Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   136 / 137
(#) grys hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

Nem kimondott lézer szóval bocs az offért de itt esett róla szó, dichroic szűrőt honnan lehetne beszerezni ill a 3M ablakra való dichroic fóliája alkalmas lenne e pótolni üvegre ragasztva a hiányzó szűrőt?
(#) djkoxi válasza grys hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
djbörze
Nem tudom él-e még a hirdetés.
(#) Djatis hozzászólása Jan 24, 2018 / 1
 
Sziasztok !
Kedves kollégák

Párom most végzi a műkörömépítő tanfolyamot és gondolom hallottatok már az UV zseléről.

Tökéletes anyagnak bizonyul ha galvóhoz vagy bármihez amiben tekercs van .
Tekercset jól fixálja ugye UV alatt pillanatok alatt meg köt kb 3 perc.
kis időre kibír kb 90-100 fokot is és nem töredezik.
Nálam 200 fokon kezdett puhulni
Kifolyt vagy nem kívánatos csöppenés eltávolításához használjunk reszelőt
De ha nem érte UV fény és nem kötött meg még akkor simán törölhető.
Kötés után a felületen egy enyhén ragacsos felület képződik s ezt aceton mentes körömlakk lemosóval kell megtörölgetni és kész.
Jó kipróbálást kívánok.
Jómagam gondolkodom a porcelán fixáláson is de az nem lesz flexibilis .
Vagy miután kipróbáltam a porcelánt,véleményezni fogom.
(#) aranyef válasza Djatis hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Szia.
Az UV aktiv ragasztó nem mai dolog. Az optikai cement is pontosan ilyen. Gondolom lézershows dolgokban ilyeneket használnak.
Csak egy megfelelő UV LED kell hozzá és pár pillanat alatt köt. Ha jól tudom hőre szétesik igy az arra nem érzékeny alkatrészekről leválasztható szabályzós hőlégfúvóval.
(#) Mate78 hozzászólása Feb 1, 2018 /
 
Sziasztok,

szerintetek mivel lehet egy optikai szálból (szerintem SMA csatlakozó) érkező lézer fényét fókuszálni?
Jelenleg, miután kilépett az optikai szálból, 5cm-re már kb 10mm átmérőjű a fénysugár.

köszönöm.
(#) datamoon250 hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. Ha egy Ledes többprogramos fútófény vezérlőben a ledek helyére 5mw-os lézermodulokat tennék,működne a dolog? Köszönöm előre is.
(#) dB_Thunder válasza datamoon250 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Hogyne működne!
(#) datamoon250 hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Köszi szépen. Egy beam tabble lézert csinálok,és útváltók kiváltására ezt találtam ki.
(#) dave500 hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Sziasztok! Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne, ILDA jel-erősítőt szeretnék építeni, arra gondoltam hogy valahogy műveleti erősítővel oldanam ezt meg, valaki esetleg gondolkodott már hasonlón?
(#) dB_Thunder válasza dave500 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Idézet:
„ILDA jel-erősítőt szeretnék építeni”

Ezalatt mit értesz? Minek erősíteni?
(#) dave500 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Gyakorilatilag egy splitter-re lenne szükségem.
(#) Szabi1 hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Dj Lase100R lasershowm, a tükrök le vannak törve, így került hozzám.
Van benne egy állítólagos 100mW piros laser, mindenesetre erősebb sokkal mint ebben a piros: Bővebben: Link
Milyen adatok szükségesek a laserről, ha szeretnék vásárolni még egy zöld és kék lasert, a cél RGB lézershow építése. Mennyire lehet gyors ennek a galvoja? Olvastam még régen valahol itt fórumon, hogy a DVD író egyik kocka kristályával lehet egyesíteni a lézerdiódák nyalábjait, jól emlékszem?
Vezérlőnek lehetne "arduino"-t hasznalni, ha írok hozzá programot? (Inkább valami IoT-s ESP modul lenne, de hasonlóan lehet programozni)
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) Djatis válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Hali

Arduino van nekem is vezérlésre egy megépített OLSD dac készen meg egy félben.
Én meg arduinost keresek aki az egy panelem programját átmásolná egy másikra és akkor működne mégegy dac
A dvd író kockáját már próbáltam. nem jött be nekem sok a veszteség. akár a zöld vagy a kék rákeverésekor. illetve ha nem minőségi modult használsz zavaros lesz a szórás miatt.
Előszöris mekkora tápfeszek vannak a kütyüdbe ? Illetve milyen terhelhetőségek ?
Persze ha még aktuális lehet a kérdés.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
(#) Szabi1 válasza Djatis hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Nos van egy 1W kék lézerdiódám lencsével aminek még nem készítettem el házat, sem hűtést, valami aprópénzért vettem. Lootoltam zöld piros dichrot, van egy kész zöld modulom ami egy ilyen motyóból lett lootolva: Bővebben: Link elvileg 40mW de erősebb vagy 2-3x mint a piros. Kellene valami kapcsolási rajz megfelelő biztonságos áramgenerátorhoz a kék diódára.
A cél az lenne, hogy a kék dióda tudjon olyan erősen világítani mint a zöld de ne tűnjön erősebbnek. [off]A projektről volt egy csomó összeszedett infóm mikor elkezdtem, de sajna már nem találom s nem vagyok jelenleg képben.[/off]
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2019
(#) Szanda81 hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Keresnék laserworld 250 rgb laserhez a képen látható galvot! Hatha volna valakinek elfekvőbe.
Köszönöm! Esetleg ha valaki tudna privátba galvo epiteshez tanacsot adni.
(#) ColT hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Hello,

Van valakinek ötlete/forrása olcsóbb galvokra? Építenék lézeres órát, ha értelmesen meg lehet oldani - a hangszórós eltérítés jól működik, de hangos, és nem igazán van olyan megoldás, amiről tudnám, hogy érdemes vele elindulni.

- Ha van pár ezer Ft-os gyári galvo, az pl. jó lenne
- Léptetőmotor elég gyors lehet?

Köszi
(#) Gafly válasza ColT hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Csabán volt egy (ámbár lehet hogy nem pont óra), az ajtó melletti bal sor középrészén, a robotosok között.
Mohinger szerintem egyből vágja, hogy ki volt...
(#) ColT válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Hogy mi? Hol?
(#) Djatis válasza ColT hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Az attól függ mennyire megengedett hogy vibráljon az ábra.
de a léptetőmotor sem lesz halk
(#) kaqkk válasza ColT hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Idézet:
„Léptetőmotor elég gyors lehet?”
Nem ! Ha jó meghajtót találsz lehet csöndes a stepper , de nem elég gyors (ha működik is szaggatott lesz a vonal vagy vibrálni fog ,ahogy Atis írta ) Viszont ha van pic égetőd akkor kipróbálhatjuk .
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2021
(#) nemgyuri válasza Gafly hozzászólására (») Jún 26, 2021 /
 
Sziasztok! Azt a holmit én követtem el.
A kiírást a klasszikus TV eltérítéssel oldottam meg. A vízszintes eltérítést egy lézerprinter forgótükre biztosította, míg a függőlegest egy léptetőmotor. Sajnos a léptetőmotor soha nem tudott pontosan a kívánt pozícióban megállni, ezért játszani kellett a függőleges eltérítés helyzetével, az olvashatóság érdekében. Ezen kívül alul és fölül üres sorokat is be kellett iktatni! (Csak érdekesség kedvéért raktam össze és vittem Csabára)
(#) Árpi hozzászólása Júl 16, 2021 /
 
Sziasztok! Sok évvel ezelőtt abbahagytam a lézershow-t szó szerint bevágtam a sarokba,mert a galvo meghajtó áramkőr nem volt megfelelő csak sugárjátékra,ebből mindenki tudja hogy melyikről van szó,de látom most hogy végigolvastam vagy 100 oldalt egy egy kedves fórumtárs nem sajnált sem időt,sem munkát belefektetni,hogy meg lehessen esetleg egy jobbat építeni.Egy hangkártya dac-ot építenék,és felhasználnék hozzá egy szabályzót,ami végül is itt-ott megjelent. Tudom hogy sokan megvették készen,de talán ha valaki hozzá szólna hogy megfelelő lenne akkor megköszönném! A végfok külön panelen van azt meghagynám.

Pd origin.pdf
    
(#) dB_Thunder válasza Árpi hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Az a baj, hogy ez nem PID.
A PID-et hangolni sem egyszerű! Én sokat olvasgattam mire nagyjából érteni kezdtem!
(#) Árpi hozzászólása Júl 16, 2021 /
 
Igen igen,emlékszem hogy régen írtál róla és csatoltál is egy komoly doksit mellé,még nem készítettem el,csak megvan a panelterv is és gondoltam komolyabb mint a régi volt,hogy nem csak sugárjátékra való.Vagy talán egy kis ára is kijön belőle.
(#) Árpi hozzászólása Aug 8, 2021 /
 
Sziasztok! Ezt találtam.
(#) djseed1 hozzászólása Dec 7, 2021 /
 
Sziasztok.
Van egy Laserworld EL-400RGB lézerem. Az a kérésem, hogy ezt dmx-en rá lehet e venni, hogy valami másat is tudjon kirajzolni ne csak a bele programozottakat. Szétszedve kicsit meglepődtem, hogy léptetőmotoros mert a noname olcsó animációs lézerem mintha komolyabb lenne tőle.
(#) Djatis válasza djseed1 hozzászólására (») Jan 7, 2022 / 1
 
Természetesen rá lehet venni.
én régebben építettem át de előszöris szerezz vagy vegyél
USB dac ot addig felesleges hozzákezdeni.
ha az megvan írj.
(#) Sinike hozzászólása Szept 26, 2022 /
 
Sziasztok.
Nem témába vágó kérdésem van, de talán ennyi emberből lesz aki tud választ adni
Van egy keresztlézerem (Würth MLL-12), ami leesett és eltörtek az üvegek benne. Valami speciális üveget kell vágatnom bele, vagy egyszerű üvegesnél egyszerű üveg is megteszi? Gondolok arra, hogy ami nem torzítja a vonalat...
Köszi előre is
(#) Janszi válasza Sinike hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
A vonalat vagy célkeresztet rá szokták gőzölni az üveg lencsére,és persze nem sima üveg
(#) Sinike válasza Janszi hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
Hi.
Bocs, félreérthető voltam. Csak a burkolatba kellene valami.
A vonalat a lézer most is kivetíti (egyszerű hagyományos üveghengeres lézermechanika van benne), működik ablak nélkül is. De jó lenne valami üveget vissza ragasztanom, hogy ne kelljen annyira félteni a portól.
Tehát van egy műanyag háza kis ablakokkal, amiben jelenleg nincs üveg. (próbáltam vékony plexit, de az torzította a kivetített vonalat - megvastagodott)
Következő: »»   136 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem