Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1083 / 1149
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
X0HV-nak látom
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Nyertél, tényleg az.
Bővebben: Link
AO3400A AO semitől elvben, N fet, az elsőp két karakter stimmel, ami ezeknél sokszor elég, a többi az gyártási időt jelöl, de amiket találok képek, azokon nincs meg ez a felülvonás. Ki kell mérni N fet-e valóban.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2022
(#) mraulajos válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Ez egy mozgás érzékelős relé kapcsoló. Mozgásra, egy (víz) szelepet nyit, ami le spricceli a macskát.
Mikor ráadom a tápot, 9V ot, ez a kis alkatrész azonnal tűz forró lesz. 2A-t vesz fel az áramkör.
Lehet ez zárlatos? A végén, a 20 as számnak van jelentősége?
(#) antiktelefon válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Semmi nem számít ennél kb, az elforgatott számok még annyira sem.
1. láb a gate, először mérd meg a másik kettő fele van-e zárlat rajta vagy test fele. Ha igen, cseréld ki, kb bármilyen N fetre, ami hasonló rdson és drain áramú vagy jobb, nagyon rosszabb nem lesz. Illetve ha nincs zárlat a gaten meg kéne nézni amit kapcsol, azon nincs-e zárlat. (meg ha rossz és cseréled,akkor sem árt ezt ellenőrizni.)
(#) Imi68 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Szia Lajos! Esetleg ezt keresed?

xohv.PNG
    
(#) antiktelefon válasza Imi68 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Konkrétan hestoreban is van, nem kell Kínából. Alin nem írták le micsoda, de taobaon keresve kidobja a típusát is.
(#) ksanci hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Sziasztok!

Egy ilyen kettős tekercsre lenne szükségem, egy nem működő CAN busz elektronikában van. Valahogy sikeresen letörték. Semmi infóm nincs róla, lehet egyáltalán bármi hasonlót kapni? Sajnos a fotó nem a legjobb, épp nem működik a makrós gépem
A közelebbi végéről le vannak törve a kivezetések. Kb. 3 mm hosszú és 1,5mm széles.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022

tekercs.jpg
    
(#) antiktelefon válasza ksanci hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Bővebben: Link
Amíg nem jön meg, kézzel toroidra tekerttel vagy nagyon talán átkötéssel is helyettesíted.
Bővebben: Link
Nem ellenőriztem CAN-hoz jó, de méret kiosztás meg többi stimmel.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) Genin hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Sziasztok,
Egy mágneszárhoz, tartozó doboz, ami a 230V ac-ből 12V dc-t csinál, és aztán azt egy relével kapcsolgatja, meghalt, se kép se hang. Ha minden igaz, egy termisztor, és egy biztosíték halt meg. A termisztorra NTC 10D-9 van írva, a biztosítékra pedig T2AL250V. A gondom az, hogy sehol nem találok ilyen alkatrészt, termisztor volna kínából (talán még biztosíték is), csak onnan 1-2 hónap a szállítás.
Ha valaki esetleg tudja, itthon hol lehet kapni, vagy hogy milyen egyenértékű alkatrészekkel helyettesíthetem őket, és megosztaná velem, az nagyon jó volna

Köszönettel, Balázs

IMAG2687.jpg
    
(#) ferci válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Szia!
Első lépésben cseréld ki a biztosítékot egy 2 amperes lassúra ( T jelzés).
A termisztor helyére pedig köss be egy párszáz wattos 230-as izzót, vagy hasonló nagyságrendű fogyasztót és ha nem éled fel a tápod, akkor valahol zárlat van - addig ne is tegyél bele termisztort se, mert újra megszakadhat.
(#) Genin válasza ferci hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Szia,
Tudsz ajánlani egyet, amit holnap Pesten meg tudok venni?

Köszi
(#) ferci válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Biztosítékot vagy termisztort?
Szerintem menj el a Hestore boltjába, vidd magaddal a kiszerelt dolgokat és ennyi.
Ha nem találsz másik "gyengeáramú" boltot.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) Genin válasza ferci hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Igazából mindkettőt
Kipróbálom az izzós terhelést, de ha jó minden, akkor készre tenném
(#) Bakman válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Annyira ne siess az alkatrészvásárlással. 99.9 %, hogy masszív zárlat van a rendszerben, a biztosíték nem csak szimplán kiégett, hanem elillant, kicsapódott az üvegen.
(#) Genin válasza Bakman hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
De valahogy be kell üzemeljem, hogy lássam mi baja...

Te mit tennél?
(#) Bakman válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Műszerrel ellenőriznák pár alkatrészt.
(#) Genin válasza Bakman hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Nem egyszerűbb 200 forintért megvenni az alkatrészt, és kipróbálni?

Nem kötözködöm, csak nem szoktam ilyet csinálni, és 0-ról megérteni a kütyünek a működését valószínűleg nem lenne nekem egyszerű.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) kaqkk válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Megveszed kicseréled ,elfüstöl mehetsz újra a boltba .... megint 200
(#) Remci válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
De,egyszerűbb. Pláne ha sok felesleges 200Ft-od van
(#) Bakman válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Sőt, ha eleve veszel egy új tápegységet/vezérlőt, az a legegyszerűbb. Már ha nincs otthon semmilyen műszer. Mérések nélkül csak vaktában lövöldözés igaz, néha összejön a dolog.

A 200 Ft csak az alkatrészek ára, számold bele az időt és a távolságot is.

Megjegyzés a HEStore-hoz: A csomag átvételére az SMS, illetve e-mail értesítő kiküldését követően van lehetőség.
(#) ferci válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Talán tisztázni kellene, milyen jellegű a tápod.
Kapcsolóüzemű vagy egyszerűbb analóg.
Utána lehet vagy sem tesztelgetni, mérni.
Így még ötletelni is nehéz, merre indulj.
Amiket már leírtam, ettől függetlenül megpróbálhatod.
(#) Genin válasza Bakman hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Az új doboz vétele a c terv

Igazatok van, nem azért mondtam, csak amíg ti kiméritek amit kell, az 20 perc, nekem meg 2-3 nap volna gondolom, nem szoktam ilyet csinálni.

És nem fellengzősen írtam, nekem is számít az a 200 ft, de egyszer úgyis el kell menni megvenni, akkor veszek többet, és 200 forintot rááldozok egy próbára, hátha nem kell 2 napot szenvednem a vizsgálattal.
(#) Genin válasza ferci hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Ránézésre nem volt más baja.

Itt egy kép a netről, ugyanilyen van nekem is, a jobb felső sarokból szedtem ki az alkatrészeket (a kék vonaltól balra van a bizti, jobbra a termisztor)
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) ferci válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Ez nagy falat lenne neked...primerben a fetet ( vagy tranzisztort ) kimérni, pufferelkón találsz-e zárlatot, a meghajtó ic egyáltalán hogy néz ki, nincs-e eldurranva, stb..
Utána jöhetne a szekunder kör visszamérése segédtáppal..
(#) Genin válasza ferci hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Én is ettől félek
Ezért mondtam, hogy 200-at megér nekem
(#) antiktelefon válasza Genin hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
10ohm, 2A max és 9mm-es. Vagyis bármilyen NTC jó kb ami 10ohm körüli és minimum 9mm átmérőjű, ha nagyobb, akkor valószínűleg a 2A-t is teljesíteni fogja. De valóban meg kéne nézni mi van. Illetev ez az NTC nem tűnik égettnek így szemből. Ezenk szenesre szoktak égni. Illetve kéne kép a tápról. Ha csak a szokásos ipari 12V táp, lehet cserélni egyszerűbb.
De amúgy fogod a panelt és a nagy kondit egy 230V-os izzón át kisütöd, majd utána mérsz ellenállást a két lába között, 0-ról viszonylag gyorsan kell felfele mennie sokszáz vagy több kohm felé. A primer oldali feteknél meg keresnék pinoutot (esélyes 1. láb a gate, de nézd meg) és mérném a pufferkondi -- jelzésű lába felé az elelnállsáukat sokszáz k állásban és dióda módban, ha nincs zárlat, lehet tudod te is javítani.
Illetve teszt erejére a bizti és ntc is kihagyható, ha 100W-os izzón át éleszted. De leválasztótrafó nem árt az ilyesmihez meg az sem, ah tudod mit csinálsz.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) Genin válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Az ntc-n 0.3 ohmot mérek a 10 helyett. Az biztos meghalt...
Dobtam be egy képet a kütyüről, ahol látszik a táp. Az egész egy nyäkon van.
(#) ferci válasza Genin hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Akkor az biztos jó, ne szedd ki.
(#) antiktelefon válasza Genin hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
NTC szakadásba megxy, a 10ohm egy adatlapi adat, simán csak rámérve sokkal kevesebb. Ha a bizti rossz esélyes nem fogod megoldani, ha átkötve izzóról nem indul jól. (De annyira bírom, hogy mindig úgy kell kihúzni az infot, ha előre írod 0.3ohm, tudnánk jó.)
(#) Bakman válasza Genin hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Ha az NTC papíron 10 Ω és jól mértél, akkor hibás és okozhatja a biztosíték ilyen mértékű kiégését bekapcsoláskor úgy, hogy más galiba nincs a tápegységben. Az alkatrész lényege a bekapcsoláskori túl nagy áramok kialakulásának megakadályozása lenne, 0.3 Ω kevés.
Következő: »»   1083 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem