Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   159 / 178
(#) noris válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Ezért a step up áramkör.
(#) noris válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Köszönöm a választ!
A hűtés megoldva.

Norbert
(#) noris válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 20, 2021 1 /
 
Köszönöm a választ!
(#) Feri007 hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok!
A kérdés: 1 vezeték - 2 "izzó". A mellékelt kapcsolás egy régi trükk, a régi "igazi" izzók után kiment a divatból. Tehát arra ad megoldást, ha csillárkapcsolóval, de egy vezetékkel (kapcsolt fázis + nulla) két fogyasztót szeretnénk kapcsolni. Ha kapcsolóüzemű tápost, 120V-tól induló LED lámpát kapcsolunk, akkor jól kell működnie az elrendezésnek. De az az igény, hogy az egyik lámpa LED filament tipusú legyen.
Ezek 220-240V-osak. Ötlet, hogy lehetne megoldani?
További vezeték behúzása nem járható. Lehetőleg kipróbált megoldás kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021

2izzo.pdf
    
(#) Bakman válasza Feri007 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Az kb. semmit sem jelent, hogy LED filament típusú, ugyanúgy tápegység van abban is, mint a többiben. Akkor lehet gond, ha valamelyik (esetleg mindkettő) fényforrás kondenzátoros előtétet hazsnál, azok egyáltalán nem fognak működni így. Sőt, a legtöbb LED-es fényforrás kondenzátort használ...

Opening the 1W Dubai lamp (with schematic)
(#) Feri007 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Úgy tapasztaltam, egyre inkább "rendes", nem kondenzátoros előtétet használnak.
De próba-szerencse!
Kösz!
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 8, 2021 /
 
Sziasztok !

Egy mellékhelyiség világításának "komfortosításán" töprengek ...
Feladat (elképzelés) legyen egy éjszakai, kisebb fényű üzemmód, és egy nappali erősebb világítás.
Akadály a kapcsoló* és a lámpatest* közötti befalazott 2 eres vezeték ...

Régen az izzós korban volt olyan fényerő-szabályzási ( nem éppen szabályos) trükk, hogy egy megfelelő diódát kapcsoltunk sorba az izzóval -> csillárkapcsoló egyik kör direkt, a másik diódával

* természetesen igény szerint cserélhető...
(#) Epu2 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Olyan LED lámpát kell választani. Az Aldiban vettem. Három fényerejű. Egymás utáni gyorskapcsolással lehet váltani.
(#) uniman válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Nálam ezt automatikusan megoldja egy világítós (glimm) kapcsoló. Kikapcsolt állapotban is "dereng" a 3W-os LED "izzó"...
(#) Macsek71 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Köszi ! "Őt" ismerjük, régóta szolgál a csillárban

"Kis" hibája*, hogy az utolsónak használt fokozattal indul ...


*a tervezett alkalmazásnál...
(#) Gyafi hozzászólása Ápr 29, 2021 /
 
hello,
Van 4db Optonica "kék égbolt" 60x60as led panelem. Ezek 45Wosak, 950mA-es (27-42V) táp van hozzá, panelenként. A helyiség nagyon kicsi ahova mennek, így "fele ennyi" fényerő is elég lenne. Plusz igény a Push DIMM-es kapcsoló megoldás.
Az az elképzelésem, hogy MeanWell LCM-25DA tápokat tennék a panelekre, ezeket 300 vagy 500mA-re lekorlátozva. Ugye ez tudja a Push DIMM-et is, illetve a több táp vezérlése is összeköthető.
Ez így működőképes lenne? Vagy jobb ötlet?
Köszi!
(#) proba válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
A kapcsolóval párhuzamos kondenzátor segíthet. Ha a led villog, nem halovány, nem tudom valami gagyibb, soros kondi ellenállás tápos izzóval működik remélhetőleg.
(#) Gyafi válasza Gyafi hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Szétszedtem a panelt. 2db "led csík" van benne, sorba kötve. 1 csíkban 112db 4014-es led van, 7db led sorban és ebből 16db párhuzamosan. 1 ledre 42V 950mA tápnál 3V és 60mA jut.
Az LCM-25DA 600mA/42V és 700mA/36V-ot tud. Ezek nekem jónak tűnnek.
(#) FAZ1 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 2, 2021 / 1
 
Nálunk a lakásban az átjáróban a világgítás-technika úgy van megoldva, hogy a helység alapvilágítása LED-es. A ki-be kapcsolója pedig egy glimm-visszajelzős kapcsoló.
Ha bekapcsolom, világít a LED-es körte.
Ám ha lekapcsolom, a glimm-lámpás kapcsolón át szivárog annyi feszültség, hogy a LED körte némi derengő fényt adjon.
A helységen való átjárkáláshoz éppen jó, ámde olvasni nála nem igazán lehet.
Afféle "táj-fény" kategória, ami egyébként nem kerül külön semmibe!
(#) tothgyula hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Segítséget kérek az alábbiakhoz. Van a konyhában egy Zext KA150tip elektronikus trf. 150W és táplált 5db.20W-os izzót 10évig. Most kicseréltem az izzókat LED 4,5Wosokra 5x4,5W=22,5W és a trf.meghalt.Szétszedtem, égett szagot érzek.
Milyen trf-t vegyek, vagy hogyan oldjam meg a LED táplálást?Hagyományos trafóban gondolkodjam, vagy van jobb megoldás?
Köszönöm a segítséget.
(#) Bakman válasza tothgyula hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Vegyél 12 V-os kapcsolóüzemű tápegységet, pl. APV-25-12.
(#) Tomi111 válasza tothgyula hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Biztos, hogy meghalt? Azoknak kell egy minimum terhelés. Mindig ráírják: pl. 30-100W. Ezalatt nem működik. De mindegy is, Ledhez nem való. Olyat vegyél, amit Bakman írt.
(#) Bakman válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Könnyen lehet, hogy dobott egy hátast. Az elektronikus transzormátotoknak nevezett dolgok a tápegységek legalja, párhoz volt "szerencsém". Hagyományos izzókhoz elmegy, de csak azokhoz.
(#) tothgyula válasza Bakman hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Bakman, Tom111 köszi a gyors válaszokat. A trf. biztosan meghalt, mert próbáltam terhelni 55W-os gjmű. izzóval és nem ment.Ma veszek akkor egy APV-25-12V-os trf-t.
Még annyi kérdésem van, hogy a 12V-os LED izzó dobozára rá van írva hogy egyen és váltakozóval is üzemel. Eszerint nem mindegy, melyik tűlábat kötöm azonos pólusra váltakozó 12V táp esetén?
Köszönöm.
(#) Epu2 válasza tothgyula hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Mindegy, mert egyenirányító van a bemenetén. Egyenárammal nem vibrál.
(#) nedudgi válasza tothgyula hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
AZ 55W izzó nem a legoptimálisabb tesztelésre. Induló árama sokszor tíz amper is lehet. Ohmos ellenállással illik tesztelni egy olyan tápegységet.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Idézet:
„...elektronikus trf. 150W és táplált 5db.20W-os izzót 10évig...”
(#) tothgyula válasza Bakman hozzászólására (») Máj 21, 2021 / 1
 
T. Epu2, és nedudgi!
Köszönöm a szakmai információkat.Megrendeltem az APV-25-12 trf-t.
(#) Kikid5000 hozzászólása Jún 15, 2021 /
 
A kérdésem az lenne, hogy a vásárolt 20m hosszú kültéri led sort hogy tudnám méretre vágni? Első ledhez 2db kábel megy, utana 3db kábel, viszont az utolsó 1, 5m ismét 2db kábel van a ledeknel,8m nél szeretném elvágni,lehetseges e.
Válaszokat előre is köszönöm szépen.
(#) Bakman válasza Kikid5000 hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Fényképezd le az első szakaszt, a dugvillától az első LED-ig. Nagy valószínűséggel nem darabolható verzióról van szó.
(#) Kikid5000 hozzászólása Jún 15, 2021 /
 
Remélem jó lett a kép
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2021
(#) Bakman válasza Kikid5000 hozzászólására (») Jún 15, 2021 1 /
 
Vagy párhuzamos LED-ek soros kapcsolása vagy soros LED-ek párhuzamos kapcsolása. Tulajdonképpen lehet vágni, de azon kívül kelleni fog még némi szerelés és talán ellenállás is. Látatlanban ennyit tudok mondani.

Nézd végig a sort. Ha minden igaz, leszenek olyan szakaszok szabályos közönként, ahol csak két szál vezeték van két LED között.
(#) uniman válasza Kikid5000 hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
"az utolsó 1, 5m ismét 2db kábel" Nem írtad ez hány db ledet jelent?
Azaz, ennyi darabonként vannak sorbakötve a ledek. Esetleg még +1 db.
Ha ez a szám osztható a összes led számával, akkor ennyi ledenként van párhuzamosítva.
Én megszakítanám valahol ezt az utolsó 1,5 méter (akár visszaállíthatóan)...ha továbbra is azonos fényerővel világít a többi led, akkor ki lehet találni, hogy a 8 méterhez hová esik a legközelebbi pont, ahol vágni lehetne a ledsort.
(#) Kikid5000 hozzászólása Jún 16, 2021 /
 
Rendben, köszönom szépen a válaszokat, 20db led van a kábel végén amibe már csak 2db kábel megy bele.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2021
(#) FAZ1 válasza Feri007 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
"További vezeték behúzása nem járható"

Miért nem? Talán nem fér el a falban a műcsőben?
Miután csak világítás (ami többnyire elég keveset fogyaszt pl. egy mosógéphez képest), én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy a fali csatlakozó-dobozban bármelyik szál vezetékkel egyből behúzok a helyére kettőt - persze némileg vékonyabb (és fonott) huzalból.
Akkortól már simán elfér.
Ha csak a helyszűke a gond.
Következő: »»   159 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem