Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Walkie Talkie
 
Témaindító: vviktor2, idő: Júl 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Ezt találtam esetleg. Nem fordított a polaritás, valóban. Lehet az áram kevés.
Az 5. kép a címke.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2022
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Épp ezen a kevés áramon agyalok. Mert láttam ezt én is, és biztos, hogy nincs szüksége mind a 1,5A-re, de a 150mA lehet, hogy kevés?...
Most ha te is erre gondolsz, akkor érdemes lesz úgy kipróbálnom, hogy a 12V-os adapterem után kötöm be a 9V-os stabilizátort. Ha úgy működni fog, akkor ezt a trafós kistápot jól eltehetem valahová. Mert a Sokol-hoz már csináltam tápot. (Bár igaz, van másik Sokol)
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Mindenképp próbáld ki szerintem.
Elvileg a autóba való szivargyújtós töltője is 2 A-t ad ki.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2022
(#) Inhouse válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Hát mérd meg, hogy amikor rá van dugva, mennyire esik le a feszültség...
(#) szs válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Semennyire, marad a 9V.
Árammérőt beiktatva 0,0A (de ezt lehet, hogy írtam)
(#) Inhouse válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Akkor nem azzal van gond, hogy kevés a 150mA. Az adapter dugók megviccelhetnek, azonos külső átmérő mellett többféle belsővel is léteznek, ha nem pontos, akkor előfordulhat, hogy nem érintkezik.
(#) szs válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Érintkeznek, kiméregettem, mielőtt bekötöttem a másik végét a tápba.
A negatív szál összesípol az "akkupakk" negattív sarkával.
A pozitív sarok a tüskéhez képest 3,95V-ot mutat, ha bedugom a dugót a pozitív szálhoz képest is azt mutatja (ebben mondjuk nem tudom, mi a recece, mindeközben a pakk 5,05V)
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Ha a töltő rákapcsolásakor azonnal felugrik az akkuk feszültsége, akkor egy vagy több akku hibás. Az akkucsomag eléri a töltési végfeszültséget, a töltőáramkör nem szuszakol bele többet, nem is vesz fel áramot a 9 V-os oldalról. Ha jól értelmezem a mérési eredményeket.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 

Nem. 5,05 az akkuk feszültsége. Nem ugrik, ugyanúgy 5,05 marad ha rádugom is.

A 3,95V-ot akkor mérem, ha a pozitív sarok és a DC in tüskéje közt mérek. Amikor nincs a táp csatlakoztatva.
Ha hazaérek, lehet, lefényképezem. De az 6 után lesz, egyelőre az M6-on vágtázok.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
5.05 + 3.95 = 9

Ha a pozitív ág szakadt valahol a WT-ban, akkor a fenti feszültségértékeket lehet mérni de áram nem fog folyni az akkuk felé.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Na, ismét találtam parkolót, most az M0-n.
Tehát tapasztaltál ilyet már.
Akkor ezt így értelmezzem, hogy a rádiókban szakadt a töltőáramkör? Akkor a második lehetőség maradt: töltögetem az akkukat rádión kívül, külső töltővel.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 1
 
Miattam ne állj meg!

Nem, nem tapasztaltam ilyet de a feszültség- és áramértékekből ez jön ki. Mármint hogy szakadt a töltőáramkör. Esetleg a pontos 9 V nem elég a rendszernek, ezért el sem indítja a töltést. Ha van lehetőséged, labortápról próbáld tölteni 10, esetleg 10.5 V-ig emelve a feszültséget, hátha alapon.

Egyébként cellánként tölteni az akkucsomagot mindig jobb, mint sorba kötve. Ha ez is alternatíva, hagyd a fenébe az adapteres töltést.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Most már itthon álltam meg. És hogyne állnék meg, örülök a segítségnek, és vsak akkor tudsz, ha időnként én is reagálok.
Idézet:
„Esetleg a pontos 9 V nem elég a rendszernek, ezért el sem indítja a töltést.”

Erre gondoltam, csak mégsem próbáltam ki. Labortápom ugyan nincs, de állítható feszültségű kb. 200mA-ig terhelhető tápom van. Most épp vacsora utáni lazulás van, de mindjárt előszedem. Csak cigi meg sör kicsit.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Na, ő az (ez is talált, csak pocit alakítottam rajta)
Mindjárt összemadzagolom.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Hiába...semmi.
Mondjuk ezt bevásárlások előtt is kipróbálhattam volna
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Labortáp:
Gondoltam rá, hogy egy

ilyenből
A trimmereket "tekerentyűs" poikra cserélve, áram-feszültségmérővel ellátv jó kis próbálgatós labortápféle kijöhetne. Jól gondolom?
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Nem ismerem a modult, csak egy határozott talánnal tudok felelni... Ha valóban beállítható az áramkorlát is, akkor egyszerű feladatokhoz jó lehet de tartok tőle, hogy érzékenyebb áramkörökhöz nem. Pár hasonlóval találkoztam már, nagyon zajos kimenetük van.
(#) Inhouse válasza szs hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Van amire jó lesz, van, amire nem. Ahogy írták, zajos és az áramgenerátoros rész sem tökéletes.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem