Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   143 / 213
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Az idén megpróbáltuk a házi sütésű kenyeret. Biztató lett az eredmény. Lehetne vinni azt is. Kilósnál nagyobb formám nincs.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 26, 2022 / 2
 
A kemencében sem formában sütötték a kenyeret, aztán mégis egyforma volt, mint a nyúlbogyó, mind a 4-6 db.
(#) varttina válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2022 / 2
 
Bármit szívesen beszerzek. Itt van a bolt kb. 50 méterre.
(#) Gafly válasza varttina hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Igazán a jeladó antennát kellene előre elásni, meg leszúrkálni a zászlókat.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Na, értetlenkednék kicsit (amúgy is értetlen vagyok néha).
Idézet:
„PARKOLÁS

A parkolás az Aeropark területén belül, saját parkolónkban, kizárólag a múzeum látogatói vagy reptérlátogatásra érkezők számára INGYENESEN lehetséges.

Az Aeropark parkolója nem repülőtéri parkoló. Aki nem látogatási céllal veszi igénybe a parkolót, 50 000 Ft kötbért köteles fizetni!


Szóval: az meg van beszélve, hogy honnan tudja majd a parkolóőr/parkolóautomata (amely épp van ott), hogy a nejem kocsijával beparkolhatok ingyért? Merthát a "jegy" nálad van (jó helyen), de azt én sem beparkoláskor, sem kiálláskor nem tudom felmutatni... Rákérdeznél erre, ha szépen kérlek?
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2022 / 2
 
Sőt. A "formakenyér" az olyan német dolog.
Forma nélkül sütöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2022
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Nálam aztán nincsen jegy, meg hasonlók.
Veritek az asztalt, hogy "Május hét, kilenc órás HE csoport, ki van fizetve bakker".
Aki rajta van a listán, és ott van, bejöhet.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
A "jegy" nálad van, mégha virtuális is, no
Oké, akkor verjük az asztalt... Van asztal a parkolónál?

Szóval, ha jól értem, mivel rajta vagyok a listán, akkor beengednek (és remélhetőleg ki is, kötbér nélkül). Ha ezt mondták neked, hát így kell lennie. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2022
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Ha ukrán/orosz tankok ki is lőnek engem, akkor is ki van fizetve minden, és mehettek.
De ha a repteret is, akkor buktuk, és én nem utalok már ez esetben semmit vissza...
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Nem kérdés számomra, hogy megszervezted, és megyünk. Csak pontosítani szetettem volna.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Én busszal mennék, onnan 202E végállomás utáni első megálló.
Jófejektől ingyen fuvart Rákoshegyről elfogadok.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Nem tudom, valóban jó fej volnék-e. De úgyis akartam kérdezni: ha úgy 1/28-3/48 táján felveszünk, az neked bejön-e? Sztgyörgy felől párszáz méter kitérő.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Köszönöm szépen.
Azt nem tudom merre kell menni, majd kitaláljuk.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Hát tőled a Csévézőn a gyorsforgalmiig, ott a gyorsforgalmi mellett Vecsésig, majd ki a reptérig. Onnan:
Idézet:
„Autóval vagy különjárati autóbusszal a 2-es terminál felé vezető bekötőúton a felüljárót elhagyva a “Holiday Parking” vagy a “Repülőmúzeum” táblát követve, balra lekanyarodva kell elhagyni a terminálhoz vezető utat; ezután nem szabad letérni jobbra (mert ez a Holiday Parking és a Holiday Parking Lite reptéri parkolók bejárata), hanem egyenesen továbbhajtva lehet eljutni a bejárathoz.”

Na, ott figyelnem kell, mert még nem voltam. De ha viszek szemügét, akkor olvasok táblákat ( szoktam táblát olvasni anélkül is)
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Már ha van tábla.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2022 / 1
 
Nem baj... Odatalálok általában, ahová kell
De állítólag, azaz állításuk szerint vannak táblák
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2022
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
El van dugva, az biztos. A napokban jártunk arra, és nem találtunk bele… Igaz, este volt.
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Na az baj, ha már SzervízMacska sem talál oda, akkor az tényleg bonyolult.
Én busszal mentem felderíteni (már a 200E végállomás megtalálása sem volt triviális a KÖKI-n), ott a reptér indulási és érkezési oldalára bemenni is mindenféle sorompók kártyák, stb. voltak.
Szerintem még ott kellene elmenni balra, ahol az van kiírva, hogy:
Idézet:
„Tényleg be akarsz menni a reptérre?
Mert ha nem akkor most még visszafordulhatsz.”

(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Szerintem ezen beazonosítható a buszmegálló, és a murvás parkoló is.
Azért valaki elmehetne körbenézni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2022

aeropark.PNG
    
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Szóval:
Van egy megközelítési segédlet

MEGKÖZELÍTÉS

Az azt írja:
Idézet:
„Autóval és különjárati autóbusszal:

Autóval vagy különjárati autóbusszal a 2-es terminál felé vezető bekötőúton a felüljárót elhagyva a “Holiday Parking” vagy a “Repülőmúzeum” táblát követve, balra lekanyarodva kell elhagyni a terminálhoz vezető utat; ezután nem szabad letérni jobbra (mert ez a Holiday Parking és a Holiday Parking Lite reptéri parkolók bejárata), hanem egyenesen továbbhajtva lehet eljutni a bejárathoz.

Parkolás:

A parkolás az Aeropark területén belül, saját parkolónkban”

Ebből én így távolról az alábbit rajzoltam:
(annyira nem fogom rángatni a kormányt, mint a csík megy De a helyszínen kiderül, hogy jól értelmeztem-é)
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2022

útiterv.png
    
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Ha sikerül megfűznöm Gery78 fórumtársat, akkor kedden reggel elbuszagolunk, és gyalogos terepbejárást tartunk.

Egyébként az a sok szétdobált ócska repülő jó messziről látszik ám.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Szoktam látni őket (úgy a szemem sarkából) amikor megyek be a 4-esen Bp felé.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Igazából az “új” autómat próbálgattuk, nem volt elsődleges prioritása a megtalálásnak. Annyi volt a történet, hogy mindkét irányban túlmentünk rajta, aztán elengedtük. Majd hétfőn kimegyek megnézni, mert akkor lesz egy szabadnap.
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Ha tényleg elmész felderíteni, és megosztod a tapasztalatokat, akkor nálad jobb embert nem tudok találni (és akkor nem buszagolok).
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Máj 3, 2022 / 2
 
Megnéztem ma a miújságot, ahogy ígértem. A bekötő útról egyből az első körforgalom negyedik kijáratánál kell letérni, majd 50-100 méter után balra nyílik a mi parkolónk. Buszmegállót nem tudtam figyelni a kamikázeként száguldozó ***k miatt…

Szerk.: a waze navigáció az autósoknak pontosan megmutatja.

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Köszönjük! Így már (hogy megnézted) még biztosabban odatalálunk. Kedves, hogy ránkáldoztad a szabadidőd.
(szóval kb. ott van az, nagyjából úgy kell menni, mint a műhoédas képen rajzoltam, csak azt még nem frissítette a Gugli, ezért nem mutatja, hogy ott körforgalom is van, Most, hogy nézem, térképnézetben ott a körforgalom, csak a műholdas képen nincs....)
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2022
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 3, 2022 / 1
 
Ma elbuszagoltam, minden úgy van ahogyan Szervízmacska mondta.
A körforgalomnál ott kell kimenni, ahol a kiállított repülőgépek bal kézre esnek, és az van kiírva hogy magánút, kivéve célforgalom (merthogy mi azok vagyunk).
200E busszal (10 percenként jár), a végállomás utáni első megálló. A járdán kell azért talpani valamennyit.
Zebrán át, autóval balra be, és már ott is vagyunk.
Hölgy azt mondta, hogy ugyan 9-kor nyitnak, de jó ha fél órával előbb ott vagyunk. Ha gyerek is van különösen, el lehet menni WC-re, stb.
Maga túra a múzeum előtti buszparkolóból indul.
Utána meg annyit bóklászunk a múzeumban amikor visszaértünk túráról, amennyit akarunk.
Elvileg kapunk saját múzeumőrt kísérőnek (szerintem azért, hogy nehogy valaki zsebrevágjon egy repülőt ).
Okmányokat nem otthon felejteni, tiltott cuccokat nem becsempészni.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Idézet:
Okmányokat nem otthon felejtenii”

kiemelten fontos.
(#) gyerek67 válasza szs hozzászólására (») Máj 4, 2022 /
 
Mi miatt van ez az őrületes szigor?
Ugyan olyan babrás bejutni egy múzeumba, mint hozzánk?
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 4, 2022 /
 
Ugyanaz a protokol, mintha repülőre szállnál.
Amire befizettünk, és megyünk szombaton, az a reptér üzemi területén egy túra. Maga a múzeum/aeropark csak ráadás, és indulás előtt/után pisilési lehetőség (3 óra hosszú idő ám).
Röviden:
- Hozzátok könnyebb bejutni, mert itt még fizetni is kell.
- Viszont itt lehet fényképezni (ahol nem tilos), nem úgy mint nálatok.
Következő: »»   143 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem