Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3375 / 3946
(#) NickE hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Ez lesz a nyerő, bár a színe furcsa. Ennek elvileg úgy kellene kinézni, mint egy guriga forrasztóónnak.

https://www.conrad.hu/hu/onozott-voeroesrez-huzal-06mm-40m-1562121.html
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) pucuka válasza NickE hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Az ellenállás lábai is ónozott vörösréz huzalból készülnek. A csupasz vörösréz huzal azért nem jó, mert gyorsan oxidálódik (és nem áll meg a felszínén), vagy felületkezelni (ón, ezüst) vagy bevonni kell (lakk).
(#) bitmixer válasza NickE hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Biztosan jó lesz, csak egy kicsit olyan conradosan van árazva... nem semmi majdnem 100 Ft métere a drótnak Ne keressek inkább neked a fiókomban valami elfekvőt? Mennyire van szükséged?
(#) Bakman válasza NickE hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Ne viccelj! Ennyiért arany huzalt lehet kapni.

Ez: TOM 0,5 BK, HEStore. Évek óta használom átkötésnek, tökéletes. Könnyen lehet blankolni, ha más nincs kéznél, akár körömmel is. 0.6 mm-es furatba már belemegy. Ha hosszabb kell, nem blankolod meg csak a végeit, így szigetelt lesz az átkötés, már ha ez szempont.
(#) NickE válasza Bakman hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Köszi, ez jó lesz! Igen, a Conradtól legalább 10 éve nem rendeltem semmit főleg az árai miatt.
(#) campes válasza Patópali hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Üdv. Megnéztem. 454 és 466kOhm a két ellenállás értéke.
Üdv.
(#) jani1987 hozzászólása Nov 8, 2019 /
 
Gyakori problémám, hogy a műszer 9V-os elemről megy és minél gyengébb az elem annál pontatlanabb. Lehet külső tápot építeni hozzá? Van egy tévéből bontott 12V-os kocka trafóm kb 120mA körüli méretezéssel.
(#) pipi válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Hosszútávon a legolcsóbb és leghasználhatóbb megoldás ha veszel olyan műszert ami cerkaelemes...
Külső tápos, madzagos megoldás kényelmetlen, és ki tudja milyen zajt visz be.
Az a trafó biztonsági kivitelű, külön csévén van a primer és szekunder?
(#) Epu2 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Ha a hely nem gond, 6 db-os ceruzaelem tartós megoldás. Az általános műszerem, fel van fogatva az orrom elé. )v os adapterről megy, 3 db fehér LED-del stabilizálva. A méréssel nincs probléma, de a hálózat felől jövő zavarokkal nem ritkán.
(#) madzagos válasza pipi hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Én elég nagy vagyok ahhoz hogy rákössön a műszerre. Akkor biztos hogy nem lesz hordozható.
(#) pipi válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Na ez nem jutott eszembe, pedig az őskorban a Sokol rádiónkra 2db laposelem volt befőttesgumival )) pl: Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Dobd ki azt a műszert, és vegyél egy normálisat. A legtöbb műszernek nincs ilyen problémája, mindig pontos! Még a legolcsóbb multim is. Egy normális 9V-os elemmel 3-5 éveket működnek!
(#) pipi válasza madzagos hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 1
 
kb 3* kellett elolvasnom, nem értettem mire gondolsz, aztán a neved láttán esett le, gondolom hallatszott odáig a robaj ))
(#) jani1987 válasza pipi hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Vegyél bele 9 V -os NiMh akkut, az is soká bírja, ha lemerült, feltöltöd. Nekem is ilyen van benne.
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Van egy töltőm itthon de az a normál ceruza elemhez való. Volt anno egy amibe talán ez a típus is mehetett de brutálisan korrodált volt így kuka. Majd kiagyalok valamit. Van egy másik műszerem is de nem tudtam mi baja van. Csak félre tettem. Aztán a próbánál jutott eszembe, hogy a kijelzője nem jó. Vagy a vizszintes vagy a függőleges szegmens nem működik.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Elemre tervezett műszert adapterről járatni bátor dolog.
(#) pipi válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Nekem is van ilyenem, leszoktam róla. Az is baj vele, hogy bekapcsolt állapotban elmegy aludni,
így elfelejtem kikapcsolni, az alvó áramfelvétele meg szerintem magas, és szépen leszipákolja az elemet. A 9V-os elemek kapacitása nagyon kicsi, alig terhelhetők, gyorsan lemerülnek.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2019
(#) Kovidivi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 1
 
A NiMh akksi önkisülése összemérhető a multi áltagáramával. Egy átlagos elemmel is elmennek a multik több évet.
(#) pucuka válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Lehet már kapni LiPO -t is, kerülgetem egy ideje, mert igencsak drága.
(#) Kovidivi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Szerintem egyébként az alapproblémával van gond, miszerint a multiméter pontossága az elem feszültségétől függ . Szerintem ilyen nincs, nem tudom, mire gondolhat Jani. Talán arra, amikor a 9V-os elem már csak 4V-ot tud csak szolgáltatni? Mert az teljesen normális, ha ilyenkor hibásan mér...
Felkavarja az állóvizet teljesen felesleges, konkrétumok nélkül. Mi meg próbálunk egy olyan problémát megoldani, ami nem is létezik.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2019
(#) bitmixer válasza pucuka hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Csakhogy annak is csökken a kapocsfeszültsége a merülés folyamán... a kapacitása meg valahol 200 mAh körül van. Ennél jobb megoldásnak tartom a LiPo alapú _stabilizált_ akkut. Árban is jobb, kapacitása is több - egy 3 évvel ezelőtti típust 380 mAh-nek mértem. Hasonlót
használok több műszeremben is: https://www.aliexpress.com/item/33041719857.html
Ja, és nem tud túlmerülni, mert elektronika védi. Szóval szerintem szuper.
(#) bitmixer válasza pucuka hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
3 éve még valóban drága volt, én is szívtam egy kicsit a fogam $10 láttán, de vettem 2 darabot. Most viszont már, ahogy látom, van $4,29-ért is, ami már barátságos ár Veszek is még egyet-kettőt.
(#) jani1987 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Ha egy alkatrészt először tíznek mér majd következő alkalomnál 8,2-t akkor ott felmerül a gyanú hogy a hiba a készülékben van. Plusz van még egy műszerem ami érdekes módon pontosabb eredményt mutatott.
(#) ini válasza tbarath hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
A reed sokat kibír más típusokban 60-80 ezer km távokat is
Ha nincs valami egyszerűbb kapcsolás akkor mikrokapcsoló+ valami rücskösebb kör metszetű anyag lesz a megoldás villanymotoros hajtással
(#) ini válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
4 ezerről 7 ezerre kellene előre tekerni, szóval semmi haszonszerző akció nincs
Műszakira kellene annyi volt az eredetiben de megsérült és csak sokkal kevesebb méterest tudtam beszerezni
Pont amiatt kellene előre tekerni hogy műszakin ne nézzenek óratekergetőnek
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Tulajdon képen nem. Csak megbízhatatlan. Arra van másik három.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
8.2 mi?Ismét konkrétumok nélkül írsz. Elég zavaró! Ohm? 8.2 Ohm? Egyszerű a válasz, egyszer erősebben nyomod oda a csúcshoz az ellenállást, máskornmeg kevésbé. Normális dolog, mérési hibának nevezik...
(#) jani1987 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Egy dobozba raktam a 10 kiloohmos ellenállásokat. Két műszerrel mérve totál eltérő értékek születtek. Mint mondtam kiloohmos nagyság renddel.
(#) Attila1974 hozzászólása Nov 8, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy Universum márkájú órásrádióban a ferritrúd környékén az egyik kondenzátor környékén levettem egy szőke színű valamit,valami szigetelőanyagnak nézett ki,és nagyon vékonyka volt,akár valami cérna vastagságú.Neten olvastam,hogy viasz lehet talán.De minek alkalmazzák?
Következő: »»   3375 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem