Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   535 / 577
(#) tiko77 válasza szalamandra hozzászólására (») Jún 2, 2020 / 2
 
Köszönöm! Majd nézegetem még mert van ott 1-2 dolog ami érdekelne.
(#) tiko77 válasza tiko77 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
A legújabb szerzemény, a hátlapot még nem vettem le.
(#) szalamandra válasza tiko77 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
A jobb oldali mezőben rákattintasz a kis képre, ekkor megjelenik középen is, majd a nagyobb képre rákattintva megjelenik a letöltési ablak. Név, email cím, robot és emailban elküldik.
(#) Mazsika válasza tiko77 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
huh,, nem tudom hogy ez reluxa zsinór-e, emlékeim szerint a Thököly úton vettem de lehet hogy az volt mindenesetre működik.
(#) tiko77 válasza Mazsika hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Elsőre annak tűnt, de ha elektronikai boltban vásároltad akkor szinte biztos hogy nem, én méterárúban vettem. A lényeg hogy működik.
(#) tiko77 válasza szalamandra hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Köszönöm, majd a laptopon is megnézem.
(#) Uviktor hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Üdv Mindenkinek,
Szeretnék tanácsot kérni hogy ezüstözött érintkező felületet mivel lehet (szabad)hatékonyan tisztítani.
Egy 80's Sony kivehető autórádiót szeretnék újra régi fényébe visszahozni,de már az első lépés is nehezen indul...
Az érinkezőkre rakódott bevonat az évek során bizony érintkezési problémákat okoz.
Köszönettel
UV
(#) tiko77 válasza Uviktor hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Szia! Puha radírral próbáld meg ha hozzá lehet férni.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) Uviktor válasza tiko77 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Köszönöm szépen.
Ki fogom próbálni.
Köszönettel
UV
(#) Massawa hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Fiatal korom emlékei. Az elsö profi nagyteljesitményü erölködö. 8 darabbal 34 koncertet csináltam végig......( meg egy kis teherautonyi saját gyártásu hangfallal).

Ma kb igy nézne ki:

Peavey
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) DannyTorrence hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Üdv

Napon kifakult, ABS anyagú piros billentyűgombokat milyen módszerrel restauráltok?
Akril festék?
(#) Fantasy hozzászólása Jún 5, 2020 / 1
 
Üdv Mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni egy RFT Beethoven rádióval kapcsolatban: A ferrit antenna kapcsoló állásrögzítő mechanikájáról úgy gondolom mintha hiányozna valami, talán egy rugó. A mellékletben lefényképeztem a saját készülékemen ezt a részt, a rugó mögötti mozgó lemezdarabról van szó. Nem akar bekapcsolt állásba kerülni, illetve abból kikapcsolni is nehézkes, ennek a lemezdarabnak bizonyos helyzetekben kell állnia, vagy valaminek ezt a megfelelő helyzetbe kell terelni. Ha van valakinek ilyen készüléke, le tudná fényképezni ugyanezt a részt, köszönettel fogadnám.
(#) tiko77 válasza Fantasy hozzászólására (») Jún 9, 2020 / 1
 
Szia!
Esetleg ezen a képen, a bal felső sarokban látszik ez a rész, nekem sajnos nincs ilyen rádióm.
Itt találtam az eredeti képet, kicsit világosítottam rajta, ha írsz neki lehet hogy tud közelebbit is csinálni. A weboldalon van email cím.
http://www.garai.hu/radiok/csoves/Beethoven/Beethoven.htm
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2020

Be-07e_.jpg
    
(#) tiko77 válasza tiko77 hozzászólására (») Jún 9, 2020 / 1
 
Idő közben elkészültem az Ingelen Colombusal. A kapcsolója nem működött, a hálózati dugó elég "érdekesen" volt bekötve (a csavarok is lazák voltak), kondik cserélve, a hangszóró membránon volt egy kis sérülés ami elsőre ijesztőnek tűnt mert valaki szigetelőszalaggal javította a szakadást így azt hittem hogy rosszab a helyzet. Az egyik EAF42 hibás, beszerzés folyamatban. Ezeket leszámítva az egész készülék egy "műszer", minden része pontos, precíz, jó ránézni kívül és belül is. 1952 körül gyártották Bécsben. Érdekes hogy az EM34 körüli 1Mohm-os ellenállások (3db) kivétel nélkül meg voltak nyúlva, de csak azok, többet nem találtam. Utoljára az apróbb külső sérüléseket javítottam. A képek a hátlap levételétől sorrendben vannak. Az alulnézet még a gyári állapot.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2020
(#) laczika hozzászólása Jún 17, 2020 /
 
Sziasztok! Valami régi szaki meg tudná mondani hogy ez mire lett kitalálva? TV stabilizátor. Neten nem sok mindent találni róla. Az érdekelne hogy leválasztótrafóként szóba jöhet-e régi rádiók javításánál.

Pict7831.jpg
    
(#) ferci válasza laczika hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Szia!
Leválasztásra nem jó.
(#) Gafly válasza laczika hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Olyanokra keressél rá, hogy:
- ferrorezonancia
- Stabilizátor
- Trakis
- TV
Ahogy mondta Ferci, érintésvédelmre/leválasztásra nem jó.
Ugyanakkor, ha már megvan, kényesebb cuccok elé használhatod.
Ki ne dobd!
(#) mikrodigit válasza laczika hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
A hálózati 220V-ot stabilizálja. Anno egy ismerősnek volt olyan TV-je, amin esténként rendszeresen szétesett a kép, a szervizben viszont mindig hibátlan volt. Kiderült, hogy a 220V időnként leesett náluk 180V körülire és ez okozta a hibát. Vett egy hasonló stabilizátort és a hiba megszűnt.
(#) granpa válasza mikrodigit hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Ó, azok a régi szép idők! Azok a faluvégi (de akár fővárosi!) feszültségesések, szovjet stabilizátorok!
(#) szalamandra válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Ha nem készül akadémiai székfoglalóra, elég a "TV Stabilizátor FSN-200" szóösszetételre rákeresnie.
(#) ferci hozzászólása Jún 17, 2020 / 4
 
Egy leírás a régi időkből.
(#) laczika hozzászólása Jún 18, 2020 /
 
Úgy látom sikerült felkavarni egy kicsit az állóvizet ezzel az eszközzel kapcsolatban, aminek örülök. Erről a ferrorezonanciáról most hallok először. Kidobni nem akartam ezt semmiképp, de az eszembe jutott hogy kibelezem és a meglevő kaposvári leválasztótrafómat beleépítem. Nagyon adja magát ez a projekt, de inkább meghagyom ezt a cuccot így magában ahogy van, mert nagyszerű ötlet van benne. Külön köszönöm a leírást is. Sehol nem láttam hasonlót hogy egy ilyenen keresztül ment volna valahol egy tv, de nem is hallottam ilyenről. Még szervizekbe se találkoztam vele. Kallodó félretett példányok se rémlenek sehonnan.
(#) Gafly válasza laczika hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Szerintem ez nem "állóviz", csak nem olyan mint a FB, hogy állandóan posztolni kell, hogy életben maradj...
Dicséretes hogy nem szeded szét, arra meg amire kitalálták, most is tökéletes...
(#) ferci válasza laczika hozzászólására (») Jún 18, 2020 / 1
 
Idézet:
„Erről a ferrorezonanciáról most hallok először.”

Ebből is látszik, hogy nem sok Rádiótechnikát ( sem ) olvastál...
Még nem késő, sokat meg tudsz szerezni és tele vannak tudománnyal..
(#) fecameca válasza ferci hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Ez valami olyasmi lehet, mint a telítődő vasmagos 3 Amperes autóakkumulátor-töltő. Csak egy transzformátor van benne és egyenirányító. Rövidre zárva sem tud leadni 3 Ampernél többet. Szét volt benne olvadva a 230 V oldali biztosíték házastól, azt pótolva működőnek látszott. De annyira forró volt már a bekapcsolás pillanatától, üresen is, hogy én inkább kidobtam. A menetzárlat lehetőségét semmiképp sem lehet kizárni?
(#) _BiG_ válasza fecameca hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Az nem telítődő vasmagos lehetett (ha a vasmag telítődik, leesik az induktív ellenállása és lecsapja a hálózatot)., hanem mágneses söntös, mint a hegesztőtrafók, vagy a mikrótrafók.
Ha forró volt,az lehetett rövidzártól is.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2020
(#) Ferenc 47 válasza laczika hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Ezek a stabilizátorok azért készültek, mert a 60-as, 70-es években , főleg a községekben a trafótól távolabbi pontokon még nappal sem volt meg a 220 V. Este, amikor a fogyasztás megnőtt, ahogy mikrodigit is írta, leesett 170-180 V körülre. Az akkori TV készülékek ezt nem díjazták, és összetört a kép, meg egyéb hibák jelentkeztek. Ezeket lehetett nagyon jól kiküszöbölni az ilyen, és hasonló stabilizátorokkal. Én pl. az unoka nővéreméknek egy másik típust, egy fektetett téglatest formájút vettem, amivel éveken át jól működött a TV, amíg a hálózatot nem korszerűsítették. Főleg a 60-as évekre volt jellemző ez a probléma, mert egyre több elektromos készüléket vettek az emberek, ami a vékony keresztmetszet miatt nagy feszültség esést eredményezett, hiszen előtte szinte csak világításra használták a villanyt.
(#) tdi75 hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
sziasztok! Tegnap kaptam ezt a vasmagos tekercset. Szerintem ez higanygőzlámpa előtétje lehetett. pontosan a rajta levő írások miatt. HG HGL 125. Ez lehet 125 wattos higanygőzt jelent?

HGL.jpg
    
(#) ferci válasza tdi75 hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
Szia!
Igen, azt...
Következő: »»   535 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem