzel foglalkozom tehát nincs nálam minden nap a MiniPro. Előre egyeztessünk.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2019
(#) akoss88 hozzászólása Júl 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem volna a kedves társaság felé, hogy van-e esetleg valakinek eszköze egy Winbond W25Q128FW típusú SPI chip égetéséhez?
adatlap:
Winbond W25Q128FW

Van egy BIOS hibás alaplapom, amiben ez a chip van, SOIC 8-as tokozással forrasztva. Az alaplapon ki van vezetve az ICP-hez a 2X5 pines tüskesor. Kisebb kutatást követően eljtutottam addig, hogy Raspberry PI-vel és linux alá írt Flashrom nevű progival van esély újraírni. Össze is kötöttem a Raspberry GPIO-k megfelelő ikvezetéseivel, telepítettem SD kártyára egy friss Raspbian-t, feltelepítettem a Flashrom nevű progit, és próbálkoztam.
Első nekifutásra létre is jött az EEPROMmal a kapcsolat, a program fel is ismerte a chip típusát, ki is tudtam olvasni a tartalmát. Kötvetkező körben letöltötte a gyártó hivatalaos oldaláról egy működő BIOS verziót, hogy majd azt feltöltöm szépen az EEPROMRA. Sajnos a /WP és a /HOLD lábak lebegése miatt nem ment a dolog, hibát dobott az írás során. Tovább kutatva, találtam a Winbond oldalán a termékhez kapcsolódó Használati útmutatást (Application Notes) amiben felvázoltak egy áramköri környezetet az IC írásához. Az IC-t leforrasztottam, bekötöttem, de többszöri próbálkozásra sem sikerült írni bele semmit ! Aztán kiderült, sok sok oldalnyi fórumolvasást követően, hogy a chip egy úgynevezett egyedi azonosítóval rendelkező, védett memóriaterülettel rendelkezik (OTP Protect), így a Flashrom progi nem tudja írni a teljes memóriaterületét a chipnek.

Esetleg lenne olyan közületek, aki egy erre való, komolyabb eszközzel segíteni tudna, és beleégetné nekem a BIOS-t ebbe a csöppségbe?

Segítségeteket előre is köszönöm !
(#) eSDi válasza akoss88 hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Hali!

CH341A programozóval szerintem bele írható a tartalom. Én is ilyet vettem, amikor elb***tam a BIOS mókolást a notin. Az OTP Protect verziót külön kérésre gyártják, nem hiszem, hogy ez olyan lenne, hisz akkor a normál úton történő frissítés sem igazán működne. Esetleg a BootLoader része van védve, de az is szoftveres védelem lehet. Szívesen odaadnám a programozót, ha nem lennél az ország másik végében.
Szoktak lenni vész opciók nokinál. Egy bizonyos fájlnévvel kel ellátni a BIOS állományt és kimásolni egy pendrive-ra. Azt hiszem túl nagy sem lehet, talán max 4GB és FAT32.
A gépet pedig valami billentyű kombinációval együtt kell áram alá helyezni és elindítani. Ez gyártó függő, szóval neked kell kideríteni. Nekem talán Shift+ESC volt (Lenovo). Sok mindent nem fogsz látni, csak hogy villog a pendrive-on a LED. Ha végzett akkor pedig lekapcsol a noti. Nálam sajnos annyira összekuszálódott, hogy csak hardveresen tudtam rendbe hozni.
(#) akoss88 válasza eSDi hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Hali!

Köszönöm a válaszodat és a felajánlásodat is. Közben tegnap este én is megrendeltem az általad ajánlott programozót csipesszel, 1.8V-os adapterrel SOICos socket meg a, ami kell. Találtam egy külföldi fórumot Win-raid.com egész jó leírásokkal. Illetve az a kérdésem, hogy működhet elvileg a dolog úgy is, ha veszek ilyen eepromot üreset, és egy gyári BIOS fájlt beleírok?
(#) eSDi válasza akoss88 hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Természetesen működhet, ez csak egy memória. Azt hiszem régebben voltak spéci BIOS Flash-ek.
(#) janosur hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Kedves fórumozók!

Tudna nekem valaki segiteni Budapesten vagy postázással bárhol máshol egy MX29F040CQC-70G típusú (vagy azzal kompatibilis), PLCC tokozású, 5V üzemi feszültséggel működő EEPROM programozásával? Csak most, csak 2 db azonos tartalmú működő chipet kellene egy üres chipből meg egy általam átküldött Intel HEX fájlból előállítani. Próbálkoztam már "piaci" megoldással is, de eddig senki nem akarta/tudta vállalni. Viszonylag kicsi a büdzsé, mivel szabadidős projekt, de a másik megoldás, hogy komplett új készüléket veszek, annak meg van ára...
(#) david10 válasza janosur hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Szia.
Vedd fel a kapcsolatot Atis2108-al, Neki van MiniPro-ja, csak kérdéses, hogy van-e hozza adaptere.
(#) Atis2108 válasza janosur hozzászólására (») Aug 14, 2019 / 2
 
Szia!
Igen, nekem van hozzá adapterem
Szívesen segítek!
(#) phr3ak hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Miniprohoz milyen opensource cuccos van amit próbáltatok? Szeretnék majd belefejleszteni.
(#) david10 válasza phr3ak hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Ezt próbáltad?
(#) phr3ak válasza david10 hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Én nem próbáltam, a kérdés az volt hogy ti mit próbáltatok?
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Aug 28, 2019 / 1
 
Az ebayen és alin népszerű TL866 II Plus programozót néztem ki magamnak. Túl sokat nem szánok rá, mert vannak más programozóim is, csak sajnos idővel mindegyiknél megszűnik a support aztán az új IC-ket már nem támogatják, mostanában meg amúgy is kevesebbet foglalkozok javítással, de 15-20ezret rászánnék egy viszonylag nagy tudású égetőre. Van ennél sokkal jobb is mondjuk max. 25ezerét?
(#) Uviktor hozzászólása Szept 21, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Sajnos teljesen új vagyok a témában,szeretnék kérni egy-két indító rúgást.

Szeretnék kiolvasni egy 24c04 eeprom-ot,vásároltam is egy elérhető CH341a "black" olvasót.
Letöltöttem egy megbízhatónak tűnő helyről a drivert,telepítettem (XP),a programozót felismeri,mert az USB-t csatlakoztatva az addig "kőbe vésett" ikonok használhatóvá válnak,a folyamat jelző szerint mintha ki is olvasná,de a tartalom mindig 00FF marad.
Tudnàtok tanácsot adni?
Kiforrasztáskor tönkretettem az eepromot?

Előre is köszönöm!
(#) Hp41C válasza Uviktor hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Milyen gyártmányú a 24C04? A cím lábaira (A2, A1, A0) milyen szinteteket kötöttél? Milyen szinteket használ a programozó a kiolvasáskor és az íráskor?
(#) Uviktor válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szia,
Először is köszönöm hogy foglalkozol a problémámmal.
A gyári rajz szerint 24C04AT, (talán Atmel?)

Megmondom őszintén hogy nem mertem méregetni.
Naív kis kezdő vagyok;elhittem amit írtak a neten,hogy felismeri automatikusan az IC-t,helyből felszáll,stb...

Olvastam már hogy kényes arra hogy mely lábnak melyik szinten kell lenni,de hát gondoltam én józan paraszti ésszel, hogy azért programozó eszköz...nem egy LPT portról repülőben készített kör...holnap elvégzem a méréseket,köszönöm...
(#) Uviktor válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Szia,
Lehet hogy olyan történt,aminek a vicces-mókás történetek topicban lenne a helye.
Van még egy eeprom a készülékben.
Lehet hogy szimplán csak nem azt próbálom olvasni,amelyiket kellene.
(#) Uviktor válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Üdv,
A nagy nevetés elmaradt.
Kivettem a másik eeprom-ot is,de az eredmény ugyanaz.
Ugyanezzel a felszereléssel egy 24LC04B-t elsőre sikerült olvasni,sőt írni is.

Amit eddig mértem,hogy az A0,1,2 (1-4) lábakon alacsony szintet tart a programozó.
(#) szepi003 hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Sziasztok Szeretnék felprogramozni egy mc68hc908jl8 a programozó UPP628 az összekötésbe kérek segítséget,mit hová kössek köszönöm.
Következő: »»   22 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem