Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   307 / 582
(#) proba válasza lazsi hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
vagy inkább a bajszukra. Állítólag azt levágva nem tudják elkapni az egeret.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Valós alapon nyugszik:

Résztvevők:
- Ismerős csaj (Eszter)
- Férje (Gergő)
- Nagy fekete kandúr (Lenin)

Eszter mamájának a kijárós macskája két hete úgy döntött, hogy "márpedig be nem jövök többet a házba".
Jönnek hazafelé Eszter meg a párja, a Nemzeti Dohánybolt előtt meglátnak egy fekete macskát:

Eszter: Gergő, az nem Lenin?
Gergő: Elég dagadt, meg fekete is, szerintem az.
Macska: Wtf?

Megállnak, befogják, hazaviszik.
Macska: Ffff.

Szobában adnak neki kaját.
Macska: Brrrr.

Eszter: Te, ennek három lába van.
Gergő: Biztos elütötték.
Eszter: De két hét alatt nem gyógyul be így, meg jól is van táplálva.
Gergő: Wtf?
Eszter: Gergő, szerintem most loptuk el valakinek a kedvenc háromlábú fekete macskáját.
Gergő:
Eszter: Vigyük vissza, valaki biztos siratja azóta.

Autóba be, macska dohánybolt előtt kipottyant. Mindenki örül.
Macska: Wtf?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Mi ebből a tanúlság? Nem kéne kiengedni a macsekot "Lenint" ha már ennyire féltik. Mint már írottam volt, az én szomszédomban a műszempillaépítősnél három macska van 18m2-en bezárva! Két fekete, egy iromba vak. Még soha nem voltak a külvilágon, amúgy roppant jól érzik magukat ott, az egeret sem igen ismerik.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) proba válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 3, 2019 / 4
 
Aki azt gondolja, szerintem téved. Az átlag ember nem lesz tőle gazdagabb, max több aranya lesz. Mindig olyan után vágyik az ember, ami nincs, mindig az az érték ami után vágynak az emberek. Az aranynak / egyéb ásványi anyagnak addig van értéke amíg nincs. ( lásd alumínium, üveggyöngy...) Van napenergia ingyen, napelem pedig támogatás nélkül megtérül kb mire tönkremegy. ( Tényleg jól jár vele az ember? Pedig ingyen van.) Azt gyanítom, a bányászatnak pont annyi lesz a költsége, hogy pont fedezze a termelt fém értékét.
A másik ami eszembe jutott, hurrá kibányásszuk, vagy egyben elhozzuk a földre. Ettől kezdve már a föld egy kisbolygónyival nehezebb lesz. ( a kapzsiság határtalan) Ezzel mindenkinek megvettük a repülőjegyet, csak az irány kérdéses, a nap felé, vagy a naptól távolabbi világokba.
(#) sany válasza proba hozzászólására (») Dec 3, 2019 / 2
 
Az lenne az érdekes, ha egy ilyen űrbéli objektum becsapódna a Földünkbe (persze felételezve azt, hogy a földi élet nem tűnne el és mi emberek is minden gond nélkül túléljük a becsapódást ). Az objektum aranyat, platinát és további értékes nemesfémeket hozza a Földre.
Vagyon káosz lenne a Földön? A hollywoodi producereknek van egy ötletem egy új katasztrófa filmhez.
(#) llax válasza proba hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Az űrbányászat az átlag szemlélődő számára jelenleg csak sci-fi. A témával komolyabban foglalkozók az első (bőven veszteséges) teszt küldetések tervezgetésének elkezdéséhez is a sokkal olcsóbb indítási lehetőségekre várnak.
A '60-as évek költekezése (főleg USA), fejlesztési tempója (USA, Szu) és kockázatvállalása (mindenki) mellett néhány év alatt össze lehetne hozni egy robotizált teszt bányászatot. De ettől évtizedek óta fényévekre van az űripar...
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Idézet:
„Az objektum aranyat, platinát és további értékes nemesfémeket hozza a Földre.”
És hatalmas rakás pénzt.
(#) _BiG_ válasza sany hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Mivel a bolygónk felületének nagy része óceán, amilyen "szerencsések" vagyunk, oda esne a kavics, így pár kilométer víz választana el a sok lóvétól... Ja,a szökőár meg letarolna mindent.
(#) lazsi válasza sany hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Az Időgép c. filmben a Holdat kezdik bányászni (én a 2002-es filmet láttam, nem tudom, hogy a könyvben és az 1960-as filmben is megvan-e ez a momentum...), ami emiatt szétesik (gondolom nem figyeltek az egyenletes kitermelésre vagy ilyesmi...) és a maradék magától lejön... De azt túléli a földi élővilág (részben az emberiség is...).
(#) sany válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Nem az óceánba esik, hanem a pl. a Líbiai-sivatag területére.

Lehet, hogy arany vezetőszálból készített vezetékek lennének? És minden IC-nek a lábait aranyból készítenénk el?
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
És gyémánttal fűtenénk, az is szén.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Adventi égőbe való égő. Felül középen kellene világítania, ahol az izzószál helyezkedik el a tartók végén, viszont ez a példány lent világít a tövében! Négy napja ebben a furcsa állapotban üzemel, és még bírja...

IMG_4783B.JPG
    
(#) sargarigo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Na és mi világít ott lent?
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Azt inkàbb nem hordanám be az utcáról.
(#) Johnycorp válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Egyes izzóknál van olyan megoldás, hogy az izzószálhoz való két belső odavezetés tövénél van egy ellenálláshuzal.
Ha az izzószál kiég, akkor ez veszi át a szerepét kis ügyességgel.
A lényege az lenne, hogy a többi (sorba kapcsolt) izzó világít továbbra is. Ezen meg látszik, hogy baj van, mert sötét.
De én is láttam már olyat, ami így viselkedett.

Íme egy kép a kialakítás elvéről: Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Ez az a fajta lehet, amelyik kiégéskor "átkapcsol" a tartalék izzószálra. Ha nem így működne, akkor az egész füzér sötét maradna.
(#) sargarigo hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Ha nem mondjátok hüléyn halok meg! Mindig van új a nap alatt!
(#) tibibalogh520 válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Mi meg akkor halunk meg hülyén, ha nem jelzed, hogy melyik posztra reagáltál!
Miért nem használod a "Válasz" linket???
(#) nedudgi hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
A mai hagyományos izzók jó ha bírnak egy hónapot.
(#) sargarigo válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Bocs, az izzószálas történésre gondoltam, itt közvetlen felettem.
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Ez a mutyi valós. Magyarországon sok ezer órát üzemelő izzókat kezdtek szártani, de lezuhant az élettartam ezer órára, papíron. (A fénymennyiség nem növekedett.) Valójában néhány százra, mert a bekapcsolást nem bírták. Külön gyártottak speciális jelző izzókat horror áron.
(#) GPeti1977 hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
Mi úgy tanultuk, hogy az izzók wolframszála porkohászati úton vannak gyártva, így a szemcsék könnyebben elválnak egymástól, ha szálhúzott wolfram szál lenne biztos magasabb lenne az élettartam.
(#) Epu2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Úgy tudom, izzószálnál nem játszik a porkohászat, mert az merev, mint a fagyott kutya lába. Nem lehetne belőle kettős spirált tekerni. Ha így tanították, félreértettek valamit.
(#) llax válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Ma útjára indult az ATL-1 és a SMOG-P.
Az általam látogatott IT/tech/stb. portálokon valamiért nem (fontos, aznapi) hír, közben a bulvár oldalak (tech rovatában) írtak róla.
(#) Gafly hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Huncut aki rosszra gondol: Szexuális dimorfizmus
(#) granpa hozzászólása Dec 7, 2019 / 2
 
Itt és most: vége a politizálásnak, -ami tilos itt-, és a minősítgetésnek (ami ronda dolog).
(#) Massawa válasza Taki33 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Na akkor megyek veszek egy elektromos szobabiciklit, lehet, hogy majd azzal gyorsabban eljutok a temetöbe és még a környezetet sem szennyezem....
Amugy egy kedvenc zenekarom egyik refrénje.
Már 40 éve sem tudtuk merre menjünk, de manapság az ember gyorsabban oda ér....
(#) elektroncso válasza llax hozzászólására (») Dec 7, 2019 / 11
 
Igen elindultak, örülök nekik, én már nagyon vártam. A tegnapi napon kicsit izgultam a kilövéskor, hogy minden rendben menjen, de amikor megjöttek a hírek a japánoktól, hogy eredményesen vették a jeleket akkor nagyon boldog voltam.
Csak így szürkében, nem dicsekvésképp, de pár fedélzeti modult én ültettem be, szóval nekem a tegnapi nap egy nagy nap volt.
(#) nedudgi válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Erre nagyon büszke lehetsz. Ehhez képest semmi, hogy valaki a leharcolt kocsiját az autóbontó helyett kidobatta a világűrbe. Gratulálok!
Következő: »»   307 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem