Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   534 / 577
(#) Josika001 hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Üdv!
Nemrégiben kaptam egy Supraphon Stereo GZ641A lemezjátszót, az egyik problémám az, hogy az egyik oldala búg, és halk.
A másik az, hogy kb. 20 percen belül iszonyatosan elkezd torzítani.
Tippem az ECL82-es cső hibája, de ez csak tipp...
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) tiko77 hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Orion Orilux AT1461A -hoz keresek működő komplett dobváltót, esetleg csövek nélkül is jó lenne, hátha még akad valakinél.
Köszönöm!
(#) tiko77 hozzászólása Máj 22, 2020 / 1
 
Üdvözlet mindenkinek!
Igazi kuriózum! (Ha szabad ide ilyesmit linkelni) A hirdetőt nem ismerem és a készülékek állapotát sem, de ha valaki ilyet szeretne egy telefont lehet hogy megér. Nem sűrűn hirdetnek ilyet manapság.
https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Regi_Tv__regi_radio_tobb_db_olcs...80.htm
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) Mazsika hozzászólása Máj 23, 2020 /
 
Sziasztok, keresek Videoton R4932 csöves stereo rádió-erősítőhöz kapcsolási rajzot, skálahúrdobot, új tápkondenzátort, és egy nagyon elhivatott lelkes, csöves cuccokhoz kiválóan értő, tapasztalt technikust aki segítene megjavítani a rádióm, nálam mert nem tudom szállítani családi okok miatt. Itt nálam van szkóp, (Voltcraft 50MHz kurzoros, Meguro MO-1255 100 MHz analóg ) multimeterek, alkatrész-teszter, függvénygenerátor, frekvenciamérő, forrasztóállomás, rengeteg szerszám, stbstb komplett műhely csak én nem nagyon merek nekiállni tapasztalat hiányában. Esetleg a javítás idejére kellene egy leválasztó biztonsági transzformátor. Díjazás megegyezés szerint.
(#) cua válasza Mazsika hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Videoton R4932 kapcsolas.
(#) Tomi94 válasza Josika001 hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
A halkabb oldal sajnos lehet az elöregedett kristály hangszedő miatt is... Abból meg sajnos a sosem használt is tönkremehetett már, marad esetleg a barkácsolás..

A torzítás végcsőhiba gyanús, ECL86-os Videotonok is tudják produkálni. Esetleg azért érdemes ránézni a végfokcső körüli kondenzátorokra, azok szivárgása is erősen el tudja tolni a munkapontot.
(#) Mazsika válasza cua hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
köszönöm szépen
(#) tiko77 válasza tiko77 hozzászólására (») Máj 23, 2020 / 1
 
Közben kiderült hogy nem a dobváltó volt a hibás, hanem egy szakadt ellenállás miatt nem kapott feszültséget. A kép egész jó, viszont valami miatt a kontraszt és a hangszín nem szabályozható. Fényerő van bőven, a szabályozás első harmada után már sok is, a vége felé pedig megjelennek a visszafutási csíkok. Első körben nem találtam semmit ami okozhatja, lenne valakinek ötlete? A hangszín nem hinném hogy nagy gond, a kontraszt szabályozás jobban zavar, elsőre erre keresek megoldást.
(#) tiko77 válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 23, 2020 / 1
 
Hangszedővel én is jártam így, megkeményedtek és eltöredeztek az alkatrészei. Nekem egy Crystaltone lemezjátszóból hiányzik, nem a képen láthatóból hanem egy jobb állapotúból, sajnos nincs most kéznél hogy lefényképezzem de a típus azonos.
(#) mikrodigit hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Bár a kérdés nem közvetlenül elektronikai, de az itteni kollégák tapasztalata segíthet nekem.
Adva van egy kis retró játékvonat házilag készített mozdonya, aminek kerekét az egyszerűség kedvéért kazettás magnó motorja hajtja szíjáttételen keresztül. A kérdés az, hogy milyen méretű szíjat vegyek hozzá, hogy a lehető legtovább bírja megnyúlás és szakadás nélkül. Szíjakat legegyszerűbben a HQ Elektronikától tudok beszerezni, a négyzet keresztmetszetűekből van kellő választék.

1. Szerintetek az elméleti hosszhoz (38, ill. 46 mm átmérő) képest mennyivel célszerű rövidebbet venni, hogy kellően feszes legyen, de mégse menjen hamar tönkre?
2. A kisebb tárcsa átmérője 7 mm. A húzóerő miatt minél vastagabb kellene, a hajlítás miatt minél vékonyabb. Ehhez az átmérőhöz használhatom a 2,0x2,0 mm méretet vagy inkább kisebbet? (Lapos szíj nem jöhet szóba a szíjtárcsák miatt sem, csak négyzetes.)
(#) zolika60 válasza mikrodigit hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Kör keresztmetszetű nem jó? Azt O gyűrű álnéven nagyon sok helyen lehet venni. Körülbelül 10% al legyen rövidebb az elméleti hossznál.
(#) mikrodigit válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Elvileg lehetne O gyűrű is, bár nem tudom, hogy annak az anyaga mennyire bírná ezt az igénybevételt, hiszen nem ilyen felhasználásra találták ki. (Tavaly kerestem O gyűrűt bojlerhez, addig azt sem tudtam, hogy a hideg és a meleg vízhez más anyagút használnak.)
(#) mikrodigit válasza mikrodigit hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Ez a O gyűrűs ötlet nem is rossz, találtam is elvileg kb. jó méreteket: pl.: 36x1,5 (1,78 ; 2) 43x1,5 (2). Ha az NBR anyagú jó lenne, akkor kb. tizedannyiból kijönne, mint a négyzetes magnószíj.
(#) zolika60 válasza mikrodigit hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Még a régi kazettás magnós időkben sokszor használtam a tönkrement szíj pótlására. Elég tartós megoldás.
(#) mikrodigit válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Köszönöm a tippet. Egyelőre mégis négyzetes szíjat vettem, mert az O gyűrűért messzebb kellett volna mennem. De ha nem válik be, azt is ki fogom próbálni.
Némi próbálgatással a 38 mm elvi átmérőjű helyére a 35 tűnik eléggé feszesnek, a 46,5 helyett pedig a 39,5, mindkettő 1,5x1,5-ös. Majd kiderül, meddig bírják.
(#) Mazsika hozzászólása Máj 29, 2020 / 1
 
Orion AR612-est kezdtem felújítani, javítani. Nemsokkal megérkezése után, kibontottam és kezdtem tesztelni. Az állomáskereső gomb tekerésére egy pár alkalommal "végigment" az indikátor de aztán kezdett akadni és elszakadt a zsinór. Gondolom, már jól be volt állva és a mozgatásra az anyagfáradás eljutott a "megadom magam" szintig. Ma hajnalban megkíséreltem a szakadt zsinórt pótolni. Első jelek szerint sikerült.
(#) Mazsika hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
Továbbá a mechanikai elemek kenését elvégeztem, a zsinórvezető-és fordító görgők tengelye kapott olajat, zsírt. Valamint már egy-két sávváltó csúszólapot is sikerült kiszedni és megtisztítani (meglepően jó állapotban vannak, csak kissé poros volt felülről.) Skálavilágítása működik, csövek fűtenek.

kérdés ezzel kapcsolatban - amíg a burkolatából a fő szerkezeti egység el van távolítva, a hangszórókábel le lett kötve. Helyére a teszt idejére normál közönséges lengőcsévés 8 Ohm-os hangszóró csatlakoztatható ? vagy ehhez valami különleges hangszóró van gyárilag?
(#) szalamandra válasza Mazsika hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Mérd meg az eredetit (szerintem 4 Ohmos) és egy olyannal helyettesítheted, de a 8 Ohmossal sem lesz nagy baj.
(#) Gafly válasza Mazsika hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Próbára nyugodtan.
Ami benne van, ha jó, akkor örülés.
(#) gkari válasza Mazsika hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Az RT2009.10.,11.-ben nagyon jó tanácsok vannak a Pacsihoz. Nekem a CCIR-t egy adapterrel veszi.
(#) Mazsika hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Orion AR612: Egész kellemes meglepetés ért, a tuning indicator cső jelez, itt-ott szélesedik a zöld sáv adókereséskor bár hang csak halk zizegés van, mindenesetre nekem ez alapján úgy tűnik, hogy az oszcillátor kör jó, a végfokkal lehet a gond. Nos, én ennek is örülök, mert ez egy egészen biztató jelnek tűnik, talán feléleszthető lesz.
(#) Mazsika hozzászólása Máj 30, 2020 / 2
 
Viszonylag halvány, de még szépen látható :
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) Mazsika hozzászólása Máj 30, 2020 / 2
 
ezt az egy kondenzátort tettem be a régi helyére, és határozottan megszólalt a végfok
(#) KKobra hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Van a műhelyben egy EMG1568/2 szkóp szeretném életre kelteni.
keresek. hozzá alkatrészeket. tudnátok segíteni?
kellene: 2N2894A, BF245C, valamint UA710Pc.
(#) szalamandra válasza KKobra hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
710-est itt találsz. Tudom még ajánlani a HR, HQ, Kontel elektronikát.
(#) tiko77 válasza Mazsika hozzászólására (») Jún 2, 2020 / 1
 
Ha jól látom te is reluxa zsinort használsz, nekem is az vált be.
(#) tiko77 hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Szeretnék megkérni valakit aki regisztrálva van a radiomuseum. org oldalra hogy töltse le nekem a linkről a kapcsolási rajzot. Köszönöm!
https://www.radiomuseum.org/r/ingelen_columbus_53w.html
(#) Gobe54 válasza tiko77 hozzászólására (») Jún 2, 2020 / 1
 
Nem kell hozzá regisztráció! 3 letöltés/nap mehet!
(#) szalamandra válasza tiko77 hozzászólására (») Jún 2, 2020 / 1
 
Íme, bár tényleg nem kell regisztrálni.

schematic.pdf
    
(#) tiko77 válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Köszönöm, már csak rá kell jönnöm hogy tudom letölteni, rákattintva csak a rajz egy részlete menthető.
Következő: »»   534 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem