Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1036 / 1157
(#) mnyugger válasza FeketeVipera hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Ennél több mi kell? Mire gondolsz?
(#) FeketeVipera válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Igazából a jelleggörbéknek nagyon örülnék. Angol fotocellaadatlapokban láttam megvilágítás vs áram görbéket, és mivel lineáris üzemben szeretném használi a fotocellát, ez jól jönne.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Ez nem VIDEOTON Color Star TV -be volt, hanem egy ATG gyártmányú repülőtűs tesztelőgépben.
(#) Sebi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
18 lábú lévén - és a robbanás mértékéből - arra következtetek, hogy teljesítmény/áram hatása pusztított. Lehet pl.: ULN2803
(#) Gafly válasza FeketeVipera hozzászólására (») Aug 31, 2021 / 1
 
Elég lineárisnak kell lennie, filmvetitőgépben hangcsikot is ezzel olvasák le. Valamint fizikailag sem sok minden van ami erős nemlinearitást vinne ba. Ha nagyon ráérek, akkor megnézem, hogy van a rőla valamelyik katalógusomban bővebb adat. Ugyan nem tudom hogy mire akarod használni, de szerintem sokkal több adatra nem igazán van szükség, mint amit már ide feltettél.
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 31, 2021 / 1
 
Úgy egy jó hónapja égre-földre kerestem itthon egy 220/18V -os trafót, hogy legyen NET -em. Megoldottam, kicsit kötözgetve. Most - amikor egészen mást keresek - mi akad a kezembe - szinte elsőre ...

Murphy most is igazat mondott: Bármit, bárhol keresel, azt mindig a legutolsó helyen találod meg ...
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 31, 2021 /
 
És amit kerestem ...
Van itthon egy szakajtóra való - többnyire bontott, de akad közte zsír új, használatlan is - tekercs, induktivitás, vasmag, gyűrű. Az lenne a kérdésem, hogy lehet megállapítani egy tekercsröl az induktivitását ( tudom, ha van hozzá műszered - azzal ) illetve a vasmag, gyűrű Al értékét. A fazékvasmagokra rá szokták írni, de ez a bontottakon nem mindig igaz. A gyűrűknél meg színekkel jelölnek valamit - eddig nem foglalkoztam vele, ezért nem tudom mit. Valami táblázat, leírás ehhez a témához ?

Szeretnék építeni egy áramkört, de ha nem muszáj nem vennék újat, mert már a meglévők is "túlsúlyosak".
(#) Suba53 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Ismerős képek, a bányásztevékenység dokumentumai.
Pár doboz nálam is ilyenekkel van tele.
(#) Régi motoros válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Hiszed vagy sem, de én is pont ezen agyaltam egy hónapja kb.
A mellékelt dokumentumra valahol a net legtávolabbi bugyraiban akadtam.
Azt hiszem, ez segíthet neked is, tanulmányozgasd...

Fájlméret 6.56Mb
(#) Egri Frédi válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Köszi, megnézem.
(#) kissi hozzászólása Szept 1, 2021 /
 
Sziasztok!

Keresném a képen szereplő IC adatlapját, mi lehet ez, a Google-el nem sikerült megtalálnom ?!

Előre is köszi a segítséget!
(#) Suba53 válasza kissi hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Lehet hogy nem katalógus áramkör, hanem egyedi darab.
Talán a készülék szervizkönyvéből kiderülhet a funkciója, ha az elérhető valahol.
(#) kissi válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Szia!

Köszi, én is ilyesmire gondolok ( egyedi azonosító feliratozása ), de hátha valakinek beugrik valami vagy ügyesebben keres !

u.i. szervízkönyvet nem láttam, én is csak a panelt kaptam egy barátom apukájától.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2021
(#) Gafly válasza kissi hozzászólására (») Szept 1, 2021 / 1
 
Miben volt?
(#) kissi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Egy VALTRA traktorban vezérli a hátsó emelő hidraulikát ( nem biztos /ill. biztos / !, hogy nem szakszerűen nevezem meg !).
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2021
(#) jethro hozzászólása Szept 5, 2021 /
 
Sziasztok. Van két egyforma vevő panelem, mindegyik mást csinál. Elveszett az egyik táv.(ronda fekete) most kaptam egy újat. Van e esélyem az új távot megtanítani a másik vevőnek? Egyébként ez egy foci eredmény kijelző, egy táv az idő-t viszi egy az eredményt vinné. Egyik táv.-ról sem tudok semmit,hátha valaki már találkozott velük. Köszi
(#) Egri Frédi hozzászólása Szept 5, 2021 /
 
Üdv minden jelenlévőnek !
Egy router -ből mentettem meg ezt a valamit. Nem találok róla semmit, lehet csak rossz helyen kerestem. 12 lába van és kisebb a lábtávolsága, mint egy IC -nek ( keresztbe - hossába is , lehet hogy metrikus ).
Ismeri valaki, tudja mi lehet ez ?
(#) villanyipi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Lehet akár ellenállásháló is multiméter elárulja neked a szemben lévő lábak kapcsolatát
(#) uniman válasza jethro hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Némi magyarázat képenként nem ártana... mert így nem tudni ki-kivel van.
Az egyik távot ismerem (2.kép), de a belsejében elektronikák eltérők lehetnek...
nem látni, hogy hány MHz-en működnek, a szokásos 433 (MHz) feliratot sehol sem látom.
Az általam ismert távot pedig egy működőről kellene betanítani...általában csak egy teszt-kód van bennük.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2021
(#) jethro válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
A második képen lévőt kéne összetanítani az egyik vevővel.
(#) varizs válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Szervusz!
LAN leálasztó transzformátor.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2021
(#) uniman válasza jethro hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Pont arról írtam! Ha a vevőnek "nemtettsző" kód van benne, akkor nem fog menni...
De van egy elemes távirányító belsejéről is fotó...az lenne az elveszett táv?
Viszont ezt már nem itt, hanem valamelyik RF távirányítós fórumban kéne tárgyalni...
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2021
(#) jethro válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
És azt a kódot gondolom nem lehet törölni és összetanítani a vevővel,amin egyébként van egy gomb.
(#) Egri Frédi válasza varizs hozzászólására (») Szept 5, 2021 1 /
 
Köszi. Akkor ebben 3 picike trafó van ?
(#) pucuka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Bizony bizony, ettől lesz szimmetrikus, és földfüggetlen az érpár meghajtása.
(#) jethro válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Igen.
(#) granpa hozzászólása Szept 8, 2021 /
 
Van egy EFG 72/15 jelű, B22 foglalatos, tejizzónak kinéző valamim. A burája d 38, l 63 mm, hengeres. A csutkáján A és K betűk vannak a két alsó érintkezőhöz. Ismeri valaki?
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Szept 8, 2021 /
 
Lehet, hogy glimm, ellenállás nélkül?
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Nagyságát nézve valószínűtlen. A tejüveg bura sem utal alakos gimmre.
Valamint, -amennyire belelátni-, elég bonyolult szerkezet van benne; akár egy rádiócsőben. Bár 3 pólus nem ad sok variációra lehetőséget.
(#) gg630504 válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Mekkora az egyenáramú ellenállása?
Mekkora a kapacitása, induktivitása?
Alkonykapcsoló fényérzékelő?
Következő: »»   1036 / 1157
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem