Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   517 / 570
(#) pözsó hozzászólása Márc 18, 2022 / 1
 
Sziasztok!
Egy kis segítség, ami nálunk apró probléma volt.
Nem vettük észre, hogy vízhiány volt. A vízszűrőt kellett alaposan kitisztítani, mert nagyon sok apróság tömítette el.
A normál vízcsapnál tűnt fel, hogy valamik úszkálnak az edényben. Nem a készülék romlott el
(#) toro válasza fa1000 hozzászólására (») Márc 18, 2022 / 1
 
Az 1C hibakód jelentése kioldott a biztonsági termosztát!
Ez a kazán karbantartására utalna, amit el kell végezni!
(#) enree hozzászólása Márc 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Ariston Clas One 24 kombikazánnál találkozott már valaki olyannal, hogy a használati melegvíz hőfoka ingadozik? Hol teljesen hideg (a kijelző szerint ki is kapcsolja a fűtést), hol meg felfűt a beállított hőfokra, folyamatosan hullámzik a hideg-meleg viz. Fűtéssel nincs baj, azt jól csinálja.
(#) JZoli válasza enree hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Mikor hideg, és mikor meleg?
(#) enree válasza JZoli hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Folyamatosan ingadozik. Megnyitod a csapot, bekapcsol, megjelenik a láng piktogram, lesz is melegvíz pillanatokon belül, aztán elkezd lemodulálni, míg ki nem kapcsolja a lángot, aztán újra vissza. Szóval, amíg nyitva a melegvíz csap, addig ezt játssza....
(#) JZoli válasza enree hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Mikor volt utoljára kitakarítva, meg kivízkövezve?
(#) enree válasza JZoli hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Soha, 6hónapos.
(#) JZoli válasza enree hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Hát akkor ki kellene hívni a garanciális szervizet. Ez lehet kisebb, de akár nagyobb gond is.
(#) Boglarka hozzászólása Márc 21, 2022 /
 
Sziasztok,
Ariston Genus One 24kW-os kondenzációs kazánom van, 2017 ősze óta megy, de 2020-ig külföldön éltem, nincsen nagyon lestrapálva.
Eddig nem volt baja, minden évben hívtam a szervizet ált-os tisztításra.
Idén megint kiírta a szokásos "Karbantartás szükséges..." üzenetet, de most nem tudom feloldani a képernyőzárat, hiába nyomom a kis lakat gombot. Azt javasolták, hogy húzzam ki a falból, majd vissza, nem segített. Igazából romlott a helyzet, mert addig minden infót kiírt, csak villogott a kulcs szimbólum; most viszont csak a szervízes üzenet látható.
Minden működik, csak a képernyőzár nem. Azt mondta több szerviz, hogy az egészet ki kell cserélni, olyan vélemény is volt, hogy kaphatott egy kis párát a hátlapján.
Ez valóban így van? Egy majdnem 400 ezres kazánnál pár év múlva egy 100 ezres hiba. Tisztítás nem segíthet? Vagy a hátlapján vmilyen javítás? Nem akarok erre kiadni 100 ezret.
Köszönöm a tippeket, tanácsokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2022
(#) jpuskas99 válasza enree hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Szia! Ez One és nem One System ugye? Akkor talán a másodlagos hőcserélőnél (bár 6 hónap üzemelés után a vízkövesedés szinte kizárható), inkább annak a környékén (hmv áramláskapcsoló) lehet a hiba. Mivel garanciális, JZoli tanácsa szerint hívnám a szervizt.
(#) Épületgépész válasza enree hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Szia!

Általad leírt hibajelenség a Hmv ntc hibájára utalhat! Bár ez ilyen fiatal készüléknél ritka,de előfordul! Ha érvényes garancia van a kazánon,inkább szólj a szervíznek!
(#) qut88 hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Üdv! Az alany egy Junkers Euroline kerek hibatörlő gombos, ami a következőt produkálja:

- Hibajel 4 secenként + 90es led villog
- 45-ös világít és a 75ös villog hibajel 1 secenként villog

Az utóbbi hibával még nem találkoztam. A próbálkozások eddig mindkét NTC cseréjére, illetve a venti és a presszosztát közötti levegő csövek cseréjére terjedt ki. Esetleg még valami ötlet ?

Előjön ez a hiba, egy törlés után simán elindul ki - be kapcsolgat és megy is egy darabig. Utána megint csak előjön. Elektróda + panel lesz a vége ?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2022
(#) VIM válasza qut88 hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Szia! A ventilátor nyomáskapcsoló és ionizációs elektróda hiba detektálódott még pluszban, mert a HMV NTC-t azt kicserélted. A biztonsági hőkioldás az talán a hirtelen leállástól lehetett. Ezeket lehetne ill. kellene megvizsgálni és ha szükséges cserélni vagy javítani.
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 23, 2022 /
 
Sziasztok.Ma estere futes es melegviz nelkul maradtunk.Jo futeni tudunk massal.
Szoval Baxi ecofour 24F gazkazan a melegviz vagy a futes inditasa utan E03-at ir.
Valamelyik erzekelo nem engedi a langot inditani ugymond.
Konyveben ,fusterzekelo hiba presszosztat es a kemeny…
Az also vakdugot lehuzvan a masik kepen lathato “anyag” jon ki.
El van dugulva szerintetek?
Egy pillanatra elindult ismet ahogy megkotortam de mar masodszor nem.
(#) jpuskas99 válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Sajnos a dugulással összefüggőnek néz ki a dolog. Szerintem a füstgázcsőben van a hiba, vagyis annak elhasználódásában. Az az „anyag” bizonyos mértékben korlátozza a füstgázcső szabad keresztmetszetét és a presszosztát tiltásba lép.
Gondolom a kazán indítási folyamata nálad most: Beindul az elszívó ventilátor és csak megy-megy, de a gyújtás nem történik meg.
Kívánom, ne legyen igazam, mert a javítás mélyre belenyúl a pénztárcába. Néhány kérdés: Hány éve van beépítve a kazán? Ahhoz a gyárilag javasolt füstgázcső-elemek lettek-e beépítve? Mennyi a füstgázcső hossza és mennyi könyök van benne?
Ideiglenes megoldásként ki kellene kotorni a csőből azt az „anyagot” annyira, amennyire csak hozzá tudsz férni, annyit, amennyit csak lehet, azután próba.
(#) krapulax6 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Igy van a mukodese ahogy irtad.
Ventilator elindul aztan a langot nem gyujtja be es ekkor ugrik fel a hibajelzes.
Hol kellene megkotornom?Tegnap az also vakdugot lehuztam es onnan jott ki a kox vagy minek nevezzem.van meg benne ahogy lattam viszont csavarhuzoval nem piszkaltam melyen.
A kemenyben ket konyok van es ha saccolnom kell akkor 4-5 meter a teljes hossz.
2016-ban szereltek fel,meg az elozo tulajdonos.Mi ra egy eve vettuk meg az ingatlant.Hogy milyen csovek lettek beepitve arrol fogalmam sincs.
Tegnap mikor pucolgattam utana beindult,viszont mar masodszorra megint nem.
Gazszerelot nehez talalni azonnal illetve a katasztrofasokat is hivtam tisztitasra de azok is 7-10 nap mulva …

Szerk.:Ha ez lesz a gond mi a huzos benne?Cseres lesz valami?Uj kemeny?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2022
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 24, 2022 /
 
Meg most olvasom a turbos kazan kemenyeknel is biztositani kell a kondenzviz elvezetest.Fogalmam sincs ,hogy itt hogy van megolva.
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 25, 2022 /
 
Na ,holnap mar jonnek a katasztrofasok a kemenyt tisztitani…megsem 10 nap lett.
(#) uniman válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Szerintem a "turbós" gázkazán égéstermék elvezetője nem számít "kémény"-ek, hiszen "kéményadót" sem kellett fizetni utána, amíg létezett. (Bár azt ma is kell, ha a kémény címére be van jegyezve vállalkozás)
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2022
(#) szerviz válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Arra azért kíváncsi leszek, hogy a katasztrófavédelem hogyan tisztítja ki a turbós kazán füstgáz elvezetését!
Legalább a vízszintes szakaszt szét kellene bontani a második könyökig, hogy tisztítani lehessen.
Ha a füstcső alumíniumból van, akkor van rá esély, hogy összeroppan a kezedben.
A szilikongumi tömítőgyűrűket mind cserélni kellene, meg vannak keményedve, öregedve.
Ha alumínium füstcsövet cserélni kell, akkor bajban vagy, mert egyik nagyker sem forgalmazza már (Brilon, Tricox). Legalábbis tavaly nem találtunk sehol.
Végülis "Szlovákiából" lett meghozva.
Vagy használtat vadászol......
(#) krapulax6 válasza szerviz hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Alapbol gondban vagyok,gazkeszulek szerelot tavaly kilencet hivtam egy eves felulvizsgalat miatt.
Aztan egy eljott,de meg a burkalat csavarja sem lett lehuzva csak felig betekrve 15ezerert.
Szoval megvan a velemenyem ezekrol is.
Igy meg vagyok love ugymond…
(#) krapulax6 válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 26, 2022 / 1
 
A vizszintes egestermek csoben volt lerakodas.
Most megint mukodik.
(#) jpuskas99 válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 26, 2022 / 1
 
Sajnos a füstgáz eszi az Alu-csövet és az a kiválás (talán alumínium-oxid) a függőleges csövekből is alulra hullik, kerül. Azért jó pár évig még bírni fogja, mert remélem elég falvastagságút építettek be. Majd évente ősszel ki kell takarítanod a mostani eljáráshoz hasonlóan.
Ha cserélni kell a füstgázcső-rendszert, az a sok pénz, erre gondoltam korábban.
Nem vagy egyedül a problémával.
(#) krapulax6 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Ertem,igen ellestem mit csinalnak,viszont ha jol gondolom akkor a fuggoleges iranyu csoben nem keletkezhet nagy lerakodas.
Ahogy irtan osszel vagy nyaranta ra fogok nezni.
Koszonom a hozzaszolasodat!
(#) bundibacsi válasza Boglarka hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Szia!
Szerintem engedd el a kazánt. Annyi gyári hibája van 4 évesen, hogy csereérett a miénk is.
A szervizesek is elismerik, hogy ez egy elbaltázott széria volt. Elektronika hiba, a kazántest kilyukadása jelentkezett nálunk. 250.000 lenne az alkatrész.
(#) Massawa hozzászólása Márc 30, 2022 /
 
Egy érdekesség ebben a témában és talán tanulság a döntés elött álloknak.
Tavaly lecseréltették velünk a 30 éve tökéletesen müködö olajkazànt ( aminek rendszeresen mért valamennyi szennyező értéke jobb volt a legujabb szabványoktól és a karbantartok szerint jobb, mint a legujabb kazánok többsége. ).
Az egész kazánon volt 3 poti 4 trimmer meg egy digitális ora a beszabályozásra. Nagyon meg voltunk vele elégedve mégis mennie kellett.
Jött az uj gázkazán, sokáig mérlegeltük melyiket szereltessük meg. Végül is az egyik legdrágább verzio mellett döntöttünk, pusztán azért, mert a svájci/olasz gyár központi raktára és szervizbázisa itt van kb 4 km-re a háztól.
Meg is jött a kazán, szép, jol füt, csak a beszabályozása egy katasztrofa. Van ugyan rajta vagy 2000 paraméter amin állitani lehet, meg van hozzá vagy 300 oldalas könyv, de az egyes paraméterek funkcioja még a gyári szerelöknek is titok, maximalisan egy mondat a leirása. Szinte állandoan valakit zaklatni kellett a központban ez meg az mire is van.
Nos közben kiderült (6 honappal a beszerelés után), hogy a szerelök nem ismerték fel a központi fütés egyik fö elemét egy 4 utas csapot, amit a régi kazán proporcionalisan vezérelt, azaz hömérsékletmérök alapján nyitott megfelelö arányban és irányban. A szerelök azt hitték az egy 3 utas csap, ( állitolag 4 utas csapokat már 20 éve nem gyártanak) ráadásul az uj kazán nem ismeri a proporcionalis vezérlést, csak nyitni vagy zárni tudja a csapot, ezzel természetesen zárt állapotban hidraulikus rövidzárt okozott, és nem müködött eddig a padlófütés. Már azzal fenyegettem a gyártot, hogy leszereltetem a kazánt és kiprobálok egy másikat.
A hét elején végre vették a fáradtságot és eljöttek megnézni. Ekkor derültek ki a fentiek, aminek az lett a vége, hogy a 4 utas csapot ki kellett iktatni a vezérlésböl, a motort kikapcsoltuk teljesen meg a hozzátartozo hömérőt is. Most csak a 3 fütöágban vezérli a pumpákat a kazán.
A további gond, de az még megoldásra vár. A régi kazán egy primitiv elektronikus szobatermosztáttal azt is tudta, hogy nappal amikor amugy is süt a Nap (20 fok is elég) más hömérsékletre fütsön mint este, amikor nincs napfény és az embernek más a melegérzete ( akkor 22-23 fok kell).
Ezt a funkciot is kiirtotta a 30 éves fejlődés!
Az uj kazánon csak egy hömérsékletet lehet beállitani meg az idöt. ( a szobahőmérsékletet meg annak az also értékét. )
Sajnos ilyesmire az ember nem gondol amikor dönt, mert természetesnek tartja, hogy amit tudtunk 30 éve, azt tudjuk ma is.
Sajnos nem igy van!
(#) bitmixer válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Nem árulnád el, hogy pontosan milyen kazánt vettél? Ha csak privátba is, nagyon érdekelne... Kösz!
(#) JZoli válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Sajnos egyre többször járunk mi is így, pedig mi a szerelők vagyunk. Több esetben minden tájékoztatás nélkül változik meg egy-egy kazán vezérlése, és felszerelésnél derülki, hogy ez bizony az adott helyen nem fogja tudni az elvárt működést. Éppen a múlt hétvégén derült ki egy kazánról, hogy az bizony sima kapcsolós termosztáttal nem vezérelhető, csak egy buszos hozzá valóval, de mivel négy fűtési kört kellett volna ellátni fűtővízzel ezt nem tudjuk megoldani. A kazánhoz rendelni kellett egy kiegészítőpanelt amin keresztül lehet sima rövidzárral vezérelni, de ezt a működést is felül tudja írni a buszos termosztát, de sorolhatnám akár oldalakon keresztül, hogy milyen "újítási ötletei" vannak a kazángyártóknak, de felesleges. És akkor még ne is beszéljünk ezekről a naponta változó árakról....
(#) Wlander hozzászólása Ápr 11, 2022 /
 
Tisztelt Szakértők, hozzáértők, magukat annak gondolók!

Úgy néz ki, kombi kondenzációs cserét kell végrehajtanunk (hagyományosról), s az egyik, F.. ...zán nevű cég az Ariston és azt hiszem a Bosch-ot típusokat ajánlja, szereli, melyik típust javasolnátok inkább?

Illetve a jelenlegi kombi cirkó parapetes (kb 80 cm hosszú) csővel állt ki az egyik főfalnál (családi ház), most meg kéményesként akarják csak elvállalni, mert arra hivatkoznak, hogy a kéményesek 10-ből 9 esetben csak kéménnyel fogadják el. Jogilag mi a helyzet, lehet-e a "hagyományos" parapetes kiállás még ezeknél a kondenzációsoknál? Van erre vonatkozó jogszabályi hely, ami arra ad lehetőséget, hogy maradjon a régi kiállási forma?

Köszönet előre is annak aki, tud érdemben segíteni.

Köszi a véleményeket is.
(#) bundibacsi válasza Wlander hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia!
Bármit csak Aristont ne. Szerviz 0 és ha visszaolvasol láthatod mennyi gond van vele.
Nyáron cseréljük a 4éves Aristont.
Következő: »»   517 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem