Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 68
(#) btamas81 válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Az nem ugrott át, azzal kezdtem. Van rajta végállás határoló, és kimegy mindkét oldalt végállásra.
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Amíg nincs meg a hangolófesz előállítő előállító áramköri környezet addig ne nyúljál egyik trimmerhez se!
Onnan 1 fix állandó feszt kell kapnia minden hangoló trimmer / "nem trimmer" potinak.
A program választókon is van 2 trimmer így minimum 2 kellene tekerni ..
De ha stabil kiinduló pontot megtalálod akkor csak 1 feszültség forrásra kell ügyelned .
Ha az jó értékű lesz akkor minden feszültség osztás érték vissza áll az eredeti állapotra.

Az már más kérdés , hogy sok év alatt ez mennyit csúszott el ... de ezt addig felesleges még piszkálni a vfo-n avagy a program tárhelyienk a végállásait 4db trimmer tekerés.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) btamas81 válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A TC202/203-ét?
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Elvirajz se ártana ... vagy vissza rajzolni nyákról ... tudom nem kis munka ...
Így nem sokra megyünk amit mutogatsz ... ...
Műszerrel kéne végig menni a potik lábairól , nyákon/drótok közt, követni azt ,hogy merre van a program választó és a kondis/potis(RH/URH közös hangológomb (VFO) ) hangoló feszeinek a közös kiinduló pontja?
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Meg kell nézni a high/low trimerek potik és hangoló poti miként vannak egymáshoz bekötve ...
Ha már ezt visszafejteted a nyákról akkor könnyebb lesz kitalálni a közös hangoló feszt adó pontot.
Ami biztos , hogy a közös/föld/negatív kivezetés egy fix pont lehet az osztóknak.

egyszerűbb esetben 3db poti egymással sorba van kötve és a középső a nem trimmer.
Bonyolultabb esetben hídszerűen vannak kötve a hangoló trimmer potik és köztük a nem trimmer.
(#) pucuka válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Azért ki lehet találni, hogy ki kivel van. Ha homályosan is, de látszik, hogy a forgókondi csak két szekciós. Úgy tűnik, hogy a KH, és HH sáv közül valamelyiknek előerősítője van. Annak a trimmereléséhez van egy db fekete trimmer. A többi négy pedig 2 a KH, HH modulátorköré, a kapcsoló túlodalán levő 2, az oszcillátoroké. (ezekhez legalábbis egyenlőre nem kéne nyúlni)
Másrészt azok a fekete trimmerkondik túl nagyok ahhoz, hogy az URH fokozatban legyenek.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) btamas81 válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A low/high potik felső lába felmegy egy kábellel a forgókondi tetejére
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A high egyik alsó lába nincs bekötve(nincs ott gyárilag nyák)
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A másik lába egyrészt elmegy a programozható részre, illetve az árnyékoló dobozba
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
egyik lehetséges mód a bekötésre ...

próbálj meg valami hasonlóig eljutnia nyák és alkatrész lábak visszafejtegetésével.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A low poti egyik lába egy ellenálláson keresztül össze van kötve a felsó lábával, a másik megy az egyik ic-re (HA11251)
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
eddig jó de inkább rajzoljad le legfeljebb sokszor átradirozod ... mi hova megy ... fenti rajzom csak 1 vázlat ... ilyesmi lehet ... ha icbe is megy valami azosztóról akkor az AFC vezérlést onnan kapja plusszban.
(#) pucuka válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A HA11251 az egy AM/FM KF ic, a hangolásokhoz semmi köze (pardon, kivéve az AFC). A környezetében levő tekercseket el ne hangold!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020

HA11251.pdf
    
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
ic tipusahoz van adatlap ... adatlapbol kiderul a kivezetés funkcioja. ha megszámolod melyik kivezetes lenne az
(AFCre saccolok havan olyanja)
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) btamas81 válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Nekiugrok még egyszer mert részben hülyeséget írtam. Rajzolom inkább. Nem csináltam még ilyet, de nem egyszerű.
(#) pucuka válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Akkor talán a rádió javítás topikban kellene folytatni, hiszen nem építésről van szó.
De megint csak pampogok, pampogok, mintha észre sem vennéd. Én kiszálltam, felesleges bármit is mondanom
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Na ezt sikerült. A TC202/203nak csak két lába van.
(#) btamas81 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Mindent olvastam amit írtál, csak közbe a nyákot is próbáltam nézni, meg a gyerkőc is itt téblábolt körbe rajtam.
(#) pucuka válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Úgy tűnik, mégse olvastad. A TC202, TC203 nem lehetnek az URH rész trimmerei, mert ahhoz túl messze vannak fizikailag. Az URH frekvencián minden pF számít, a tipikus kiegészítő kondezátorok 12 - 22 pF körül vannak.
Az URH sávhoz tartozó a beállító trimmereket a tuner árnyékolt dobozában keresd, közvetlenül a modulátor, és oszcillátor tekercs, és a varikapok mellett.
De először a hangoló feszültségeket tedd rendbe. (mint már írtam is)
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Furi a rajz.
Az IC 12es lábára rajzoltad az L poti lábait. .
Ez nem csinál így semmit, mert az a RH/KH fokozat AGC bemenő pontja .

Ha 11esre menne akkor meg az IC tápfesz lába.
A nem bekötött H trimmer poti láb se egy jó ómen.
Annak nem kéne a levegőbe lógnia.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) btamas81 hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
A potit meg az ic-t benéztem, az ic 5ös lábára megy.
De akkor most keressek egy olyan potit, aminek az lába közös a többi potival?
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Azonkívül levettem a fedelet. A H poti megy balról a második lábra
(#) pucuka válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Inkább az egész témád áthelyezését kellett volna kérni a modiktól, így bénára sikeredett. Holnap talán még én sem tudom, hogy hol voltak az előzmények.
A potik "tetején" a hangolófesz rendben van? Azt kell először ellenőrizni, mert az mindent visz.
(#) btamas81 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Megoldottam. A low potin tekertem egy negyedet, bejött a petőfi.
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
De ez csak a programozott résznél működik. Másik gondom, hogy se a térerő mérő, se a stereot jelző led nem működik. A műszer jó, szétszedtem a számlapját visszaragasztottam, egy elemmel kipróbáltam. Hol kezdjem a hibakeresést?
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Nem kell szét szedni teljesen a tunert !
Azt a pontot kell megkeresni ahonnan a hangolófeszültség állandó fix értéke jön.
NEM A POTIK FORGÓ RÉSZÉRŐL ELMENŐ potik által osztott , módosított feszültségű pontokat kell keresned.

Te eddig ellenkező módon dolgozol , ahhoz képest amit mi mondunk és javasolunk.
(#) Gafly válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Te eddig ellenkező módon dolgozol, ahhoz képest amit mi mondunk és javasolunk.”

De legalább jól el van vele.
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Holnap talán még én sem tudom, hogy hol voltak az előzmények.”

Elvileg most már jó helyre kerültek.
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„low potin tekertem egy negyedet,”


Senki sem mondta azt , hogy tekergesd el az alsó és felső sávhatároló trimmerpotikat, ADDIG míg a hangoló feszültség forrásánál lévő eredeti állapotokat vissza nem állítod.Azokhoz már csak azután kellett volna esetleg nyúlni ha mégse lett volna jó az átfogása a rádiónak FM sávban.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) Kera_Will válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Kérdés mikor nem megy AM / FM egyik sem vagy csak az egyik ?
A műszer jobb esetben egyik végével direkt földre megy.
A másik végére 1 2 R C tagon keresztül az ICből 10es lábon jöhet az URH FM térerővel arányos jel.
Ha az IC (HA11251) 10-es lábán változik az állomásra hangolás és elhangolás hatására feszültség , akkor jó az IC fm térerő mérő áramköre. Lásd a pucuka által csatolt pdfben lévő első oldalának, jobb alján lévő elvi rajzot.

A másik mérési pont az AGC bemenete ami AMszekcióban fog működni , 12es lába.

Az IC-től a műszerig vezető R C D tagok közötti szakadások, átvezetések - szivárgások (elektrolit kondenzátor) okozhatnak gondot.
Következő: »»   49 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem