Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp gyújtáshoz
 
Témaindító: szunyog2, idő: Márc 26, 2006
Lapozás: OK   19 / 19
(#) totipityu hozzászólása Nov 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Elkon SD 302 diesel diagnosztikai táskám! Szuperül működik az eredeti jeladójával!
Az eredeti jeladóját a nyomócsőbe kell bekötni! Ez egy ifán vagy egy mtzén tök jól működik, de sajnos kisebb motorokon borzasztó nehéz a rövid és íves nyomócsövek elé illeszteni a jeladót, feszülés és a menetek megsértése nélkül!
Ebből a megfontolásból vásároltam a cső palástjára bilincselhető jeladót, de sajnos nem működteti a készüléket!
Próbáltam mérni valamit multiméterrel, a gyári jeladója 0,1Volt ig, a vásárolt pedig 0,04 ig lengeti ki a multimétert!
Szerintetek van rá mód, hogy valahogy össze lehessen hozni a működést???
(#) totipityu válasza totipityu hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Mellékelek egy kapcsolási rajzot a készülékről:
(#) dB_Thunder válasza totipityu hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Helló!

A P101 trimmert próbáld állítani! Előtte célszerű az eredeti állást feljegyezni!
(#) totipityu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Szia!
Megnézem és megtaláltam a kérdéses alkatrészt! Biztosan állíthatok rajta? ! Nem törhet el benne semmi?
Szerinted van ebben végállás vagy teljesen körbefordul?
Melyik irányba forgassam és mennyit?
(#) totipityu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Ja és itt egy kép is!
(#) dB_Thunder válasza totipityu hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
nem fog körbefordulni! kb 270 300 fokot lehet csak tekerni
A C105 felé kellene tekerni
(#) totipityu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Köszi!
Húha nem látom a c105 öt!
Így ránézve felülről jobbra vagy balra fordítsak?
(#) dB_Thunder válasza totipityu hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Ezt meg én nem mondom meg a fotóról!
Az biztos hogy ne a föld felé!

C105-Poti-C106

Az utóbbi ott van a panel szélén..
(#) totipityu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Ne haragudj az értetlenkedésem miatt! Csak nem szeretném tönkre tenni a műszert!
Melyik kép szerint fordítsak? Egyes vagy kettes??
(#) dB_Thunder válasza totipityu hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Nyák oldalról is tegyél fel képet, mert így ezt nem tudom megmondani, mert nem látszik a poti bekötése!
(#) totipityu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Készítettem képeket, egy csipesz tettem az egyik sarkára hogy egyértelmű legyen hogyan fordítottam meg!
(#) dB_Thunder válasza totipityu hozzászólására (») Nov 28, 2020 / 1
 
Az óra járásával megegyező irányba kell tekerned!
(#) alex0 válasza totipityu hozzászólására (») Nov 28, 2020 / 1
 
Az óramutató járásával egyezően kell tekerni, hogy érzékenyebb legyen. A rajz szerint dc szempontból le van választva, ezért elrontani nem lehet. Tehát úgy tekerd, mintha az erősítőt akarnád hangosabbra venni. Mivel le van festve, így egy kicsit nehezebben indul meg, de utána pontosan vissza lehet állítani, mert a festék adja a pontos pozíciót.

Üdv:
Alex
(#) totipityu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat mindkettőtöknek!
A hétvégén megprobálkozom a művelettel, és ígérem beszámolok az eredményekről!
Addig is szép hétvégét nektek!
(#) totipityu hozzászólása Nov 28, 2020 /
 
Sziasztok!!!

Siker!!!!!!!!!!!!
Először a maradék út feléig probáltam fordítani, de nem reagált rá! Aztán utána a végállásig fordítottam, és csodásan működik!
Szerintetek a készülék polaritásérzékeny lehet a jeladora??? Végül is megprobáltam, így is úgy is működött! Ez az egyik kérdés.
Az másik kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek ha véletlenül valamikor mégis az eredeti erősebb jelet produkálo jeladot használnám akkor maradhat-e így a poti, vagy fordítsam vissza az eredeti állásába???
(#) dB_Thunder válasza totipityu hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 


Ki kell próbálni most a régi jeladóval, ha jó akkor maradhat feltekerve a poti, ha nem akkor lehet érdemes lenne beépíteni egy váltókapcsolót! Ez majd megbeszéljük ha szükséges.
Vagy a régi jeladó jelét visszaosztani 2 ellenállással..

Mérés közben lenne érdemes váltogatni a jeladó polaritást, egy kapcsolóval oda és vissza! Ha vándorol a jel akkor biza érzékeny a polaritásra!
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2020
(#) totipityu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
A polaritást mérés közben probáltam fordítani és az előtöltést ugyanoda villogta, tehát elméletileg a jel nem vándorol. A kíváncsiságom inkább az lett volna, hogy hosszú távon nem csökkenti -e a készülék élettartamát hogyha a gyárihoz képest fordított polaritással használom? Remélem a gyári jelado erősebb jele sem tesz semmit tönkre így a proba alkalmával!!!
(#) dB_Thunder válasza totipityu hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Biztos hogy nem lesz élettartamra hatással!
(#) Pmisi88 hozzászólása Dec 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Stroboszkópos előtöltés állítóhoz keresnék piezzo jeladót. Évek óta nem használtuk és elkeveredett valahova de most nagyon kellene. Nem tudjátok véletlenül honnan lehet beszerezni?
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem