Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3135 / 3546
(#) Petyaa hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Üdv! Egy régi Kékes tv-re és egyéb régebbiekre amelyeken még nem volt koax antenna bemenet, azokhoz lehet kapni átalakítot? Ha igen egyáltalán milyen néven van?
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Ápr 6, 2020 / 1
 
Egyik neve: Balun trafó.
(#) nagym6 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Idézet:
„gyűrűből lehet-e reszelni”
Ott a gyűrű fogja a reszelőt alakítani, olyan kemény. Köszörülni gyakori vízhűtéssel ne lágyuljon ki, azaz nagyon ne melegedjen fel.
(#) szucsistvan123 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Itt konkrétan flexre gondoltam!
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Annó tizenévesen nálunk ez képezte a házilagos motorfelújítást amikor már erőtlenre hajtottuk a Simsonokat, lévén hogy egy rendes motorfelújításra nem volt elég a zsebpénzünk. Vettünk bele túlméretes gyűrűket és tűreszelővel beleigazítottuk. Meg nem táltosodott tőle, de egy fokkal jobb lett.
(#) nedudgi hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Ha csinálok egy magaságyást, lakkozott lambériából, milyen élettartamra számítsak, szerintetek hány évet bír ki?
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Alig számít a lakk, szinte semmit. Mélyen beitatva pld.: bitumennel lehet tartósabbra csinálni, de azt nehéz otthon rendesen megcsinálni. Esetleg napokig állna valamilyen híg anyagban, jobb lehet. Keményfa már sokáig bírná, de a lambéria szerintem nem az.
Én a kertben tetőléceket tettem karónak, előtte befestettem vastagon, következő évben mind kitört, elrothadt.
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Magaságyás.
Ex kollégám mesélte, hogy neki magasművelésű földiepre van, nagyon finom.
- Aztán, hogy a bánatban magasművelésű a földiper!????
- Bepalántáztam a pincesípot...
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
A bitumen, és minden olyan anyag ami elzárni próbálja a fát a környezettől nem jó megoldás. Azt gondolnánk, hogy a bitumenbe mártott faoszlop nem szív fel nedvességet a talajból, de a hatás éppen fordított. Az oszlopba természetes úton bejutó nedvesség nem tudja azt elhagyni, ezért belerohad a bitumen borításba.
A legjobb megoldás Telifa konzerválás. Vákuumos előkezelés után, nagy nyomáson préselnek egy korszerű biocid szert a fába, ami ott véglegesen fixálódik, sem eső, sem oldószer nem tudja eltávolítani.
(#) gyerek67 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Esetleg az égetés?
Ahogyan láttam, például a kertkapu akácfa oszlopait nyílt tűz felett égették.
Bár, akácfából nem nagyon csinálnak lambériát...
(#) gyerek67 hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Nálatok megy a tapsolás?
Szexkszárdon, itt a lakótelepen este nyolckor most is sokan megköszönjük az értünk dolgozók munkáját!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Spaten válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 1 / 3
 
Mifelénk nem, viszont fizetünk rendesen adót és egészségügyi járulékot.
(#) gyerek67 válasza Spaten hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Azt mi is fizetjük. Rendesen.
De nekem azért esténként ez belefér!
(#) Alkotó válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Kiemelt ágyást nem készítenek lambériából. A várható talajnyomás ettől nagyobb inerciájú szerkezetet és keresztmetszeteket kíván.
Az égetés elsősorban látványfokozó technológia. Az akác önmagában is nagyon tartós fafaj. Azt nem nagyon kell külön konzerválni. A fenyőfélék konzerválásának éppen az a célja, hogy a rájuk jellemző könnyű feldolgozhatóság, az alacsony ár, a minimális deformációs hajlam, és a könnyű beszerezhetőség egészüljön ki egy fokozott tartóssággal.
Egyébként az égetésnek a fenyőkön van egy minimális tartósító hatása is. Bezárja a rostokat a külső felületen, és megsemmisíti az esetlegesen már a felület közelében lévő kártevő spórákat és/vagy rovarlárvákat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) Alkotó válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Hívd fel a Telifát. Adnak információt, tanácsot. Előtte nézd meg a honlapjukat, ahol van kimondottan kiemelt-ágyás is.
Lambériából nem lehet ilyet építeni, az nem elég stabil ehhez.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Miért is szeretnél magaságyást?
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Leginkább azért "szeretném", hogy rajta maradjak az étkezési listán.
A kertben egyetlen, pár négyzetméternyi terület van, ami alkalmas lenne, hogy némi étkezési célra való növény megéljen rajta (napsütés), a többi meg térkő. Itt viszont egy 4-5 méter magas tujafal gyökérzete (meg a lehulló levelei) a talajcsere utáni második-harmadik évben tönkreteszi a termőföldet.
(#) nedudgi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Azt sajnos tudom (illetve utána tudok nézni), miből, hogyan kellene megoldani, de abból kell dolgoznom, ami itt akad a ház körül, az pedig a fél collos lambéria.
(#) Rosszmáj válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 2
 
Milyen magas talajréteg menne bele? Mert szerintem, ha 20 cm elég (retek, hagyma, eper), és kb. 1x1 méteres, jó oda a lambéria.
2x lefesteni 3 rész Lazurán + 1 rész Lignoprot + 1 rész lakkbenzin keverékével és kibélelni pl. tófóliával.
(#) Alkotó válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Víztárolón kívül nem bélelünk semmit a kertben fóliával. Életet akarunk teremteni, nem növényeket rothasztani. Még a komposztálót sem béleljük, pedig ott éppen a rothadás a cél.
Általában nem kell bélés semmilyen. Bizonyos esetekben indokolt lehet a geotextillel történő bélelés (ezt én szoktam javasolni saját építéseimnél). Ettől azt várjuk, hogy a vizet átengedi, de a talajfolyást jelentős mértékben visszatartja.
A lambéria, azért lambéria, mert maximum 13 mm vastag. Ebből képtelenség olyan 1x1 m-es keretet készíteni, ami a minimálisan elvárt merevséget ígérné.
Mellékeltem egy képet, amin látszik nagyjából milyennek kellene lennie egy ilyesminek. A magasság az kérdéses, mert szerintem egy 25 cm körül bőven elég megállni, de az igények általában ennek a duplájáról szólnak.
(#) Ge Lee válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Festékekkel semmiképpen ne fesd a fát. A korszerű favédelmi technológiákkal meg az a baj, hogy az áruk is arányosan növekszik a védelmükkel, és esetedben lehet hogy olcsóbb x évente kicserélni az elkorhadt fát mint amennyibe a szuper technológia kerülne. Nyilván egy épület tetőszerkezeténél más a helyzet, azt nem lehet 10 évente újra cserélni.
A vékonylazúrokat próbáld ki, illetve szoktak még olyat csinálni hogy olajban impregnálják a fát. Edényben felforrósítják az olajat, belemerítik a léceket (deszkákat) majd amikor már telítődött kiveszik (úgymond kifőzik olajban). Mondjuk ez az olajos a földben nem biztos hogy jó megoldás lenne, főleg nem étolajjal, mert azt lehet hogy a különféle talajlakók előszeretettel rágcsálnák.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2020
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Próbálom elképzelni, amikor nedudgi mester nagy vályúban forralja az olajat a ház oldalánál, a diszkövön...
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 1
 
Méhészeknél bevett szokás a kaptárak fiókjainak megóvására a napsütés, eső, és belső pára ellen, mivel ezek rövid idő alatt minden létező feszültséget előhoznak a fából, hiába volt előtte akármeddig szárítva, aztán hajlik, reped a deszka. Az olajos impregnálás után már nem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2020
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Vályú egyelőre nincs, de ha elkészül. felteszek egy képet róla. Az olajforralásnak egy akadálya van, a Polgármester úr már két hete megtiltotta az égetést a szabadban. Villanyt nem tudok használni, gáz meg nem használható ilyen célra, mert csak a cirkóba van fixen bekötve. Így marad a szalonnasütés a tűzhelyen, de azt meg korlátozza a fehérnép védőszárnya a tujasor miatt. (A kerítés több mint háromnegyede tuja).
(#) Ge Lee válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Az egyetlen értelmes megoldás a PB palack egy égőfejjel, mással tüzet csinálni mostanában nem csak veszélyes, de füstje, nagy lángja van ami megy szanaszét, a gázaitól megfájdul a fejed, a füstjétől meg büdös lesz a ruhád. Illetve ha rövidek a lécek akkor még működhet a konyhai gáztűzhelyen is a dolog, de tartok tőle azt kevés háziasszony díjazná.
Ismerek egy fickót ő ezt úgy oldotta meg, hogy vett egy hosszabb flexi csövet, és kitette ideiglenesen a gáztűzhelyt a teraszra (ablakon belülről ablakon kívülre). Addig is flexi csövön volt a tűzhely, csak nem ért ki a cső az ablakon kívül.
(#) mnyugger válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
1 szezonra jó lesz. De ha csinálsz bele horganyzott lemezből egy teknőt.....
(#) mnyugger válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ajánlom a WPC teraszburkoló anyagot.
Nem olcsó, de a hírek szerint kibír 30 évet.
Az OBI-ban is kapható.
(#) djusee hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Sziasztok. Ha valkit érdekelne , április 13. -ig rengeteg oktató anyag (angol nyelvü) le van árazva 12Euro -ra az Udemy -nél. Én elkezdtem egy kurzust (bízom benne hogy könyebb mint hogy innen onnan összegyüjteni az információkat), meglátjuk hogy meg e éri, egyenlőre tetszik.
(#) TAttila77 hozzászólása Ápr 10, 2020 / 2
 
Minden Zsolt fórumtársnak boldog névnapot kívánok!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 2
 
Gyuláknak is.
Következő: »»   3135 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem