Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   464 / 584
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 1, 2022 / 1
 
Mazda 2 millió kilóméterrel! És még mindig megy!
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Igen.
Az ún. "Hőre lágyuló" műanyagok már csak ilyenek....
Még csak forró víz sem kell, csak a megfelelő hőmérsékelet, hogy formázható legyen.
Aztán meg el lehet nevezni 3D nyomtatásnak a fröccsöntést.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2022
(#) sonajkniz válasza szs hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Ezt azért magyarázd már el, hogy mi köze van a 3D nyomttásnak a fröccsöntéshez! Mert szerintem úgy nagyjából semmi.
(#) szs válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
A fröccsontés eredeti formája az vilt, hogy rétegenként "folyatták" a "thermoplast"-ot, de (mivel nem volt precíz) ezért utómunkálni kellett. Ezután inkább formába fröccsöntöttek.
Most, hogy már precízen meg lehet oldani a szabadkifolyású fröccsöntést, mert van hozzá a precíz hardver mellé precíz szoftver -attól még fröccsöntés. Hiába nem akarunk emlékezni a szavak jelentésére
Mint ahogy fórumtársunk csdálkozik, hogy a "thermoplast" formálható melegítve....
(#) sonajkniz válasza szs hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Azt hiszem, valamit összekeversz!
A fröccsöntés nem azonos az extrudálással.
Alumíniumot is fröccsöntenek de nem extruderen keresztül. Ellenben a 3D nyomtatási technológiáknak csak egy olyan formája van ami extrudert használ. A fröccsöntés attól az ami, hogy magas nyomással és hirtelen, azaz fröccsenés szerűen történik.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2022
(#) szs válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Szerintem te tévedsz.
És nem fogom mélyebben elmagyarázni.
Vannak szakmák, és nem igaz, hogy aki azt hiszi, hogy a villanyhoz ért, az mindenhez ért.
(#) sonajkniz válasza szs hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Ám legyen. Tévedjek én.
Annak ellenére, hogy több mint egy éven át dolgoztam a Fémalk-nál aluminium fröccsöntő gépek szervizelése munkakörben. (Igaz, én "csak" elektromosan szervizeltem őket.
Mint ahogy a taksonyi műanyagos üzemben is csak elektromosan újítgattam fel a formaextrudereket és a fröccsöntő gépeket.
Lehet ők is hibásan nevezték a saját gépeiket.
Az már szinte szóra sem érdemes ezek után, hogy van extrúderes 3D nyomtatóm itthon.
(#) szs válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Nem, nem kizárólag a formábaöntés a fröccsöntés. (És nem is a pohárbaöntés)
És továbbra sem tudod a "thermoplast" feldolgozását.
Ahogyan az ellenkezőjét sem, sőt, a "wikipedia" kétségbevonja, hogy van "hőre keményedő" műanyag. Mert fogalmuk sincs róla, hogy a feldolgozás módja, nem a hétköznapi elképzelés a lényeg.
Arról, hogy te mit láttál és szervizeltél:
Az, hogy én teherautókat, buszokat vezetek, még nem azt jelenti, hogy kiválóan értek a gyártásukhoz...
Egész más megjavítani egy elektromos kapcsolást, mint érteni az általa végrevitt folyamathoz.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2022
(#) szs válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Idézet:
„van extrúderes 3D nyomtatóm itthon.”

Nemem meg teherautóm van itthon. És nem csináltam sohasem Diesel-motort magamnak, sőt: tudom, hogy a Diesel nem egy üzemanyagfajta neve, hanem egy bizonyos körfolyamaté.
(#) sonajkniz válasza szs hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Idézet:
„Egész más megjavítani egy elektromos kapcsolást, mint érteni az általa végrevitt folyamathoz.”

Persze!
De ha nem tudod, mit csinál a gép, mi alapján javítasz?
Azt nem kell tudnom, milyen összetételű az anyag, vagy az eljárás során hogy módosul a kristályszerkezete, de a gép működésével nagy vonalakban tisztában kell lenni.
Azon kívül legjobb tudomásom szerint öntésnek azt nevezzük, ami formába történik.
(#) szs válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Mint mondtam: szekma. Nem kristályszerkezet, pláne, hogy a thermoplastoknak olyan nemigen van...
Öntés: pont azzal kezdtem, hogy azért utal a fröccsöntés öntésre, mert NEM biztos, hogy formábaöntés. Mert akkor eredetileg formaöntésnek neveznék (és van is olyan).
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2022
(#) sonajkniz válasza szs hozzászólására (») Máj 1, 2022 1 / 2
 
Idézet:
„tudom, hogy a Diesel nem egy üzemanyagfajta neve, hanem egy bizonyos körfolyamaté.”

Én tudatlan. Eddig azt hittem, hogy ez Rudolf Diesel neve. És hogy az általa kitalált öngyulladó belsőégésű motort nevezték el így, tisztelegve a feltalálónak.
(#) szs válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Kár, hogy itt sem a lényeget fogtad.
Van diesel körfolyamat -is.
Otto -is.
Azt jól jiszed, hogy bizonyos személyek voltak a legelismertebb fejlesztői. De:
Nem a személyek neve a lényeg, hanem a lényeg a lényeg...
Van, ki tiszteleg, van ki tud. Van, ki hisz.

Tudod mit: higgy, mit akarsz
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2022
(#) Moderátor hozzászólása Máj 2, 2022
 
Kélrjük a személyeskedést és a témaidegen hozzászólásokat mellőzni!
(#) sonajkniz hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Tisztelet a HE üzemeltetőinek!
Itt a munkahelyemen jelenleg semelyik számítógép nem tud megnyitni semmilyen internetes oldalt.
De még a GOOGLE kereső sem működik. Azaz elvileg nincs internet. Ugyanakkor a hobbielektronika.hu oldal vígan üzemel.
(#) uniman válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Ezt gondold újra! Nálam sincs most net...kábelen. De a mobilnetemen van minden!
(#) sonajkniz válasza uniman hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Asztali számítógépről írok. Nem hogy mobilnete, de WiFi-je sincs. Azon kívűl, mint írtam, semmi más nem megy a HE-n kívül. Ez így mobilneten is érdekes volna.
(#) teglascs válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 5, 2022 / 1
 
Ez akkor -alighanem- valamiféle varázslat.
(#) asch válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Nekem van ilyenem (szerintem másik márka, de ránézésre ugyanez), működik és jópofa. Ami a pláne benne az az, hogy hűlés közben még formázható, de már meg lehet fogni kézzel.

Van valami fázis-átmenet szerű jelensége, hogy olvadtan áttetsző, opálos és amikor megszilárdul, akkor fehér lesz. Gondolom az átmenet alatt sok hőt le kell adnia, és ezért sokáig marad gyúrható állapotban.

Az eredmény piszok erős, és rugalmas. Persze mihez képest. Nehezen törik, inkább görbül. Szépre csinálni nehéz - vagy lehetetlen, de össze lehet kötni vele teljesen egymáshoz nem illő dolgokat is.
(#) lazsi válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Egy tipp: Ha akkor ment el a DNS szolgáltatás, amikor a HE-n már fent voltál, akkor az megmagyarázza, hogy azt miért látod (mert van egy "élő" kapcsolatod), mást, amit most próbálsz megnyitni pedig nem tud feloldani.

Ha tudsz olyan oldalról, aminek fix IP címe van, és azt beírva látod, akkor, helyes lehet a tippem...

(Pl. ezt beírva: 157.181.151.132 az ELTE egyik szerverét láthatod.)
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2022
(#) sonajkniz hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Visszajött a net.
Amint böngészni kezdtem, ez a kép jött szembe.
Lehet ezért tartott eddig a javítás?

113955.jpg
    
(#) erbe válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Pedig lenne rá egyszerű magyarázat. Benn ülsz a HE épületében és nincs kapcsolat kifelé.
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Ilyen képeket nálunk is lehetne csinálni.
Nem, nálunk nem lehet képeket csinálni.
Srácon nincs is antisztatikus papucs.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Kétlem, hogy abban az épületben, ahol a HE szervere "ketyeg" (Victor H. u) bárki is ücsörögne a HE-stáb tagjai közül... Bővebben: Link
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Lehetőségként említettem.
(#) erbe hozzászólása Máj 6, 2022 /
 
Hoztak egy hajnyírót. Néhány hónap után elkezdett repedezni, foszlani a kábele. "-Nem garanciális hiba, rossz kezeléstől lehet. "
Magamban elkezdem leszedni a keresztvizet a kis kínairól. Boncolom a szerkezetet. Nem egyszerű. Hátoldalán dombornyomású embléma. Fabrikálta ... Gary. No nem a Gary Oldman, hanem a Hun Gary. Biztos még a mongol megszállás után maradt a kínaiaknál. Szétverem a tápegységet is, mert még forrasztani se lehet a kábelhez. Összeforrasztottam az újjal, húzom rá a zsugorcsövet. Erre eltörik a forrasztás tövében. Ragasztott tápegység, meg kell küzdeni vele. Kész, ragasztanám vissza. Próba. Erősen meg kell nyomni, hogy induljon. Ügyes kis rugókkal csatlakozik a dugvilla tüskéihez. Hiába igazgatom, csak erős nyomásra indul, a ráhelyezett fedél nem nyomja meg. Alaposabb vizsgálat. A panel szekunder részén középtájon repedés. Még egy forrasztás. Minden kész, látom a táp oldalán alig látható lenyomat. "Made in China" Mégiscsak jó volt az a megérzés. Belesütöttek egy fülhallgatókábelt a tápegységbe, abból is az ócskábbik fajtát. Biztos ez fért bele a megrendelő (ár)elvárásaiba. Néhány hajszálvékony drótocska van hajszálvékony műszál kötegre tekerve. Ezek a hajvágók általában 2,2-2,8 V-os motorral szoktak menni. A táp 9 W-os, nem mértem, végül is mennyit ad ki, de fülhallgató kábelt nem szoktak "erőátvitelre" (2-3 A) használni.
Kérdezem a megrendelőt, nem volt más baja? De igen. Néha nem akart menni, meg kellett rázni, odaütögetni.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Egy barátom a nagy pandémia alatt rosszabbul járt. Vett 3 vadiuj Marshall erösitöt, mert ugye egy gitárhoz ma már 4 erösitö kell még a probateremben is ( egy már volt neki).
Alig 2 hetire hivott, hogy 2 erösitö a 3-bol meghalt. Megnézem, nem érkezik villany a dobozba. Kiveszem a PC-böl a kábelt, azzal megy. Nicsak a hálozati kábel halt meg (kb 10 mm vastag kivülröl). Elöször azt hittem csak eltörött valahol, de egyszerre 2?
Levágom a dugot a végéröl, azt könnyebb cserélni. Akkor állt meg a vér az ereimben. A vastag szigetelésben 4 darab licnidrotocska lapult kb 0,3 mm átmérövel vezetékenként.
Az erösitök az USAbol érkeztek a kábel is. Nézem a másikat, ugyanaz. Szerencsére volt elég tartalék, de ilyen kábelt csomagolni egy ekkora teljesitményü erösitöbe a pofátlanság teteje, és elvben semmi kinai! ( legalábbis semmi erre utalo jelet nem találtam).
(#) dB_Thunder válasza Massawa hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Idézet:
„és elvben semmi kinai!”

Ami nem kínai az hamis! Szerintem az erősítő is ott készült...
(#) nedudgi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Mit válaszolt az eladó a reklamációra? Mert ugye ez DOA állapot.
Mekkora teljesítményű erősítő?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2022
Következő: »»   464 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem