Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1225 / 1267
(#) zamatőr válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Ez van az alaplapon -vagy van más azonosító? Az lcd azonosító a nagy hátlap alatt van?
(#) yohnsee válasza zamatőr hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Ez már félsiker. A nagy hátlap alatt nem tudom, mit értesz, a kijelző fém keretén valahol kell lennie egy matricának ilyesmi felirattal: VES315WNDS vagy hasonló.
Bővebben: Link
Nem akarlak előre elkeseríteni, nekem 4-ből 2 ilyen alaplappal szerelt hulladék CPU hibás volt, egyszerűen nem éri meg javítani. De hátha nálad más lesz a szitu.
(#) zamatőr válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
A háttér világítás külső tápról 42v 100mA világít . A 22 led sorosan van kötve? Az lcd-t még nem bontottam ki .A kép alapján hogyan kezdjek hozzá?
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) yohnsee válasza zamatőr hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Így már értem az előző hozzászólásod. A kijelző típusát akkor fogod tudni megnézni, ha leveszed a nagyobb hátlapot is. A méréseid hasznosak lesznek, de előtte áruld el, hogy mi van a táppanelre szitázva? 17IPS?? Ha az megvan, akkor kipróbáljuk, hogy egymagában elindítod, és vele a háttérvilágítást is. Utána léphetünk tovább a mainboard fele.
(#) zamatőr válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
ER961S a táp és nem indul a háttér világítás. Azt nem értem ,hogy 2x11 led van és elméletileg 3v-os de egy hozzászóló szerint 48v az "üzemi" feszültsége . Jelen esetben ez lényegtelen mert működik. Távirányító nincs hozzá -csak a kezelő gombokat tudom használni.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2019
(#) pimpoka hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
Szervusztok! Vettünk egy LG43UM7450PLA tvt. Szeretnénk fülhallgatóval nézni de sehol nem találunk a jacknak helyet. Valami átalakító kellene? Köszi a választ. Jani.
(#) Cinema válasza pimpoka hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Ha a leírásában nem említik, akkor nincs fejhallgató csatlakoztatási lehetőség. ( Ma ez nem fontos a gyártónak)
Semmiféle átalakító nem segít ezen a problémán, mert minden csatlakozónak megvan a maga funkciója, oda más nem csatlakoztatható.
Segítség, ha van házimozi-erősítő és abba csatlakoztatva a TV-hangot, onnan lehet esetleg fejhallgatóra vinni, ha van fejhallgató kimenete az erősítőnek.
(Egyre drágábban érünk célhoz.)

Üdv!
(#) pimpoka hozzászólása Nov 20, 2019 / 1
 
Cinema! Köszönöm a tájékoztatásod.Üdv Jani
(#) Ktulu válasza pimpoka hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Bluetooth (ha jól olvasom, van benne) fülessel használd.
(#) csontom732 hozzászólása Nov 21, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy Samsung PS50B430 Plazma TV elcsattant táppal. Illetve adott egy PS42B430P2W donorkén, aminek a tápja jó. Az előbbinek nagyobb a táppanele, az utóbbinak kisebb, 3 helyett 2 fekvő 450V kondival.

Mindkét tápra ez van írva: 42 Col és 50 Col tévékhez. Az utóbbi tápja is jó 50-es TV-hez, 8 helyett 10A biztosítékkal. Tehát a 8A biztosítékot 10A-ra cseréltem és beszereltem a PS50B430 TV-be. Úgy néz ki hibátlanul működik.

Ez így életképes szerintetek?

Csatolok egy képet a két tápegységről. Jelenleg a PS50B430 a PS42B430P2W tápjával üzemel, eddig hibátlanul.

s-l640.jpg
    
(#) csontom732 hozzászólása Nov 21, 2019 /
 
Még annyít fűznék hozzá, hogy a PS42B430P2W tápján a Vs feszültséget 2 Volttal feljebb tekertem, ugyanis a PS42B430P2W TV-nek 207, a PS50B430 TV-nek 210V kell. Beállítottam a potikat a képernyő hátán lévő matricán lévő értékekre. Kell még valamit csinálnom, vagy ez így mehet?
(#) gyurka34 hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Sziasztok! szeretnék segítséget kérn, van e valakinek egy DM3092-11 Alaplapja?? Gaba LCD LED tv-hez vagy helyetesítő alaplap?? köszönöm előre is
Igy néz ki !
(#) Istuuu hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy 35 cm átmérőjű Digihome 14437 tipusú
Tv-m. Hátulján egy db euroscart és egy rf bemenet van.
Távirányítóm sajnos nincs meg így nem tudom av módba kapcsolni. Tv alap gombjaival semilyen kombinációval nem megy. Menüben sincs ilyen menüpont.
Az univerzális távirányító vételen kivül van valami alternatív megoldás, hogy be tudjam kapcsolni a bemenetet.
Ami még fura, hogy úgy emlékszem régen autómatán is ment a váltás. Rf ről lehet üzemeltetni. Retro gépekhez használom.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) moele válasza Istuuu hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Szia ! A TV-nél az Euroscart bemenetre csatlakoztatsz videó vagy beltéri egységet, boxot, DVD lejátszót, akkor átvált AV-re automatán. Ezek a régebbi készülékek kiadnak kapcsolófeszültséget a TV-re és átváltanak AV üzemmódba távirányító használata nélkül is, de csak akkor, ha a kábel mindkét végén Euroscart csatlakozó van.
(#) Istuuu válasza moele hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Már értem. A kép alapján a 8 as lábbal lehet váltani.Akkor lehet meg tudom csinálni rá a manuális váltást.
(#) moele válasza Istuuu hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Igen, jól érted.
(#) Istuuu válasza moele hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) moele válasza Istuuu hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Szívesen.
(#) 9zsolt2 hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Üdvözletem,

Van egy Samsung LE32B450C4W, amin a SCART és DVI csatlakozók működnek de HDMI csatlakozás esetén piros a kép (Színvégfok?) Már inkább monitorként van használva DVI csatlakozóval, de ha javítható és a HEstore-ban van alkatrész akkor megcsinálom, hogy használható legyen nagy felbontásban. Zárlatos lett a HDMI csatlakozónál valami?

Szerk:. Eközben a HeStore-ban találtam egy RGB színmérő TCS3200D......
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2019
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
LG 42LE5500 Tv-n előbb recseg, majd teljesen elmegy a hang.
Segítséget kérek, mi lehet a probléma?
(#) ocsibacsi63 válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Esetleg tudna-e valaki egy kapcsolási rajzzal segíteni, az LG 42LE5500 tv-hez?
(#) Atilla001 hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Üdv!
Olyan kérdésem volna, hogy szereztem egy PHILIPS 14pt1542/58 kistévét a Commodore gépeimhez aktív használatra. SCART RGB és kompozit videó bemeneteket használok.
Javíthat a kép élességén, minőségén, zajokon, vízszintes "fehér elhúzásokon" ha kicserélem az összes elektrolit kondit a tévében? Talán, vagy nagyon kicsi miatt nem esnék neki. Illetve lehetséges a kép méretét pozícióját átállítani? (szerviz menü)
Amúgy tökéletesen működik.
Hálásan köszönöm, Attila.
(#) pimpoka hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Szervusztok! Naiv volt hűtős kérdezi, hogy a scart kimenettel rendelkező magnómat hogy tudom az LG-led tv-hez csatlakoztatni. Van rajta HDMI HDMI2(ARC) és sok más dughelyek. Köszi a választ.JANI
(#) Gafly válasza pimpoka hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
RCA is van?
Vagy a TV-nek tipusa?
(#) Cinema válasza Atilla001 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Ha a TV jól működik, akkor semmit nem kell cserélni benne.
Inkább be kell állítani rendesen a TV-t, hogy ne világítson, mert nem lámpa. A színeket, fényerőt, kontrasztot egy kedvező értékre kell beállítani.
(A képélességet, fókuszt csak belül lehet állítani, idős készülék esetén akkor érdemes, ha bemelegedett. Hidegen kicsit életlen lesz a kép, de idővel javul, sajnos ez már ilyen, ezen javítani csak új képcsővel lehet.)
A csatlakozó vezeték az legyen rendesen elkészítve, amivel a Commodore géphez csatlakozik.

Üdv!
(#) Cinema válasza pimpoka hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Igen, valami tipus jelölés jó lenne, vagy kép a csatlakozókról.
A leírásod alapján nem csatlakoztathatók össze, sajnos a HDMI semmivel nem kompatibilis, adapterezni sem lehet, nem érdemes átalakítókkal vesződni, sosem lesz jó.
Új TV-hez új felvevő-lejátszó is kell, na itt kezd drága lenni egy csere.

Üdv!
(#) Cinema válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Mennyi idő után jön elő a jelenség?
(Lehet hangszóróhiba, vagy ha van a fejhallgató csatlakozója, akkor annak az érintkezési hibája is okozhatja.)

Üdv!
(#) pimpoka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Szia! A tv egy LG 43UM 7450 PLA.
(#) Cinema válasza pimpoka hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Lásd az előző hozzászólásom, nem csatlakoztathatók össze a régi felvevő-lejátszóval, a csatlakozói nagy része bemenet, nem kimenet. Egyetlen kimenete van, az az optikai-digitális hang kimenet, amit a házi mozi erősítőhöz lehet csatlakoztatni, amelyiknek persze, van ilyen bemenete!

Üdv!
(#) moele válasza pimpoka hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Üdv!
Scart HDMI átalakító, Scart be, HDMI ki.
Ennél az átalakításnál fontos tudni, hogy a kimeneten megjelenő HDMI jel, ami lehet 720p, vagy 1080p (a készüléken kapcsolóval lehet kiválasztani) nem lesz teljesen olyan, mint a gyári 720, vagy 1080p adás. Ennek az az oka, hogy a forrás jel, ami a scart jelforrásból származik, hagyományos CRT TV felbontását produkálja. Ez jóval kissebb a HD vagy a Full HD felbontásnál. Az átalakító felskálázza ezt a jelet, ami azt jelenti, hogy kipótolja a hiányzó felbontást. A végeredmény élvezhető lesz, de nem olyan, mintha eleve HD vagy Full HD kép lenne megjelenítve. KB olyan a különbség, mint amikor a kábel TV adások kapcsolgatásánál a sima, vagy a HD adást választja.
Következő: »»   1225 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem