Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)

Részt vennél a 2024. május 11-i (szombat) ELBAFTA - balatongyöröki találkozón? [link]

Lapozás: OK   91 / 209
(#) EcoPityu hozzászólása Júl 25, 2020 / 4
 
https://youtu.be/YOFPyTAfHUU képek mellé, rövid videó.
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Ez mi lenne a képeken?
Tuti hogy ha4023 vitte

kép.jpg
    
(#) madzagos válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Morze automata.
(#) szikorapéter válasza madzagos hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Az igen.
(#) mohinger hozzászólása Júl 25, 2020 / 4
 
Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy eljött, külön köszönet azoknak, akik igen messziről látogattak el hozzánk. Általatok, veletek, tőletek lett ilyen nagyszerű a rendezvény.
Köszönöm a Hobbi Elektronika oldalnak, hogy újból létrejöhetett a találkozó, remélem, lesz még folytatás.
Az első tudósítások a helyi médiákban már olvashatók: BEOL.hu cikk
Behir.hu cikk
Az idén a RoboKaland csapata is színesítette a programot, külön köszönöm, hogy megtiszteltek a jelenlétükkel.
Gafly ismét kitett magáért a remek bemutatótárgyakkal, valamint a meglepetés tombola holmikkal.
Köszönöm a Nixie órás csapatnak a fantasztikus órákat, ha4023nak a sok érdekes katonai rádiótechnikai eszközt, TAttilla77-nek, Gery78-nak, Gery20-nak és Kohári Imrének a remek hangtechnikai holmikat.
Valamint a többi fórumtársunk és más fórumokról érkezett vendégünk is kitett magáért a színvonalas, bemutatott saját építésű, vagy átalakított/felújított készülékekért.
Az ingyen elvihető holmiknak is igen nagy keletjük volt, köszönjük Johnsee-nek és párjának, hogy megleptek vele minket.
A mai napon összesen több, mint 80 látogatónk volt, egyszerre pedig 50 fölötti létszámmal voltunk jelen.
Mindenkit nem is tudok megemlíteni most, hála és köszönet, hogy itt voltatok!
(#) TAttila77 válasza mohinger hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 2
 
Nagyon jó volt, csak egy baj van. Nagyon rövid volt. Pillanatok alatt elröppent az idő sajnos.
(#) yohnsee válasza mohinger hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Tényleg szuper volt, már várom a következőt
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
De csak ad, venni nem tud.
Pedig az ám a tudomány.
(#) Gafly hozzászólása Júl 26, 2020 / 2
 
Igazán nekem az jött le, hogy nagyon "ki voltunk már éhezve" egy találkozóra.

Betett nekünk az, hogy Pesten már régen nem volt, valamint a COVID is jócskán keresztbe tett mindennek/mindenkinek.

Szerintem ez most jól sikerült (és eddigi tudásom szerint senki nem halt éhen most sem).

Amit eddig még senki nem emlitett, nekem attól párásodott kicsit a szemem, hogy családiasra is sikerült. Például ahogyan a kis srác négykézláb okostelefonnal kergette a robotot.
Nőnek mint a gomba, itt a következő generáció.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Valamint, szerintem eléggé kultúrált állapotban hagyuk ott a kultúrházat (is).
De ennek a kommentálása végképp nem az én tisztem, majd a szervező...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Idézet:
„Például ahogyan a kis srác négykézláb okostelefonnal kergette a robotot.”

A szülőknek és a majdani szülőknek a feladata úgy nevelni a gyereket, hogy ne b...uljon bele a telefonba hanem valami értelmeset és kreatívot alkosson.
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 2
 
Ezt külön köszönöm, hogy tényleg rendet és tisztaságot hagyott mindenki maga után.
(#) mohinger hozzászólása Júl 26, 2020 / 5
 
Akkor jöjjenek a képek, melyeket a Művház kollégája készített. Szerintem remekül visszaadja a hangulatot.
Első adag:
(#) mohinger hozzászólása Júl 26, 2020 / 4
 
Utolsó adag:
(#) Gafly hozzászólása Júl 27, 2020 /
 
Üzenem annak a kollégának, aki elvitte az alkatrész tesztert az ingyen vihetőből, hogy nem biztos hogy processzort kell benne cserélni, lehet hogy elég elemet is.

Másként fogalmazva/háttér információ:
A "vadi" új sem működött. Aztán a mellé adott elemmel meg igen. Szemrevételezés után láttam, hogy a régi elem (amivel ezt is próbáltam) kabátgomb érintkezője "meglehetősen plöttyedt" volt, igy ámbár multiméterrel rendben, de nem érintkezett.
(#) Gafly hozzászólása Júl 27, 2020 /
 
@mnyugger: Örül, mint majom a farkának.
Meg ugye tudtak már az öregek jó dolgokat alkotni:
Idézet:
„Special bearing working in vacuum, Conduct high voltage, and reach high temp. (500C), It is a steel bearing lubricated by silver powder (500Angstrom) or lead...”

A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2020
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Azért adtam neked, hogy örülj. Megérdemled!
Én is örültem neki, amikor egy fórumtárstól megkaptam, de rájöttem, hogy ebből nem tudok olyat csinálni amit szeretnék.
Pont a vákum miatt.
No erre a csapágykenésre nem is gondoltam. Lehet, hogy az van kikopva és azért lötyög?
A két trafóért jelentkezett valaki? Ha nem, használd amire tudod. A tied.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 27, 2020 / 3
 
A "trafókat" odaadtam Varttina fórumtársnak (kicsit késve jött, de azért nem nyúltam le/felejtettem el).
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
OK! Rendben. Így volt megbeszélve.
Csak én maradtam le egy üveg pezsgőről.
(#) szikorapéter válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Nem mentem sajnos idő hiányában de nem felejtem el.
Varttinával azért nem tudtam pezsgőt küldeni mert ő már fél héttel a tali előtt nem volt Egerben
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
De helyette kaptál bort a szülinapodra.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Ez igaz! Köszönöm.
(#) RoboKaland hozzászólása Aug 1, 2020 / 5
 
Tiszteletem!

Töltök fel néhány fotót. Köszönjük a szervezőknek, hogy ott lehettünk!
(#) RoboKaland hozzászólása Aug 1, 2020 / 3
 
Második adag
Következő: »»   91 / 209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem