Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   864 / 962
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Akkoriban nem, bár sokkal olcsóbb volt a sör. Én, a már akkor többszáz Ft-ba kerülő wobblereket vettem a KGST piacon 30-40 Ft-os átlagárban, kiváló minőségben. Az 1-2 ezer Ft-os szerszámgépekről nem is beszélve, amik a mai napig kiválóan működnek, ellentétben jónéhány "márkás", drága nyugatival.
(#) Egri Frédi válasza vajasll hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Okos, magyar megoldás ...

Egyébként ezt olyan 40 - 50 éve előszeretettel alkalmazták a nagyobb magyar vállalatok. Nem a balos fúrók betonacél helyett való használatát, hanem a normál használatát.. Valóban ugrásszerűen csökkent a csigafúrók célgépeken történő "elhasználódása".
(#) Rosszmáj válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Akkor ezért lehet az amerikánert visszafelé is tekerni
(#) nagym6 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 17, 2020 / 4
 
Azt azért lehet visszafelé tekerni, hogy visszacsinálja a lukat ha rossz helyre sikerült.
(#) Skori válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Hogy ezt csak most tudtam meg!!!! Pedig hányszor jól jött volna!
(#) Egri Frédi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Abban a gyárban, ahol a régi Lehel hűtőgépek kompresszorait gyártották 3 féle fúrót és menetfúrót használtak a célgépeken. 4 -es fúró -> 5 -ös menetfóró, 6.5 fúró - 8x1 -es menetfúró valamint 10 -es zsinórmenet fúrót a felfüggesztő rugókhoz. Ehhez már nem emlékszem milyen előfúrót használtak. Akkoriban a városban a csavarboltokban, ha 8 -as anyát vett valaki az eladó visszakérdezett, hogy normál vagy finommenettel kéri a kedves vevő. Ugyanis a csapágytárcsában 4 db. 8x1 -es menet volt a motor felfogatáshoz, amihez 80 mm hosszú csavarokat használtak. Ez természetesen szintén gyorsabban "fogyott", mint azt a termelés indokolta volna. De sok "felhasználó" már nem figyelt rá, hogy azt a normál (1.25 -ös) anyával nem lehet "összepárosítani". Megvette a boltban az anyát, majd másnap vitte vissza, hogy az nem jó. Harmadnap bevitt egy csavart, majd negyedjére elment a megfelelő anyáért, amit rendeltek neki ...
(#) Gafly hozzászólása Okt 18, 2020 /
 
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Ez lehet átverés?
(#) Ódenka válasza sany hozzászólására (») Okt 18, 2020 / 2
 
Láttam képet a másik oldalról, eredeti, az is.
Egy Miki egér van rajta...
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Igaznak kell lennie, hiszen fent van az interneten.
(#) sargarigo válasza sany hozzászólására (») Okt 18, 2020 / 1
 
Szerintem csak azért ilyen elnagyolt, mert az ufógyerek amikor unalmában rajzolgatott, éppen felugrott a macska az ölébe, és elcsúszott a keze a lézerágyún..
(#) Rosszmáj hozzászólása Okt 18, 2020 /
 
Tőlünk kicsit délre is vannak (voltak) ám NASca vonalak

tito.jpg
    
(#) Gafly hozzászólása Okt 20, 2020 / 1
 
Ha valaki még nem ismerte volna.

Szilard.PNG
    
(#) usane válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Már el is felejtettem.
Viszont a Cilike az Cecília becézése.
(#) Gafly hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Balf@sz ...
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2020 / 1
 
Ennyit arról, hogy a nyúl viszi a puskát. El se bírná, inkább megkérte a szarvast ...
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2020 / 1
 
Ezeknek a mai vadászoknak az kellene, hogy összekötözött vadak fához kötve várják őket az erdőben. És nagy táblával megjelölve, hogy ő a vad, ne egymást lőjék a vadászok.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 21, 2020 / 1
 
Meg egy helikopter a szállitáshoz.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Április 1.
(#) elektrorudi hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Bővebben: Link
Nem tudom, hogy engem néznek hülyének, vagy tényleg az is vagyok, amiért nem ismerem a technika legújabb vívmányát? Hallott már erről valaki valamit? Lehet, hogy nem is ebbe a topic-ba kellett volna megidéznem?
(#) pipi válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 21, 2020 / 1
 
Nem olvastad figyelmesen a megnevezést Ez hárítja a villámot, vagyis oda nem fog becsapni )
Az nekem is rejtély a rugón keresztül mi történik...
(#) sargarigo válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 21, 2020 / 1
 
Pedig egyértelmű!
Idézet:
„megvédi a villanypásztor-készüléket a túlfeszültségtől, amelyet a kerítésbe csapó villám okozhat

A villámcsapás elleni védelemre a kerítésvezetéket az épületnél a villanypásztorra csatlakoztatás előtt fojtóval és szikraközzel rendelkező, túlfeszültség ellen védő berendezésen kell átvezetni, amely éghetetlen anyagon van az épület külső falára felszerelve. Ez vonatkozik a kombinált készülékekre is, ha hálózati adapterről működnek.”


Idézet:

Villámhárító, mely megvédi a villanypásztor készülékét villámlás esetén a túlfeszültségtől. Ajánlott, mert a villámcsapásból származó meghibásodás nem számít garanciális problémának!


A két tüske a lényeg, és mögöttük a rugó! Ami valójában egy tekercs, ami rá van hangolva a villám harmónikusaira. Jön a villám, beleakad a tüskébe, és a tekercs addig-addig szédítgeti, míg azt sem tudja merre van a merre, elindul visszafelé az áram. Ezért is nincs semmi a tekercs másik felén, nehogy arra induljon kifelé.
(#) uniman válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Így valahogy... (Bár így már nem vicces) :
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2020

Detail.JPG
    
(#) Remci válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Vagy visszapattan a villám a rugóról.
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Ennél olcsóbb és legalább olyan hatékony egy tiltó tábla: "Villámnak idecsapni tilos".
(#) nagym6 válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Egy villám ezt a keresztmetszetet egy pillanat alatt szétolvasztja, és már ott sincs.
(#) Rosszmáj válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Mivel a villanypásztort az agráriumban használják, a parasztvakítás tényleg ideillő meghatározás.
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Éppen kérdezni akartam én is, hogy ér is valamit ez az instrument? Meglehetősen parasztvakításnak tűnik!
(#) sargarigo válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Te gondolatolvasó vagy, éppen ezt írtam
Következő: »»   864 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem