Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   79 / 82
(#) Massawa válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 22, 2023 / 2
 
Az nem igen játszott szerepet, mert sok lemez kis lyukkal készült, de kitörhetö középpel. Ráadásul a lemezmasszából amugy is eleg sok hulladék volt, pl a külső szélét a préselés után kellett levágni. Amin később elkezdtek sporolni az az anyagvastagság volt, de nem az anyagár miatt, sokkal inkább a tömeg miatt, mert az extra szállitási költséggel járt.
Az a nagy lyuk szerintem is inkább a kezdetleges wurlitzerek miatt volt,

Ehhez jött még egy licencháboru is 2 nagy amerikai lemezgyár verekedett a piacért ( övéké voltak az első wurlitzerek is, igy azokban csak a gyár lemezeit lehetett lejátszani. )
Pl Angliában szinte végig kis lyukkal jelentek meg a kislemezek.
A többiek meg kivártak ekkor jelentek meg a kislemezek a kitörhető középrésszel.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2023
(#) mek-elek válasza Massawa hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Én értem, hogy véded a magad igazát... De nálam nem indok, hogy "mert sok lemez kis lyukkal készült". Mennyi lenne a "sok" a milliós nagyságrendben készült kislemezekhez képest. Aztán azt sem tudom, hogy milyen arányban vehető figyelembe a wurlitzerek használatának mennyisége a kiadott lemezekhez képest. A wurlitzereket afféle piaci jelenlétnek tartanám. És akinek bejött egy szám, az inkább megvette magának, mert úgy akkor hallgathatta, amikor kedve tartotta. Ha pedig a fellelhető lemezeket nézem elsöprő a kivágottak aránya. Az meg, hogy nem számít az anyagfelhasználás nagsága, ilyen mennyiségnél, az nálam mérnöki "naivság" kategóriája.
(#) Massawa válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Nem védem sem a magam igazát, csak hiteles informáciokkal szoktam érvelni ( utànnanéznetsz) . A kezdetben a lemezek méregdrágák voltak és akkortályban( s nem is volt minden lemez mindenhol elérhető) minden kocsmában stb helyen diszes zenegépek voltak. Nálunk jo 10 évvel később mint az USAban. És ezek a zenegépek a lemezgyárak tulajdonai voltak, és némi felárért a kocsmának bérbe adták és a bevételt lefölözték. Mind a kettőnek jol jött a kocsmàban sokan a legujabb slágerekért jártak, ami a lemezgyárnak is jo volt meg a kocsmának is.
Amugy mifelénk is hasonlo volt a rendszer. A zenegép nem az étterem stb. tulajdona volt, hanem egy külső vállalaté, azok adták a gépet és a lemezeket is és ők vitték el a hasznot is. Én is ilyen cégnek dolgoztam fiákkoromban. A zenegép reklámnak is szolgált, mert nyugaton a lemezkiadok hetente töltötték a gépbe az uj lemezeket, azaz sok dalt először a kocsmában lehetett hallani.
(#) bogumil13 hozzászólása Nov 30, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!Tanácsot szeretnék kérni tű csere ügyben.DUAL DN 221 tipusú.Kettöt találtam,de nem igazán tudom mi a különbség a szintől,meg az ár különbségtől eltekintve.A kérdésem,mi a külőnbség,ha egyáltalán van,melyiket rendeljem?
Köszönöm a segitséget elöre is!Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
tanácstalan vagyok
(#) mnyugger válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Szerintem a drágábbik az csak tű. A másik komplett.
(#) GARFIELD13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Szia!
Mindkettő utángyártott tű.
Ha nem volt senki aki konkrét tapasztalatot tudott volna megosztani veled, akkor neked kell megszerezned ezeket a tapasztalatokat.
Dual ügyében nem tudok hozzászólni, csak a kereskedők kapcsán.
A műszaki pince üzletéből az utolsó két taya tű vásárlása történt részemről.
Az is utángyártott tű volt és elégedett vagyok vele.
A másik eladótól a jofogáson vásároltam AT91 gyári tűt.
Ha ott megkeresed őket, akkor láthatod, hogy rengeteg gyári és utángyártott tűt forgalmaznak.
Én mindkettőt megbízható forrásnak tartom, de ezt a két tűt csak te tudod összehasonlítani, ha mindkettőt megveszed. Ha csak az egyiket akkor fej vagy írás, esetleg a megérzéseidre kell hallgatnod. (Vagy reménykedni, hogy valaki még ír konkrét tapasztalatot)
Szerencsés döntést és jó zenehallgatást.
Üdv.
(#) elektrorudi válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Gyakorlati tapasztalatom nincs vele, de szerintem (kép alapján) bármelyik jó lehet. Miért írták volna oda hogy jó, ha nem jó?
Akár még jobb is lehet, mint az eredeti, mert ha előkerülne egy eredeti a valaki fiókjából, annak már a tű rögzítő gumija is több évtizedes lehet. Az eredeti rugalmasságának csak árnyéka.
(#) bogumil13 válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Nem az volt a kérdés,hogy jók e, minőség különbségre gondoltam.
(#) bogumil13 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Akkor a "puding próbája"szindróma lesz
(#) elektrorudi válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Bocs, ez nekem nem jött le a kérdésfeltevésedből.
(#) Massawa hozzászólása Dec 25, 2023 / 5
 
A huszonéves fiunk egy közéokategoriás kemezjátszot kapott karácsonyra. Egy pillanat alatt egy egész más hangvilágba került.
Hirtelen észrevette mi a különbség a naponta ránkzudolo zenei zajok meg egy dal között a fekete korongrol. Jobb késöbb mint soha.
Egyböl felmondta a spotify meg hasonlo szolgáltatásokat.

Mindenkinek boldog karácsonyt!
(#) mnyugger válasza Massawa hozzászólására (») Dec 25, 2023 /
 
Van pár bakelitem. Jó zenékkel. Nem csokiért.
(#) Massawa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 25, 2023 / 2
 
Nekem is, csak évtizedekig nem volt otthon gramofon.
(#) pana-papa válasza Massawa hozzászólására (») Dec 25, 2023 / 6
 
Nagyon megérintett a bejegyzésed. Nekem is van két lányom, mondjuk idősebbek, 35 körüliek és én is tanítgatom őket a zenehallgatásra. Csak egy egyszerű NAD lemezjátszóm van egy nem egyszerű Shure M95-ED hangszedővel, bi-ellptikus tűvel, aminek imádom a hangját. Amikor leültetem őket és felteszek egy Bach, Gerswin, Katona Klári, vagy bármilyen bakelitet, lecövekelnek. Ilyet még nem hallottak, hogy nem csak jobb meg bal van, hanem mélység is.
Lehet, hogy nosztalgiázós vén hülye vagyok, de nekem az mp3 nem zene, a flac is csak tűréssel, viszont ami a bakelitről lejön, annak nincs párja.
Boldog karácsonyt mindenkinek!
(#) tothgyula hozzászólása Dec 28, 2023 /
 
Tisztelt kollégák! NZC160 Tesla lemezjátszómhoz pickup-ot keresek. Az eredeti típusa VK4204. Sok javaslatot kaptam már a cserével kapcsolatban, de biztosra szeretnék menni a felerősítést illetően is. 2 db 2,5 mm-es csavar fogja fel, a jobb és bal oldali tekercsek ellenállása 1,2 kOhm (mellékeltem egy képet is). Ötleteiteket köszönöm.

Pickup.jpg
    
(#) Massawa válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Az a pickup kristályos, azaz nincs jelenleg helyettesitöje. A felfogás azonos mint a jobb mágneses pickup eseteben de mindenkeppen a pickup meg a bemenet közé kell egy korreckcios erösitö ( RIAA korektor) vagy az erösitön kell PHONO bemenet. ( nem azonos azzal, ahova a VK ment). Azonkivül a karral is caökkenteni kell a tünyomást 2-3 grammra.
(#) Kinka István válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 / 1
 
Szia!
Emlékezetem szerint, és a szervizmanual szerint is használható dinamikus és kristályos hangszedő az NZC160-hoz. (Van egy választókapcsoló erre a célra.)

NZC160.pdf
    
(#) Massawa válasza Kinka István hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Nem ismerem már annyira, de igazad van van benne RIAA bemenet, ahova a mágneses pickupot kell kötni, ill. átkapvsolni az elöerösitöt.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2023
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
MM hangszedo,keramia 3 kivezetesu ..,
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Az meg nem lenne gond, mert az MM pickupban is csak 3 potenciál van 2 az GND egy-egy meg L ill R csatorna. De lehet, hogy a kart érdemes átkábelezni 4 vezetékre - nem nagy munka.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Negy vezetekkel van szerelve.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2023
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Dec 28, 2023 / 1
 
Akkor hol a gond?
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 / 1
 
Ott, hogy a kepen MM hangszedo van, nem keramia!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2023
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
De a kolléga Vk4204-röl beszélt. És ahelyett keresett ujat. Figyelj oda jobban.
(#) mek-elek válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 / 1
 
Talán ne Ti vesszetek össze azon, hogy a fórumtárs mit akar, vagy mit mutat.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Ok, en a kep alapjan mondtam, ami tiuti MM!
Mast fotoz mas tipust nevez meg, nekem a kep hiteles!
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
De valoszinü az is halott és ezért kérdezi.
Bármilyen MM tipusu pickup jo. ( amit eppen kapni Ortofon, AT, Shure stb).
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Bővebben: Link
Vk nem hasonlit a bemutatott hoz!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2023
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Tudom, de én nem a képen rágodtam, hanem a kérdezönek akartam segiteni.
Következő: »»   79 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem