Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3447 / 3546
(#) mnyugger válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 19, 2022 / 1
 
Az elmúlt 30 évben mindent megtettek azért, hogy a humán erőforrásból kiirtsák az összes érdeklődést.
Örül, ha zabálhat, nem fázik, van hol ledögleni.
Ez a modern kori rabszolgatartás.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Lehet, megérné Pestre jönni emiatt. Megnézheted a neten is a pesti pénzváltókat. Az Erzsébet körúton van (volt?) egy nagyon jó váltó. A váltási árfolyamok ki vannak írva; megnézed a legjobbat.
(#) szs válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Utolsó információm szerint (ő maga adta) irtózik a számlától/kártyától. Kb ezért is akarhat váltani oda-vissza.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Nov 19, 2022 / 1
 

Úgy még útiköltség is rakódik a váltás költségére...
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Arra gondoltam, hogy úgyis feljön (szokott) Pestre, akkor elintézi.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Nem pénzváltás, csak Bécs.
Érdemes jeggyel együtt "BKV" bérletet is venni: Bővebben: Link
Kártyát mindenütt elfogadnak.
Kp. csak meglehetősen ritkán kell, például ha hirtelen rádront a pipilhetnék.
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 19, 2022 / 2
 
Kiölnek mindent. Például a november van még és karácsony mindenütt.
Legalább az Adventet várnák meg. Szubektív véleményem.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) SALáta válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Nálunk ha hoznak.... akkor azt be kell cipelni . Szomszédok örülnek, 8 köb 1 nap alatt mindenestől. Kell a gép, volt hogy 45 C fokba...
(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Nekem 7 köbmétert (erdei) hoztak. Behordtam az utcáról egy nap alatt talicskával.
(#) SALáta válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Szép teljesítmény. Én inkább felvágtam a helyszinen. Erti a fuvaros hogy kell kötésbe borítani. De 130 inditásnál tovább nem számoltam. A karom a végén majd leszakadt. Áldom eszem nem retróztam.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Mifelénk már október vége óta karácsonyi díszítések, zeng a karácsonyi zene mindenhol. Már most unalom az egész, nem pedig hangulat.
(#) mek-elek válasza sany hozzászólására (») Nov 20, 2022 / 1
 
Az én meglátásom a dologban, más nem változtathat meg a Te tudtod nélkül...
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
A hideg időre való tekintettel aligha. Kivéve ha valakinek hozni kell valamit vagy én megyek érte. Közben megoldódott a nagy impedanciás fejhallgató probléma HA4023 által.
(#) Skori válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 20, 2022 / 5
 
De bizony, az agymosás ami megy működik, nagyon sok emberen látom. Persze vannak kivételek (szerencsére a fiatalok között is), de a többségnek, ha elég sokat ismételnek valamit, akkor előbb utóbb átveszi...
Egy idő után természetes lesz, hogyha két királyfi van a mesében, és azt bélyegzik meg, aki szóvá meri tenni, hogy azért nem ez a természetes, és egy mesében ez lehet, hogy nem oké. Vagy (amit már itt is tapasztaltam) aki reklámszűrőt használ = tolvaj (sokak szerint)... Finoman szólva nem értek egyet, de ugyanakkor le is sz..om, aki inkább fizetni akar, hát tegye, az ő dolga.
Szóval van aki csak megrázza a kolompot, a birkák meg szépen bégetnek, ahogy elvárják tőlük, és mennek utána akár a vágóhídra is. De néha kezdem úgy látni, hogy ez nem feltétlenül baj, birkákra is szükség van, csak vegyük észre időben ha belőlünk is birkát akarnak csinálni, és ne legyünk azok.
Egyúttal a "jelentgetők" figyelmét is felhívom rá, hogy semmilyen pártállást, vagy politikát nem vittem a dologba, ezek csak egyszerű tények - vagy legalábbis én annak gondolom, de a tévedés jogát is fenntartom .
(#) moltam válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2022 1 /
 
Birkát csinálni többféle recept szerint lehet, a linkelt kiváló weboldal egy másik irányvonalat képvisel, ráadásul a nyáj pénzéből (is), ami külön zseniális.
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Nem tettél te pártállást, csak részben érthetetlen.
Hogyne lehetne két királyfi egy mesében -meg kell verekedniök, vagy békét kötniük. Ez a mese (bármely) lényege. Csak nem tudom, mi köze a karácsonyra készüléshez.
A kolomprázás, vágóhíd izé sem követhető karácsonyra készülvén. A jelentgetőktől (házmester) rettegés végképp nem.
Én már készülök az ünnepre, mert közeledik. Engem nem zavar, ha a kereskedők is veszik a lapot, készülnek. (Jobban zavar, amikor Mikulás napján nem kapok csokimikulást).
Én sokszor arra gondolok: azokat zavarja ez, akik kényszerként élik meg, ajándékvásárlási kényszerként a karácsonyt. Hát elárulom: NEM KÖTELEZŐ. Nem kell ajándékozni, nem arról szól. Nem kell mindig azon morfondírozni, hogy a kereskedők pénzért kereskednek. Morfondírozzunk azon: ingyen is dolgozhatunk. (Ha már a kereskedőt arra irányítanánk igazánból)
Sőt, az ünnepeket is titokban tarthatjuk meg, mert mások (kajakra) erre kényszerítenek. De jó lesz.
Mert ez az agymosás. Megéltük, fenyőünnepnek kellett hívni, nem szabadott továbbmenni ezen. Most már fejlődjünk, ajándékot én nem adhatok? Aki kényszerűen ad, az engem átkoz. Hát ő ne adjon, én meg azt csinálok, amit én akarok.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 / 3
 
Nem állítottam, hogy köze lenne a karácsonyhoz. Nem tudom honnét vetted...

De ha már karácsony: Azt látom, hogy mindenki rohan és vásárol, mindegy mit, csak ki legyen pipálva mindenki - mert az is vesz valami sz@rt, és viszonozni kell. Aztán mindenki kap pár haszontalan vacakot, ami a kukában végzi, vagy jó esetben tovább ajándékozzák. Tisztelet a kivételnek aki próbál, az adott személyt ismerve, neki szóló, valódi ajándékot adni, rászánni az időt stb... De szerintem ez nem erről kellene, hogy szóljon. Legalább 10 éve azt szoktam mondani a családban, hogy nem kérek senkitől sem ajándékot, és senkinek sem fogok ajándékot venni. Mindenki vegye meg magának amit szeretne, aztán összejövünk, és megünnepeljük karácsonyt. Egyetlen kivétel a gyerekek, nekik mindig viszünk valamit. De a vásárlási őrületből kimaradok, csak néha elképedve nézem mennyi felesleges szemetet eladnak (és megvesznek) ilyenkor az emberek.
Persze lehet, hogy megint én vagyok a rossz... de ez van gyakran kilógok a sorból.
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 / 1
 
Csak egy érdekes tény: Karácsony közelében történik a legtöbb öngyilkosság. Aki egyedül van, gondolom már hányni tudna az erőltetett karácsonyi hangulattól, meg "szeressünk mindenkit"-től... Főleg mikor már novembertől ez folyik a vízcsapból is. A kereskedők nem izgatnak, ők is meg akarnak élni (többnyire a sok birkából ), de pl. a reklámot utálom, és hogy minden hulladékot rá akarnak sózni az emberre, csak mert "jön a karácsony"...
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Onnan indult az egész, ahhoz kapcsolódtál.

Persze, én is erről beszéltem, mindenki rohan, kényszerűen ajándékoz, és ezért szidja a szent ünnepet (miközben én sem vagyok igazán vallásos, semmilyen, csak zavar, ha valaki a tehenet tagadja, de a tejet követeli)

Idézet:
„lehet, hogy megint én vagyok a rossz”

Ugyan már... csak figyelmeztettelek, hogy ne folytasd a csapdát. Tudod, hogy az ünnep mégsem arról szól, amit 80 éve el akarnak hitetni velünk (és már azok is elhiszik, akik akkor még mást mondtak)
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ha pedig már a két királyfit is kivesézzük:
Idézet:
„Hogyne lehetne két királyfi egy mesében -meg kell verekedniök, vagy békét kötniük.”
Hát persze, olyan békét kötnek, közben meg elfogy még egy vödörnyi vazelin is
Hogy jön ez a karácsonyhoz: hát lesz aki meg is veszi majd ezt a mesekönyvet, ajándékba, karácsonyra... Persze a könyvben még a vazelines rész előtt befejeződik a történet.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Érdekes (szerintem tévhit) ez a karávsonyi öngyilkosság. Nagyobb összegbe fogadnék veled, hogy
NEM SZEMMEL LÁTHATÓ, azaz nem 1-2% nál nagyobb (és nem is minden évben) a karácsonyi öngyilok.
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
(Az eddigiek alapján gondolhatnád, hogy egész másként értettem. Kezdesz pont a számomra nemszeretem irányból kontraérvelni
Ha pedig olyan két királyfiról szóló történetet szerettél volna ideidézni -hát hidd el: nem olvastam. Nem is igen fogom elolvasni. Inkább a Dzsungel Könyve.)
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) szs hozzászólása Nov 20, 2022 / 1
 
Mindeképp: agyonizéljük megint a dolgot.
Ünnep jön, elsősorban szívből készüljetek.
Nem ajándékvásárlási kényszer, egy muszlim nem is biztos, hogy most ünnepel. (Ebbe nem is kell belemenni, pedig tudnék)
Aki nem keresztény gyökerű, annak még ünnepelni sem kötelező. (Pláne, hogy neki sem. De ő megünnepli, mert úgy él, úgy érzi, úgy hívja a szíve)
Akkor mitől az ünnepi készülődéstől idegeskedés?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Sajnos ezt táplálják a korai karácsonyi reklámok, üzletek kirakatai, karácsonyi termékek stb.. , a vásárlási kényszert.
(#) zolika60 hozzászólása Nov 20, 2022 / 2
 
Nem számítanak a karácsonyi reklámok. Csak az számít benned mi van erről.
(#) sany válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Jogos.
(#) mek-elek válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Nem mondtál újat. Ezt már a Pink Floyd 1977-ben az Animals albumában megírta.
(#) Ódenka hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Karácsony, ill. Ünnepek és Ünneplések margójára...
Ajándék is, valami, valamennyiért. A fiam a pc bővítésében, vagy valami technikai segítség, monitor, memória csere és azt mondja, tudd be Karácsonyra (Névnapra, szülinapra)
Fájó szívvel nézem meg a 30 évvel ezelőtti házi videót, ott még majdnem mindenki megvan, hogy úgy mondjam... Most is, amikor már csak maroknyiak vagyunk, mindig gondolok rá, most még őrizzük meg ezt a pillanatot, ha csak ennyien is, de megvagyunk, vigyázzunk egymásra, magunkra.
Ahogy mondani szokás, ha egészség megvan, nagy baj nem lehet...

Reklámok, vásárlási kényszer? Ugyan már. A kereskedők, meg a blekfrájdék izgatnak a legkevésbé. Ha kell, megveszem és azt, ami nem veszélyes hulladék már dobozában. Jó ideje megválogatom, miért érdemes idegeskedni, mérgelődni. Néha sikerül... Most vettem még egy Vaniglia csemetét, mert egy van és idén először termett, 17 db-ot. Ajándék annak a családból, aki szereti.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2022
(#) antiktelefon hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Másoknak is hajnal óta halott a logout/hardverapró? Nem férek hozzá így egy elérhetőséghez és elég bosszantó.
(#) KBal76 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Úgy fest hogy valami kisiklott ott.
Következő: »»   3447 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem