Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   244 / 312
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 20, 2020 /
 
Értem. Van ezeknek valami töltésvezérlőjük? Egy ledes lámpát akarok átalakítani elemesről aksisra. Méghozzá úgy mint a powerbankokat. 5-15v lehessen tölteni fix árammal. Fontos lenne az elektronika mérete is. AAA elemmel működik a lámpa. Liionban tudom hogy van ezért is akartam azzal foglalkozni. A lámpát nem akarnám szétszedni igy kénytelen vagyok az akso méretét csökkenteni.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Hogy néz ki a lámpa? Van róla képed vagy linked?
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 20, 2020 / 1
 
Egy hasonló van.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Itt nincs sok helyed. Arra gondoltam, hogy a burkolaton belül elférne egy akksi, annak nem kellene pont AA elem méretűnek lennie. Több elemmel működik, nem? Ha több a helyed, lehet, hogy beférne egy lipo, meg kell keresni a megfelelő méretűt: Bővebben: Link Bővebben: Link Az árát ne nézd, nem ár szerint rendeztem. A mérete pedig az akksin szerepel, pl. 102050 - 10mm vastag, 20mm széles, 50mm hosszú. Kis kutatómunkát igényel, de lehet olcsón jót találni. Veszel hozzá egy TP4056-ot, és a töltésed is meg van oldva, van olyan modul, amin védelem is található (csak lehet, nem fog beférni a lámpába).
(#) Rosszmáj válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Ha 3xAAA elem van benne, a 18350-es akkunak bele kell férnie. Vagy ha ilyen elemtartó akár a 18650 is.
(#) vargaf válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
44 mm hosszú elem ( AAA ) helyére a 65 mm-s? Ez meg hogyan lehetséges?
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) antikzsolt válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Nincs benne ilyen tartó. Ha lenne is akkor a hosszúság miatt nbem férne bele a 18650 aksi. Néztem már.
(#) Rosszmáj válasza vargaf hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
vargaf: úgy, hogy a képen lévő 3xAAA tartó 65mm hosszú, azért van az a hosszú érintkezője. A másik fajta rövidebb.

antikzsolt: akkor marad a 18350. Ugyanúgy 1000mAh körül van a kapacitása, mint egy jobb AAA NiMH akkunak.
(#) vargaf válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
"Antikzsolt" már írta, hogy nem fér bele!
(#) Rosszmáj válasza vargaf hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
"Rosszmáj" meg azt írta, hogy
Idézet:
„akkor marad a 18350”
!
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
1 db 18350-ben majd annyi az energia, minrt a 3 db NiMh akkuban. Akkor az elektronikának i maradhat hely.
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
A minap láttam beépített USB-töltős 18650 akkukat. Ha megtalálom, jelzem itt.
Már meg is van.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) Rosszmáj válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
Részemről fenntartással. 3500mAh és az elektronika is elvesz egy kis térfogatot ...
A Sony, LG kb. 3000mAh-s akkukhoz adja a nevét. Tán nem véletlenül.
Igaz, fogtam már a kezemben 9000mAh-s akkut is. Sacc fele annyit nyomott, mint egy 2600-as.
Szóval ... ha beruház valaki egy olyanra és 2000-nél több szuflát kiszed belőle, vendégem egy serre.
(#) nedudgi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Nagyon régóta nem foglalkozom az akkuk tényleges, és ráírt kapacitásának arányával.
A kiszedhető töltés a kisütőáramtól, hőmérséklettől függ, mindenki azt ír rá, amit akar.

A Panasonic is elfogadható, szavahihető márka, náluk 3350mAh kapacitás is előfordul.
(#) Kovidivi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Elképzelhető, hogy 1.2-1.5V-os elemet helyettesít ez a tölthető elem, és az 5Ah is 1.2V névlegesnél értelmezendő.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Szegényes kínai nyelvtudásom alapján gyakran felmerül bennem a gyanú, hogy az Ah és Wh rövidítések gyakran keverednek fordítás közben, ami inkább tudatlanság, mintsem rosszindulatú túlzás eredménye.
(#) david10 hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Sziasztok,
Több helyen olvastam azt, hogy nem javasolt több Li-Ion-os cellát párhuzamosan kötni ha eltérőek a cellák a kapacitása.
Miért van ez így?
Ha 5 cellát párhuzamosan kötök, de azokat nem kötöm más cellákkal sorba akkor se javasolt párhuzamosan kötni?
A választ előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) Massawa válasza david10 hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Nem, mert az eltérö kapacitások rendszerint más belsö ellenállást is jelentenek, igy ha leterheled a blokkot, akkor egyes cellák nem lesznek egyformán terhelve azaz kisebb belsö ellenállásu cellák figják a szaftot adni a többi meg lazsál.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Majd ha megszűnik a terhelés, a gyenge cellák visszatöltik az erősebbeket. Nem okoz semmi gondot a párhuzamos kötés. Amire figyelni kell inkább, az az, hogy a cellák maguktól is be tudnak zárlatosodni (nagyon pici az esélye, de meg van), így cellánként kellene egy soros biztosíték. Persze, csak ha az ember korrekten akarja megoldani. Az én csavarbehajtó akksijaimban sehol sincs biztosíték, csak a BMS.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 2
 
Nem töltenek azok semmit vissza, mert a belsö ellenállásuk mindig nagyobb lesz mint azoké a celláké amik elvégezték a munkát. Sok évet szenvedtünk a profi akkujainkkal 2x3 cella és egymás után hulltak el, ha nem a terhelés alatt akkor meg a töltés folyamán. Ráadásul elég szerencsételn megoldás volt, mert az egész intelligens töltö elektronika az akkuk hegesztett tokjában volt.
Tizesével odahaza vagdaltam szét a garanciában cserélt akkukat, általában egy cella vagy egy dioda ment csak bennük tönkre. Azután elkezdték a gyárban válogatni a 18650-s cellákat és a hibák megszüntek.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Jelenleg ekkora kapacitású celláim vannak:
2db. 1680mAh,
2db. 1650mAh és
1db 1660mAh.
A cellák gyakorlatilag egyformák, összesen 8320mAh a kapacitásuk, terhelve kb. 600mA-val lesznek folyamatosan, az bizonytalan hogy mikor lesz feltöltve, napos időben egy 800-900mA-t leadó napelem fogja tölteni.
Ezeknek az adatoknak a tudatában kb. mekkora az esély hogy tönkremenjenek a cellák a párhuzamos kötés miatt?
Ez egy napelemes adatrögzítőnek fogja szolgáltatni a tápot, leginkább az éjjeli/borus időben fognak a cellák merülni. A nagyobb napelem cellákra egyelőre nem lesz rákötve, mivel nem tudom hogy azok hány voltot fognak leadni és nincsen azokhoz tápom ami 5V-ot tudna szolgáltatni.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Pedig ha leszimulálnád kondi és soros ellenállással, láthatnád!
(#) Kovidivi válasza david10 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
1A alatti áram nem fog gondot okozni. Használhatod nyugodtan a párhuzamos cellákat. Ha tudsz, tegyél be minden cellához 0.5-1A-es biztosítékot, az ördög nem alszik.
(#) david10 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Rendben, teszek be biztosítékot is.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Azt hiszed nem szimulálták eleget. A kezdetben gond volt, mert egy autot érö cuccok hetente döglöttek be az akkuk miatt. Ráadásul kezdetben nem volt tartalék sem. Az egyetlen megoldás a válogatás egyforma belsö ellenállásra lett. Azota (>10 év) semmilyen ilyen tömeges gond nem volt, de az uj generáciobol már kikerült az elektronika. Igy olcsobb és könnyebb kézben tartani az akkupackokat.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Azt sejtem, hogy te NiCd/NiMh akksikról beszélsz.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Abszolut nem, de az akkor volt, amikor még talán LIIon akkurol nem is hallottál (2001-2). Azok közül még mindig vagy 100 darab 18650-s müködik mindenféle gépeimben meg szerkezeteimben meg a barátaimnál.
(#) Kovabe hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
Sziasztok

Már korábban kérdeztem hogy a 3,2V 18650-es aksit mekkora feszültséggel kell tölteni de akkor nem tudtam hogy mi a kémia. Ma elhoztam egy darabot a sokból és lithium ion van ráírva.
Ennek akkor mekkora a töltőfeszültsége?
(#) pipi válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
4.1-4.2V pl TP4056, TP5100 modulkák megoldják
(#) Kovabe válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Az 1v-os feszültség különbség nem okoz neki problémát?
Következő: »»   244 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem