Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motor - redőnyfelhúzó - leengedőnek
Lapozás: OK   3 / 3
(#) attilaza válasza k_i_j hozzászólására (») Aug 15, 2020 1 /
 
ja mert aki redőnnyel alszik, annak egy/több ültetett fa majd elég lesz sötétítésnek ?
s ezt valaki tényleg leírta egy elektronikai oldalon? vagyis már ketten? ez egy vicc
(#) Zsolt 73 hozzászólása Aug 15, 2020 /
 
Íme a megoldás !

motor.jpg
    
(#) mnyugger válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
De ez nem bírja el a műanyag redőnyt. Csak a fémet. Az könnyebb.
(#) Zsolt 73 hozzászólása Aug 15, 2020 /
 
Ez a fórum nem a műszaki problémáról szól, hanem a garasoskodásról !
(#) mnyugger válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Igaz!
Bármilyen hobbi megoldás drágább és silányabb lesz egy gyári megoldásnál.
(#) dB_Thunder válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Én is pont ezt látom!

Nem a 80as években élünk, amikor alig lehetett venni műszaki terméket!
Ma bemész a boltba és annyi féle redőnymotor közül választhatsz, hogy döntése is belefáradsz!!
Aztán már csak meg kell venni, és nem is egy ló ára, hanem kb 1 napi keresete az embernek.
Beszerelés, villanyozás, nyomok eltüntetése több idő, mint megkeresni az árát!

Itt meg azon megy a vakarózás napok óta, hogy mi tekerje fel a gurtnit!
Édes istenem!

A redőny csőmotorok nem túl hangosak, és teljesen felesleges a változó vagy több sebesség!!
Nem éjjel húzgáljuk, hanem sötétedéskor, vagy nappal ha árnyékolni kell.
Éjszaka aludni kell, nappal meg a teendőket intézni, nem a (fél)automata redőnyt molyolni!
Ha pedig a redőny masszírozása a fixa ideánk, akkor nem kell motor...

Elnézést ha túl őszinte voltam!!

Itthon 7db villanyredőny lesz, mind meg van véve, beépítése a ablakcserénél lesz esedékes. Üzemben 3db van, beépítve 4!! Plc vezérli napszaknak és időjárásnak megfelelően!
(#) Massawa válasza attilaza hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Attol függ milyet veszel van olyan is aminek a müködését nem is hallani.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2020
(#) Joe_001 válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Van olyan is.
Készen. Akár OBi.
(#) Tyson5 hozzászólása Feb 19, 2021 /
 
Olvastam, hogy az ablaktörlő motoros megoldás végül nem lett megvalósítva.
Én viszont újra elővenném, de nem "filléreskedésből", hanem egy szakdolgozat készülne belőle. A ház néhány pontján esp modulok lesznek elhelyezve, amivel fényerősséget és hőmérsékletet mérek, majd ezeket az adatokat továbbküldöm egy "központi egységnek", egy raspberrynek ami irányítja a redőny állását.

Valaki végül megcsinálta a redőnymozgatót ablaktörlő motorral? Egyáltalán lehetséges ez mechanikailag? Nem a gurtniba tenném a motort, hanem a tengelyre.
(#) dB_Thunder válasza Tyson5 hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Nem értem még mindig miért kell erőltetni, az ablaktörlő motort, mégha szakdolgozat is... Valami Tákfalvai Technikumra jársz?
(#) Tyson5 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Értem én hogy van kész megoldás, ami viszonylag olcsón megvásárolható és működik, de ha készen megveszem a motort, hozzá az elektronikát, letöltök egy appot google play-ról, az nem épp szakdolgozat téma. De ha egy motort beszerelek egy redőnybe, (3d nyomtatni, esztergáltatni tudok), ezeket tudom dokumentálni, az már egy elég jó kiindulási alap.

Van aki egy 2D rajzgépre tesz egy kamerát és úgy amőbázik a géppel, van aki a 3D nyomtatást hasonlítja össze a forgácsolással, van aki egy robotkarnak írja fel és programozza le a koordináta rendszerét és még sorolhatnám.

Miskolci egyetem mechatronikai mérnök BSC, ha érdekel

Kicsit belenéztem itthon a redőnybe, úgy látom hogy simán beszerelhető egy ablaktörlő motor
(#) dB_Thunder válasza Tyson5 hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Mérnök leszel... de látom nem érted... Szomorú!!
A szemét összelapátolása nélkül is lehet EZ szakdolgozat! Én csak tudom, nekem több éve automaták a redőnyök, is.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem