Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   526 / 577
(#) Gafly válasza gkari hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Dehogynem.
Vagy akkora borzalmas titok?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Hosszú!
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Akkor cikk cikk cikk.
(#) rockersrac válasza gkari hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Szia! Kitettem adatlapomra a címemet.
(#) tiko77 válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Itt is van, kb 2 hónapja rendeltem, kit-ben (is) árulják.
http://bajielektronika.hu/
(#) tiko77 hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Lehet hogy már volt, ha mégsem érdemes itt nézelődni. Rádiókhoz alkatrészek, szövet, sok minden.
https://www.radiodaze.com/
(#) morell válasza morell hozzászólására (») Jan 9, 2020 / 1
 
Sziasztok!

Philips Capella Reverbeo B7X43A
Ezt a rádiót szeretném felújítani. Nagy hangerőn torzít.
Nem értek hozzá, ezért kérdezem, a minőség javítása érdekében milyen cserék hoznak eredményt?
Kapcsolási rajzból kiírtam a szükséges elektrolit kondikat. 19 db van.
A tápnál elég a 350V-os? Tegyek nagyobb értékeket, mint amekkorát használtak (50 uF)?
A többi érték 8, 10, 16, 25, 64, 80, 100, 160, 320 uF. Itt is lehet nagyobb értékű?
Milyen típusok jók?
Kábelezés maradhat a régi, vagy javít a csere?
Szükséges még más is?
(#) ronin75 válasza morell hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Szia, a kapacitásértékeken ne változtass, feszültségtűrésben lehet nagyobb (kisebb nem), mint az eredeti. A régieket sem szükséges cserélni (lehet jobb minőségűek, mint amiket most kapsz), csak azokat amelyek kapacitásvesztettek. Kábelezést szükségtelen cserélni.
A torzítás felderítéséhez alaposabb vizsgálat szükséges.
(#) ferci válasza morell hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Szia!
A végcsöve valószínűleg EL84. A katódellenállást és a katódelkót nézd meg, milyen állapotban vannak, esetleg mérhetsz katódfeszt is.
A g1 rácsára jövő kondenzátort ( az előző csőtől ) esetleg lecserélheted átmenetileg, nincs-e szivárgó árama.
(#) hobbyjani válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Igen,egy skálaüveg 50 dollár és a szállitás,azzal veszel a vaterán egy kész Pacsirtát jó állapotban
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2020
(#) hobbyjani válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
De még világháborús Philips-et is
Bővebben: Link
(#) rockersrac válasza gkari hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Köszi! Megkaptam!
(#) fery45 válasza morell hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Kedves morell!
A legtöbb rádió jó minőségű antennával a hangerő teljes felcsavarozásakor torzít! Például a nulla szinttől középig csavarva szépen nő a hangerő, majd tovább tekerve a potit kis mértékben nő a hangerő, de erősen torzít. A jelenséget túlvezérlés okozza. Ettől eltérő torzítás felderítése komoly műszeres vizsgálatot igényel, ahogy azt "ronin 75" írja.
Tisztelettel:H.F.
(#) tiko77 válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 10, 2020 / 1
 
Azt nem írtam hogy olcsó, csupán egy lehetőség ami mostanság egyre ritkább. Sajnos az 50-es évek előtti rádiók egyre drágábbak és lassan már vagy nincs, vagy ami fellelhető 1-2 kivételtől eltekintve hiányos és rossz állapotú, ez a Philips viszont egész jól néz ki.
Én most egy Orion 355-öt csinálgatok, hibásan vettem, már szól, a doboz rendbetétele még hátra van. A kis fémdarab a belsejéből esett ki, egyenlőre nem jöttem rá hogy honnan, lehet hogy nem is hozzá való. Ha lesz egy kis időm még írok majd bővebben.
(#) szsman hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Üdvözlök mindenkit.
A tegnapi nap folyamán egy ORION 323-AS 3 csöves rádión dolgoztam, mint amatőr.
Kicseréltem az összes kondenzátort, és a huzalellenálást.
A rádió előtte működött. 2 éve.
Most a bekapcsoláskor az 1500 ohm-os huzalellenálás nagyon melegedett, de a csövek nem fűtenek.
Kérdés, hol kezdjem a hibakeresést?
(#) ferci válasza szsman hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Szia!
A csövek fűtésével is van sorban egy nagyobb ellenállás, talán 200 ohm. Vagy az szakadt meg, vagy valamelyik cső fűtése ( ha egy rajzot nézünk persze..).
"Darabonként" mérjél váltófeszt a lábakon és ahol a hálózatit látod, ott szakadt a kör.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2020
(#) szsman válasza ferci hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Köszönöm ferci, most megyek reggelizni, mert a cukrom a földön, és remegő kézzel nem merek méregetni. Tehát más hiba valószínűleg nem lehet?. Szakadás, vagy cső..
(#) ferci válasza szsman hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Feltehetnéd a te rajzodat, ha van...- nálam az 1100 ohm a skálavilágításé és ez 110 voltos rajz.
(#) ronin75 válasza szsman hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Szia,
ilyenkor nagy segítség lenne, legalábbis nekem , ha feltennéd a rádió kapcsolási rajzát.
Nézd át az ellenállás után található dolgokat, 20u kondi, stb. Mérj áramot (ha lehetséges), feszültségeket.
Fűtőkörben szintén.
Nézd át feszültségmentes állapotban a cserélt alkatrészeket, minden a helyén van, megfelelő értékű, stb.
(#) szsman válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Köszönöm a választ Roninnak is. A kapcsolási rajz csatolva. Az 1,5 kohm-os huzalon kívül csak a kondik lettek cserélve. A csövek lábait megtisztítottam. Elvileg jók. A huzalellenálás forrósodásának oka, lehez az, hogy nincs teljesítményfelvétel, esetleg a lábak nem kontaktolnak? Mindjárt megyek mérni, csak aggódom a folyamatos forrósodás miatt.
(#) Gafly válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
@szsman:
Idézet:
„Kicseréltem az összes kondenzátort, és a huzalellenálást.”

Miért?
@ronin75:
Idézet:
„ilyenkor nagy segítség lenne, legalábbis nekem , ha feltennéd a rádió kapcsolási rajzát.”

Ha valaki komolyan segíteni szeretne, akkor belefér az idejébe, hogy turkáljon a neten/könyvei között azért a rajzért, ami a kérdezőnek úgyis a kezében van.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2020
(#) ferci válasza ferci hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Ha a csőfűtésed hiányzik, akkor 4 helyen kell csak mérned.. 200 ohm, UCH, UBL, UCH.. az sima ügy..
Biztos, hogy nem fűtenek, vagy csak nem látod rendesen?
Az 1500 ohm elvileg csak akkor izzadhat, ha az UBL működik rendesen ( végcső ) - vagy átvezet a bal oldali 20 uF.
Megmérheted még a tápfeszt az 1500 ohm jobb és bal oldalán is, ebből számolhatsz átfolyó áramot ( sacc max 50 mA ) - jogos-e az aggodalmad, vagy csak a szokásos a "forró ellenállás".
(#) szsman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Kondicsere oka: A papírkondenzátorokból kifolyt a bitumen, egyes daraboknál a kondin átláttam. Illetve a jobb zajszűrés miatt, mert napi szinten szeretném használni a rádiót.
(#) Gafly válasza szsman hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Idézet:
„A huzalellenálás forrósodásának oka, lehez az, hogy nincs teljesítményfelvétel, esetleg a lábak nem kontaktolnak?”

Pont fordítva.
Túl nagy áramfelvétel/zárlat.
Ezért kár volt cserélni.
(#) ferci válasza szsman hozzászólására (») Jan 11, 2020 / 1
 
Várom a mérési adatokat... a totózás semmire sem jó.
Ez a fűtőkör...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2020

fűtés.JPG
    
(#) szsman hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Mindenkinek köszönöm a segitséget, és a hozzászólásokat. megyek méregetni, késöbb jövök vissza. Üdv.
(#) tiko77 válasza szsman hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Szia!
Csak egy ötlet, nézd át a rajz szerint hogy a cserélt alkatrészek tuti a helyükre kerültek e, már én is jártam úgy hogy este fáradtan elnéztem valamit (mivel azt írtad hogy előtte működött benne van a pakliban), esetleg a csőfoglalatok lábánál nincs e zárlat vagy testelés. Ritkán de a csövek is tudnak meglepetést okozni.
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/mainhu.nsf/wdocu/0000275
Jó munkát!
(#) ronin75 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Hol volt itt a komoly segítség?
Azt, hogy nekem mi fér bele, engedtessék meg, hogy én eldöntsem.
(#) szsman hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Üdv mindenkinek. Végül a következőkig jutottam el. Mivel a kondik jók, és jó helyen vannak. (Az eredeti lábakat a helyükön hagytam, erre forrasztottam az újakat. Elkötés nem lehetséges.) lemértem az összes ellenálást.
Egyet találtam ami szakadt, minden más alkatrész jó.
Egy 0,47 mohm-os ellenálás. Bejelöltem a kapcs. rajzon. Hogy ez okozhatja a fűtésproblémát azt nem tudom, mert soha nem tanultam, amatőr vagyok, de a lelkesebb fajta.
Most nem tudom cserélni, mert az alkatrészeim máshol vannak, holnap elmegyek, és cserélem.
A másik, az a fránya 0,47 qf a hangszoró illesztésénél.
3 egyforma kondim van, de műszeresen rámérve eltérnek az értékek.
Jobbról balra 392, 385, 580 nf, ami az eredeti. Mi lehet a jó megoldás?
(#) papi válasza szsman hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Szia!
az 470 kiloohmos ellenállás a fűtéshez nincs semmi köze. a 470nF kondenzátor helyére próbára bármelyiket beteheted csak megfelelő feszültségű legyen. Papi
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2020
Következő: »»   526 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem