Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3134 / 3550
(#) sany válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Lehet, akkor még nem is mondtak volna semmit a járványról.
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Elfelejteni? Ha elfelejted ami kellemetlen, rossz, előnytelen volt, nem fogod tudni megakadályozni, hogy ismét előforduljon.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Igen, pl. Csernobil is ebben a korszakban történt. Nem is volt infónk róla, csak később.
De akkor most STOP, mert jön a Modi és szétüt közöttünk!
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) granpa válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Akkor is utáltam, a családunk nem volt "vevő" rá. Szerencsére olyan hangom volt, hogy letiltottak, bárhol, bármit énekelni.
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Majd egyszer egy HE találkózon "kibeszéljük" a dolgokat, témákat.
(#) gyerek67 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 4, 2020 / 1
 
Anno Decibel énekkaros voltam (alt), még az általános iskolában.
Manapság a dalolásom leginkább tömegoszlatás céljára használható...
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Oké!
(#) nagym6 válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Anno én az énekórát tudtam blokkolni dalolásommal. Akkora röhögés tört ki óra végéig, hogy ennyi volt a tanítás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Nekem elég volt csak a szöveget felmondani énekórán, bizonyitandó hogy "tanitónéni kérem, én tanultam".
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Nálunk máshogyan ment:
Az öreg Petrikás Laci Bácsi (nem véletlenül írtam nagy betűvel a Bácsit), hamar rájött, hogy ki az, akinek van hangja. Mi úgy "feleltünk", gyorsan végeztünk, nekünk csak a szöveget és a dallamot kellett tudnunk. Bonyisabb esetben szólam szerint.
A többiek (a botfülűek) viszont szolfézsból, zeneelméletből, zenetörténetből "villanthatták meg" a tudásukat, ami már "babrásabb volt".
Laci Bácsi az énekórán kőkeményen megkövetelte az odafigyelést, persze normálisan, sok humor is volt.
Szerettük, pedig szigorú volt!
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Mi hárman voltunk ilyen gyenge énekképességűek. Erre a tanár kórusban énekeltetett hármunkat, gondolta úgy jobbak leszünk. Hát nem. Harminc éves első osztálytalálkozónkon erre a mutatványunkra mindenki emlékezett.
(#) kobold hozzászólása Ápr 5, 2020 / 6
 
Ha volt már, akkor bocsi
Link
(#) gyerek67 válasza kobold hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Jó kis válogatás, köszi!
(#) gyerek67 hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Forma 1-et nézek az M4 Sporton!
Wéber Gáborék közvetítik.
Jelen állás:
1. Ayrton Senna
2. Alain Prost
3. Damon Hill
4. Rubens Barricello
5. Jean Alesi
6. Michael Schumacher

Egy boxkiállás kb. 10-25 mp...
Ja, 1994-et írunk!
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Akkor még lesz pár futam 2020-ig.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 5, 2020 / 1
 
Ügyes is voltam, meg nem is.* Egy kamera az bizony sérülékeny dolog, ezt most én is jól megtanultam. Ugyebár én teljesen oda vagyok a régi nézetkeresőként alkalmazott 2Ft-os érme nagyságú képcsövekért, ezért egy JVC GR-AX460 kamerának (amit a távirányítója miatt vettem a mienkhez) szétszedtem a nézetkeresőjét, amit egy 5V táppal és egy RCA kábellel külön be is üzemeltem. A probléma viszont ott keletkezett, hogy sajnos kiderült, hogy a mi kameránkhoz másik távirányító való, ráadásul közben szétszedéskor baleset történt és elszakadt egy szalagkábel , úgyhogy a mi kameránkról át kellett műtenem a nézetkereső egységet a szalagkábelével együtt a másik kamerára (ami mint kiderült, jobb állapotú, mint a mienk!). Két délutánon keresztül szívtam a "javítási" (vagyis inkább "megmentési") szerelési procedúrákkal, amit szerencsére a páciens sikerrel túlélt... És persze mindezt azért, hogy a távirányítóval "time lapse" felvételi módot is be lehessen állítani...
*Azért írom, hogy más már ne járjon úgy, mint én...
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) duke hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Lehet ilyenkor elektronikai alkatrész boltba menni vagy az is tiltott ? Mert tudtommal általanos müszaki boltba lehet vásárolni.
(#) mnyugger válasza duke hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Vegyél kesztyűt, maszkot és miért ne. Ha nyitva van....
(#) Spaten válasza duke hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 2
 
Ilyenkor (19:47) inkább ne menj, mert már zárva vannak. Csak akkor indulj el, ha vannak megfelelő szerszámaid a betöréshez.
(#) mnyugger válasza Spaten hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 1
 
Betöréshez is kell a maszk!
(#) sany válasza duke hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
15:00 óráig vannak nyitva elvileg.
(#) Spaten válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Ha egyedül van, akkor csak a kamera miatt. Az is fontos.
(#) duke válasza Spaten hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
"Csak akkor indulj el, ha vannak megfelelő szerszámaid a betöréshez. "

Valóban nem fogalmaztam elég precizen. Szóval úgy általában mostanság gondoltam, nem abban a pillanatban.
(#) Spaten válasza duke hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Én sem fogalmaztam pontosan, mert hozzátehettem volna az előzőn kívül, hogy ismerd pontosan az árukészletet, valamint a tárolás helyét.
Remélem, ennyi jótanáccsal már boldogulsz!
1:1
(#) BarnaPili hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Sziasztok!
1300x1600 mm-s 6/4-es derékszögben meghajtott horganyzott csövet milyen házilagos módszerrel tudnám kissé széjjelebb nyitni? Olyan 150 fokra gondoltam. Satupad, 125-ös satuval, hegesztő, flex van. Csőhajlító még az utcába sincs.
István.
(#) Rosszmáj válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
A kanyar közepéből kiflexelsz egy 60 fokos darabot és összehegeszted.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Üdv!

Vagy egy amcsi Partner márkájú gépem. Darabokra lett szedve szimering és tömítéscsere miatt.
Gondoltam dugattyúgyűrűt is cserélek rajta, de a dugó méretei inch-ben vannak. Így nem kaptam pont rá való gyűrűt, csak egy pár tizeddel nagyobbat, így nem megy bele a hengerbe. Az a kérdésem, hogy a gyűrűből lehet-e reszelni (a gyűrű végeit), hogy összenyomva kisebb legyen az átmétője?

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) BarnaPili válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 / 2
 
Elvileg ők is így állítják be a méretet. De arra ügyelj, hogy maradjon egy kis rés a két vége közt.
(#) Gafly válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Idézet:
„hogy maradjon egy kis rés a két vége közt”

Melegen is.
De ne sok.
(#) szucsistvan123 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Köszi!
Következő: »»   3134 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem