Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1077 / 1152
(#) uniman válasza Kékróka hozzászólására (») Jún 2, 2022 1 / 1
 
Az a csatlakozó nincs is forrasztva ! Csak egyszerűen be van ütve a "lándzsa" az ónozott furatba...
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) kadarist válasza mgs hozzászólására (») Jún 2, 2022 / 1
 
Szia!
Keresd így: press fit connector.
(#) Gaszler válasza vision61 hozzászólására (») Jún 3, 2022 /
 
Köszönöm
(#) Sly hozzászólása Jún 8, 2022 /
 
Sziasztok!Nemtudom hol tegyem fel a kérdésem,ezért irom ide...Ebben a topikban láttam már mezőgép elektronikát,és ez is az lenne...Van egy john deere traktor,hidraulika részét vezérlő számitógép. A számitógép több mágnesszelepet és egyebeket vezérel...A probléma ott kezdődött,hogy az egyik mágnesszelep zárlatos lett...Ezt cserélve még mindig nem jo a készülék...Kinyitva a fém házát a számitogépnek,egy VN05nsp tipusu magas oldali fet meghajto( vagy ssr nemis tudom pontosan hogyan nevezzem) elfüstölt tokozása tárult elém..Nagyjábol ennyi a probléma vele,plusz még egy kis nyákjavitás de az nemnagy gond...Ami a probléma,az hogy nemtalálok hozzá másik fetet...Van ötletetel hol tudnám beszerezni?Kinábol nemakarok rendelni,azért is mert kina,meg azért is mert nemakarok két hónapot várni.A baj hogy még csak helyettesitést sem tudok hozzá...Valakinek van esetleg ötlete?Kilehetne e esetleg helyettesiteni egy sima fettel?Ha az adatlapban jol látom,a status lábán ad egy H szintet ha minden rendben van...Csak akkor ad L szintet ha valami nem okés(tulmelegedés,tulterhelés stb...) Belehetne csapni a vezérlöt ha tennék be egy sima fetet,a STATUS lábat pedig felkötném állando H szintre?Ez is egy megoldás részemröl,kérdés hogy müködhet e...Köszönöm!
(#) Régi motoros válasza Sly hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Gyanítom ez lesz az...
Ahogy elnézem ez 13A -t bír, nem hinném, hogy ilyet betesznek egy relé kapcsolgatására.
Egy relének elég legrosszabb esetben is pár 100 mA. Mást kapcsol az az alkatrész direktben nem?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2022
(#) Sly válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Igen őaz,viszont nem TO tokban hanem smd-ben...Igen valszleg nem,sőt biztosan hogy nem relét kapcsol...Ő maga egy "relé" és a mágnesszelepet kellene hogy kapcsolja...Sajnos a gép nem nálam van,csak a számitogépét hozta el a gazdija...Van ötleted a problémára?
(#) granpa hozzászólása Jún 10, 2022 / 1
 
Segítsetek, mik ezek, mire használhatók?
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2022
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Ezek különféle régi tv-be vló IC-k, nem igazán használható egyik sem.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Én is így gondoltam, de hátha valakinek pont ilyen hiányzik. Valamint, mivel nem találtam a keresővel, kíváncsi voltam, melyik vajon micsoda. Főleg a 3 kisebb érdekelt, a nagyok úgyis elég spécik (túl sok minden van bennük) lehetnek.
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
A 810 egy hang végfok, a többi kicsi pedig memória IC.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Ez már valami, de hol találhatók ilyenekről adatlapok? Néztem pár oldalon, de semmi.
Az a CAPE nagyon érdekes feliratú.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2022
(#) Suba53 válasza granpa hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Nem tudom, hogy a régi nagy elektronikai cégeink könyvtáraival mi lett. Valószínűleg széthordták, esetleg egy két jogutódhoz került, akik vagy megőrizték, vagy kiszórták a kukába.
A 70-80-as években már tonna számra érkeztek azok a katalógusok, adatlapok, amikben ezeknek a nagy része még megtalálható volt.
Az internetre meg nem került fel minden valaha gyártott IC adatlapja, csak gondolom azok, amik még akkor is gyártásban voltak, amikor elkezdték használni az online lehetőségeket.

Az ITT tokot például 1986 49. hetében gyártották.

A CAPE kezdetű valószínűleg nem az IC katalógus jele, hanem vagy katonai, vagy egyéb speciális kód, amit még régebben sem lehetett adatlapokon megtalálni.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2022
(#) uniman válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Hát nem!...nem egészen!
(#) kadarist válasza uniman hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Hát, akkor a TBA-val kevertem.
(#) granpa válasza uniman hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Bővebben valamit, alkalmazásilag?
(#) uniman válasza granpa hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Ultrahangos távirányító vevődekódere lehetne...
A Cirrus Logic meg valamelyik VGA kártya epromja...
ITT SAA: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2022
(#) Pixi hozzászólása Jún 11, 2022 /
 
Sziasztok,
Valaki tud segíteni, hogy ezt a chipet lehet-e kapni, mert nem találom egyik szám alapjan sem.
(#) Pixi hozzászólása Jún 11, 2022 /
 
Ezen a panelen van a chip és zárlat miatt a 3.3V helyett 8V-ot kapott.
Persze az is kérdés kell-e programozni.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2022
(#) antiktelefon válasza Pixi hozzászólására (») Jún 11, 2022 /
 
Ezen a panelen csak és kizárólag ez az ic van, miért nem veszel egy másik modult, kizárt olcsóbb legyen a chip és nem igazán kapni amúgy sem.
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 11, 2022 /
 
Lehet kapni ilyen panelt? Nem igen hozza a kereső.
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 11, 2022 /
 
De attól tartok ha lenne is ilyen, akkor kell rá a megfelelő tartalom.
(#) antiktelefon válasza Pixi hozzászólására (») Jún 11, 2022 /
 
Ha saját cucc lenne, azt mondanám TB-02 modul jó lehet felhasználásától függően, de a modul adatlapja elérhető nyilvánosan, ki tudod keresni mit lehet a helyére behuzalozni és hogy meg tudod-e csinálni, meg így fogalmam sincs a benne lévő flasht felprogramozza-e, amire rákötöd, de valószínűleg nem.
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 11, 2022 /
 
Ez egy Parkside okos akkuban van. Vizet kapott és a 3.3V helyett 8V-ot kapott. Így vége is lett. A B5 D2 3.3V GND TX RX lábak vannak bekötve a panelon.
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 11, 2022 /
 
Estét... Tessék mondani, ez a csatlakozó létezik 4mm -es átmérőjű koax kábelre?
RG6 F Type szövegre keresve csak ezt a normál méretet találja...
(#) Pixi hozzászólása Jún 12, 2022 /
 
Sziasztok,
Erről az IC-ről valakinek lenne infója? Nem találok semmit a szám alapján. Parkside akkuban van.
(#) antiktelefon válasza Pixi hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Tudom ez nem okos, de BMS. Szerintem jobban jársz, ha kicseréled, nem éri meg a munkát, egyedi, programozott chipekről van szó.
Bővebben: Link
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Hát most egyenlőre keresem a hibát, mert nem biztos, hogy IC hiba. Már 3 lyukgalván hibát találtam. Sajna megúsztatták a panelt. Ez sajna nem az a panel amit linkeltél, ez már az új okos akku amiből a fentebbi BT modul is van.
(#) Remci hozzászólása Jún 12, 2022 /
 
Sziasztok!

A képen látható P2 jelölésű alkatrész ( gondolom dióda ), milyen paraméterű lehet? A felső zárlatos, az alsón nyitó irányban 661mV-ot mérek. Mivel lehetne helyettesíteni?
(#) tufatofu válasza Remci hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 1
 
sod-123 tokozású zénernek tűnik az adatok alapján adatlap

jelölések
(#) antiktelefon válasza Pixi hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Mi akadályoz meg abban, hogy nem okos bsmt rakjál bele? A töltő gondolom kezeli ezt is és legalább működik. Nem jó ötlet ilyen energiasűrűsegű akkukat ázott bmsre bízni. Biztos van kirohadt furatgalván is, de akkor lesz megnövekedett ellenállású és más hiba is. Amúgy valaki akart az akkus sövenyvágójába új akkukat és akart 4Ah-s pakkot bontani, lehet egyszerűbb, ha eladod neki a cellákat és veszel egy új akkut.
Következő: »»   1077 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem