Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   241 / 315
(#) Kovidivi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Ha megméred, mekkora a belső ellenállása a celláknak, és hogy pontosan mekkora a terhelés, abból már lehet okoskodni.
(#) djadji hozzászólása Jan 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki az ALdi akksiját? Azt írják, hogy 20/40V és hogy automatikusan felismeri a gép fesz igényét és a szeritn ad le 20 vagy 40 V-ot.
Nekem van egy 40Vos (37V) fűnyíróm, egész más csatlakozóval. Vajon meg tudnám oldani, hogy az akksi fix-en 40Vról működjön?
ÍGY néz ki az akksi
(#) GPeti1977 válasza djadji hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Nem 2 x 20V van sorba vagy párhuzamosan kötve? Azaz nem felismeri hanem más a csatlakozó bekötése.
(#) djadji válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Nem tudom sajnos. A linkelt leírást találtam csak hozzá, amiben automatikus felimerést mond. Én bíztam benne, hogy egy kapcsolóval váltani lehet, hogy soros vagy párhuzamos legyen a cellék bekötése, de nem láttam a dobozán sehol se, hogy "kapcsolni kell".
ezért kérdeztem, hátha valaki ismeri. Nem merem 15K-ért megvenni, ha nem biztos, hogy tudom FIXen 40V-ra álltíani...
Senki nem használta még ezt az akksit?
(#) GPeti1977 válasza djadji hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Nem kapcsoló, például 4 kivezetés és ahogyan bekötöd
(#) Kovidivi válasza djadji hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Kicsit korábban beszéltünk róla, szerintem ebben a témában, kicsit olvass vissza. 2db 20V-os akksipakk van a csomagban, 4 kivezetéssel, úgy kötöd, ahogy akarod, de a védelem már nincs integrálva a pakkba, akár 0V-ig is le tudod meríteni (vagy túlterhelni)! A hozzá való töltőt kell használni, más töltővel károsodik az akksi.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2020
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Ránéznétek erre a linkre?
Jol látom hogy pár dollárért adja az akkutartót illetve az elektronikát amibe még hővédelem is van!?!?!

Csak mert már igyis elég olcso... kb fele annyi mint a többi akkuház elektronikával.. (és azok hővédelem nélkül vannak!
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Ismeri valaki a Makita 14,4v-s meg a 18v-s töltők lelkivilágát?!

Azok balanszolnak is vagy csak adja a töltőfeszt meg az áramot és az akkuba van bent az elektorinka?
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Hali!
Infó lehet a rajtuk lévő csati érintkezőinek száma...
(#) Remci hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy ostobának hangzik a kérdés, de azért felteszem. Van két ilyen akkum, párhuzamosan kötve.Bővebben: Link . A leírás alapján,amit a neten találtam,2200mAh-ás. Ezt be szeretném építeni egy ledes fejlámpába, amiben gyárilag 4v 1000mAh-ás aksi volt, de tök kuka. A lámpát úgy kaptam,ki akarták dobni. Nos, az lenne a kérdésem, hogy ha beépítem az akkukat, akkor hogy kell tölteni? Van másik fejlámpához való töltőm, 4,2v/500mA-os, gondolom ezzel tölthetem. De kell a két párhuzamosan kötött akkura tenni valamilyen védelmi eszközt? Láttam ilyen-olyan védelmi paneleket, de nem igazán értem hogy mire is való igazán. A másik lámpámban lévő aksin sincs semmilyen védelem, a töltő pirosan világít ha tölt,zölden ha feltöltődött. Bocs ha kérdésem hülyén hangzik,de ilyen aksikkal még nem volt dolgom, csak komplett akkupakkal fúró géphez, de annak ugye saját töltője van.
(#) Kovidivi válasza Remci hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Olcsó lámpáknál nincs semmi védelem vagy balansz áramkört, aztán mégid elmennek évekig... Én mondjuk korrekten oldanám meg.
(#) Remci válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Értem én, de mi lenne a korrekt? Mert akkor úgy csinálom. Azt még elfelejtettem írni,hogy ez valami bontott cucc, de a lámpa tök jól világít vele. Amíg le nem merül
(#) Kovidivi válasza Remci hozzászólására (») Jan 29, 2020 1 / 1
 
Párhuzamos cellákhoz nem kell semmi, csak a soroshoz. Ha a 3.5V-4.2V tartomány a lámpádnak megfelelő, akkor csak berakod a cellákat és kész. A töltés pedig mehet pontos maximum 4.2V-tal.
(#) Remci válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Ja, így már világos. Akkor így teszek,köszi.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Helló!

Terveztem egy automatikusan bekapcsoló / kikapcsoló irányfényt. Ezzel kapcsolatban volna a kérdésem: A töltő résznél a kimenetek: B+ B- OUT+ OUT-
B+ az akksi +
B- az akksi -
OUT+ a + kimenet
OUT- a - kimenet

Amikor a töltőt bedugom, akkor ugye tölteni fogja az akssikat. Miután feltöltött, kihúzom a töltőt, és ugye jól gondolom, hogy ilyenkor az akksiból a feszülstég az OUT+ OUT- kivezetéseken keresztül jut el az áramkörömhöz?

töltő

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) Epu2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Jól értelmezed.
(#) Zoli_bácsi válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) rausch87 hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
sziasztok!

Nézegettem 18v-os makita akku felújítást. Lényegében az új árát kérik el.

Ebay-en ezért körbenéztem és láttam utángyártottat. Mi a véleményetek róla?

https://www.ebay.com/itm/Makita-Akku-2x-BL1850B-Schnellladegerat-DC...00f4de

https://www.ebay.com/itm/20XFur-Original-Ersatzakku-Makita-BL1860-1....m1851

Magyar boltokban és még jófogáson is láttam, hogy valaki hirdeti. https://www.jofogas.hu/budapest/Makita_18V_9_0Ah_akkumulator_akku_c...46.htm

https://www.ebay.com/itm/Fur-Ersatzakku-Batterie-Makita-BL1840B-18V...HXx_5A

Szerintetek megéri, használható ugyan úgy mint egy 3ah akku napi 3-6 órát?
A youtube-os videókon az összehasonlítást nem értettem.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) Tardief hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy olyan eszközt szeretnék készíteni, amiben 2 darab 18650 cella van párhuzamosan kapcsolva. Ezt a két cellát szeretném úgy tölteni, hogy a táp megszűnése esetén az eszköz áramellátása megmaradjon.

Tudnátok ehhez kapcsolást vagy IC-t ajánlani?
Saját NYÁK-ra szeretném építeni, ezért a készen kapható board-ok sajnos most nem játszanak.

Köszönöm!
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Közben átgondoltam kicsit és nagyobb feszültségre lenne szükség, ezért 2 a cellát sorosan kötném.
(#) Kovidivi válasza Tardief hozzászólására (») Feb 25, 2020 / 1
 
Ha úgy tervezed, hogy alapból a kér soros celláról jár a kapcsolásod, a cellákra raksz balanszert, akkor csak 8.4V-ot kell a cellákra kapcsolnod, áramkorláttal, ez a töltés, ha az átfolyó áram minimális, akkor kész a töltés, és simán leveszed a töltéshez szüktséget 8.4V-ot az áramkörről. 2S liion-hoz egyébként sincs sok IC. 1S-hez lenne a TP4056, utána meg rakhatnál egy step up konvertert.
(#) Epu2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Ezt a módszert használtam én is. A töltő adott, step up-ot meg a Skoritól másoltam le.
(#) Tardief válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Köszönöm a tippeket.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy 4s8p akupakk 2200 as 18650 es cellákból van rajta egy bms balance board, ehhez szeretnék egy autós töltőt kreálni. Elvileg 16,8 kell neki... egy "sima" stepup 16,8 outputra állítva és lediódázva hogy az akupakk ne zavarjon be az autó rendszerébe?

Vagy hogy az egészséges?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Oda inkább sepic konverter kellene. 14V-os akksiról hogyan töltesz 14V-ra merült akkupakkot?
Beállíthatod 16.8V-ra a kimenetét, de mivel kell áramkorlát is, ezért a feszültség be fog állni az akkupakk feszültsége fölé picivel. A step up konverter pedig nem örül, ha 14V-ból 13.8V-ot kell készítenie...
Plusz a sepic biztonságosabb, ha tönkremegy, nem kerül a betáp a kimenetére (buck), és nem is zárja rövidre a betápot (boost).
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Aliról BC-4S15D ?
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Szerintem vegyél egy B6 V2 töltőt, és megoldod problémáidat egy időre. Egy éve használom, egy hátránya van, 5.5/2.5 a bemenete az elterjedtebb 5.5/2.1 DC csatlakozó helyett.
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Ez már tud mérni belső ellenállást is? Írtak valamit az oldalon pirossal, hogy nem tudja mérni az 1S cellák feszültségét és belső ellenállását. Itt mire gondolhat az eladó? A balancer csatlakozó hiánya miatt a belső ellenállás mérés hiányát megértem, de a cellafeszültséget azt azért mutatja, nem? Az én ImaxB6 klónjaim mutatják.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Van balanszer csatlakozó, hat celláig.
A kézikönyv szerint a menüben szerepel a belső ellenállás mérése, de az érdeklődési körömön kívül esik, soha nem próbáltam.
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Az egy cellára írnak problémát, arra értettem, hogy annak nincs balancer csatlakozója, mert 1 cellát nem is tudsz balanszálni, ebből kifolyólag nem tudja a feszültséget a cella kivezetésénél mérni. Valami ilyesmi lehet.
Következő: »»   241 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem